Najnowsze

Najnowsze

Działacze Greenpeace blokowali statek z węglem. Zostali zatrzymani

Blokowali wejście do gdańskiego portu statkowi z Mozambiku z węglem na pokładzie, zostali zatrzymani. 22 aktywistów Greenpeace doprowadzono na przesłuchanie do Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Statek ekologów blokował jednostkę z Mozambiku, bo ekolodzy nie zgadzają się na import węgla. Przed północą funkcjonariusze Straży Granicznej z bronią maszynową weszli na pokład żaglowca.

Dziś nazwiska, jutro funkcje. Kłopoty polskiego kandydata na komisarza

Komisja Europejska opublikowała pełną listę kandydatów na komisarzy. We wtorek przyszła przewodnicząca Komisji ma poinformować, jakie będą oni pełnić funkcje. Przedstawicielem Polski jest Janusz Wojciechowski. Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych prowadzi wobec niego postępowanie w sprawie możliwych nieprawidłowości przy zwrocie kosztów podróży. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Kiedy posłowie PiS-u zabierali głos, wyraźnie było czuć na tej sali niechęć"

- Sytuacja wygląda tak, że piłka jest po stronie Johnsona i tutaj zarówno politycy, jak i wysocy urzędnicy Komisji Europejskiej, Unii Europejskiej mogą zachować spokój - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS eurodeputowany Włodzimierz Cimoszewicz. Były premier odniósł się też do kwestii ostatniej wymiany zdań pomiędzy Fransem Timmermansem i grupą polskich eurodeputowanych. - Wtedy, kiedy posłowie PiS-u zabierali głos, wyraźnie było czuć na tej sali niechęć. Byłem nawet tym zaskoczony - powiedział.

Emilia wymienia sędziów z grupy "Kasta". Padło dziewięć nazwisk

Dziewięć nazwisk i dziewięć tropów. Emilia wylicza w "Gazecie Wyborczej" kto tworzył grupę "Kasta", a to ludzie z ministerstwa Zbigniewa Ziobry i nowej KRS. W sprawie hejtu, który miał wypływać z ministerstwa, wciąż nie ma śledztwa, choć jest długa lista pytań. Posłowie Platformy nie mogą doprosić się o dokumenty, więc zapowiadają, że pójdą do sądu.

Ośmiotysięczniki zdobywa w zawrotnym tempie i ma ambitny plan

Sprinterka w drodze na szczyt. Magda Gorzkowska była halową wicemistrzynią świata w sztafecie, ale ośmiotysięczniki też zdobywa w mistrzowskim tempie. Kiedyś, żeby ruszyć na wyprawę, sprzedała dom. W międzyczasie została najmłodszą Polką, która zdobyła Everest, a teraz znowu jest w Himalajach i szykuje się do wejścia na Manaslu.

Prognoza pogody na wtorek 10 września

W województwach północnych przeważnie będzie pochmurno i wystąpią opady deszczu. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura wyniesie od 15 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 23 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i miejscami umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie rośnie.

Awaryjny rurociąg na Wiśle zaczął działać

Przekładany, opóźniany, ale jest. Strat alternatywnego rurociągu, który odprowadza stołeczne ścieki do oczyszczalni Czajka. Jeszcze nie wszystkie, jeszcze wciąż część nieczystości wpada do Wisły, ale do piątku ma się to skończyć. Kiedy skończy się remont uszkodzonych kolektorów? Nie wiadomo.

Rodzina według prezesa PiS. Ostra dyskusja o słowach Kaczyńskiego

Mama i tata w stałym związku, a poza kościołem - nihilizm. To definicja rodziny według Jarosława Kaczyńskiego. Słowa, które padły na konwencji programowej partii, wywołały oburzenie i pytania - czy rodziną nie jest już na przykład samotny rodzic, czy pary z dziećmi żyjące bez ślubu?  

Pod prąd korytarzem życia. Kolejne szokujące nagranie

Korytarz życia wciąż w Polsce nie jest obowiązkiem. Może bezwzględne kary sprawiłyby, że kierowcy zmienią podejście? Na razie niezmiennie zdarza się, że drogę, którą służby pędzą, by uratować komuś życie, inni wykorzystują, by życie sobie ułatwić.

"Hat-tricki" i "sześciopaki". Eksperci pytają o źródła finansowania

Worek wyborczych obietnic jest jak studnia bez dna. Socjalne prezenty hojną ręką rozdają i ci, co o władzę walczą i ci, którzy chcą ją utrzymać. Mnożą się zatem "sześciopaki" i "hat-tricki", już nie tylko trzynasta ale i czternasta emerytura i płace minimalne, które mają zostać podwyższone. Politycy obiecują, a eksperci dopytują - kto tak naprawdę za to zapłaci?

Debata nad odwołaniem Ziobry nie przed wyborami? Nie ma jej w harmonogramie

Ostatnie przed wyborami posiedzenie Sejmu i nie pierwszy już wniosek opozycji o odwołanie ministra Ziobry. W harmonogramie nie ma debaty i zapewne to się nie zmieni. Nie ma też wglądu do dokumentów związanych z aferą hejterską. Posłowie Platformy składają w resorcie sprawiedliwości ponaglenie. Chcą się poskarżyć do sądu administracyjnego. Szef resortu na ten temat milczy.

"Chce mu się znowu żyć". Wnuk i jego dziadek na wózku chcą pokonać maraton

Historia wielkiego poświęcenia i niezwykłej, międzypokoleniowej miłości między wnukiem a niepełnosprawnym dziadkiem. Razem udowadniają, że niemożliwe nie istnieje. Za sobą mają już dwa półmaratony i dziesiątki pokonanych kilometrów na wózku inwalidzkim, ale największy sprawdzian - bieg w maratonie - dopiero przed nimi.

Dwie drużyny, jeden cel. Będzie karetka dla pacjentów ze szpitala w Ustrzykach Dolnych

W niedzielę drużyna TVN zmierzyła się z drużyną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na murawie lepsi okazali się zawodnicy z TVN. Ale w tym meczu nie ma przegranych. Wygrywają wszyscy. Największymi zwycięzcami są pacjenci Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych. Za pieniądze z biletów i SMS-ów wysyłanych podczas Wielkiego Meczu zostanie kupiona karetka dla tego szpitala.

1600 lotów w statusie HEAD. Czy wszystkie były w misji oficjalnej?

Pytanie o latanie w statusie HEAD. Z wykorzystaniem specjalnej, drogiej i wymagającej procedury. Według danych Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej - 1600 takich lotów odbyli politycy PiS w ciągu ostatnich prawie czterech lat. Czy wszystkie były rzeczywiście misją oficjalną?

Papieski sekret ponad prawem? Kulisy działania sądu biskupiego

Nie Kodeks karny, a wewnętrzne przepisy. Sekret papieski kontra prawo wglądu do akt i ofiara księdza pedofila oskarżona o współwinę, a sprawca uniewinniony, choć sąd powszechny go skazał. "Superwizjer" TVN pokazał, jak działa sąd biskupi i jak przed kościelnym wymiarem sprawiedliwości wygląda dochodzenie sprawiedliwości.

Rurociąg na Wiśle wciąż nie działa. "W nocy zostaną zalane obie rury"

Miał być start, jest kolejne opóźnienie. Awaryjny rurociąg wciąż nie działa, a do Wisły wciąż wpadają stołeczne ścieki. Nie ma powodów do niepokoju - zapewniają władze miasta. Za kilkanaście godzin obie nitki powinny podjąć pracę. O wiele dłużej potrwa naprawa uszkodzonych kolektorów.

Mała Iga walczy o wielką szansę

Tuż po urodzeniu usłyszeli wyrok - dziecko czeka wegetacja. Teraz Iga ma pięć lat i wciąż chore nóżki i rączki. Ale ma też szansę. Lekarze z Florydy obiecują, że będzie chodzić. Cena nadziei to dwa miliony złotych. Rodzice chcą, by zapłacił NFZ. Walczą już trzeci rok. Sądy przyznają im rację, ale Fundusz płacić wciąż nie chce. Procedur coraz więcej, czasu coraz mniej.