Najnowsze

Najnowsze

Spór w europarlamencie. Timmermans mówił o nazistach, Kempa o sowieckich komisarzach

W czasie debaty na czwartkowym posiedzeniu komisji wolności obywatelskich i sprawiedliwości oraz komisji prawnej Parlamentu Europejskiego doszło do sporu między wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem a europosłami PiS. Frans Timmermans powiedział, że większość parlamentarna nie może naruszać praw podstawowych, jak to miało miejsce w nazistowskich Niemczech. Beata Kempa odpowiedziała mu "przeżyliśmy komisarzy sowieckich, zapewniam, przeżyjemy również pana". Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Przemysław Radzik zapowiada procesy. Złożył wniosek o zabezpieczenie

Przemysław Radzik, który zdaniem "Gazety Wyborczej" miał należeć do internetowej grupy dyskredytującej sędziów, chce walczyć o swoje dobre imię. Sędzia wystąpił do sądu z wnioskiem o zabezpieczenie, by media nie mogły pisać i mówić o nim w kontekście afery dotyczącej dyskredytowania sędziów.

Dużo, tłusto i słodko. Alarmujące dane o diecie Polaków

Problem rzuca się w oczy na ulicach, w szkołach czy zakładach pracy. Dane Głównego Urzędu Statystycznego tylko potwierdzają, że Polacy odżywiają się fatalnie, a konsekwencje tego są zabójcze dla zdrowia. Na początek trzeba zdecydowanie ograniczyć jedzenie mięsa i cukru. Wystarczy brać przykład z pani Ireny.

Prognoza pogody na piątek 6 września

W piątek na Podkarpaciu wystąpią zanikające opady deszczu. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie zachodni.

CBA posiada system Pegasus? Oświadczenie nie rozwiało wątpliwości

CBA wydało oświadczenie, w którym zapewnia, że nie kupiło "systemu masowej inwigilacji Polaków". O Pegasusie nie ma w nim ani słowa. To oświadczenie nie oznacza, że CBA systemu Pegasus nie ma - może jedynie świadczyć o tym, że CBA nie wykorzystuje tego narzędzia do masowej inwigilacji. Pegasus to oprogramowanie opracowane w Izraelu. Pozwala na przejęcie kontroli nad smartfonami Apple'a i z systemem Android. Eksperci, którzy przeczytali oświadczenie CBA, zauważają, że Pegasus może być używany przez to biuro do inwigilacji konkretnych osób.

Nad morze i na plan filmowy. Tak Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki latali rządowymi samolotami

Prezydent latał w statusie HEAD nad morze, a premier na plan filmowy - tak wynika z dokumentów, do których dotarli dziennikarze portalu tvn24.pl i magazynu "Czarno na Białym". Mateusz Morawiecki wykorzystywał wojskowe samoloty na potrzeby kręcenia filmu z sobą w roli głównej, a najwięcej lotów - ponad 600 - ma na koncie Andrzej Duda, który wielokrotnie w statusie HEAD latał do rezydencji w Juracie.

Policja podsumowała wakacje na drogach. Wzrost liczby pijanych kierowców

Drogowe podsumowanie wakacji. Policja złapała prawie 26 tysięcy pijanych kierowców - to więcej niż rok temu, i to aż o dwa tysiące. To pierwszy taki wzrost od lat. Łącznie od 19 czerwca do 1 września na polskich drogach doszło do ponad 6800 wypadków, w których zginęły 644 osoby, a ponad osiem tysięcy osób zostało rannych.

Europosłowie PiS kontra Frans Timmermans. Kempa mówiła o komisarzach sowieckich

- Przeżyliśmy komisarzy sowieckich, zapewniam, że przeżyjemy również pana - tak europosłanka Beata Kempa zwróciła się do wiceszefa Komisji Europejskiej. Frans Timmermans naraził się Beacie Kempie tym, że odczytywał sprawozdanie o stanie praworządności w Unii Europejskiej i wspomniał o toczących się przed Trybunałem Sprawiedliwości UE sprawach polskiego sądownictwa.

Ustawa o jawności majątków polityków i ich rodzin trafił do Sejmu. "Projekt jest kompleksowy"

Projekt ustawy o jawności majątków polityków i ich rodzin trafił wreszcie do Sejmu. Premier Mateusz Morawiecki obiecuje, że regulacja zostanie uchwalona jeszcze w tej kadencji. To jednak mocno wątpliwe, bo przed nami ostatecznie posiedzenie Sejmu i także ostatnie posiedzenie Senatu tej kadencji. To, że taka ustawa powstanie, PiS obiecywał kilka miesięcy temu, gdy pojawiły się wątpliwości co do działki we Wrocławiu posiadanej przez żonę Mateusza Morawieckiego.

Łukasz Piebiak przydzielony do Wydziału Gospodarczego. Były wiceminister przebywa na urlopie

Nie wiadomo, w czyim imieniu miał zlecać oczernianie w internecie niezawisłych sędziów. Wiadomo, że decyzję w sprawie jego powrotu podjął prezes sądu mianowany przez Zbigniewa Ziobrę. Łukasz Piebiak, który w atmosferze skandalu został odwołany z funkcji wiceministra sprawiedliwości, oficjalnie będzie mógł wrócić do pracy w Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy. Według nieoficjalnych informacji przebywa na urlopie do 30 listopada.

KO przedstawiła kandydatkę na premiera, PiS unika deklaracji

Małgorzata Kidawa-Błońska jest "jedynką" w Warszawie i kandydatką na premiera. Koalicja Obywatelska odkryła karty, pokazała listy wyborcze, i zaczęła dopytywać PiS, kto ze Zjednoczonej Prawicy jest kandydatem na premiera. W obozie prawicy w grze są dwa nazwiska: Morawiecki i Kaczyński. Politycy PiS nie deklarują, kto będzie premierem, ale drwią z Grzegorza Schetyny, który nie zmierzy się w stolicy z Jarosławem Kaczyńskim.

PiS wynajął kampanijne cysterny. "Dotrą do każdego województwa"

W Polskę ruszyły "cysterny wstydu PO-PSL". To cztery cysterny wynajęte przez PiS, na których jest napisane, co Polacy stracili przez nielegalny obrót paliwem. Cysterny to zupełnie nowy rekwizyt w kampanii wyborczej, ale "konwój wstydu" już kiedyś jechał przez Polskę. Były to mobilne billboardy wynajęte przez PO, które informowały o nagrodach dla członków rządu Beaty Szydło.

"Zaczęło nam brakować miejsc". Pacjenci w karetkach czekali na miejsce na SOR-ze

Na SOR-ze w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu kilku pacjentów przywiezionych karetką musiało czekać po kilka godzin na przyjęcie. To oznacza, że także karetki czekały po te 7-8 godzin. Dyrekcja szpitala podkreśla, że życie pacjentów nie było zagrożone, a przywiezieni czekali, aż zwolni się łóżko. Sytuacja jest na tyle poważna, że obiekcje ma także Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Zarzuty dla 54-latka po zabójstwie na fermie. Mężczyźnie grozi dożywocie

54-letni Krzysztof K. usłyszał zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa drugiej osoby. W poniedziałek miał zastrzelić właściciela fermy drobiu w Zadowicach koło Kalisza. Miał też próbować zastrzelić żonę właściciela, ale przeżyła ona atak, bo napastnikowi - jak przekazała prokuratura - zacięła się broń. Krzysztof K. został zatrzymany dopiero po opublikowaniu jego wizerunku.

Już w niedzielę Wielki Mecz TVN kontra WOŚP

W niedzielę na stadionie Legii odbędzie się Wielki Mecz. To wydarzenie charytatywne, w którym zmierzą się drużyna TVN z drużyną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trenerem naszej drużyny jest Jerzy Dudek. Stanie też on w bramce TVN podczas serii rzutów karnych.

Prognoza pogody na czwartek 5 września

W czwartek zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, na zachodzie, północy i w centrum kraju wzrastające do dużego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu do 5 mm. Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 26 stopni Celsjusza w centrum kraju. Wiatr południowo-zachodni, skręcający na zachodni, słaby i umiarkowany, na zachodzie i północy okresami dość silny.