Najmłodsi przed ekranem. "Tak niefajnie. Czasem tęsknię"

Hybrydowe nauczanie czas start. Tylko w czterech województwach i tylko dla najmłodszych. Właśnie tym najmłodszym teraz jest najtrudniej. Dyrektorzy i nauczyciele wiedzą co robić, za to ci najmłodsi nie wiedzą często jak żyć bez szkoły, bez kontaktu, bez znajomych.

Prognoza pogody na wtorek 16 marca

Będzie pochmurno. Wystąpią przejaśnienia i przelotne opady deszczu, a na zachodzie kraju i Pomorzu deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu. Tylko na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Podlasiu na ogół bez opadów. Temp wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Pomorzu i zachodzie, 7 stopni Celsjusza w centrum kraju do 8 stopni Celsjusza na południowym wschodzie. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

"Daniel Obajtek myśli, że jest ponad prawem"

Wielkie pieniądze, ważne pytania i kolejne ciekawe ustalenia dziennikarzy "Gazety Wyborczej". Jakim cudem można dostać prawie milion złotych zniżki na zakup apartamentu w Warszawie? To pytanie do Daniela Obajtka, ale reaguje na nie rzeczniczka Orlenu. W tym przypadku chodzi też o pieniądze Orlenu.

"Mamy do czynienia z represjami". Prawnicy komentują sytuację Igora Tulei

- Po prostu o 6 rano przyjdą po mnie panowie - prognozuje sędzia Igor Tuleya i zapowiada, że wyjaśnień składać nie będzie. Trzy razy prokuratura wzywała go na przesłuchanie i trzy razy się nie stawił. Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że Igor Tuleya wciąż jest sędzią w stanie czynnym, z immunitetem. Nie przeszkadza to jednak Prokuraturze Krajowej dążyć do tego, żeby zastosować przymus wobec sędziego.

Prognoza pogody na poniedziałek 15 marca

W kraju będzie pochmurno, ale wystąpią przejaśnienia. Na południowym wschodzie kraju bez opadów, poza okresami wystąpią opady deszczu, a na północnym wschodzie również śniegu z deszczem. Możliwe opady krupy śnieżnej. Temperatura wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 7 stopni Celsjusza w centrum kraju do 9 stopni Celsjusza w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy.

"Pod płaszczykiem ideologii chodzi o nas, o dyskryminację ludzi"

W Sejmie jest już projekt uchwały, która ma bronić dobrego imienia Polski po tym, jak Parlament Europejski ogłosił Unię Europejską strefą wolności dla środowisk LGBTIQ. Solidarna Polska chce ogłosić, że europarlament "ośmiesza tradycję europejską". Lewica zapowiada swój projekt uchwały, w którym Polska zostałaby ogłoszona strefą wolności dla osób LGBT.

"Lichwiarz i jego klienci". Reportaż "Superwizjera" w TVN24 i TVN24 GO

Przez 20 lat grupa lichwiarzy z Wrocławia przejmowała od ludzi nieruchomości za ułamek ich wartości. Ponad dwa lata temu szef grupy został zatrzymany i usłyszał zarzuty, ale szybko opuścił areszt i wrócił do tego, co robił wcześniej. Kto zapewnia mu bezkarność? O tym w reportażu Kamili Wielogórskiej z "Superwizjera" TVN i Marcina Rybaka z "Gazety Wrocławskiej" o 20:00 na antenie TVN24.

Elżbieta II spotkała się z młodymi naukowcami

Po głośnym wywiadzie Harry i Meghan tracą na popularności na Wyspach. Książę William i jego ojciec chcieli podobno w punktach odnieść się do wszystkiego, co zostało powiedziane w czasie tego wywiadu z Oprah, ale nie zgodziła się na to Królowa. Elżbieta II nakazała, by wizyty odbywały się zgodnie z planem i sama spotkała się z młodymi naukowcami, by rozmawiać o zdjęciach z Marsa i wspomnieniach o Gagarinie.

Prognoza pogody na niedzielę 14 marca

W niedzielę w kraju będzie pochmurno. Wystąpią przejaśnienia i przelotne opady deszczu. Będzie ślisko. Pod wieczór na północy kraju możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Podlasiu do 10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe.

Trzecia fala zachorowań jeszcze nie osiągnęła szczytu. AstraZeneca zmniejsza dostawy szczepionek

AstraZeneca dostarczy do Polski w marcu o ponad pół miliona mniej dawek szczepionek przeciw COVID-19, niż było to wcześniej planowane, jak poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w piątek szpital tymczasowy w Lublinie. W Polsce rozprzestrzenia się brytyjska mutacja koronawirusa. Liczba zajętych respiratorów w ciągu dwóch tygodni wzrosła o blisko 40 procent.

"Już straciliśmy zaufanie do pacjentów". Wyrok za zaatakowanie ratowników medycznych

Na własną prośbę osiem miesięcy spędzi w więzieniu. W ramach zadośćuczynienia, jeszcze przed rozprawą, zapłacił ratownikom po pięć tysięcy złotych i przeprosił. Sąd wziął to pod uwagę. Ma też pokryć koszty naprawy karetki. Na jednej rozprawie zakończył się proces 32-letniego mężczyzny, który pobił, zwyzywał i sterroryzował ratowników medycznych pomagających nieprzytomnej kobiecie na weselu.

Prognoza pogody na sobotę 13 marca

W sobotę przelotne opady deszczu, a na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem (1-5 mm). Temperatura maksymalna w dzień od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 60 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy o prędkości do 140 km/h.

"Materializuje się czarny scenariusz". Lockdown w dwóch kolejnych województwach

Materializuje się czarny scenariusz - stwierdził w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. W czwartek Ministerstwo Zdrowia odnotowało ponad 21 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Lockdown od poniedziałku obejmie województwa mazowieckie i lubuskie. Dobra wiadomość jest taka, że EMA dopuściła do użytku w UE jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson. Do Polski pierwsze jej dostawy mają trafić w drugiej połowie kwietnia.