Najnowsze

Najnowsze

Spotkania, konferencje i propozycje. Kampania wyborcza nabiera tempa

Zbigniew Ziobro odwiedził w poniedziałek szpital w Kielcach, a Małgorzata Kidawa-Błońska placówki opiekuńcze i aktywizacyjne dla niepełnosprawnych w Zachodniopomorskiem. Ludowcy napisali "Pakt dla Krakowa", a Lewica obiecała przywrócenie refundacji programu in vitro. Walka o głosy wyborców nabiera tempa.

"ABW powinna się tą sprawą zajmować". Komentarze po reportażu "Superwizjera"

Jak pokazuje reportaż dziennikarzy "Superwizjera" TVN, mafie lekowe mają się w Polsce świetnie. Oszuści wykupują leki i wywożą tam, gdzie mogą je sprzedać nawet kilkanaście razy drożej. To realny problem, zwłaszcza dla tych chorych, którzy muszą przyjmować określone leki. Jedna z metod polega na tym, że oszuści zakładają fikcyjne przychodnie, które skupują leki, a w rzeczywistości mieszczą się na przykład w stodole.

Prokuratura w Sieradzu przejęła śledztwo w sprawie wypadku w Wieluniu

Już nie prokuratura w Wieluniu, ale prokuratura w Sieradzu wyjaśnia okoliczności wypadku, w którym zginął 55-letni mężczyzna i jego matka. W ich samochód uderzyło prywatne auto kierowane przez 39-letniego policjanta po służbie. Nie wiadomo na razie, dlaczego 39-latek odszedł z miejsca wypadku i przeszedł 20 kilometrów wzdłuż drogi, zanim go zatrzymano.

"Połowa hurtowni nie jest objęta monitoringiem"

Mafia lekowa w Polsce przynosi wielkie dochody - lekarzom, farmaceutom i właścicielom hurtowni. Stratni są pacjenci. Proceder jest banalnie prosty: przestępcy masowo wykupują leki w Polsce i sprzedają za granicą z wielkim zyskiem. Przestępczy mechanizm prześwietliły reporterki "Superwizjera". Dziennikarze i specjaliści podkreślają, że jednym z największych problemów jest słabość nadzoru farmaceutycznego. Zbigniew Ziobro przekonuje, że "prokuratura nie jest bezradna wobec mafii lekowej".

Kulisy działania mafii lekowej w Polsce. Najwięcej tracą pacjenci

Mafia lekowa działa w najlepsze i zbija na tym fortunę. Masowo wykupuje leki w Polsce i sprzedaje drożej za granicą. Są apteki z podwójną księgowością. Są całe hurtownie, które nie zaopatrują aptek, lecz odwrotnie. Są służby, które sobie nie radzą i są pacjenci, którzy na tym cierpią.

Druga linia warszawskiego metra dotarła na Targówek

W Warszawie druga linia metra dotarła na Targówek. Przedłużenie jej o trzy stacje kosztowało ponad miliard złotych, z czego dużą cześć pokryły środki unijne. W południe ruszył tą trasą pierwszy pociąg. Tłumy oglądają nowe stacje tym bardziej, że w dniu inauguracji można jeździć za darmo.

Prognoza pogody na poniedziałek 16 września

Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na zachodzie i południu kraju okresami wystąpią. Temperatura wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Zapowiedzi podwyższenia płacy minimalnej. Przedsiębiorcy zaniepokojeni

Wyborcza obietnica zmiany płacy minimalnej budzi wiele, nie tylko ekonomicznych, ale i politycznych emocji. Zgodnie z zapowiedzią prezesa Prawa i Sprawiedliwości, w ciągu kilku najbliższy lat ma ona wzrosnąć do czterech tysięcy. Pomysł podniesienia płacy minimalnej wywołał niepokój wśród grupy przedsiębiorców.

Na tym procederze zarabiają miliony. Cierpią pacjenci

Dwa miliardy złotych - tyle warte są rocznie leki, które są nielegalnie wywożone z Polski. Zarabia na tym tak zwana mafia lekowa - lekarze, farmaceuci i właściciele hurtowni. Stworzyli proceder, na którym zbijają fortunę, a pacjenci cierpią.

Konwencja PiS i krytyka ze strony opozycji. "Dużo niebezpiecznych punktów"

Jedni chwalą się zrealizowanymi obietnicami, inni mówią, że to co jest obecnie to czarna rozpacz, a za przykład podają służbę zdrowia. O konieczności zmiany jej finansowania mówi kandydatka na premiera Koalicji Obywatelskiej - Małgorzata Kidawa-Błońska. Z kolei Jarosław Kaczyński przekonuje, że tylko z jego partią warunki życia w Polsce będą takie jak na Zachodzie.

Kampanijna sobota. Program PiS, pakt Lewicy i propozycje KO

Konwencja wyborcza za konwencją. Partyjni liderzy niemal depczą sobie po piętach, agitując w tych samych miejscach. PiS mówi, że trwa atak na polską rodzinę, Koalicja Obywatelska obiecuje obniżenie składek na ZUS dla małych firm, a Lewica proponuje "Pakt dla Kobiet".

Wybory już 13 października. O czym należy pamiętać przed głosowaniem?

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października. Każdy pełnoletni obywatel Polski będzie mógł oddać swój głos w jednej z 27 tysięcy komisji wyborczych. Co zrobić, żeby zagłosować poza miejscem stałego zameldowania? Do kiedy trzeba dopisać się do spisu wyborców? Skąd wziąć zaświadczenie o prawie do głosowania? Oto najważniejsze daty i informacje.

Jak działa mafia lekowa? Reportaż "Superwizjera" w TVN24

Mafia lekowa wykupuje lekarstwa w polskich aptekach i sprzedaje je w innych krajach nawet kilkanaście razy drożej. Przestępcy zbijają milionowe fortuny. Kto stoi za tym procederem? Dziennikarki "Superwizjera", Anna Sobolewska i Kamila Wielogórska, sprawdzały to przez kilka miesięcy. Ich reportaż o 20:00 w TVN24.

Prognoza pogody na niedzielę 15 września

W niedzielę na północy kraju wystąpią słabe i przelotne opady deszczu. Poza tym w całym kraju słonecznie. Temperatura wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni, w porywach do 55 kilometrów na godzinę.

Awaryjny rurociąg działa już z pełną wydajnością

Oczyszczalnia ścieków Czajka znów obsługuje lewobrzeżną Warszawę. Rury na moście pontonowym na Wiśle w sobotę o świcie uzyskały zakładaną wydajność. Dzięki temu stołecznej ścieki już w 100 procentach trafiają do miejskich oczyszczalni.

Obietnice PiS, propozycje opozycji. Sobota konwencji wyborczych

Koalicja Obywatelska proponuje obniżenie składek na ZUS w małych firmach i mniejszy CIT dla szybko rosnących przedsiębiorstw. PiS obiecuje zwiększyć płacą minimalną jeszcze bardziej. PSL mówi o "wakacjach od ZUS-u" i ograniczeniu liczby "uciążliwych kontroli". Lewica podnosi postulat równości zarobków kobiet i mężczyzn. Polityczna sobota upłynęła pod znakiem konwencji wyborczych.

Swój pamiętnik pisała do końca życia. W USA opublikują dziennik Reni Spiegel

O Reni Spiegel piszą media niemal na całym świecie. Pamiętnik młodej Polki żydowskiego pochodzenia to wstrząsająca opowieść o wojnie i holokauście. Ponad 60 lat przeleżał w skrytce w nowojorskim banku i dopiero teraz trafił do księgarni w Ameryce i Wielkiej Brytanii. Renia Spiegiel swoje wspomnienia zaczęła spisywać w 1939 roku, gdy miała 15 lat. Zginęła trzy lata później. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.