Najnowsze

Najnowsze

Trwa "dopinanie" list. Co z paktem do Senatu?

Zarząd Platformy Obywatelskiej i "dopinanie list". Koalicja Obywatelska wciąż rozmawia z lewicą. Pytanie - co z tych rozmów wyniknie? Jedni rozmawiają z partnerami, inni z wyborcami i w tych rozmowach pojawia się dawno nie widziana twarz.

Załamanie pogody w Polsce. Dachy odlatywały w powietrze

Pogodowy armagedon w Szczecinie, Kołobrzegu i Starogardzie Gdańskim. Niebezpiecznie było też w Wielkopolsce. Drzewa kładły się na samochody, a dachy odklejały się od domów i odlatywały w powietrze. Woda lała się wszędzie i wszędzie wlewała.

Platforma zapowiada złożenie wniosku o wotum nieufności wobec Ziobry

Platforma składa w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. Przed głosowaniem zapowiada się gorąca debata. Po tym, jak dziennikarze portalu onet.pl i "Gazety Wyborczej" opisali, jak urzędnicy ministerstwa zlecali oczernianie niezawisłych sędziów, zespół współpracowników ministra Ziobry znacznie się skurczył. Śledztwa na razie nie ma, minister wciąż jest na stanowisku.

Awaria kolektorów w Warszawie. Prezydent miasta uspokaja

Awaria jest poważna, ale katastrofy ekologicznej nie ma. Nie ma powodów do paniki, wodę z kranu można pić. Prezydent Warszawy uspakaja, minister zdrowia ostrzega - w Wiśle nie wolno się kąpać, nie wolno łowić w niej ryb. Po awarii w oczyszczalni Czajka ścieki wpływają do Wisły i w sam środek kampanii wyborczej, więc wszyscy w tej sprawie mają coś do powiedzenia.  

Gwałtowne zjawiska pogodowe w Polsce. Lokalne podtopienia

Alarm w związku z upałami w całym kraju. Miejscami termometry mogą wskazać nawet 33 stopnie. Na północy kraju i w Wielkopolsce znowu wiało i lało. Pojawiły się lokalne podtopienia. W Starogardzie Gdańskim od uderzenia pioruna zapalił się dom.    

Nieczystości wciąż płyną do Wisły. Sytuacja "groźna", ale "nie można wpadać w panikę"

Minister środowiska mówi o katastrofie ekologicznej. Prezydenci Warszawy i Płocka uspokajają i twierdzą, że sytuacja jest poważna, ale pod kontrolą. Woda w kranach jest bezpieczna. Można bez obaw ją pić. Zdecydowanie nie można wchodzić do Wisły i korzystać z wody bezpośrednio z rzeki. Po awarii powołano sztaby kryzysowe. Do Wisły wciąż płyną nieczystości, 3 tysiące litrów na sekundę.

"Będzie najdłuższe zawieszenie parlamentu od 40 lat"

- Na początku września parlament spotka się na kilka dni i wtedy zobaczymy, jakie są głosy w parlamencie - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN 24 BiS Maciej Czajkowski, były pracownik BBC, komentując zawieszenie sesji brytyjskiego parlamentu. Premier Boris Johnson poprosił królową Elżbietę II o zawieszenie sesji od najpóźniej 12 września do 14 października, aby móc przeprowadzić brexit bez obstrukcji ze strony Izby Gmin. - Trzeba powiedzieć, że to będzie najdłuższe zawieszenie parlamentu od 40 lat - stwierdził drugi gość programu, dr Bartłomiej E. Nowak z Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Premier chwali zmiany w służbie zdrowia. "To jest pół prawdy"

Zdaniem większości Polaków ochrona zdrowia powinna być najważniejszym tematem kampanii wyborczej. Premier Mateusz Morawiecki mówił w "Faktach po Faktach", że jego rząd skrócił kolejki do specjalistów. W rzeczywistość nie jest tak różowo. Brakuje lekarzy i pielęgniarek, a nie jest to problem, który można rozwiązać z dnia na dzień.

Gersdorf o naborze do Sądu Najwyższego. "To nie jest czas na awanse"

To nie jest czas na awanse. Ze względów prawnych, etycznych, moralnych - mówi pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i apeluje do sędziów, by nie brali udziału w działaniach KRS. Krajowa Rada Sądownictwa odroczyła nabór do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, ale go nie odwołała. Jednocześnie Rada szuka kandydatów do innych izb Sądu Najwyższego.

Prognoza pogody na czwartek 29 sierpnia

W czwartek na północy, południu i krańcach wschodnich Polski przelotny deszcz i burze, miejscami dość intensywne (z opadem 10-30 mm, z porywami wiatru osiągającymi prędkość do 70-90 km/h, lokalnie z gradem). Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 28 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 34 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, z południa. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1004 hPa.

Wyjątkowe protezy dla małych pacjentów

Fundacja e-Nable pomaga dzieciom, które w wyniku choroby lub wypadku straciły kończynę, a wciąż czekają na drogą protezę. Wydrukowane w technologii 3D dłonie i ręce są stylizowane w wyjątkowy sposób.

Morawiecki: Kaczyński byłby najlepszym premierem. Politycy komentują

Jarosław Kaczyński byłby najlepszym premierem - powiedział w "Faktach po Faktach" obecny premier Mateusz Morawiecki. Joachim Brudziński skomentował te słowa mówiąc, że Morawiecki "świętą prawdę powiedział". Opozycja pyta: skoro Morawiecki nie uważa się za najlepszego premiera, to dlaczego sprawuje tę ważną funkcję?

Zbigniew Ziobro odwołał delegację sędziego Cichockiego

Według korespondencji ujawnionej przez portal Onet sędzia Arkadiusz Cichocki miał być w grupie organizującej akcję szkalowania innych sędziów. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro cofnął Cichockiemu delegację do Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Formalnie Arkadiusz Cichocki pozostaje sędzią Sądu Okręgowego w Gliwicach. Przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Gang był jak organizacja zbrojna. Ruszył proces Psychofans

Bali się ich inni kibice, byli brutalni i znakomicie zorganizowani. Członkowie gangu Psychofans powiązani ze środowiskiem pseudokibiców Ruchu Chorzów stanęli przed sądem. Sprawdzanie listy obecności i rozpatrywanie wniosków zajęło tak dużo czasu, że na odczytanie aktu oskarżenia go zabrakło. W tej sprawie oskarżonych są 53 osoby.

KRS wstrzymała nabór do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego

Krajowa Rada Sądownictwa wstrzymała nabór sędziów do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Szef KRS Leszek Mazur zapewnia, że nie udało się zebrać wszystkich niezbędnych dokumentów i dlatego procedura dotycząca Izby Dyscyplinarnej nie mogła dzisiaj wejść na następny etap. O wstrzymanie postępowań w sprawie kandydatów do izby, zaapelowała pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf.

Opozycja chce rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego

Premier Mateusz Morawiecki w "Faktach po Faktach" bronił ministra Zbigniewa Ziobro i wierzy w jego zapewnienia, że o aferze hejterskiej nie wiedział. W ciągu kilku ostatnich dni śledczy zabezpieczyli komputery w Ministerstwie Sprawiedliwości, z których prawdopodobnie korzystali bohaterowie afery. Opozycja zdania nie zmieniła i uważa, że wobec ministra powinny zostać wyciągnięte konsekwencje. Składa też projekt o rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.