Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na środę 4 września

W środę pogodnie, tylko na Pomorzu, Mazurach i Suwalszczyźnie słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Wszedł do pubu z gwiazdą Dawida na szyi. Usłyszał, że ma wracać do Izraela

Do lokalu w centrum Łodzi wszedł z gwiazdą Dawida na szyi i to - jego zdaniem - sprowokowało rosłego ochroniarza do wyzwisk i gróźb. Młody muzyk w łódzkim pubie chciał się tylko napić piwa, ale nie został obsłużony. Jak relacjonuje, pojawił się pracownik ochrony, który nie tylko w niewybrednych słowach kazał wracać panu Dawidowi do Izraela, ale miał mu też grozić.

Lodołamacz sklejony taśmą. "Od tyłu, z boku i jest"

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk przedstawił Pumę, nowy lodołamacz. Jednak niemałe było zaskoczenie wśród stoczniowców gdy dowiedzieli się, że posklejany taśmą kadłub lodołamacza miałby być gotowy do bezpiecznego zwodowania. Jak głosi oficjalny profil ministerstwa w mediach społecznościowych, Marek Gróbarczyk jedynie odsłonił nazwę budowanego w Szczecinie lodołamacza.

Pegasus używany bez kontroli? CBA nie potwierdza. I nie zaprzecza

Pegasus to narzędzie służące do elektronicznego szpiegowania. Oprogramowanie włamuje się do smartfonów i może wykradać z nich dane. Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernest Bejda, pytany o system, odsyła do rzecznika prasowego. Rzecznik powołuje się na "ochronę środków, form i metod realizacji działań" odmawia odpowiedzi na pytania dotyczące wykorzystywania tego systemu. Opozycja obawia się, że Pegasus może być wykorzystywany bez kontroli sądowej do śledzenia obywateli.

Wojsko ukończyło most pontonowy w Warszawie

Wojsko skonstruowało tymczasowy most pontonowy na Wiśle w pobliżu mostu Skłodowskiej-Curie. Na tych pontonach ma zostać położony rurociąg, którym ścieki mają popłynąć do oczyszczalni Czajka. Od soboty ścieki są ozonowane, co ma zmniejszyć ich szkodliwość.

Zbigniew Ziobro przerwał milczenie. "To, co ja zrobiłem, to modelowa reakcja"

To nie jest największa afera w historii - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro o aferze hejterskiej z udziałem Łukasza Piebiaka. Twierdzi, że jego reakcja na ujawnioną przez media aferę, była modelowa. Zapewnia, że o poczynaniach Łukasza Piebiaka nie miał pojęcia, a gdy tylko dowiedział się o zachowaniach, których nie aprobuje, wyciągnął konsekwencje.

Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera

Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera. Jej kandydaturę we wtorek ogłosił Grzegorz Schetyna. Nastąpiła również zamiana na listach kandydatów do parlamentu. Grzegorz Schetyna będzie kandydować z Wrocławia, a nie z Warszawy. W stolicy wystartuje z kolei Kidawa-Błońska, która miała kandydować ze stolicy Dolnego Śląska.

Więcej wojsk USA w Polsce, a z nimi sprzęt. "Absolutnie unikalna okazja"

Zwiększenie kontyngentu amerykańskiego należy oceniać pozytywnie - mówił w "Faktach o świecie" w TVN24 BiS doktor generał broni Mirosław Różański, prezes Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints. Dodał, że "byłoby dobrze, żebyśmy wiedzieli, kiedy te tysiąc żołnierzy będzie stacjonowało u nas w kraju". Zaznaczył, że "najbardziej istotne" jest, by przy okazji zainstalowania w Polsce jednostki powietrznych systemów bezzałogowych, polscy żołnierze mogli uczyć się wykorzystania takiego sprzętu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Zajęcia do wieczora, klasy w dawnych schowkach. Początek roku szkolnego i widmo strajku

Rok szkolny 2019/2020 będzie wielkim sprawdzianem dla szkół z podwójnym rocznikiem. Rząd przekonuje, że wszystko poszło gładko - absolwenci trzecich klas zlikwidowanych gimnazjów i ósmych klas szkół podstawowych znaleźli swoje szkoły średnie. Dyrektorzy szkół mówią o pomieszczeniach gospodarczych przekształconych na klasy, uczniowie narzekają, że w piątek kończą zajęcia o dziewiętnastej, a Związek Nauczycielstwa Polskiego już pyta członków o formę strajku.

Kto, kiedy i ile? Wraca temat reparacji wojennych

Nie wiadomo - kto i ile pieniędzy zażąda od Niemiec w ramach reparacji wojennych. Nie wiadomo też - kiedy i w jakiej formie. Politycy PiS na zapowiadają, że tak się stanie. O reparacjach mówił nawet niedzielę premier Morawiecki. Bez żadnych konkretów.

Most pontonowy w Warszawie ma być gotowy we wtorek

Most pontonowy na Wiśle na być gotowy we wtorek po południu, a rurociągi, które miałyby odprowadzać ścieki do oczyszczalni, mogą zacząć działać w sobotę. Żołnierze pracują, a woda jest stale kontrolowana. W Płocku nadaje się do spożycia bez ograniczeń.

Prognoza pogody na wtorek 3 września

Na północy i wschodzie kraju pojawi się przelotny deszcz. Poza tym wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie do 23 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, zachodni. Ciśnienie waha się.

Wypadek polskiego pilota przed zawodami szybowcowymi. Jego samolot uległ uszkodzeniu

Polski pilot szybowcowy Sebastian Kawa brał udział w mistrzostwach świata we Włoszech. Jeszcze przed zawodami wybrał się nad Apeniny, aby poznać teren. Do wypadku doszło podczas lądowania. Pilot co prawda przyziemił, ale pędzący z prędkością około 130 kilometrów na godzinę szybowiec trafił na nierówność, która zadziałała jak próg i wyrzuciła go z powrotem w powietrze. Wtedy szybowiec wytracił prędkość, tracąc siłę nośną, i spadł z wysokości kilku metrów. Energia uderzenia była tak duża, że statek stracił podwozie. Sebastian Kawa nie odniósł poważnych obrażeń.

Reklamówki z opłatą recyklingową. Rząd uszczelnia przepisy

Ministerstwo Środowiska uszczelnia przepisy dotyczące plastikowych toreb w sklepach. Duże sklepy unikały opłaty recyklingowej dzięki luce w przepisach, ale ma się to zmienić. Za reklamówki zapłacimy minimum 20 groszy plus VAT. Wyjątkiem są tak zwane zrywki, czyli reklamówki, które znajdziemy na przykład w dziale z pieczywem czy owocami.

Koniec kominków. Kraków wprowadził całkowity zakaz palenia drewnem i węglem

Kraków jako pierwsze miasto w Polsce wprowadził całkowity zakaz używania paliw stałych w piecach czy kominkach. Od 1 września w Krakowie nie wolno palić nawet w stacjonarnych grillach - dozwolone są tylko lekkie, przenośne grille. W przestrzeganiu przepisów mają pomóc strażnicy miejscy, drony i kamery termowizyjne. To wszystko w walce ze smogiem, który dla Krakowa jest ogromnym problemem, także ze względu na ukształtowanie powierzchni. Stolica Małopolski jest otoczona wzgórzami i jest słabo wentylowana.

We wtorek żołnierze mają ukończyć prowizoryczny most na Wiśle

W Warszawie praca wre. Kolektory na lewym brzegu stolicy uległy poważnej awarii, której się szybko nie usunie, więc ścieki nie mogą być przetransportowane tunelem pod Wisłą do oczyszczalni Czajka na Białołęce. Zamiast tego ścieki na razie trafiają bezpośrednio do Wisły. Na Wiśle powstaje most pontonowy, na którym zostanie umieszczony prowizoryczny rurociąg. Posłuży on do przetransportowania ścieków na drugą stronę rzeki, gdzie trafią do oczyszczalni Czajka. 170 żołnierzy jest zaangażowanych w budowę. Do wtorku rano konstrukcja przeprawy już powinna powstać.

Autobus z uczniami zderzył się z ciężarówką. Wiele dzieci rannych

Autobus, którym w większości podróżowała młodzież wracająca z rozpoczęcia roku szkolnego w Nowym Sączu, czołowo zderzył się z ciężarówką, po czym oba pojazdy wypadły z drogi. Do wypadku doszło na drodze powiatowej w miejscowości Świniarsko w Małopolsce. 29 osób zostało rannych, w tym 15 małoletnich. Jeden z dorosłych pasażerów autobusu zmarł w szpitalu.

Uczestniczka Powstania o przemówieniu prezydenta Niemiec: nie czuję do nikogo żalu

- Chylę czoła przed polskimi ofiarami niemieckiej tyranii i proszę o przebaczenie - powiedział prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier podczas wizyty w Polsce. - Dziękuję serdecznie za te słowa, ale naprawdę nie czuję do nikogo żalu ani pretensji, bo to było 80 lat temu i rządziło inne pokolenie - skomentowała Hanna Stadnik
, uczestniczka Powstania Warszawskiego.