Prognoza pogody na piątek 26 marca

W piątek na zachodzie po południu wystąpią przelotne opady deszczu. Poza tym w kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Zapełnione szpitale, braki kadrowe. "Jesteśmy spóźnieni zawsze o krok"

Ministerstwo Zdrowia w środę poinformowało o 29 978 nowych zakażeniach SARS-CoV-2. To najgorsza sytuacja od początku pandemii w Polsce. Umierają ci, którzy nie zdążyli się zaszczepić. Oblężone są szpitale, brakuje w nich miejsc i lekarzy. System, który miał temu zapobiec, to porażka ministra zdrowia - mówi były prawicowy minister. Tymczasem premier Mateusz Morawiecki przygotowuje kolejne restrykcje.

"Antysemityzm to nienawiść i nigdy nie możemy się na niego godzić"

Antysemityzm to nienawiść - mówi prezydent Andrzej Duda podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Prezydent powiedział, że naród żydowski przetrwał dzięki wielkiemu poświeceniu - zwłaszcza Polaków, którym groziła za to śmierć. Wręczył odznaczenia zasłużonym w ratowaniu i w pielęgnowaniu pamięci.

Co prokuratura zrobiła w sprawie Daniela Obajtka? Zbigniew Ziobro w ogniu pytań

Daniel Obajtek posiada lub jest współwłaścicielem 38 nieruchomości w 14 miejscowościach - tak wynika z dokumentów finansowych, które pokazał części mediów. Zapewnia, że na wszystko ma pokrycie w zarobkach oraz pomocy od rodziny i że nie złamał prawa. Innego zdania jest opozycja, która uważa, że nagrania - opublikowane przez "Gazetę Wyborczą" - temu przeczą.

Prognoza pogody na czwartek 25 marca

W kraju będzie pochmurno, ale pojawią się przejaśnienia. Miejscami wystąpi słaby, przelotny deszcz. Temperatura wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i 14 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Ciśnienie spada.

"Mam obawę, że za chwilę służba zdrowia padnie"

Tylko ostatniej doby do szpitali trafiło blisko 1,5 tysiąca chorych na COVID-19. Odwołuje się planowe zabiegi, likwiduje się łóżka dla innych chorych, a oni też potrzebują pomocy. Karetki i helikoptery krążą po Polsce i szukają wolnych miejsc. Tak aktualnie wygląda sytuacja epidemiczna w Polsce.

Prezes PiS wciąż milczy w sprawie Daniela Obajtka

Ta sprawa pana dopadnie - tak do Jarosława Kaczyńskiego zwraca się Koalicja Obywatelska. Chodzi o Daniela Obajtka i o to, że Jarosław Kaczyński wciąż w tej sprawie milczy, choć przez lata promował Obajtka, wychwalał go i wskazywał jako przykład. Prezes milczy, a prokuratura szuka dowodu, który zaginął.

Ruch Szymona Hołowni zyskuje w sondażach. "Premia za wolę i organizację"

Szymon Hołownia dziwi się Borysowi Budce, gdy ten przekonuje, że nie da się utrzymać aktywności politycznej ludzi przez trzy lata do wyborów. Hołownia przekonuje, że on to właśnie robi i mu się udaje. W najnowszym sondażu pracowni Kantar dla OKO.press i "Gazety Wyborczej" Polska 2050 mocno wyprzedza Platformę Obywatelską wraz z jej koalicjantami.

"W kościele nie ma koronawirusa, a wszędzie indziej jest"

W momencie, gdy atakuje nas trzecia fala pandemii, lekarzy niepokoją zbliżające się święta. Czy zakazy będą przestrzegane i czy nie powinny być ostrzejsze? Czy podczas Wielkanocy będą masowe msze, procesje, święcenie pokarmów? Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że najpóźniej w czwartek rząd ogłosi nowe obostrzenia na kolejne dwa tygodnie. Tymczasem tylko niektóre diecezje wydały zalecenia dla parafii w sprawie organizowania święcenia pokarmów i procesji.

Prognoza pogody na środę 24 marca

W środę w kraju będzie pochmurno. Przejaśnienia wystąpią głównie na wschodzie Polski. Temperatura wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 12 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Gdzie on, tam ona. Gdy Daniel Obajtek robił karierę, była agentka CBA podążała za nim krok w krok

Sylwia Kobyłkiewicz pracowała w delegaturze CBA, która kontrolowała oświadczenia majątkowe Daniela Obajtka. Po odejściu ze służby jej kariera bardzo zaczęła przypominać karierę byłego wójta Pcimia. Za jej pracę płaciła jej gmina Pcim, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Energa S.A., a teraz jest prezesem zarządu Orlen Upstream. Ona sama twierdzi, że w żaden sposób nie nadzorowała pracy osób badających oświadczenia Daniela Obajtka.

Prokuratura chce uchylenia immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu

Prokuratura chce uchylenia immunitetu marszałkowi Senatu. Śledczy chcą postawić Tomaszowi Grodzkiemu cztery zarzuty korupcyjne z czasu, kiedy był dyrektorem szpitala. Partyjni koledzy marszałka mówią krótko - to atak politycznej prokuratury Zbigniewa Ziobry na demokratyczny Senat.

PiS na czele. Polska 2050 przed Koalicją Obywatelską

Sondaż pracowni Kantar dla OKO.press i "Wyborczej" pokazuje, że z poparciem na poziomie 26 procent PiS jest na pierwszym miejscu. Tuż za nim jest Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 23 procent. O wiele dalej jest Koalicja Obywatelska z 16-procentowym poparciem. Aż 14 procent pytanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos. 9 procent pytanych zagłosowałoby na Konfederację, a 8 procent na Lewicę. Poza parlamentem znalazłaby się Koalicja Polska, która w sondażu ma 3 procent poparcia.

"Prawem przede wszystkim jest dla sędziego konstytucja"

Kolejny polski sąd pisze do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, ale pierwszy raz pytania dotyczą sędziów sądów powszechnych. Chodzi o to, czy legalnie zostali powołani ci, którzy otrzymali rekomendację nowej KRS. To oznacza, że sprawa może dotyczyć około tysiąca sędziów w Polsce.