Najnowsze

Najnowsze

Fakty po Faktach

O Baracku Obamie, jego zapowiedziach i zachowaniu rodzimych polityków rozmawiali w "Faktach po Faktach" Grzegorz Kajdanowicz z Radosławem Sikorskim.

Fakty po Faktach

Komentarze po wizycie Baracka Obamy w naszym kraju. Gośćmi Anity Werner byli Andrzej Olechowski, Bartek Węglarczyk i Marek Ostrowski.

Miasto zamknięte

Względy bezpieczeństwa - to jasne. Pytanie, czemu Londyn w czasie wizyty Obamy funkcjonował normalnie, a Warszawę czeka komunikacyjny paraliż? W jakim tempie jedzie cadillac Obamy, skoro ulice trzeba zamknąc na trzy godziny? I dlaczego warszawiacy od władz zamiast "zapraszamy" słyszą "uciekajcie"?

Fakty po Faktach

Z dymisji da się wyjść obronną ręką, wystarczy że politycznych rąk będzie dość. Pytanie, czego w służbie zdrowia nie da się łatwo obronić. O tym w "Faktach po Faktach" minister Ewa Kopacz. O gospodarczych aspektach wizyty prezydenta Baracka Obamy w Polsce powie natomiast wicepremier Waldemar Pawlak.

Fakty po Faktach

25.05 | O czym będą rozmawiać z Barackiem Obamą polscy politycy mówiono w "Faktach po Faktach". Gościem Grzegorza Kajdanowicza był były premier i minister spraw zagranicznych, a dziś senator Włodzimierz Cimoszewicz. (TVN24)

"Fakty po Faktach"

24.05 | Wizyta prezydenta Baracka Obamy w Polsce i przygotowania do niej były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Jerzy Dziewulski, gen. Roman Polko, Julia Pitera i Andrzej Dera. (TVN24)

Fakty po Faktach

Podczas wizyty Barack Obama będzie lobbował za amerykańskimi firmami, startującymi w przetargu na budowę elektrowni atomowej w Polsce - komentował były premier Kazimierz Marcinkiewicz - Amerykański prezydent będzie też rozmawiał na temat wydobycia łupków i wsparciu rodzimego biznesu w naszym kraju - dodał.

Chirurgiczne cięcie

Jedyny w Europie szpital, gdzie operuje się kręgosłupy dzieci jeszcze w łonach matek i pierwsze ogólnopolskie spotkanie rodzin, którym lekarze pomogli. Spotykają się nie tylko w celu wymiany doświadczeń, ale też, by inne rodziny w Polsce wiedziały, że w przypadku rozszczepu kręgosłupa potrzebna jest wczesna diagnoza i wczesne leczenie - jeszcze przed narodzinami... I że to jest możliwe - w Bytomiu.

Oczami wyobraźni

Czy obraz można namalować słowem? I to tak, by "zobaczył" go niewidomy? Dzięki tzw. audio-deskrypcji osoby niewidzące mogą oczami wyobraźni zobaczyć dzieła sztuki. I odwiedzić muzea, galerie, kina. W Polsce takie specjalne opisy obrazów, rzeźb, czy architektury to ciągle rzadkość. Ale ma być coraz lepiej.

Gromy z nieba

Gradobicia, wichury, nawet trąba powietrzna. Burze dokuczają Polakom. Na Śląsku piorun zabił dwie osoby. Gwałtowne wyładowania powodują też podtopienia, zatrzymują samochody na drogach, pozbawiają domy prądu. Ciężkie dni mają strażacy, bo próśb o interwencję jest mnóstwo. Meteorolodzy mówią: to jeszcze nie koniec.

Z wizytą

Erika Steinbach znowu w Polsce. Tym razem odwiedza miejsce urodzenia i spotyka się z niemiecką mniejszością. Córka okupacyjnego żołnierza i szefowa Związku Wypędzonych przyjedzie do Rumii, Piaśnicy i Trójmiasta. Mało kto czeka na nią z otwartymi ramionami.

Czas na zmianę?

Polityczny spór wokół przepisu, który pozwala karać za zniewagę prezydenta. Jedni widzą w nim zagrożenie dla wolności słowa i chcą wykreślenia z kodeksu. Inni mówią o zmianach: znieważony przedstawiciel władzy miałby iść do sądu, jak zwykły obywatel. A ABW wyjaśnia przyczyny interwencji w domu twórcy strony antykomor.pl. W serwisie była gra w zabijanie głowy państwa.

Fakty po Faktach

Wkroczenie ABW do mieszkania administratora strony AntyKomor.pl i szanse Polaków na objęcie stanowiska szefa MFW były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Beaty Tadli byli Andrzej Czuma i Zbigniew Girzyński oraz Ryszard Petru i Roman Rewald.

Fakty po Faktach

W "Faktach po Faktach" gośćmi byli Andrzej Halicki i Witold Waszczykowski. Później Grzegorz Kajdanowicz rozmawiał też z prawnikiem Lejbem Fogelmanem o tym, co może grozić Dominique'owi Strauss-Kahnowi.

Fakty po Faktach

W czwartek gościem "Faktów po Faktach" w TVN24 był Janusz Palikot. W drugiej części programu Justyna Pochanke rozmawiała z politologiem prof. Wojciech Sadurskim.

Fakty po Faktach

O raporcie komisji Jerzego Millera mówił w "Faktach po Faktach" polski akredytowany przy MAK i szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, płk Edmund Klich. W drugiej części o związkach partnerskich rozmawiali wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski i eurodeputowany Marek Siwiec.

Fakty po Faktach

Dziś w "Faktach po Faktach" Julia Pitera i Paweł Poncyljusz o politycznych transferach. Pitera sugerowała, że miejsce posła PJN jest w PO, z kolei Poncyljusz zapraszał "wszystkich "nieważnych" działaczy PO do PJN".

Fakty po Faktach

O seksskandalu z Dominique'iem Strauss-Kahnie i o polskiej polityce rozmawiali w "Faktach po Faktach" były lider LPR Roman Giertych i były premier Józef Oleksy. W drugiej części sytuację we Francji po zatrzymaniu szefa MFW analizowali Jacek Mojkowski z magazynu "Forum" i politolog, prezes Fundacji Batorego prof. Aleksander Smolar.

Fakty po Faktach

15.05 | Bieżąca polityka i trochę kultury w "Faktach po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Krzysztof Materna, Jan Krzysztof Bielecki i Andrzej Olechowski. (TVN24)

Fakty po Faktach

W pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 gościem Anity Werner był szef SLD Grzegorz Napieralski, a w drugiej - reżyser Agnieszka Holland.

Fakty po Faktach

Wyborcze przygotowania zdominowały "Fakty po Faktach". Gośćmi Piotra Marciniaka byli Elżbieta Jakubiak, Anita Błochowiak i Arkadiusz Mularczyk oraz Jacek Pałasiński.

Fakty po Faktach

W "Faktach po Faktach" wiceprezes PZPN Antoni Piechniczek komentuje walkę rządu z chuliganami na stadionach. W drugiej części Joachim Brudziński z PiS oraz Janusz Piechociński z PSL.

Fakty po Faktach

Przejście Bartosza Arłukowicza do PO to błąd. Stał się przedmiotem gry, a Donald Tusk szybko go zmarginalizuje - tak ostatni spektakularny transfer polityczny ocenia Ryszard Kalisz z SLD. Pytany w "Faktach po Faktach" w TVN24, sam nie zamierza zmienić barw politycznych odpowiada twardo: Moje miejsce jest na lewicy. A doniesienia o moim rzekomym odejściu z partii to błąd... komentatorów.

Fakty po Faktach

Marszałek Sejmu - Grzegorz Schetyna o nowym, rządowym "nabytku" i sam Bartosz Arłukowicz o swojej roli u boku premiera Donalda Tuska. Z gośćmi rozmawiał Kamil Durczok.

Fakty po Faktach

O recepcie na stadionowy bandytyzm z Kamilem Durczokiem w "Faktach po Faktach" w TVN24 rozmawiali byli szefowie MSWiA: Krzysztof Janik i Janusz Kaczmarek oraz reżyser Janusz Zaorski i sekretarz generalny PZPN Zdzisław Kręcina.

Akcja na skałach

Sytuacja była dramatyczna. Na skałach osiadła łódź wioząca na włoską Lampedusę prawie pół tysiąca nielegalnych imigrantów z północnej Afryki. Wszystkich, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie, udało się ocalić. To była wielka akcja ratunkowa włoskiej straży przybrzeżnej i policji.

Fakty po Faktach

Piłka nożna zdominowała "Fakty po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Ludwik Dorn, Ryszard Kalisz, Roman Kosecki, Paweł Zarzeczny i Cezary Kucharski.

Fakty po Faktach

05.05 | Zamieszki na stadionach i kolejny dzień matur - były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Beaty Tadli byli prof. Zbigniew Ćwiąkalski i Michał Listkiewicz oraz Jan Wróbel i prof. Krzysztof Wielecki. (TVN24)

Fakty po Faktach

Gośćmi Justyny Pochanke w "Faktach po Faktach" byli dziennikarz Wojciech Jagielski i amerykanista Grzegorz Kostrzewa-Zorbas oraz wiceminister spraw wewnętrznych Adam Rapacki.

Taniec w powietrzu

A teraz tańczący w powietrzu rosyjski Tupolew 154. Należy do ministerstwa obrony i wylądował tylko dzięki nieprawdopodobnemu szczęściu i umiejętnościom pilotów.