Najnowsze

Najnowsze

Polskie MiG-29 są uziemione od marca. Wszyscy piloci stracili uprawnienia

Polscy piloci nie mogą latać na myśliwcach MiG-29. Maszyny są uziemione. W całym kraju nie ma ani jednego pilota, który mógłby zasiąść za ich sterami. Wszyscy stracili uprawnienia. W poniedziałek w tej sprawie z pilotami ma rozmawiać dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych. Na spotkanie został zaproszony minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Akcja wąsopad. W walce z rakiem prostaty i jąder

Movember to połączenie angielskich słów "moustache" i "november", wąsy i listopad. Po polsku to wąsopad. Celem akcji Movember jest profilaktyka i informowanie o męskich nowotworach - o raku prostaty i raku jądra. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Sport jest antidotum na depresję"

- Sport jest antidotum na depresję - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Marek Kamiński, podróżnik. Ten brak ruchu się przekłada dalej na umysł - dodał. 40 procent zwolnień lekarskich z wychowania fizycznego jest wystawiana na prośbę rodziców - stwierdziła Edyta Litwiniuk, trener personalny, dietetyk i szkoleniowiec.

"Trzeba anulować, bo my przegramy". Wydarzenia w Sejmie etap po etapie

W prokuraturze jest już zawiadomienie Lewicy o możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Anulowała nocne głosowanie w sprawie wyboru posłów członków KRS-u, gdy jej partyjna koleżanka podpowiedziała jej, że PiS może głosowanie przegrać. Wyników anulowanego głosowania nie ujawniła. Według Ryszarda Terleckiego to głosowanie "wypadło, rzeczywiście, trochę niezręcznie".

Zagadkowa śmierć 61-letniej rowerzystki

Śląska policja szuka dwóch kobiet, które mogą pomóc w rozwiązaniu zagadki śmierci 61-letniej rowerzystki. Na zdjęciach z monitoringu widać jak kobieta jedzie chodnikiem. Gdy minęła ją jadąca z naprzeciwka ciężarówka, kobieta leżała już martwa. Miała widoczne obrażenia.

Nerwowa reakcja europosła PiS, uwięzionego na balkonie europarlamentu

Nie chodzi o to, żeby się czepiać, ale gdyby europoseł PiS-u nie palił papierosów, to nie wyszedłby na balkon, a zamek by się nie zatrzasnął i Grzegorz Tobiszowski nie stałby na chłodzie i zimnie przez 20 minut i w desperacji nie zacząłby kopać w drzwi. Wygląda na to, że chciał zniszczyć i wyważyć.

Prognoza pogody na sobotę 23 listopada

Na wschodzie wystąpią opady deszczu, a na Suwalszczyźnie i Podlasiu deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Poza tym będzie dość pogodnie. Temperatura wyniesie od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni.

Najmniejszy koń świata mieszka w Łodzi

Najmniejszy ogier świata mieszka w Łodzi. To już pewne i potwierdzone, i wpisane do księgi rekordów Guinnessa. Bombel, bo tak ma na imię, mierzy nieco ponad 56 centymetrów wysokości w kłębie.

Sześć zarzutów dla agenta Tomka

Prokuratura Regionalna w Białymstoku postawiła zarzuty 37 osobom, w tym najbardziej znanemu agentowi CBA, Tomaszowi K., a także jego żonie oraz prezydentowi Olsztyna. Chodzi o oszustwa i przywłaszczenie dotacji, jaka płynęła z publicznych pieniędzy do stowarzyszenia "Helper", kierowanego właśnie przez "agenta Tomka" i jego żonę. Byłemu posłowi PiS i byłemu agentowi CBA Tomaszowi K. zarzucono między innymi udział w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy. Wpłacił pół miliona złotych kaucji, nałożono na niego zakaz opuszczania kraju.

Zmiany w funduszu dla osób niepełnosprawnych uchwalone przez Sejm. Czas na ruch Senatu

Zmiana nazwy, nowe cele i ogromna pożyczka. Sejm uchwalił zmiany w obowiązującej zaledwie od 11 miesięcy ustawie o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Projekt trafi teraz do Senatu. Zakłada on zmianę nazwy funduszu na Fundusz Solidarnościowy, ale także - co kontrowersyjne - zakłada, że z tego funduszu będą wypłacane dodatkowe emerytury, niektóre renty socjalne i zasiłki pogrzebowe. Przedstawiciele osób niepełnosprawnych obawiają się, że niepełnosprawni na tym stracą.

Jacek Jaśkowiak i Małgorzata Kidawa-Błońska zmierzą się w prawyborach PO

Oficjalnie zgłoszeni, oficjalnie zatwierdzeni, mogą zacząć wyścig po nominację. Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak dostali od zarządu Platformy zielone światło. Formalnie mogą startować w prezydenckich prawyborach. Do połowy grudnia mają czas, by przekonać do siebie partyjnych kolegów. Zwycięzca tego starcia będzie walczył o głosy wyborców.

Pawłowicz, Piotrowicz i Stelin wybrani na sędziów Trybunału Konstytucyjnego

Opozycja nie kryła oburzenia, krzycząc "hańba" i "precz z komuną". Kolejne nocne głosowanie w sprawie wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego i wciąż mocne kontrowersje wokół kandydatów. Sejmowa większość zdecydowała. Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Jakub Stelin zostali wybrani na sędziów TK. Zanim obejmą urząd, muszą złożyć przysięgę przed prezydentem.

Lewica zawiadamia prokuraturę w związku z głosowaniem do KRS

Posłowie Lewicy złożyli w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, a Koalicja Obywatelska chce odwołania marszałek Elżbiety Witek. Wszystko przez powtórzenie głosowania w sprawie wyborów posłów członków Krajowej Rady Sądownictwa, do którego doszło krótko po północy z czwartku na piątek. Jedna z posłanek PiS krzyknęła z sali do marszałek Elżbiety Witek, że głosowanie "trzeba anulować, bo je przegramy". Elżbieta Witek postanowiła anulować, a następnie zarządzić powtórzenie głosowania. Ostatecznie wybrani zostali kandydaci zgłoszeni przez PiS.

Burzliwa debata. Iwona Hartwich z mównicy zwróciła się do prezesa PiS

Posłowie PiS-u sejmową większością przyjęli ustawę umożliwiającą finansowanie trzynastych emerytur i rent socjalnych z funduszu dla niepełnosprawnych. Opozycja głosowała przeciwko. Z sejmowej mównicy padły oskarżenia o okradanie niepełnosprawnych i manipulowanie finansami publicznymi. W piątek odbyło się spotkanie ze środowiskami niepełnosprawnych w Senacie.

Nowi sędziowie TK wybrani. Okrzyki "hańba"

Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Jakub Stelina nowymi sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Tuż przed północą sejmowa większość wskazała ich na dziewięcioletnią kadencję. 

Skandal z księciem Andrzejem "okropnie rzutuje na powagę monarchii"

Ta cała sprawa okropnie rzutuje na powagę monarchii - mówiła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, komentując skandal na brytyjskim dworze. Dodała przy tym, że na szczęście dla monarchii głównym bohaterem skandalu jest książę Andrzej, który jest jedną z najmniej popularnych osób na dworze Elżbiety II. Maciej Woroch, korespondent "Faktów" TVN w Wielkiej Brytanii mówił z kolei o tym, jak media brytyjskie odbierają rezygnację księcia Andrzeja.

"Druga edycja PiS-owskiego pendolino". Piotrowicz i Pawłowicz z rekomendacjami komisji

Podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka kandydatka do Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz była pytana przez posłów opozycji między innymi o to, czy unijna flaga to "szmata", a protestujące kobiety to "ulicznice". Była posłanka PiS stwierdziła, że podtrzymuje wszystko co mówiła i pisała. Przesłuchiwany był też drugi kandydat na sędziego Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Piotrowicz. Ale on nawet nie odpowiedział na żadne pytanie. Zarówno Pawłowicz jak i Piotrowicz otrzymali pozytywne rekomendacje komisji.

"Afera korupcyjna i "splamienie się" stanem wojennym. Sprawdzamy oskarżenia prezydenta wobec sędziów

Jeśli ktoś czerpie wiedzę o kondycji wymiaru sprawiedliwości z wystąpień prezydenta Andrzeja Dudy, to może uznać, że sędziowie przez długie lata byli panami życia i śmierci, ale teraz tracą przywileje i wpływy. Andrzej Duda przedstawia polskie sądownictwo jako domenę tych, którzy najlepiej czuli się w czasach PRL-u. W rzeczywistości sędziów w Sądzie Najwyższym, którzy orzekali jeszcze w czasach stanu wojennego jest trzech. Do jednego z nich Andrzej Duda miał mieć "zaufanie", kiedy wyznaczał go na osobą pełniącą obowiązki pierwszego prezesa SN.