Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na niedzielę 1 września

W niedzielę na Pomorzu, Ziemi lubuskiej i w Wielkopolsce wystąpi przelotny deszcz i burze. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura wyniesie od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 34 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada.

Wojsko buduje most pontonowy na Wiśle

Wojsko już jest na miejscu, a pontonowa przeprawa na Wiśle stanąć ma najpóźniej do wtorku. Od środy wprost do rzeki spływają trzy metry sześcienne ścieków na sekundę. Eksperci potwierdzają, że choć sprawa jest poważna, to powodów do paniki nie ma.

"Wygraliśmy dlatego, że byliśmy razem"

Obchody 39. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych w dwóch odsłonach. Dziś nie mamy żadnego wspólnego mianownika - mówił w Gdańsku Lech Wałęsa. Osobne odchody zorganizowała obecna "Solidarność". Wziął w nich udział premier Mateusz Morawiecki.

"Wiemy, że Mike Pence nie ogłosi nic w sprawie ruchu bezwizowego"

- To jest bez wątpienia duża różnica - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN 24 BiS korespondent "Faktów" TVN w Waszyngtonie Marcin Wrona, mówiąc o tym, że USA w Polsce na obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej będzie reprezentował wiceprezydent Mike Pence, a nie prezydent Donald Trump. Marcin Wrona podkreślił, że Mike Pence nie ogłosi i nie podpisze niczego przełomowego w relacjach polsko-amerykańskich. - Wiemy, że Mike Pence nie ogłosi nic w sprawie ruchu bezwizowego - dodał.

Rząd chce rozwiązać problem warszawskich ścieków za pomocą mostu pontonowego

Wciąż nie wiadomo jak doszło do awarii stołecznych kolektorów ścieków. Władze Warszawy chcą ozonować ścieki spuszczane do Wisły, a rząd chce zbudować rurociąg na moście pontonowym. Prowizoryczny rurociąg połączyłby kanalizację lewobrzeżnej Warszawy z oczyszczalnią ścieków Czajka po drugiej stronie Wisły. Zazwyczaj ścieki są transportowane tunelem pod rzeką, ale jest to niemożliwe z powodu awarii kolektorów.

W Warszawie wybuchł samochód przewożący butle z gazem. Nie żyją dwie osoby

Na warszawskim Bemowie wybuchł samochód przewożący butle z gazem: acetylenem i tlenem. Do eksplozji doszło, gdy samochód zatrzymał się na parkingu. Na miejscu zginęło dwóch mężczyzn, pracowników firmy przewożącej butle. Trzy osoby, które przez przypadek znalazły się w pobliżu, zostały ranne. Dwie z nich są w ciężkim stanie. Gaszenie pożaru trwało kilka godzin.

Sejm bliski uchwalenia ustawy o lotach VIP-ów

Rządowy projekt ustawy o lotach najważniejszych osób w państwie najprawdopodobniej jeszcze w piątek wieczorem zostanie uchwalony przez Sejm. Popiera go PiS, ale opozycja uważa tę ustawę za niepotrzebną, bo loty VIP-ów reguluje już instrukcja HEAD.

Prognoza pogody na sobotę 31 sierpnia

W sobotę słonecznie, tylko w Karpatach możliwe lokalne burze. Temperatura maksymalna w dzień od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 33 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 80 km/h, południowo-wschodni.

"Jezu, on się siny robi". Babcia spanikowała, wujka uratował 10-letni Mateusz

Sześć minut z życia dziecka, które zdecydowało o życiu dorosłego. 10-letni Mateusz ma za sobą dwa kursy pierwszej pomocy przedmedycznej, ale ani on, ani jego rodzice nie sądzili, że ta wiedza tak szybko się przyda. Kiedy u 30-letniego wujka chłopca doszło do zatrzymania krążenia, Mateusz nie wahał się ani chwili. Podjął reanimację i przywrócił mu funkcje życiowe.  

Strażnik miejski po służbie kopnął psa. Mężczyzna stracił pracę

40-letni strażnik miejski po służbie brutalnie kopnął małego psiaka. Ponoć miało to przekonać właścicielkę psa, że powinna wyprowadzać go na smyczy. Kluczowy w tej sprawie okazał się monitoring. To dzięki niemu udało się zidentyfikować mężczyznę. Czterdziestolatek stracił pracę. Nie były jedyne skutki jego agresywnego postępowania.

Awaria w Warszawie. Rząd zapowiada budowę tymczasowego rurociągu

W związku z awarią dwóch kolektorów warszawskiej oczyszczalni Czajka rzad zapowiada budowę tymczasowego, zastępczego rurociągu, po to, żeby ścieki nie musiały być zrzucane do Wisły. Swoje pomysły na zmniejszenie szkodliwości mają też władze Warszawy. Kolejny raz zapewniają, że ścieki nie mają wpływu na jakość wody w kranach, bo woda do kranów pobierana jest z Wisły wyżej, niż zrzucane są ścieki. Do przyjęcia zanieczyszczonej wody przygotowuje się Płock.