Prognoza pogody na sobotę 13 lutego

W sobotę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Na krańcach zachodnich kraju bez opadów, poza tym wystąpią przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od -7 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, -2 stopni Celsjusza w centrum kraju do 0 stopni Celsjusza na Wybrzeżu. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Zamiast ulubionych programów czerń na ekranie. Protest w sprawie nowej daniny medialnej

W środę 10 lutego od rana widzowie zamiast ulubionych programów widzieli czerń na ekranie. Protest "Media bez wyboru" to sprzeciw wobec nowej daniny od reklam, którą chce wprowadzić rząd. Czarna plansza miała symbolizować brak, a wolnych mediów, w wolnym kraju zabraknąć nie może. Co może zmienić projekt nowej ustawy i dlaczego tak ważna jest to akcja?

Misja telewizji publicznej i reakcja na protest "Media bez wyboru"

Prywatne media pieniądze muszą zarobić same na siebie, na te rządowe płacą wszyscy, bo jest abonament. Wszyscy też płacą wtedy, kiedy na rządowe media idą pieniądze z budżetu, a poszły na nie właśnie kolejne dwa miliardy. Miały być przeznaczone na misję. Jak jest w praktyce?

"Świat bez wolnych mediów byłby zniewolony"

Wolne media to nie wróg, to esencja demokracji. Wolne media służą obywatelom, a nie władzy, za to władzy patrzą na ręce. Nie ważne czy jest z lewa, z prawa czy ze środka. Warto przypomnieć czego nie udało się władzy ukryć i czego dziennikarze nie bali się ujawnić.

Prognoza pogody na piątek 12 lutego

W piątek miejscami w kraju wystąpią przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -2 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie umiarkowany, północno-zachodni.

"Racją państwa demokratycznego jest istnienie wolnych, prywatnych mediów"

Nowy haracz, który chce wprowadzić rząd, uderzy w polskich widzów, słuchaczy, czytelników i internautów. Na zawsze zmieni też polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media. Projekt nowej ustawy zakłada, że prywatne media mają oddawać rządowi dużą część swoich wpływów z reklam.

"Epidemiolodzy i naukowcy muszą trzymać rękę na pulsie"

Przed nami trzecia fala epidemii. Słowa epidemiologów brzmią jak poważny alert. Będziemy zarażać się łatwiej i szybciej, dlatego szybko musimy się zaszczepić. Jest nowa umowa na dostawy szczepionek i to akurat jest dobra wiadomość.

"To się układa w bardzo niepokojący obraz nękania i zastraszania historyków"

Autorzy książki mają przeprosić. Jest wyrok sądu i uzasadnienie - wolność badań naukowych musi podlegać kryteriom rzetelności. Dwoje znanych historyków w książce "Dalej jest noc" opisało losy Żydów, którzy w okupowanej Polsce szukali pomocy Polaków po tym, jak przestały istnieć getta. Jedna z tych historii pokazuje, że można być jednocześnie dobrym i złym.

Atak zimy w Polsce. "Z naturą jeszcze nikt nie wygrał"

Mróz, śnieg i totalna głupota, bo kiedy samochodem jeździ się po zamarzniętej rzece, albo za samochodem ciągnie się narciarza po ulicach miasta, to inaczej tego nazwać nie można. W Płocku za to mają prawdziwy zimowy dramat, bo lód utworzył zator i Wisła może wylać.

Prognoza pogody na środę 10 lutego

W kraju będzie pochmurno, ale wystąpią przejaśnienia. Na północy pojawią się przelotne opady śniegu. Od południa postępować będzie w głąb kraju strefa opadów śniegu, w Karpatach obfitych. Na Podkarpaciu możliwe przejściowo opady śniegu z deszczem marznącym, powodującym gołoledź. Będzie ślisko. Temperatura wyniesie od -10 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie do -3 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr wschodni i północny, słaby i umiarkowany.

Korki, opóźnienia i wypadki. Zima spowodowała potężne utrudnienia

Zasypane są ulice w miastach, drogi lokalne, ekspresowe i autostrady - tak od kilkunastu godzin wygląda rzeczywistość w Polsce. Służby pracują non stop, ale utrudniają im to silny wiatr i zamiecie. Kierowcy stoją w korkach, a pasażerowie komunikacji czekają na mocno opóźnione autobusy, tramwaje i pociągi.

"Jeżeli władza czegoś oczekuje od Polaków, to powinna sama świecić przykładem"

W sobotę w hotelu Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju doszło do pożaru i ewakuacji jego gości, w tym sędzi Trybunału Konstytucyjnego Krystyny Pawłowicz. Hotel jest otwarty pomimo obowiązujących obostrzeń, jednak dyrektor ośrodka przekonuje, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że do hotelu pojechała w celach leczniczych.

Nietypowa inicjatywa burmistrza. "Teraz nie szalejemy na mieście"

Mistrzowie kierownicy ze Szczuczyna na Podlasiu szarżowali i driftowali "na mieście". Wszystko do czasu, aż popisy zobaczył na miejskim monitoringu burmistrz. Wziął sprawy w swoje ręce, użyczył targowisko, wynajął kierowcę rajdowego i teraz każdy driftuje legalnie i pod kontrolą.

Prognoza pogody na wtorek 9 lutego

We wtorek okresami wystąpią opady śniegu. Temperatura wyniesie od -10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -5 stopni Celsjusza na Rzeszowszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Atak zimy w Polsce. Warunki mogą być bardzo trudne

Na południu i wschodzie już się zaczęło, ale w nocy fala mrozu będzie przesuwać się w głąb kraju, a miejscami spadnie kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Odczuwalna temperatura może być nawet poniżej 20 stopni Celsjusza. Trzeba przygotować się na kłopoty na drogach, możliwe są awarie prądu i sieci ciepłowniczych.

IPN: wieloletni prezes spółki Srebrna skłamał w oświadczeniu lustracyjnym

Przez lata jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego - Kazimierz Kujda - miał być tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie "Ryszard". O sprawie napisała blisko dwa lata temu "Gazeta Wyborcza". Kujda zaprzeczał. IPN stwierdził właśnie, że Kazimierz Kujda kłamał w swoim oświadczeniu lustracyjnym.

"Jeżeli kary są tak wysokie, to obrót musimy zrobić ogromny"

Policja, straż pożarna i sanepid, czyli wszystkie ręce i wszystkie służby na pokład, by blokować, kontrolować i zamykać lokale, które otwierają działalność wbrew rządowym zakazom. Z jednej strony jest determinacja właścicieli, z drugiej groźby mandatów i prokuratorskich zarzutów.