Atak nożownika w Oleśnicy. Ranna kobieta zmarła w szpitalu

Nie żyje 45-letnia kobieta zaatakowana w piątek wieczorem przez nożownika na jednej z ulic w Oleśnicy (Dolnośląskie). Jej mąż - również poważnie raniony - przebywa obecnie w szpitalu. Sprawca usłyszał już zarzuty, przyznał się do użycia noża, ale twierdzi, że nie chciał nikogo zabić. Rzeczniczka wrocławskiej prokuratury przekazuje, że podejrzany nie miał motywu.

Prognoza pogody na poniedziałek 18 października

W poniedziałek na południu kraju będzie pogodnie. Poza tym pochmurno z przemieszczającymi się z zachodu na wschód opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 11 stopniach Celsjusza w centrum kraju do 15 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Marian Banaś chce zablokowania Funduszu Sprawiedliwości. Wysłał wniosek do premiera

Prezes NIK zwrócił się do premiera o uchylenie rozporządzenia dotyczącego Funduszu Sprawiedliwości. W ten sposób minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro straciłby nad funduszem kontrolę. Zdaniem kontrolerów NIK tylko jedna trzecia pieniędzy jest wydawana celowo, reszta środków jest wyprowadzana nielegalnie. W ten sposób zostało wyprowadzonych około 280 milionów złotych.

Szabrownicy okradają wraki na dnie Bałtyku. "Będzie postępowanie administracyjne"

Podwodni szabrownicy-złomiarze okradają wraki. Zostali przyłapani, jak nurkowali z piłami do metalu, cięli i wyciągali z dna morza fragmenty wraków. - Będzie postępowanie administracyjne, które może zakończyć się karą pieniężną, taką dotkliwą, bo, jak wspomniałem, może być to nawet około 120 tysięcy złotych - przekazuje Janusz Gęstwicki, pracownik Urzędu Morskiego w Gdyni.

Prognoza pogody na niedzielę 17 października

W niedzielę pochmurno z rozpogodzeniami. Na północy Polski słabe opady deszczu do 2 mm. Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Warmii do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie okresami dość silny, w porywach o prędkości do 55 km/h.

Dla PiS stanowiska w spółkach Skarbu Państwa to "ich prawa nabyte". Stąd złagodzenie ustawy Kukiz'15

Parlamentarzyści i samorządowcy będą dalej mogli zarabiać setki tysięcy złotych w spółkach Skarbu Państwa. Ustawa antykorupcyjna, która miała być warunkiem współpracy Kukiz'15 i PiS, została złagodzona. Politycy Kukiz'15 usłyszeli, że jak się na to nie zgodzą, to ich projekt trafi do Trybunału Konstytucyjnego, bo synekury dla zasłużonych polityków obozu rządzącego to "ich prawa nabyte", które zdaniem PiS chroni polska konstytucja.

Trzech nastolatków skakało po dachu karetki. "Chcieli sobie zrobić zdjęcie"

Nawet pięć lat więzienia grozi 17-latkowi i 18-latkowi, którzy uszkodzili ambulans chojnickiego pogotowia. W akcie wandalizmu miał także brać udział ich 16-letni kolega, ale jego sprawą zajmie się sąd rodzinny. Według relacji ratowników nastolatkowie skakali po dachu karetki, gdy ratownicy interweniowali w domu pacjenta. Na dachu karetki pozostały wgniecenia.

Prognoza pogody na sobotę 16 października

W sobotę zachmurzenie zmienne z przewagą umiarkowanego i dużego. Temperatura maksymalna od 10 stopni na północnym-wschodzie do 12 stopni na Wybrzeżu. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, tylko na wybrzeżu okresami dość silny, o prędkości do 40-50 km/h.

Jak Polacy oceniają działania rządu na granicy polsko-białoruskiej?

24-letni Syryjczyk to kolejna ofiara śmiertelna kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Ciało mężczyzny znaleźli policjanci na polu w strefie obowiązującego stanu wyjątkowego. O środki zastosowane przez rząd na granicy polsko-białoruskiej zapytaliśmy Polaków w najnowszym sondażu Kantar dla "Faktów" i TVN24. 54 procent respondentów pozytywnie oceniło działania rządu.

Rosną ceny na stacjach paliw. "To jest problem ogólnoświatowy"

Na niektórych stajach paliw w kraju ceny litra benzyny czy oleju napędowego przekroczył już granicę 6 złotych. Sytuacja na rynku hurtowym jest niestabilna - wyjaśniają ekonomiści i dodają, że na razie nie ma jakichkolwiek perspektyw na szybkie uspokojenie i obniżki cen. Czy rząd zamierza interweniować?

Czy kobiety powinny mieć prawo do wykonania zabiegu aborcji? Sondaż

Rok temu na ulicach polskich miast doszło do masowych protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który za niezgodną z konstytucją uznał aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. Jak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 79 procent ankietowanych uznało, że kobiety powinny mieć prawo do wykonania zabiegu aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Dla polskiego systemu stały się niewidzialne. "Mamy tu bardzo dużo kobiet z Polski"

Trybunał Konstytucyjny rok temu w październiku orzekł, że przepisy dopuszczające aborcję ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu są niezgodne z Konstytucją RP. Tym samym Trybunał zakwestionował prawo kobiet do aborcji w takich sytuacjach. Wyrok ten przełożył się na dramat tysięcy Polek. Reporterka "Czarno na białym" Daria Górka odwiedziła klinikę w Holandii, w której mogą legalnie znaleźć pomoc i opiekę. Cały reportaż Darii Górki zatytułowany "Niewidzialne" do obejrzenia w TVN24 o 20.30.