Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę 22 kwietnia

Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 7 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny - w porywach 50-70 km/h.

"Mamy pierwszą ofiarę bomby termobarycznej"

- Mamy pierwszą ofiarę bomby termobarycznej, która boleśnie ugodziła swojego twórcę - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były premier Leszek Miller, komentując dymisję Wacława Berczyńskiego z funkcji przewodniczego podkomisji powołanej do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej.

Orłowski: rozporządzenie Trumpa ws. wiz nie zmienia prawa

Nie jest to nowe prawo - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS profesor Witold Orłowski komentując ogłoszone przez prezydenta USA zaostrzenie wymogów dla wiz pracowniczych. Zdaniem Orłowskiego działania Trumpa wymierzone w imigrantów nie sprawią, że w USA pojawią się nowe miejsca pracy. Z kolei Andrzej Sadowski, prezes Centrum im. Adama Smitha, stwierdził, że podanie informacji o zaostrzeniu wymogów wizowych było motywowane brakiem realnych dokonań Trumpa w dziedzinie ekonomii, dlatego "trzeba było wypuścić informację, która nie ma żadnego znaczenia".

Dymisja Wacława Berczyńskiego. PO chce też odejścia Macierewicza

Dymisja w smoleńskiej podkomisji. Wacław Berczyński składa rezygnację z funkcji jej przewodniczącego. Niedawno Berczyński ogłosił w wywiadzie, że to on "wykończył" francuskie caracale. Dlaczego skończyła się teraz jego misja i czy to oznacza, że kończy się Antoni Macierewicz? Więcej o Wacławie Berczyńskim o 20:30 w programie Czarno na Białym w TVN24.

Już nie "na wnuczka", tylko "na policjanta". Nowe sposoby oszustów

Starsza kobieta z Warszawy wzięła kredyt i oddała oszustom 60 tysięcy złotych. Myślała, że o pomoc prosili policjanci. To nowy sposób w jaki przestępcy wyłudzają pieniądze od starszych osób. - Policjanci nigdy nie zgłaszają się do osób cywilnych z prośbą o przekazanie pieniędzy, a tym bardziej o udział w akcji - przypominają funkcjonariusze.

Jest niepełnosprawny, ale nie jeździ na wózku. Nie mógł wejść na Stadion Narodowy

Niepełnosprawny kibic i droga na mecz jak tor przeszkód. Na Stadionie Narodowym pan Szymon chciał wspierać Lech Poznań, ale nie miał pojęcia, że sam będzie potrzebował wsparcia. Nie jeździ na wózku, więc na trybunę dla niepełnosprawnych nie mógł wjechać. Chodzi z balkonikiem, więc na trybunę dla pełnosprawnych nie mógł wejść. Dlaczego? Ponieważ balkonik na stadionie to rzekomo niebezpieczne narzędzie.

Prognoza pogody na piątek 21 kwietnia

W piątek na Śląsku, w Małopolsce, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu pogodnie. Na pozostałym obszarze Polski pochmurno z postępującymi od północy w głąb kraju opadami deszczu, do 5 mm. Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 10 stopni Celsjusza w centrum kraju do 12 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków zachodnich. Umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Na Pomorzu do 70 km/h.

Wznowiono proces żołnierzy, którzy pobili policjantów

Sprawa była głośna, proces pozostaje cichy. Za zamkniętymi drzwiami toczy się druga rozprawa w procesie agresywnych żołnierzy z Giżycka. Trzej oficerowie z 15. Brygady Zmechanizowanej w ubiegłym roku pobili policjantów. Zaczęło się od awantury w miejscowym hotelu. Skończyło urazami interweniujących funkcjonariuszy, którzy trafili na zwolnienia lekarskie. Konsekwencje służbowe wobec żołnierzy już zostały wyciągnięte. Oficerowie przeszli do rezerwy kadrowej. O konsekwencjach prawnych decyduje sąd.

Zostały niecałe dwa tygodnie. Pamiętaj o 1 procencie, który wiele zmienia

2 maja to termin graniczny. Niecałe dwa tygodnie pozostały na złożenie zeznania podatkowego. I niecałe dwa tygodnie na podjęcie decyzji komu podarujemy nasz 1 procent. Czekają stowarzyszenia pożytku publicznego, czekają fundacje - między innymi Fundacja TVN " nie jesteś sam". I czekają przede wszystkim ich podopieczni. Nas to nic nie kosztuje, a może wiele zmienić.

Posiedzenie komisji ws. reformy KRS odwołane. Dzień przed protestem sędziów

Na pół godziny odwieszają togi. Sędziowie przerywają pracę, bo choć nie mogą strajkować, chcą wyrazić swój sprzeciw wobec planowanych reform wymiaru sprawiedliwości. Na początku kwietnia w sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji ustawy o Krajowej Rady Sądownictwa, w czwartek tym tematem mieli zająć się posłowie z sejmowej komisji sprawiedliwości. Spotkanie zostało jednak odwołane.

Dorn: za rok Tusk może stanąć przed Trybunałem Stanu

Mniej więcej za rok, w związku z zagrożeniem wyborami prezydenckimi, obóz władzy zacznie myśleć czy nie postawić Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Ludwik Dorn komentując środowe przesłuchanie Donalda Tuska w warszawskiej prokuraturze.

Protasiewicz: środki bezpieczeństwa jakby przesłuchiwali bossa narkotykowego

To wyglądało jakby tam przesłuchiwali Ala Capone albo bossa narkotykowego - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVn24 BiS były eurodeputowany Jacek Protasiewicz, komentując kilkugodzinne przesłuchanie Donalda Tuska w warszawskiej prokuraturze. Jego zdaniem postępowanie w sprawie byłego premiera przypomina to, co działo się na Ukrainie po przejęcie władzy przez Janukowycza. - Jak Janukowycz został prezydentem, to natychmiast zaczęły się podobne postępowania w stosunku do byłej premier Julii Tymoszenko - stwierdził Protasiewicz. - Polski wymiar sprawiedliwości pod wieloma względami może być dzisiaj porównywany do tego, co się działo na Ukrainie przed kilkoma laty - zgodził się z Protasiewiczem były europoseł SLD Tadeusz Iwiński. - I to nie jest żaden komplement - dodał.

Kaczyński, Kopacz, Tusk. Polityków przygody z pociągami

Polityczne kino drogi, czyli pociąg do podróży. Politycy doskonale wiedzą jak wyborców sprowadzić na właściwy dla siebie tor, więc idą na całość i jadą w tłumie. W Pendolino można być jak Piłsudski lub Paderewski. Ale w kampanii pociągiem można też dojechać w szczere pole.

Chciał wysadzić Sejm. Sąd apelacyjny obniżył wyrok

Z trzynastu, do dziewięciu lat więzienia - sąd apelacyjny łagodzi karę dla Brunona Kwietnia. Doktor chemii, były pracownik naukowy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, zamierzał zdetonować w pobliżu Sejmu cztery tony materiałów wybuchowych. Do eksplozji miało dojść podczas posiedzenia z udziałem prezydenta, premiera i ministrów. Zdaniem sądu wszystkie jego działania zmierzające do przygotowania zamachu stanowiły jeden czyn , a nie poszczególne przestępstwa. Stąd obniżenie wyroku.

Zmiany personalne w Sądzie Najwyższym? Ministerstwo nie potwierdza

Zbigniew Ziobro kontra Sąd Najwyższy. Minister sprawiedliwości planuje kolejną kadrową zmianę. Stanowisko ma stracić nie tylko pierwsza prezes profesor Małgorzata Gersdorf, ale także prezesi i wiceprezesi poszczególnych izb oraz przewodniczący wydziałów. W sumie 93 osoby. Projekt zmian ma być już gotowy. Dotarli do niego dziennikarze Rzeczpospolitej.