Na plaży Gilgo Beach znaleziono 11 ciał. Po latach 59-letni architekt usłyszał zarzuty

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

W 2010 i 2011 roku na plaży Gilgo Beach znaleziono w sumie 11 ciał. Większość należała do kobiet. Przez lata zabójca pozostawał nieuchwytny. W ubiegłym miesiącu policja aresztowała podejrzanego. To 59-letni architekt, który mieszkał niedaleko Gilgo Beach. Mężczyzna, który został oskarżony o trzy zabójstwa, we wtorek stanął przed sądem.

Przesłuchanie trwało niespełna 10 minut. Oskarżony o zabójstwo trzech kobiet, których ciała ponad dekadę temu znaleziono na plaży Gilgo Beach w Nowym Jorku, na sali sądowej nie okazywał żadnych emocji. Jego prawnik utrzymuje, że Rex Heuermann jest niewinny. - W tej sprawie były setki, jeśli nie tysiące tropów, ale żadnego z nich nam nie pokazano. Ja wiem o nich tylko z medialnych relacji z ostatnich 12 lat. Służby naprawdę mogły złapać niewłaściwą osobę - alarmuje Michel Brown, prawnik Reksa Heuermanna.

Sprawa seryjnego zabójcy z Gilgo Beach wstrząsnęła Ameryką. Historia sięga 2010 roku, kiedy 24-letnia Shannan Gilbert, kobieta świadcząca usługi towarzyskie, po opuszczeniu domu klienta mieszkającego w pobliżu Gilgo Beach zadzwoniła pod numer alarmowy. Kobieta przyznała, że boi się o swoje życie. Po telefonie do służb zaginęła. Policja, szukając Shannan w pobliżu plaży, natknęła się na zwłoki. Na przestrzeni dwóch lat śledczy znaleźli wzdłuż wybrzeża ciała jedenastu osób - dziewięciu kobiet, mężczyzny i małej dziewczynki. Przynajmniej część ofiar zajmowała się prostytucją. - Jestem wdzięczna za ogrom pracy, jaki został włożony w to śledztwo. Mam nadzieję, że moja kuzynka zostanie zapamiętana nie z powodu swojego zawodu, a dlatego że była piękną, młodą kobietą. Kochamy ją i tęsknimy za nią każdego dnia - przekazała Jasmine Robinson, kuzynka jednej z ofiar.

59-letni architekt został aresztowany w połowie lipca. Według agencji Reutera do aresztowania Heuermanna przyczyniły się między innymi wyniki badań DNA, do których próbkę pobrano z wyrzuconej przez niego pizzy. Śledczy w historii wyszukiwarki mężczyzny mieli odkryć ponad 200 haseł dotyczących morderstw na Gilgo Beach. Według CNN mężczyzna w internecie miał szukać zdjęć ofiar. Dowody przeciwko niemu obejmują nagrania z monitoringu, dwa i pół tysiąca stron dokumentów, zdjęcia z miejsca zbrodni i raporty z sekcji zwłok.

Wieloletnie śledztwo

- Mówimy o śledztwie, które trwa 13 lat. Zebraliśmy ogromne ilości materiału dowodowego - wyjaśnia Raymond A. Tierney, prokurator hrabstwa Suffolk. Rex Heuermann, który mieszkał w pobliżu Gilgo Beach, jest podejrzany w sprawie zabójstwa czwartej kobiety, ale na razie nie usłyszał zarzutów. Policja sprawdza, czy 59-latek jest powiązany z pozostałymi morderstwami. Śledczy spędzili prawie dwa tygodnie, przeszukując dom Heuermanna na Long Island. Przekopali podwórko, zdemontowali szklarnię i usunęli wiele elementów wyposażenia. Służby zabezpieczyły od 200 do 300 sztuk broni palnej. - Kiedy służby otrzymują nakaz przeszukania, mogą przeszukać dosłownie wszystko, by pozyskać dowody. Muszą uważać, żeby ich nie zniszczyć. Mogą jednak zniszczyć mienie mieszkańców - mówi Michael Alcazar, emerytowany detektyw nowojorskiej policji. "The New York Times" twierdzi, że Heuermann wpisuje się w profil zabójcy stworzony w 2011 roku przez grupę ekspertów.

Rodzina mężczyzny była w szoku, gdy dowiedziała się o stawianych mu zarzutach. Żona 59-latka złożyła pozew o rozwód. - Żona oskarżonego nie jest podejrzana. Policja nie przesłuchała jej w tej sprawie. Ostatnie tygodnie były dla niej i jej dzieci przytłaczające. Nie wiem, czy kiedykolwiek wrócą do normalności - przyznaje Bob Macedonio, prawnik żony Reksa Heuermanna. Śledczy sprawdzają też nieruchomości Heuermanna w Karolinie Południowej i Nevadzie. Kolejna rozprawa odbędzie się 27 września. Mężczyźnie grozi dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

To jest bardzo dobra informacja dla rodzin około 100 małych pacjentów chorujących na ciężką odmianę hemofilii. Od 1 lipca Ministerstwo Zdrowia zapłaci za nową terapię. Hemofilia jest nieuleczalna. Zaburzenia krzepliwości krwi mogą doprowadzić do niepełnosprawności.

Od 1 lipca rząd będzie refundował nowoczesny lek na hemofilię

Od 1 lipca rząd będzie refundował nowoczesny lek na hemofilię

Źródło:
Fakty TVN

Koniec z nadużywaniem klauzuli sumienia. Według nowych wytycznych resortu zdrowia każdy szpital w Polsce ma obowiązek wykonania legalnej aborcji. Odmowa równa się kara z utratą kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia włącznie. Tak ma być. A jak jest? Wciąż różnie, jak pokazują kontrole Rzecznika Praw Pacjenta.

Rozporządzenie ministerstwa i groźby kar dla szpitali. "Nie będzie już żadnej taryfy ulgowej"

Rozporządzenie ministerstwa i groźby kar dla szpitali. "Nie będzie już żadnej taryfy ulgowej"

Źródło:
Fakty TVN

Śmierć 28-letniego Marcina poruszyła nie tylko mieszkańców Sosnowca, ale też całej Polski. Młody piłkarz został pobity przez 16-latków na imprezie masowej w Sosnowcu, a potem zmarł w szpitalu. Sprawcom grożą konsekwencje, ale nie wiadomo, czy będą sądzeni jak dorośli - mogą tego uniknąć, bo to zależy od kwalifikacji prawnej czynu.

Skatowanie mężczyzny w Sosnowcu wstrząsnęło Polską. Na razie sprawą zajmuje się sąd rodzinny

Skatowanie mężczyzny w Sosnowcu wstrząsnęło Polską. Na razie sprawą zajmuje się sąd rodzinny

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Marszałek Szymon Hołownia chce ukarać posła Dariusza Mateckiego, który nocą przez okno wyszedł na dach Sejmu. Maksymalna możliwa kara to 18 tysięcy złotych. Poseł Matecki, pytany o tę sytuację przez dziennikarzy, odpowiada, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Większość komentatorów jest jednak zdania, że to najmniejszy z kłopotów posła Suwerennej Polski.

Dariusz Matecki na dachu Sejmu. Politycy PiS bagatelizują, rządzący mówią o "wschodzie głupoty"

Dariusz Matecki na dachu Sejmu. Politycy PiS bagatelizują, rządzący mówią o "wschodzie głupoty"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Co robi PiS? Rasistowsko używa uprawnionego lęku Polaków przed nielegalną imigracją (...) do politycznej propagandy - powiedział w "Faktach po Faktach" Marcin Bosacki (KO). Odniósł się do publikowanych przez polityków opozycji zdjęć osób o ciemnym kolorze skóry, ocenianych jako podsycanie lęku przed migrantami. - Jeżeli się napisze nieprawdę w internecie, to się to powinno skasować i przeprosić - mówił zaś Janusz Cieszyński (PiS).

PiS znów straszy migrantami. "Robią rasistowską szopkę, która jest podobna do tego, co robili faszyści"

PiS znów straszy migrantami. "Robią rasistowską szopkę, która jest podobna do tego, co robili faszyści"

Źródło:
TVN24

- To rasizm w czystej postaci. To jest również (...) naruszenie dóbr osobistych. Mam nadzieję, że te osoby, które są ofiarami takich działań politycznych, będą miały swoich pełnomocników, którzy zajmą się tą sprawą - mówiła dr Hanna Machińska, była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, o zdjęciach przedstawiających czarnoskóre osoby opublikowanych przez polityków Suwerennej Polski i PiS w sieci. Krytykują przy tym politykę migracyjną rządu.

Wrzucają zdjęcia osób o innym kolorze skóry i krytykują rząd. "To jest rasizm w czystej postaci"

Wrzucają zdjęcia osób o innym kolorze skóry i krytykują rząd. "To jest rasizm w czystej postaci"

Źródło:
TVN24

Francja skupia na sobie uwagę wielu mediów po tym, jak eurowybory wygrało Zjednoczenie Narodowe, a Emmanuel Macron rozwiązał Zgromadzenie Narodowe. Sytuacja nie umknęła również piłkarskiej reprezentacji Francji. Jej kapitan Kylian Mbappé otwarcie zaapelował do młodych obywateli, by nie pozwolili skrajnie prawicowej partii dojść do władzy.

Kapitan reprezentacji Francji ostrzegł młodych wyborców przed "ekstremistami, którzy są u bram władzy"

Kapitan reprezentacji Francji ostrzegł młodych wyborców przed "ekstremistami, którzy są u bram władzy"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Spowalnia oddech, zatrzymuje krążenie, zabija w ciągu kilku minut - to skutek przedawkowania fentanylu. Ten środek stosowany jest przez anestezjologów, by uśpić pacjenta lub uśmierzyć ból. Takiej ostrożności i wiedzy nie mają dilerzy ani uzależnieni od narkotyków. Fentanyl zbiera śmiertelne żniwo w Stanach Zjednoczonych.

Fentanyl zbiera śmiertelne żniwo w USA. "Zatruwa i zabija Amerykanów w katastrofalnym i rekordowym tempie"

Fentanyl zbiera śmiertelne żniwo w USA. "Zatruwa i zabija Amerykanów w katastrofalnym i rekordowym tempie"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS