Najnowsze

Najnowsze

Były dyrektor CBA, człowiek Kamińskiego, planował przemyt papierosów. "System zjednoczonej ośmiornicy"

Człowiek związany z koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim planował przemyt papierosów z Wietnamu. Jest nagranie z rozmów. Mają je służby, które jednak nic z tym nie zrobiły od kilku lat. Grzegorz P. - były dyrektor CBA - był skazany w aferze gruntowej wraz z Mariuszem Kamińskim i razem z nim został ułaskawiony przez prezydenta. Reporterzy "Superwizjera" TVN Łukasz Frątczak i Jakub Stachowiak dotarli do nagrań i do bohaterów tej sprawy. Ich reportaż "Człowiek ministra Kamińskiego i wielki przemyt" można zobaczyć w TVN24 GO.

Co robić z migrantami, których przepuszcza Łukaszenka? "Ta sprawa nie dotyczy Polski"

W przestrzeni publicznej narasta spór o to, jak postępować z migrantami, których Alaksandr Łukaszenka sprowadza z dalekich krajów, a następnie kieruje do granic UE. Niektórzy apelują o to, aby ich nie zawracać. Rząd jednak zdania nie zmienia. - Ta sprawa nie dotyczy Polski, Polska nie powinna być obwiniana - przekonuje były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

"Fakty" TVN i TVN24 ponownie liderami rynku. Dziękujemy za oglądanie

Po raz kolejny "Fakty" TVN były najchętniej oglądanym wieczornym programem informacyjnym w Polsce, a stacja TVN24 była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym. Tak wynika z wrześniowego badania Nielsen Television Audience Measurement. To pokazuje, że jesteśmy cennym źródłem informacji dla Polek i Polaków. Traktujemy to jako zobowiązanie do dochowywania najwyższej rzetelności i kontynuowania nadawania.

Prognoza pogody na niedzielę 3 października

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Najwięcej słońca we wschodniej części Polski. Temperatura maksymalna od 16 stopni na Podlasiu do 23 stopni na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach osiągający prędkość do 40-60 km/h, południowo-wschodni.

Znalazła się większość dla Polskiego Ładu. 235 posłów poparło zmiany w podatkach

Za rozwiązaniami podatkowymi Polskiego Ładu zagłosował w piątek cały klub Prawa i Sprawiedliwości. Poparła je również posłanka Monika Pawłowska, która ostatecznie pożegnała się z Porozumieniem, do którego przeszła z Lewicy. Za zagłosowali też trzej posłowie koła Kukiz'15 i poseł Zbigniew Girzyński z koła Polskie Sprawy. Cała ustawa to blisko 700 stron. Rząd wycofał się z niektórych niepopularnych regulacji lub mocno je zmienił. Skomplikowała się między innymi kwestia składki zdrowotnej.

Władze Michałowa postanowiły stworzyć tymczasowe schronienie dla migrantów

W 183 miejscowościach na wschodzie kraju dalej obowiązuje stan wyjątkowy - został wydłużony o 60 dni. Władze Michałowa postanowiły stworzyć miejsce, gdzie migranci będą mogli uzyskać podstawową pomoc do czasu przyjazdu funkcjonariuszy straży granicznej. Rzecznik Praw Obywatelskich przygotowuje raport na temat dotychczasowych działań władz państwowych na terenie przygranicznym.

Spór o Turów. Choć wiele rzeczy zostało omówionych, Polska zerwała negocjacje

Wciąż nie ma porozumienia rządów Polski i Czech w sprawie kopalni Turów, która wyrządza szkody środowiskowe na terytorium naszych sąsiadów. Wiele szczegółów zostało omówionych, ale pozostają punkty sporne. Między innymi treść klauzuli regulującej wypowiedzenie umowy. W piątek wieczorem minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka przekazał w rozmowie z PAP, że negocjacje z Czechami zostały zerwane.

Lasy Państwowe pozwoliły na to, żeby drzewa były wycinane tuż obok legowiska niedźwiedzi

Współpracownik Lasów Państwowych, który chciał zachować anonimowość, przekazał nam, że w lasach zarządzanych przez państwowe przedsiębiorstwo wycinka drzew była prowadzona w "bezpośrednim otoczeniu gawry", czyli legowiska niedźwiedzi. Jan Mazur, wicedyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, nie widzi w tym jednak żadnego problemu. Jan Tabor, zastępca dyrektora generalnego ds. gospodarki leśnej, nie chciał, żeby jego odpowiedź na to i inne trudne pytania została wyemitowana.

Ratownicy medyczni wciąż protestują. Brakuje załóg karetek

Ratownicy medyczni wciąż protestują. Część karetek nie wyjechała między innymi w Wielkopolsce, na Pomorzu i na Mazowszu. Ratownicy powtarzają, że pracy po nawet 400 godzin miesięcznie mają już dość. Porozumienie, które zawarł rząd niedawno, nie dotyczy wszystkich ratowników medycznych.