Najnowsze

Najnowsze

Słabe skoki Polaków w niedzielnym konkursie w Niżnym Tagile

Nie tak miało być w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskim w rosyjskim Niżnym Tagile. Liczyliśmy na to, że Polakom pójdzie lepiej niż w sobotę, a poszło dużo gorzej. Stoch i Kubacki nie przeszli nawet do drugiej serii. Najlepszy z Polaków - Piotr Żyła - był szesnasty.

Prognoza pogody na poniedziałek 22 listopada

W poniedziałek w kraju będzie pochmurno, ale wystąpią rozpogodzenia. Na południu i południowym wschodzie kraju pojawią się przelotne opady deszczu, w górach - deszczu ze śniegiem. Słabe opady deszczu możliwe są również na Kaszubach, Kujawach i Warmii. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu. Wiatr północny, słaby i umiarkowany.

Podsumowanie sobotniego konkursu w Niżnym Tagile

Podczas sobotnich zawodów w Niżnym Tagile najlepszym z Biało-Czerwonych był Kamil Stoch. Po pierwszym sobotnim skoku był daleko w tyle - na 20 pozycji - ale skończył na piątej, bo w drugim skoku fenomenalnie nadrobił straty. Piotr Żyła, Andrzej Stękała i Jakub Wolny do finałowej trzydziestki się nie zakwalifikowali. Lepiej poszło Dawidowi Kubackiemu, który trafił do rundy finałowej i zajął 13. miejsce.

Rząd zachęca do zaszczepienia się trzecią dawką

Rząd przekonuje do szczepień, ale tych już przekonanych. Resort Zdrowia wysyła SMS-y, zachęcających do przyjęcia dawki przypominającą. Niezaszczepieni SMS-ów nie dostają. Dla wszystkich pojawia się coraz więcej punktów, w których mogliby się zaszczepić, nawet przy okazji robienia zakupów na jarmarku bożonarodzeniowym. A to ważne, bo szczyt zachorowań przewidziany jest na początek grudnia.

Polska wciąż bez dodatkowych obostrzeń. "Poddajemy się dyktaturze mniejszości"

Czwarta fala koronawirusa rośnie. Średnio dziennie zakaża się ponad 20 tysięcy osób i to są dane oficjalne. Nieoficjalnie - może ich być dużo więcej. Dziennie umierają też setki osób chorych na COVID-19. Rząd nie wprowadza żadnych dodatkowych obostrzeń, bo - zdaniem wiceministra Kraski - Polacy tego nie chcą. Co prawda do Sejmu trafił poselski projekt, zgodnie z którym pracodawcy mogliby sprawdzać zaszczepienia pracowników, ale w niedzielę od ministra zdrowia można było się dowiedzieć, że nowe przepisy tak samo będą traktować zaszczepionych, przetestowanych i ozdrowieńców.

18883 nowych przypadków SARS-CoV-2. Chorują głównie niezaszczepieni

Ministerstwo Zdrowia przekazało w niedzielę informację o 18 883 nowych zakażeniach koronawirusem. To dane oficjalnie. W rzeczywistości - jak mówią lekarze - zakażonych może być nawet siedem razy więcej. A w szpitalach coraz więcej łóżek przeznacza się dla pacjentów covidowych, kosztem chorych na inne choroby.

Łukaszenka wycofał migrantów spod granicy, ale duże agresywne grupy wciąż ją atakują

Po tym, jak opustoszał wielki obóz migrantów obok przejścia granicznego w Kuźnicy, kryzys się nie zakończył. Wciąż dochodzi do prób nielegalnego przekroczenia granicy, których podejmują się większe i mniejsze grupy migrantów. Policjanci i ich samochody zostały obrzucone kamieniami przez jedną z takich grup. Przywódca reżimu na Białorusi Alaksandr Łukaszenka przestał już nawet udawać, że nie ma z tym nic wspólnego.

Agresja Łukaszenki to kryzys humanitarny. "Dają nam kamienie, żebyśmy rzucali w Polaków"

Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie - mówią w spocie biskup i twórcy kultury. Agresja reżimu Łukaszenki to także kryzys humanitarny. Stąd apel do rządu o wpuszczenie do obszaru objętego stanem wyjątkowym pozarządowych organizacji dobroczynnych. Ci, którym uda się dostać do Polski, nierzadko trafiają do polskich szpitali. Oni z kolei apelują do swoich rodaków, żeby nie dali się oszukać i wykorzystać przez reżim białoruskiego dyktatora.

Prognoza pogody na niedzielę 21 listopada

W niedzielę zachmurzenie duże z opadami deszczu (2-5 mm) przemieszczającymi się z północnego-zachodu na południowy-wschód Polski. Za strefą opadów stopniowo postępować będą od północy kraju większe przejaśnienia, a lokalnie nawet rozpogodzenia, ale z możliwymi opadami przelotnymi. Temperatura maksymalna od 8 stopni na przeważającym obszarze kraju do 10 stopni na południu i południowym-wschodzie. Wiatr zachodni, umiarkowany na wschodzie i północy, okresami dość silny, w porywach osiągający prędkość do 40-50 km/h.

Do kobiet w województwie świętokrzyskim dojeżdża cytobus. Ma zachęcić do badań

Po statystyce zachorowań na raka szyjki macicy widać, że w Polsce temat zdrowia jest często zaniedbywany. Mimo, że od lat kobiety w Polsce mogą zrobić bezpłatną cytologię, to regularnie w badaniach przesiewowych uczestniczy niewiele z nas. Żeby zachęcić kobiety do badań w województwie świętokrzyskim, dojeżdża do nich cytobus. Ponieważ świetnie spełnia swoją rolę, niedługo podobny ruszy do pacjentek na Dolnym Śląsku.

Waldemar Kraska: przeciwko nowym obostrzeniom są wyborcy PiS i PO

W obliczu rosnącej liczby zakażeń i zgonów rząd nie podejmuje żadnych dodatkowych działań. Nie ma restrykcji dla niezaszczepionych, nie ma też żadnych rozwiązań dla zaszczepionych. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, że został przeprowadzony sondaż, z którego wynika, że zarówno wyborcy PiS, jak i PO, nie chcą nowych obostrzeń. Sondaż nie został ujawniony.

Obozowiska przy granicy zniknęły, ale kryzys trwa. Łukaszenka przeniósł migrantów do magazynów

Obozowisk migrantów bezpośrednio przy granicy, po białoruskiej stronie, już nie widać. Wciąż jednak trwają próby nielegalnego przekroczenia polskiej granicy. W okolicach Starzyny około 200 osób rzucało kamieniami w polskich policjantów i strażników granicznych. Zdaniem ekspertów nowe sankcje i groźba nałożenia kolejnych mogły skłonić reżim do cofnięcia migrantów w głąb kraju. Część z nich trafiła do magazynów.

Rząd wciąż nie wprowadza nowych obostrzeń. W sobotę potwierdzono 23 414 nowych zakażeń

Resort zdrowia poinformował, że w sobotę odnotowano 23 414 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Szpitale pełne są osób niezaszczepionych, również bardzo młodych. Czwarta fala sprawiła, że kraje europejskie - jak Austria, Holandia czy Niemcy - wprowadzają dodatkowe restrykcje, a nawet lockdown. Polska nie wprowadza nowych obostrzeń. Rzecznik rządu tłumaczy, że wprowadzanie nowych obostrzeń nie ma sensu, bo są jeszcze wolne łóżka w szpitalach.

Kamil Stoch zachwycił w kwalifikacjach w Niżnym Tagile

Za skoczkami już są pierwsze kwalifikacje do pierwszego konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Kamil Stoch w rewelacyjnym stylu zaczął sezon - to był kwalifikacyjny nokaut przed jutrzejszą walką o punkty w pierwszym konkursie Pucharu Świata. Transmisja pierwszego konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile jutro od 15:35 na antenie TVN oraz w Eurosporcie i na player.pl.

Euro najdroższe od 12 lat. "Złotówka traci zaufanie"

Euro jest najdroższe od dwunastu lat, frank - jeśli nie liczyć chwilowego zawirowania po uwolnieniu kursu - jest najdroższy w historii. Polska waluta skokowo traci na wartości i to są rekordy, które biją po kieszeni nie tylko kredytobiorców. Mogą one pokrzyżować wiele świątecznych planów.