Najnowsze

Najnowsze

Niemczyk: wszystkie organizacje terrorystyczne chętnie by powtórzyły atak na WTC

Najgłośniejszym zamachem terrorystycznym w ciągu ostatnich lat był atak World Trade Center, dlatego wszystkie organizacje terrorystyczne, gdyby miały taką możliwość, chętnie by to powtórzyły - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Piotr Niemczyk. Ekspert ds. bezpieczeństwa zaznaczył przy tym, że nie sądzi by ataki na lub z wykorzystaniem samolotów były "podstawowym kierunkiem myślenia" terrorystów. - Terroryści szukają technologii, które nie są jeszcze znane - podkreślił. Zgodził się z nim Grzegorz Cieślak z Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi Collegium Civitas.

Stosunek PiS do uchodźców? "Zarządzanie strachem w celu utrwalania swojej władzy"

W tym sporze z Komisją Europejską obozowi władzy nie chodzi o uchodźców, to tylko o narzędzia zarządzania strachem w celu utrwalania swojej władzy - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były marszałek Sejmu Ludwik Dorn. Dodał przy tym, że Unii Europejskiej również nie chodzi o uchodźców, ale o "uratowanie twarzy Komisji Europejskiej oraz tych państw członkowskich, które głosowały za środkiem tymczasowym" jakim miała być relokacja uchodźców.

"Mężczyźni przestają być mężczyznami"? Ojcowie odpowiadają

Senator PiS Jerzy Czerwiński w środę przekonywał w Senacie, że "mężczyźni przestają być mężczyznami, a kobiety kobietami". Argumentował tak przeciwko unijnej dyrektywie o urlopach rodzicielskich. Inny senator proponuje inny urlop - od głupoty. W rzeczywistości w Polsce nie brakuje ojców, którzy chętnie biorą urlop rodzicielski i zajmują się dziećmi.

Prognoza pogody na piątek 30 czerwca

W piątek intensywne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu do 28 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 90 km/h, południowo-zachodni.

Lokalna wojna o poligon. W tle grube miliony z MON

Wojna terytorialna o podatek poligonowy. Największy poligon w Europie leży na terenie Drawska Pomorskiego i Kalisza Pomorskiego. Gminy czerpią z niego niezłe zyski, ale na tak zwany podatek poligonowy chrapkę ma sąsiednie Ińsko. Burmistrz tej gminy mówi, że mieszkańcy cierpią od huku wystrzałów, a drogi są rozjeżdżane przez wojskowy sprzęt, więc należy im się zadośćuczynienie. Władze Drawska i Kalisza nazywają to żądanie kuriozalnym żartem. Mówią, że nie oddadzą ani skrawka ziemi, a właściwie pieniędzy.

Fale wciągnęły całą rodzinę. Ratowało ich 40 plażowiczów

Gdyby nie pomoc plażowiczów, 11-letni chłopiec i jego rodzice mogliby utonąć. Choć wszystkich udało się wyciągnąć na brzeg, życie chłopca nadal jest zagrożone. Do dramatycznej akcji ratowniczej doszło na plaży w Niechorzu. Ratownicy pojawili się dopiero po kilkunastu minutach, bo kąpielisko nie było strzeżone.

Globalny atak hakerski. "To wygląda dziwnie, jakby nie chodziło o pieniądze"

- Nie wykluczałbym, że chodzi o Ukrainę - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Sebastian Małycha, prezes Mediarecovery, firmy z branży bezpieczeństwa informatycznego. Jego zdaniem wtorkowy atak hakerski, który dotknął przede wszystkim Ukrainę, mógł być motywowany politycznie. - To wygląda dziwnie, jakby nie chodziło o pieniądze - stwierdził, zwracając uwagę na to, że hakerzy stworzyli tylko jeden kanał komunikacji ze sobą - przez pocztę elektroniczną.

"Nie może żądać solidarności budżetowej ten, kto nie przestrzega wspólnych zasad"

- Od dawna wiadomo, że Polska dostanie mniej pieniędzy niż w obecnej siedmiolatce - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS politolog i były polityk Marek Migalski. Jego zdaniem Polska dostanie z UE mniej pieniędzy w perspektywie budżetowej po 2020 roku między innymi z powodu braku solidarności w sprawie uchodźców. - Nie może żądać solidarności budżetowej ten, kto nie przestrzega wspólnych zasad - dodał drugi gość programy, Marek Ostrowski z "Polityki".

Cybernetyczny wyścig zbrojeń. To z nimi muszą mierzyć się służby

Cyberobrona jest ważna tak samo jak obrona w wojnie konwencjonalnej - taki pogląd jest coraz bardziej popularny i w tym duchu wypowiada się sekretarz generalny NATO. Państwa takie jak Izrael i USA wydają coraz więcej na werbowanie specjalistów, którzy będą w stanie ochronić państwowe tajemnice i systemy przed cybernapastnikami.

Prognoza pogody na czwartek 29 czerwca

W czwartek zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. W burzach opady do 10-40 mm. Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na Równinie Gorzowskiej i 29 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 32 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie. Wiatr południowy i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h. W burzach silny do 80-100 km/h.

Zatrzymano podejrzanego o podpalenie człowieka w centrum Łodzi

Policja zatrzymała 34-letniego mężczyznę, który może być sprawcą podpalenia człowieka w centrum Łodzi. Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Policjantowi po służbie, który zauważył płonącego mężczyznę, nie udało się uratować mężczyzny. Ofiara to prawdopodobnie bezdomny, który został oblany łatwopalną substancją i podpalony. Zatrzymany 34-latek zostanie przesłuchany w czwartek.

Kijowski z zarzutami. "Prokuratura przyznała nam rację"

Mateusz Kijowski, były lider Komitetu Obrony Demokracji, może stanąć przed sądem. Prokuratura zarzuciła mu poświadczenie nieprawdy i przywłaszczenie 121 tys złotych. Kijowski zapewnia, że nie popełnił przestępstwa, a twierdzenia prokuratury nie są - jego zdaniem - niczym poparte. Byłemu liderowi KOD może grozić nawet 8 lat wiezienia.

Syndyk Amber Gold: każdy zgłoszony wierzyciel odzyska część pieniędzy

Środowe przesłuchanie byłego szefa Amber Gold wzbudziło wiele emocji. Piramida finansowa zbudowana m.in. przez Marcina P. upadła, przez co wielu klientów spółki straciło oszczędności całego życia. Reporterka TVN24 rozmawiała z syndykiem masy upadłościowej o tym, ile pieniędzy udało mu się odzyskać i jakie są szanse, że pozostałe wrócą do poszkodowanych.