Prognoza pogody na piątek 13 sierpnia

W całej Polsce będzie pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza w Suwałkach, Białymstoku i Lublinie do 30 stopni Celsjusza we Wrocławiu i Zielonej Górze. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie bez zmian.

PiS przegrywało w Sejmie głosowania. Najpierw odroczenie, potem reasumpcja

PiS próbuje za wszelką cenę przeforsować w Sejmie ustawę, która ma zmusić właściciela Grupy TVN do sprzedaży większości udziałów. Posłowie zdecydowali jednak o odroczeniu posiedzenia. Potem jednak, już po zakończeniu "Faktów" TVN, marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła głosowanie nad reasumpcją głosowania. 229 głosów było za, 1 głos był przeciw, 1 głos wstrzymujący się. Pozostała część posłów, głównie z opozycji, nie głosowała. Sejm pod kierownictwem Witek wznowił obrady.

Prognoza pogody na czwartek 12 sierpnia

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północy Polski miejscami słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, z zachodu.

Dziękujemy za solidarność i wsparcie

Dziękujemy za to, że codziennie są Państwo z nami. A dzisiaj w wyjątkowy sposób - na ulicach miast. Dziękujemy też za dziennikarską solidarność i za każdy głos - nie tylko w naszej obronie, ale w obronie wolności słowa i niezależności mediów, bez których nie ma demokracji. W imieniu całego zespołu "Faktów" i TVN24, i całej naszej telewizyjnej rodziny, bardzo dziękujemy. W tych dniach bardziej niż kiedykolwiek czujemy Państwa wsparcie płynące z kraju i z zagranicy. To dla nas bardzo ważne, bo pokazuje, że nasza codzienna dziennikarska praca dla Państwa ma sens.

Jarosław Gowin zostanie odwołany z rządu

Jarosław Gowin ma znowu opuścić rząd, ale PiS liczy na to, że jego Porozumienie pozostanie w koalicji. Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie dymisji wicepremiera. Zarzuca koalicjantowi brak rzeczywistego dialogu i wsparcia w sprawie Polskiego Ładu.

Sejmowa komisja w sprawie immunitetu Mariana Banasia

Sejmowa Komisja Regulaminowa ma się opowiedzieć "za" albo "przeciw" uchyleniu immunitetu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Marianowi Banasiowi. NIK w kolejnych raportach zarzuca władzy rażące nadużycia, a władza prokuratorska zarzuca nadużycia Banasiowi. Chce go rozliczyć z przeszłości, która PiS-owi nie przeszkodziła go wybrać.

Dwie wersje w sprawie śmierci 34-latka w Lubinie

Sekcja zwłok nie potwierdza obaw rodziny zmarłego 34-latka z Lubina, że przyczyną jego śmierci było zmiażdżenie krtani - ogłosiła we wtorek prokuratura. Jednak zeznania ratowników medycznych nie potwierdzają zapewnień policji, że gdy obezwładniony przez patrol mężczyzna został przywieziony do szpitala, jeszcze oddychał - podają pełnomocnicy rodziny zmarłego 34-latka.

Trwa walka z pożarami w Turcji i w Grecji. Pomagają polscy strażacy

To miały być cudowne wakacje w Grecji i Turcji - także dla Polaków. Wielu turystów pojechało do tych dwóch krajów stęsknionych za wypoczynkiem. Wcześniej blokowała ich pandemia. Teraz z niepokojem patrzą na piekło płonących lasów. Gdy miejscowi nie dają sobie rady, pomagają polscy strażacy.

Prognoza pogody na środę 11 sierpnia

W środę na przeważającym obszarze kraju wystąpią przelotny deszcz i burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie waha się.

20 lat temu powstała stacja TVN24

20 lat temu powstała telewizja TVN24 - pierwsza stacja informacyjna w tej części Europy. Na początku była wizja i odwaga jej twórców, wielki zapał, pasja i poczucie misji, by być tak blisko wydarzeń, jak tylko się da. By być blisko widzów.

Zamieszki przed komendą w Lubinie. Zatrzymano kilkadziesiąt osób

W Lubinie przed komendą policji zebrali się w niedzielę po południu protestujący. Do manifestacji doszło z powodu śmierci młodego mężczyzny, który zmarł po zatrzymaniu przez policję. Po zamieszkach kilku funkcjonariuszy zostało rannych. Kilkudziesięciu manifestantów zostało zatrzymanych.

"Jest taka rekomendacja, by osoby zaszczepione mogły trochę więcej"

Od poniedziałku we Francji obowiązują nowe restrykcje - osoby niezaszczepione są uznawane za potencjalne zagrożenie, dlatego muszą zachować większą ostrożność. W Polsce akcja szczepień gwałtownie wyhamowała. Czy w związku z tym rząd rozważa wzorowanie się na francuskich rozwiązaniach?

Prognoza pogody na wtorek 10 sierpnia

We wtorek początkowo będzie pogodnie, ale w ciągu dnia z zachodu nad Polskę dotrą chmury i wszędzie - z wyjątkiem województw południowych - możliwe są przelotne opady deszczu, a po południu także lokalne burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza w Szczecinie do 27 stopni Celsjusza w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. Wiatr słaby i umiarkowany, z południowego zachodu.