Najnowsze

Najnowsze

Strach przed porwaniem

Brawurowe zatrzymanie pięciorga porywaczy. Mieli na koncie co najmniej jedną ofiarę, za którą zdążyli dostać okup i właśnie szykowali się do kolejnej akcji. Wpadli w ręce antyterrorystów, podobnie jak gang z Krakowa, który porwał i przetrzymywał 15-letnią córkę jednego z tamtejszych biznesmenów. Na szczęście wszyscy są już za kratami, ale policjanci ostrzegają, że liczba porwań znowu wzrasta.

Za pięć 12

To będą protesty, jakich Unia jeszcze nie widziała - tak mówią "Faktom" szefowie największych greckich związków zawodowych na dzień przed strajkiem generalnym w tym kraju i na dwa dni przed kluczowym głosowaniem nad programem cięć budżetowych. Debata w parlamencie zaczyna się już dziś.

Pierwsza dama

Błyskotliwa, charyzmatyczna, matka piątki dzieci - w ciągu zaledwie dwóch tygodni zawładnęła sercami amerykańskich republikańskich wyborców. Michele Bachmann ogłosiła oficjalnie, że z Kongresu chce się przenieść do Białego Domu. Zamierza się ubiegać o prezydencką nominację Republikanów i w przyszłym roku zmierzyć się z Barackiem Obama.

Kręci się

Teraz - uwaga! - akcja strażników w obiektywie kamery. Rybnicka straż miejska zdecydowała, że interwencje będzie rejestrowała miniaturowymi kamerami. Efekt: brak skarg i pełna jasność kto, gdzie, kiedy i z jakiego powodu stanął oko w oko ze strażnikiem. Śladem Rybnika poszły Łeba i Brzeg. Być może już wkrótce wzorem amerykańskich stróżów prawa będziemy mogli oglądać najciekawsze akcje w odcinkach telewizyjnego serialu.

Wysokie loty

Wysokie loty premiera Pawlaka. Lider PSL-u wystartował z kampanią na naprawdę wysokim pułapie: wyborcza reklamówka pokazuje podniebne ewolucje na paralotni. Zatrwożeni wyborcy ludowców na koniec filmu oddychają z ulgą, bo lądowanie przebiega całkiem miękko. Loża szyderców zaraz po premierze spotu ruszyła do akcji, ale fachowcy mówią: ostrożnie, ostrożnie z tą krytyką, bo to całkiem nowa oferta dla całkiem nowej polskiej wsi.

Fakty po Faktach

Goście pierwszej części Faktów po Faktach, posłowie Joanna Mucha (PO), Jacek Sasin (PiS) i Paweł Poncyljusz (PJN), spierali się o reakcję rządu na wypowiedź o. Rydzyka na temat braku demokracji w Polsce, wygłoszoną w Parlamencie Europejskim. W drugiej części programu prof. Jadwiga Staniszkis mówiła o jej wrażeniach po konwencji krajowej PSL i jej propozycjach dla partii ludowców na przyszłość.

Pokaz siły

Wyglądało to na manewry wielkiej morskiej potęgi, którą w zgodnej opinii nie jesteśmy. Ale pierwsza od 41 lat parada morska była dość efektowna, zarówno na wodzie jak i na niebie. Były niszczyciele, trałowce, okręty podwodne, rakietowe i wiele, wiele innych. Samoloty i śmigłowce też były.

PSL na emeryturze

Do tej pory to PSL stało na straży systemu. Teraz ludowcy sami proponują likwidację KRUS. Ma być jak w Kanadzie czy Szwecji. Zamiast "Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego" ma być "Kasa Ryczałtowego Ubezpieczenia Społecznego" - to podobno tańsze dla państwa i wygodniejsze dla potencjalnych emerytów, no i jeszcze jedna nowość - to rozwiązanie już nie tylko dla rolników, ale dla wszystkich samozatrudnionych. Premier Tusk już pomysł zna i podobno jest na "tak".

Weekend pełen ofiar

"Weekend bez ofiar" bez ofiar był tylko z nazwy. Tylko w dwóch wypadkach zginęło dziś w nocy jedenaście osób. W obu doszło do czołowego zderzenia dwóch aut. W jednym zginęło sześć, a w drugim pięć osób. Weekend był wyjątkowo długi i wyjątkowo wielu Polaków pojechało wypoczywać. Policja i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych przestrzegały, organizowały pokazy i ćwiczenia. Wszystko po to, by ofiar było mniej. Według pierwszego podsumowania zginęło 60 osób - dużo więcej niż rok temu.

Zrobieni na szaro

Nareszcie mogą odetchnąć z ulgą, mogą wyjrzeć przez okno i zobaczyć podwórko czy ulicę, a nie reklamę. Niestety nie wszyscy. Są nowe przepisy, koniec z wielkimi banerami reklamowymi zasłaniającymi ludziom okno na świat. Kto się nie zastosuje, ten będzie płacił nawet 50 tysięcy złotych kary. Niestety sprytni właściciele kamienic już znaleźli sposoby na obejście nowych przepisów.

Zarzucanie sieci

Teraz internet i polityka, czyli opozycjoniści i służby mają głos, bo w sieci można wszystko. I namówić na wiec i wywołać skandal. Wiedzą to w Rosji i na Białorusi, gdzie z jednej strony internet to jedyne medium poza kontrolą i cenzurą, a z drugiej pole rozgrywek politycznych. Kto z kim walczy i czy tylko słowem.

Jedzenie od kuchni

Kurczak udający cielęcinę to tylko niewielkie przewinienie. Są też grzechy wagi ciężkiej. Kontrolerzy sprawdzili uliczne bary. Karali za brud i za to, że produktów nie trzyma się w lodówkach. Kontrole są niezbędne przed wakacjami by przypomnieć właścicielom, że pieniądze to nie wszystko, a klientom, że czasami lepiej nie jeść za wszelką cenę.

1930 - 2011

Polska wiele mu zawdzięcza, był oddany ojczyźnie i szanowany w Europie. Zmarł Jan Kułakowski - pierwszy negocjator członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Był także ambasadorem Polski przy UE. Jako nastolatek walczył w Powstaniu Warszawskim. Miał 81 lat.

Fakty po Faktach

Waldemar Pawlak o wyborczych nadziejach i Marek Kondrat o kulturze picia wina rozmawiali dziś z Anitą Werner w "Faktach po Faktach".

Fakty po Faktach

O procesie z Jarosławem Kaczyńskim z Grzegorzem Kajdanowiczem rozmawiał w "Faktach po Faktach" Janusz Kaczmarek. Z kolei o politycznych gwiazdach i transferach mówili Dariusz Rosati i Władysław Kozakiewicz.

Fakty po Faktach

Gośćmi pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 byli wicepremier Roman Giertych oraz wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich z SLD. W drugiej części programu Piotr Marciniak rozmawiał z żeglarzem kpt. Krzysztofem Baranowskim.

Fakty po Faktach

Gościem pierwszej części "Faktów po Faktach" był b. minister spraw zagranicznych, prof. Andrzej Olechowski. W drugiej części Grzegorz Kajdanowicz rozmawiał z ekonomistą Ryszardem Petru i redaktorem naczelnym tygodnika "Forum" Jackiem Mojkowskim.

Fakty po Faktach

Gośćmi pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 byli były wiceminister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski oraz poseł Andrzej Celiński. W drugiej części program z Grzegorzem Kajdanowiczem rozmawiała Katarzyna Piekarska.

Fakty po Faktach

Język polskich polityków był jednym z tematów "Faktów po Faktach". Gośćmi Kamila Durczoka byli Joachim Brudziński, Małgorzata Kidawa - Błońska oraz prof. Piotr Kruszyński i prof. Radosław Markowski.

Fakty po Faktach

Gośćmi Beaty Tadli w "Faktach po Faktach" w TVN24 byli pilot Dariusz Szpineta, dziennikarze Krzysztof Zalewski ("Lotnictwo") i Tomasz Hypki ("Skrzydlata Polska") oraz poseł PO Jerzy Fedorowicz.

Fakty po Faktach

O sposoby na franka spierali się w "Faktach po Faktach" Paweł Poncyliusz (PJN) z Joanną Muchą (PO). W drugiej części programu gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli prof. Wojciech Sadurski i Paweł Lisicki.

Fakty po Faktach

Gościem pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 był komisarz ds. budżetu w KE Janusz Lewandowski. W drugiej części programu Justyna Pochanke rozmawiała z socjologiem Pawłem Śpiewakiem.

Fakty po Faktach

O politycznych transferach, wyborach i Radzie Gabinetowej mówił w "Faktach po Faktach" minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak. A o politykach przed Trybunałem Stanu prof. Edmund Wnuk-Lipiński.

Fakty po Faktach

O polityce transferowej przed najbliższymi wyborami parlamentarnymi rozmawiali w "Faktach po Faktach" Bartosz Arłukowicz, a także Józef Oleksy i Roman Giertych.

Fakty po Faktach

Gośćmi pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 byli były doradca Lecha Kaczyńskiego, prof. Ryszard Bugaj oraz wicemarszałek Sejmu, Stefan Niesiołowski z PO. W drugiej części programu Piotr Marciniak rozmawiał z Janem Filipem Libickim, który odszedł z PJN.

Fakty po Faktach

O drogach, polityce i niespełnionych obietnicach wyborczych rozmawiali w "Faktach po Faktach" szef SLD Grzegorz Napieralski, poseł PO Jerzy Fedorowicz i rzecznik PiS Adam Hofman.

Fakty po Faktach

O doraźnych kłopotach i perspektywach na przyszłość partii Polska Jest Najważniejsza opowiadał w "Faktach po Faktach" opowiadał nowy szef klubu parlamentarnego PJN Paweł Poncyljusz. Drugim gościem Kamila Durczoka był Leszek Balecerowicz, który komentował m.in. zamieszanie wokół budowy odcinka autostrady A2.

Fakty po Faktach

06.06 | O tym jakie będą losy PJN po wyborach parlamentarnych m.in. rozmawiali politycy w "Faktach po Faktach". Gośćmi Kamila Durczoka byli Tomasz Tomczykiewicz, Andrzej Dera i Janusz Palikot. (TVN24)

Na tropie bakterii

Kolejna czwórka Polaków prawdopodobnie z groźną bakterią coli. W Warszawie chłopiec w stanie ciężkim ale stabilnym. Podejrzanym w sprawie bakterii mutanta są kiełki fasoli z ekologicznej uprawy w Niemczech.

Fakty po Faktach

Polityka oczami nowego szefa partii "Polska Jest Najważniejsza" była m.in. tematem "Faktów po Faktach". Gośćmi Piotra Marciniaka byli Paweł Kowal, Ludwik Dorn i Lena Kolarska-Bobińska.