Najnowsze

Najnowsze

"Długi ogon epidemii będzie ciągnął się latami"

Epidemia COVID-19 odbija się także na pacjentach niecowidowych. Przez kolejki, opóźnienia i zapełnione szpitale wiele osób nawet tygodniami czeka na diagnozę. Zdaniem ekspertów ogon epidemii COVID-19 będzie ciągnął się latami.

Prognoza pogody na niedzielę 6 lutego

W niedzielę zachmurzenie będzie duże. Pojawią się opady deszczu, a miejscami deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 8 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągając prędkość do 40-60 kilometrów na godzinę, południowo-zachodni.

W strojach superbohaterów myją okna szpitali. "Robimy to dla dzieciaków"

Przebrani w stroje superbohaterów ruszyli, by myć okna na szpitalnych oddziałach pediatrycznych i malować uśmiechy na twarzach młodych pacjentów. To druga odsłona kolorowej akcji "Alpiniści dla WOŚP". W sobotę superbohaterowie odwiedzili szpital w Koszalinie. Alpiniści swoją akcję łączą z wirtualną zbiórką pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą wciąż można wspierać - zostało kilka dni na wylicytowanie niezwykłych przedmiotów, przeżyć i spotkań ze znanymi ludźmi.

Izba Dyscyplinarna do likwidacji? Inicjatywa prezydenta nie cieszy się popularnością w PiS

Prezydent Andrzej Duda złożył projekt zmiany ustawy o Sądzie Najwyższym, który dotyczy likwidacji Izby Dyscyplinarnej. Jednak inicjatywa prezydenta nie spotkała się z entuzjazmem wśród polityków Zjednoczonej Prawicy. Z kolei krytycy zmian w sądownictwie, które wprowadziło PiS, zwracają uwagę, że nawet inicjatywa prezydenta nie naprawia tego, co jest kluczowe - Krajowej Rady Sądownictwa.

Nieoficjalnie: pracownicy NIK byli inwigilowani. "Mamy do czynienia z absolutnym skandalem"

TVN24 dotarła do wstępnych ustaleń prac zespołu zajmującego się cyberbezpieczeństwem w Najwyższej Izbie Kontroli. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w latach 2020-2021 na mobilne urządzenia łączności należące do pracowników NIK przeprowadzono ponad siedem tysięcy cyberataków. Chodzi o ponad 500 urządzeń - telefony, komputery i tablety należące do kontrolerów, kierowców i pracowników administracji.

Mieszkańcy Charkowa żyją w napięciu od ośmiu lat. "Pojawiła się nowa tożsamość: rosyjskojęzyczny ukraiński patriota"

Życie w Charkowie z pozoru toczy się normalnie, ale władze przygotowują się na ewentualny atak ze strony Rosji. Stworzyły specjalną mapę miejsc, gdzie można się ukryć w razie bombardowania. Jednak mieszkańcy podkreślają, że w napięciu żyją już od ośmiu lat. Wielu nie wierzy, że Rosja faktycznie zaatakuje miasto. Inni zapisują się na szkolenia z korzystania z broni, a inni - na kurs pierwszej pomocy.

Prognoza pogody na sobotę 5 lutego

W sobotę zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach o prędkości do 40-60 km/h, zachodni.

Czechy wycofały skargę z TSUE. Dostali obiecane 45 milionów euro. Pozostaje sprawa kary

Republika Czeska wycofała swoją skargę do TSUE w sprawie kopalni Turów. To efekt zawartego porozumienia, zgodnie z którym strona polska zobowiązała się do zapłaty łącznie 45 milionów euro na rzecz Czech. To jednak nie koniec sprawy, bo Polska musi jeszcze uregulować kary nałożone przez TSUE za niewdrożenie środka tymczasowego i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni.

Amerykańscy żołnierze przerzucani są już do Polski. Kolejny samolot wylądował na lotnisku w Jasionce

W Jasionce w piątek wylądował kolejny samolot - na razie z wyposażeniem dla amerykańskich żołnierzy, którzy mają zostać przerzuceni do Polski. W sumie z Fort Bragg do naszego kraju ma przylecieć 1700 żołnierzy 82. Dywizji Powietrznodesantowej. To amerykański sygnał dla Władimira Putina, który ma pokazać determinację Waszyngtonu w obronie sojuszników i zniechęcić Kreml do ataku na Ukrainę.

Koniec sporu o kopalnię Turów? Do Czechów ma trafić 45 milionów euro

Polska ma zapłacić zapłaci 35 milionów euro, a Fundacja PGE kolejne 10 milionów euro województwu libereckiemu. To cena kompromisu z Czechami w sporze o kopalnię Turów. Umowę podpisali premierzy obu krajów. Mateusz Morawiecki nie ma pewności, ale ma nadzieję, że Czesi wycofają skargę z Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Likwidacja Izby Dyscyplinarnej. Andrzej Duda wyszedł z inicjatywą

Prezydent wysyła do Sejmu projekt ustawy o likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. To od miesięcy punkt sporny w relacjach z Komisją Europejską i powód zablokowania pieniędzy dla Polski z funduszu odbudowy. Prezes PiS obiecywał likwidację Izby Dyscyplinarnej, ale nie zgadzał się na to Zbigniew Ziobro.