Najnowsze

Najnowsze

Pożary w Amazonii. "Jeśli chcemy temu zapobiec, musimy walczyć ze zmianą klimatu"

- Sytuacja jest bardzo poważna - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN 24 BiS podróżnik i fotograf Tomasz Siuda, mówiąc o pożarach w Puszczy Amazońskiej. Wytłumaczył, jak wycinanie lasu równikowego u wybrzeżu oceanu zakłóca obieg wodny całej puszczy. - Mamy fundamentalny problem, bo jest to kwestią systemową. Jeśli chcemy temu zapobiec, musimy walczyć ze zmianą klimatu i przestać eksploatować las - podkreślił drugi gość programu, redaktor portalu Naukaoklimacie.pl, Marcin Popkiewicz.

Cztery osoby zabite, ponad 150 osób poszkodowanych po burzy na Giewoncie

Ponad 150 osób poszkodowanych i cztery ofiary śmiertelne, w tym dwoje dzieci. W piątek akcja poszukiwawcza zakończyła się, nie ma już osób uznawanych za zaginione. To bilans czwartkowej burzy w Tatrach. Pioruny zrzucały ludzi ze skał, a ci, którzy uciekali, byli rażeni piorunami lub łamali w biegu ręce i nogi.

Kłótnia o mikrofon między politycznymi koleżankami. "Ty nie jesteś równa"

Polityka potrafi podzielić nawet koleżanki z tej samej opcji. W czwartek w Łomży na konferencji prasowej doszło do bardzo nieprzyjemnej wymiany zdań między posłanką PiS Bernadetą Krynicką a byłą wiceprezydent Łomży Agnieszką Muzyk. Kością niezgody był mikrofon. Agnieszka Muzyk stwierdziła, że Bernadeta Krynicka zaczęła się popisywać, a Bernadeta Krynicka uznała, że Agnieszka Muzyk "nie jest jej równa".

Prognoza pogody na sobotę 24 sierpnia

W sobotę na ogół słonecznie. Na Podkarpaciu i w Małopolsce okresami może się chmurzyć. W Tatrach i miejscami na Podhalu, Orawie i Spiszu możliwe burze (10-20 l/m2 i porywy wiatru 60-80 km/h). Temperatura maksymalna od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 30 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie spada, w południe 1012 hPa.

Polskie babcie przeciwko faszyzmowi na ulicach Warszawy

Babcia Gosia, babcia Kasia czy babcia Iza. To tylko niektóre z polskich babć, które co czwartek w samym centrum Warszawy protestują przeciwko nienawiści i nietolerancji. Przychodzą z transparentami i tęczowymi przypinkami. Dla kogo to robią?

Zabił partnera matki. Sąd umorzył sprawę

Koniec procesu 21-latka, który zabił partnera matki, a ją samą ciężko ranił. Kobieta przez całe życie znęcała się nad synem, kradła jego rzeczy i sprzedawała, by móc kupić alkohol. W obronie mężczyzny stanęły setki osób. W piątek Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze umorzył jego sprawę.

Cztery godziny trwało ściąganie turystów z Giewontu

Ponad 180 osób zaangażowanych w pomoc i 157 poszkodowanych. W akcji brali udział ratownicy TOPR-u, GOPR-u, strażacy, policjanci, służby TPN, pogotowie ratunkowe, w tym lotnicze pogotowie ratunkowe. W ciągu czterech godzin ratownicy ściągnęli z Giewontu wszystkich, których mogli odnaleźć. Z wyniku czwartkowej burzy na Giewoncie 4 osoby zginęły, a ponad 100 osób zostało rannych, niektórzy ciężko. W piątek po południu wciąż poszukiwane są trzy osoby.

Trzy osoby wciąż poszukiwane po burzy na Giewoncie

Burza, która rozpętała się nad Giewontem w czwartek po południu, była najtragiczniejszą w skutkach burzą od dekad. 4 osoby nie żyją, 157 jest poszkodowanych, z czego 34 są nadal w szpitalach. 3 osoby nadal są poszukiwane. Wiele osób zostało porażonych podczas schodzenia z Giewontu, kiedy trzymali się łańcucha.

Zbigniew Ziobro powinien podać się do dymisji. Wynik sondażu dla "Faktów"

Z najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 wynika, że blisko 60 procent badanych Polaków, którzy słyszeli o aferze w Ministerstwie Sprawiedliwości, uważa, że Zbigniew Ziobro powinien zostać zdymisjonowany. Przeciwnego zdania jest 30 procent respondentów. Minister sprawiedliwości był przełożonym wiceministra Łukasza Piebiaka, który miał kierować akcją hejtowania w internecie sędziów nieprzychylnych rządowi. Zbigniew Ziobro twierdzi, że nie wiedział o tej akcji, ale opozycja i środowiska sędziowskie i tak domagają się też jego dymisji.

"Nasila się nowa zimna wojna"

W poniedziałek Pentagon poinformował, że dzień wcześniej Amerykanie przeprowadzili pierwszą próbę pocisku o zasięgu większym niż 500 km od czasu wystąpienia USA z układu z Rosją o likwidacji pocisków rakietowych średniego i pośredniego zasięgu, znanego jako traktat INF. W związku z testem Rosja i Chiny zwróciły się w środę z wnioskiem o pilne zwołanie w czwartek posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ. O znaczeniu amerykańskiej próby i możliwych konsekwencjach w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS dyskutowali były szef BBN generał Stanisław Koziej i generał Bogusław Pacek.

Zbigniew Ziobro do dymisji? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Blisko 60 procent badanych Polaków, którzy słyszeli o aferze w Ministerstwie Sprawiedliwości, jest zdania, że Zbigniew Ziobro powinien zostać zdymisjonowany - wynika z najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwnego zdania jest 30 procent respondentów.

Prognoza pogody na piątek 23 sierpnia

W piątek będzie pogodnie. Tylko na południu kraju wystąpi zachmurzenie kłębiaste, umiarkowane i duże. W górach pojawią się przelotne opady deszczu od 5 do 20 milimetrów i burze. Temperatura wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Podlasiu, 26 stopni Celsjusza w centrum kraju do 28 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany, w porywach burzowych silny.

Tragedia w Tatrach. Wydanie specjalne "Faktów po Południu"

W czwartek po południu nad Tatrami przeszły krótkotrwałe, ale tragiczne w skutkach burze. Wiadomo, że zginęły co najmniej dwie osoby, a kilkadziesiąt zostało poszkodowanych. Czwartkowe specjalne wydanie "Faktów po Południu" zostało w całości poświęcone tym wydarzeniom.