Na ich oczach tata spalił mamę. Teraz mają nowy dom i szansę na nowe życie

12.04.2017 | Na ich oczach tata spalił mamę. Teraz mają nowy dom i szansę na nowe życie
12.04.2017 | Na ich oczach tata spalił mamę. Teraz mają nowy dom i szansę na nowe życie
Renata Kijowska | Fakty TVN
12.04.2017 | Na ich oczach tata spalił mamę. Teraz mają nowy dom i szansę na nowe życieRenata Kijowska | Fakty TVN

Po niewiarygodnej tragedii i wielkiej traumie Jadzia, Kamila i Albert zaczynają życie od nowa. Widzieli, jak ojciec oblewa matkę benzyną i podpala. Kobieta nie przeżyła, mężczyzna jest w więzieniu. Dzięki Stowarzyszeniu "Piękne Anioły" dzieci i ich babcia mają gdzie mieszkać.

Jadzia bez portretu mamy się nie rusza, teraz też są razem. Pięciolatka pamięta, co się stało kilka miesięcy temu, choć nie tylko dziecku trudno zrozumieć, dlaczego to się stało.

- Ona mówi: "chodź babcia, ja ci pokażę ten dom nasz spalony, jak się nam spalił, u nas był pożar". Ja mówię: kto zrobił ten pożar, " tata zrobił" - opowiada ze łzami w oczach babcia dzieci Zofia Siuzdak.

Mama długo walczyła o życie

Mirosław W. był zły na żonę, że zmieniła pracę i nie zdąża z gotowaniem obiadów. Pijany, na oczach dzieci, oblał ją benzyną i chwycił zapalniczkę. Mocno trzymał, by nie uciekła. - Kiedy usiłował ją jeszcze oblać, próbował interweniować syn - mówi Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Albert usiłował wyrwać ojcu zapalniczkę. - Próbowałem. Nie udało się - mówi teraz. Jego mama miała poparzone 70 procent ciała. Pani Bernadetta walczyła o życie wiele tygodni. - Najwięcej o dzieci się pytała: czy są razem, czy nie osobno - wspomina babcia.

Dzieci, czyli pięcioletnia - także poparzona w pożarze - Jadzia, prawie dorosły Albert i czternastoletnia Kamila, która prosi o nieujawnianie wizerunku.

Przestrzeń, która leczy

Mieszkanie dał dzieciom wojewoda małopolski. Wymagało remontu, więc zajęły się tym "Piękne Anioły". - Największa satysfakcja jest zawsze na koniec, jak dzieci zobaczą swoje pokoje - mówi Aneta Nowińska ze Stowarzyszenia.

Anioły wierzą, że przestrzeń może leczyć, wpływać na nastrój. - Myśli się inaczej, wie pani, myśli są różne jeszcze do tej pory - przyznaje babcia.

Sprawa ojca jeszcze nie jest zamknięta. Czeka na proces. Grozi mu dożywocie.

Autor: Renata Kijowska / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Michał Dworczyk niedawno zapowiadał, że zrzeknie się immunitetu, ale zmienił zdanie. Lada dzień ma więc być w Parlamencie Europejskim wniosek o uchylenie mu immunitetu. Afera mailowa ma już trzy lata. Prokuratura Zbigniewa Ziobry jej nie wyjaśniła, ale teraz śledczy wracają do sprawy.

Prokuratura bada aferę mailową. Zapowiada wniosek o uchylenie immunitetu Michałowi Dworczykowi

Prokuratura bada aferę mailową. Zapowiada wniosek o uchylenie immunitetu Michałowi Dworczykowi

Źródło:
Fakty TVN

Aktywiści z Akcji Ratunkowej dla Krakowa sprawdzili, co w mieście nagrzewa się najbardziej w upalny dzień. To nowoczesne, niezacienione place zabaw. Niektóre ich elementy rozgrzewają się do 70 stopni. Dlatego tak ważne jest, by drzew było jak najwięcej - mówią eksperci.

Sprawdzili, jak nagrzewa się Kraków. Najgorzej jest na nowoczesnych, niezacienionych placach zabaw

Sprawdzili, jak nagrzewa się Kraków. Najgorzej jest na nowoczesnych, niezacienionych placach zabaw

Źródło:
Fakty TVN

Mundurowi chroniący polsko-białoruską granicę mają zakaz wstępu do gminnego Centrum Sportu i Edukacji w Narewce. Powód? Jak wyjaśnia wójt gminy, sprzęt, który tam się znajduje, jest przystosowany do mieszkańców, a nie do funkcjonariuszy policji.

Policjanci mają zakaz wstępu na gminną siłownię w Narewce, bo sprzęt tam nie jest na ich "potencjał"

Policjanci mają zakaz wstępu na gminną siłownię w Narewce, bo sprzęt tam nie jest na ich "potencjał"

Źródło:
Fakty TVN

Letnie igrzyska olimpijskie rozpoczną się 26 lipca. W Paryżu są pierwsi sportowcy, a wśród nich olimpijscy debiutanci. To zawodnicy uprawiający breaking, znany też jako breakdance. 

Breaking zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu

Breaking zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Nawet 30 zwierząt dziennie trafia do schroniska w Krakowie. Część z nich jest porzucana przez właścicieli, bo są wakacje, jest urlop, a pies czy kot zaczął przeszkadzać. Lekarstwem na brak serca u jednych mogą być wielkie serca drugich, stąd apele o pomoc.

W wakacje jest więcej porzuconych zwierząt. Do schroniska w Krakowie dziennie trafia ich nawet 30

W wakacje jest więcej porzuconych zwierząt. Do schroniska w Krakowie dziennie trafia ich nawet 30

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Joe Biden przeciął tę fatalną dyskusję, dotyczącą jego rezygnacji, ten stan, który trwał, uniemożliwiał prowadzenie kampanii wyborczej - mówił w "Faktach po Faktach" Janusz Reiter, były ambasador RP w USA i w Niemczech. Komentował ogłoszoną w niedzielę rezygnację Bidena z kandydowania w wyborach prezydenckich.

"Mówimy o człowieku, który zasługuje na głęboki respekt"

"Mówimy o człowieku, który zasługuje na głęboki respekt"

Źródło:
TVN24

Zapewne nikt nie wyobraża sobie, że jego pobyt na urlopie lub wakacjach może być rejestrowany przez gospodarza zainstalowanymi w pokoju kamerami. Dochodzenie dziennikarzy śledczych CNN wykazało, że takie właśnie praktyki stosowano w wielu obiektach udostępnianych za pośrednictwem firmy Airbnb. Przez 10 lat były tysiące skarg. Ludzie z przerażaniem orientowali się, że nagrywano ich w sytuacjach intymnych.

Wynajmujesz lokal z Airbnb, a właściciel nagrywa cię ukrytą kamerą. Takich sytuacji były tysiące

Wynajmujesz lokal z Airbnb, a właściciel nagrywa cię ukrytą kamerą. Takich sytuacji były tysiące

Źródło:
CNN/Fakty o Świecie TVN24 BiS

Kamala Harris to amerykańska wiceprezydentka. Gdyby Joe Biden wycofał się z wyścigu, mogłaby zająć jego miejsce i powalczyć o prezydenturę. Czy Ameryka byłaby gotowa na pierwszą kobietę na urzędzie prezydenta, i to pochodzącą z mniejszości? Kamala Harris ma doświadczenie w przełamywaniu barier i przecieraniu szlaków.

Kamala Harris zastąpi Joe Bidena w wyścigu o Biały Dom? Sondaże nie dają jej większych szans

Kamala Harris zastąpi Joe Bidena w wyścigu o Biały Dom? Sondaże nie dają jej większych szans

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Światowa awaria systemów informatycznych to w piątek była wiadomość numer jeden. Problem mają setki firm i instytucji korzystających z usług Microsoftu. Odwołano wiele lotów w Ameryce i Europie, w Polsce utrudnione było funkcjonowanie portu towarowego w Gdańsku, w Niemczech odwoływano operacje w szpitalach, nie nadawała przez jakiś czas brytyjska stacja Sky News.

Odwołane loty, paraliż w bankach i szpitalach. Wszystko przez awarię systemów informatycznych

Odwołane loty, paraliż w bankach i szpitalach. Wszystko przez awarię systemów informatycznych

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

"Miałem Boga po swojej stronie" - tak Donald Trump wspominał chwilę zamachu w przemówieniu na zakończenie konwencji republikanów, która już oficjalnie wskazała go jako kandydata w wyborach prezydenckich. Zapowiedział, że przeprowadzi ogromną akcje deportacyjną nielegalnych migrantów, zwiększy wydobycie paliw kopalnych, surowiej potraktuje sojuszników, którzy jego zdaniem wykorzystują Amerykę.

Donald Trump przemawiał na konwencji republikanów. Oto, co powiedział

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS