Najnowsze

Najnowsze

"Jezu, on się siny robi". Babcia spanikowała, wujka uratował 10-letni Mateusz

Sześć minut z życia dziecka, które zdecydowało o życiu dorosłego. 10-letni Mateusz ma za sobą dwa kursy pierwszej pomocy przedmedycznej, ale ani on, ani jego rodzice nie sądzili, że ta wiedza tak szybko się przyda. Kiedy u 30-letniego wujka chłopca doszło do zatrzymania krążenia, Mateusz nie wahał się ani chwili. Podjął reanimację i przywrócił mu funkcje życiowe.  

Strażnik miejski po służbie kopnął psa. Mężczyzna stracił pracę

40-letni strażnik miejski po służbie brutalnie kopnął małego psiaka. Ponoć miało to przekonać właścicielkę psa, że powinna wyprowadzać go na smyczy. Kluczowy w tej sprawie okazał się monitoring. To dzięki niemu udało się zidentyfikować mężczyznę. Czterdziestolatek stracił pracę. Nie były jedyne skutki jego agresywnego postępowania.

Awaria w Warszawie. Rząd zapowiada budowę tymczasowego rurociągu

W związku z awarią dwóch kolektorów warszawskiej oczyszczalni Czajka rzad zapowiada budowę tymczasowego, zastępczego rurociągu, po to, żeby ścieki nie musiały być zrzucane do Wisły. Swoje pomysły na zmniejszenie szkodliwości mają też władze Warszawy. Kolejny raz zapewniają, że ścieki nie mają wpływu na jakość wody w kranach, bo woda do kranów pobierana jest z Wisły wyżej, niż zrzucane są ścieki. Do przyjęcia zanieczyszczonej wody przygotowuje się Płock.

Przyczyna awarii kolektorów w Warszawie wciąż nieznana. Sztab kryzysowy ma propozycję

Z powodu awarii stołecznych kolektorów do Wisły wciąż płyną nieoczyszczone ścieki. Władze miejskie zapewniają, że kranówka w Warszawie jest bezpieczna. Usunięcie awarii to poważne wyzwanie. Miejscy inżynierowie nie ustalili jeszcze nawet przyczyny awarii. Rząd proponuje zbudować alternatywny rurociąg, którym ścieki z lewobrzeżnej Warszawy trafią do oczyszczalni Czajka po drugiej stronie rzeki. Rurociąg ma być położony na zbudowanym przez wojsko moście pontonowym.

Awaria kolektorów w Warszawie. Kąpiel w rzece nie jest bezpieczna

Do Wisły leją się ścieki. 3 tysiące litrów na sekundę. Awaria jest poważna, ale nie ma powodów do paniki. Wodę z kranu można pić. Jak zapewnia Główny Inspektor Sanitarny - będzie badana i w Wiśle i w wodociągach. Kąpiel w rzece nie jest bezpieczna, a ryb lepiej nie łowić.

System Pegasus. Czy to potężne narzędzie kupiło CBA?

System Pegasus pozwala podsłuchiwać rozmowy, czytać SMS-y i maile, podglądać nasze zdjęcia i filmy. Może mieć dostęp do wszystkiego, co mamy w telefonie. Czy taki system kupiło CBA i do czego może służyć taka broń masowej inwigilacji?

Plogging, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Jogging to przyjemność, moda i zdrowie, ale czym jest plogging? Jeżeli modą, to oby trwała jak najdłużej. To specyficzny bieg z przeszkodami. Bieg połączony ze zbieraniem śmieci. Są przysiady, wykroki i skłony i to dosłownie co krok.

Prognoza pogody na piątek 30 sierpnia

Zachmurzenie będzie kłębiaste małe i umiarkowane. Wystąpią przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura wyniesie od 27 stopni Celsjusza na Pomorzu do 32 stopni Celsjusza w centrum kraju i na południowym zachodzie. Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Program Mieszkanie Plus. Zapowiedzi premiera i dane spółki

Mieszkania w ramach programu już powstały, bądź powstają, ale nie na taką skalę, o której mówił premier. Spółce, odpowiedzialnej za realizację programu mieszkanie plus, udało się wybudować 867 mieszkań. Drugie tyle jest w budowie. Ale to wciąż nie jest sto tysięcy.

Trwa "dopinanie" list. Co z paktem do Senatu?

Zarząd Platformy Obywatelskiej i "dopinanie list". Koalicja Obywatelska wciąż rozmawia z lewicą. Pytanie - co z tych rozmów wyniknie? Jedni rozmawiają z partnerami, inni z wyborcami i w tych rozmowach pojawia się dawno nie widziana twarz.

Załamanie pogody w Polsce. Dachy odlatywały w powietrze

Pogodowy armagedon w Szczecinie, Kołobrzegu i Starogardzie Gdańskim. Niebezpiecznie było też w Wielkopolsce. Drzewa kładły się na samochody, a dachy odklejały się od domów i odlatywały w powietrze. Woda lała się wszędzie i wszędzie wlewała.

Platforma zapowiada złożenie wniosku o wotum nieufności wobec Ziobry

Platforma składa w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. Przed głosowaniem zapowiada się gorąca debata. Po tym, jak dziennikarze portalu onet.pl i "Gazety Wyborczej" opisali, jak urzędnicy ministerstwa zlecali oczernianie niezawisłych sędziów, zespół współpracowników ministra Ziobry znacznie się skurczył. Śledztwa na razie nie ma, minister wciąż jest na stanowisku.

Awaria kolektorów w Warszawie. Prezydent miasta uspokaja

Awaria jest poważna, ale katastrofy ekologicznej nie ma. Nie ma powodów do paniki, wodę z kranu można pić. Prezydent Warszawy uspakaja, minister zdrowia ostrzega - w Wiśle nie wolno się kąpać, nie wolno łowić w niej ryb. Po awarii w oczyszczalni Czajka ścieki wpływają do Wisły i w sam środek kampanii wyborczej, więc wszyscy w tej sprawie mają coś do powiedzenia.  

Zbiórka dla Gabrysi zakończona sukcesem. Widzowie "Faktów" TVN nie zawiedli

Gabrysia urodziła się z poważną wadą serca. Jedyną nadzieję na ratunek dali jej lekarze ze Stanów Zjednoczonych. Koszt operacji to 4 miliony złotych. Olbrzymia kwota. Dla rodziny nieosiągalna. Ale widzowie "Faktów" TVN po raz kolejny udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych. Udało się zebrać całą sumę.