Najnowsze

Najnowsze

Walczył o życie, teraz walczy o zdrowie. Zagrali dla Lewego

Zagrali dla Lewego. Nie Roberta, tylko Szymona Lewandowskiego. 12-latek ze Szczecina jest wielkim fanem piłki nożnej, trenuje od dziecka. Ale w Sylwestra miał poważny wypadek. Walczył o życie, teraz walczy o powrót do zdrowia. I na boisko. Pomagają mu w tym piłkarze ze Szczecina. W sobotę grali, by zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację chłopca.

"Fundacja widmo" i najnowsze sondaże. O tym mówiliśmy w "Faktach"

W mijającym tygodniu w "Faktach" TVN mówiliśmy o wielu ważnych i ciekawych tematach. W naszym programie pojawiły się informacje między innymi o tajemniczej "fundacji widmo" z milionami na koncie, o wypadku z udziałem wiceszefa MON oraz o najnowszym sondażu partyjnym. Ale były też informacje o pomocy jaką uzyskała matka z dziećmi, która wsiadła do złego pociągu czy o tym, jak pomaga Fundacja TVN "nie jesteś sam" dzięki wpływom z 1 procenta podatku. Oto najchętniej oglądane materiały na stronie "Faktów" TVN:

Przyszłość fotografów w erze selfie. "Zawód pewnie umrze"

Dla mnie selfie to jest absolutny obciach - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS fotograf Maksymilian Rigamonti. W rozmowie o przyszłości fotografii Rigamonti zaznaczył, że nie ma "nic przeciwko robieniu zdjęć telefonem", ale postawiłby większy nacisk na "edukację wizualną". Jednocześnie dodał, że nie wróży świetlanej przyszłości fotografom. - Zawód pewnie umrze - stwierdził. Pretekstem do rozmowy o fenomenie XXI wieku była uruchomiona w Londynie pierwsza na świecie wystawa dotycząca historii selfie.

Polska "nie ma żadnej wartości" dla administracji Trumpa

Waszczykowski, Kaczyński, Duda i Szydło żyją w innym świecie, gdzie Polska jest kluczowym graczem - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz (Unia Europejskich Demokratów". Zdaniem Protasiewicza rząd PiS przecenia znaczenie Polski w oczach Waszyngtonu, a Polska dla nowej amerykańskiej administracji "nie ma żadnej wartości". - Dopóki się nie zmieni minister spraw zagranicznych to będzie tylko gorzej - dodała Katarzyna Piekarska, była wiceszefowa MSWiA.

Badania smogu przy pomocy balonu. Pokazujemy, jak to wygląda

Pomysłów na wykorzystanie balonów już jest wiele. Najnowszy to badanie smogu. Do tej pory Uniwersytet Śląski jakość powietrza sprawdzał z ostatniego piętra budynku. Teraz naukowcy razem z zawodowymi baloniarzami wzbili się w powietrze. Na pierwsze testy poleciała z nimi ekipa "Faktów" TVN.

Prognoza pogody na sobotę 1 kwietnia

W sobotę słonecznie, tylko na północy Polski więcej chmur, a na Nizinie Szczecińskiej późnym popołudniem słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 stopni Celsjusza w centrum i na południu. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

To oni skutecznie walczyli z piractwem. Wręczono "Złote Blachy"

Policjanci odebrali "Złote Blachy". Nagrody przyznawane są od 17 lat przez koalicję Antypiracką. Nagradzani są ci funkcjonariusze, którzy szczególnie wyróżnili się skuteczną walką z piractwem muzycznym, telewizyjnym i komputerowym. Uroczystość odbyła się w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.

Pół tysiąca automatów do gry w jednej hali. To nie Las Vegas, tylko Poznań

Poznań jak Las Vegas. Pół tysiąca automatów do gry w jednej hali. Tyle że to nie kasyno, a magazyn służby celnej i plon ubiegłorocznych akcji. Automaty zarekwirowano oszustom, którzy bez koncesji zarabiali na nich olbrzymie pieniądze. Ten proceder mają ukrócić nowe przepisy. Jutro wchodzą w życie zmiany w ustawie hazardowej. Państwo stanie się monopolistą.

Eko może być trendy. Czym jest upcykling?

Nowy trend w modzie. Chodzi o ubrania ze starych ścinków, czyli upcykling. To działanie w trosce o środowisko i w trosce o ludzi zatrudnionych w branży. O tym, że moda może być odpowiedzialna, a eko może być trendy, przekonują młode polskie projektantki.

Michał Kamiński: rząd musi zabiegać o prawa Polaków w Brukseli

Jakie prawa będą mieli polscy obywatele żyjący w Wielkiej Brytanii po wyjściu tego kraju z Unii Europejskiej? - Rząd musi zabiegać o te sprawy najpierw Brukseli, a potem w Londynie - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Michał Kamiński ze stowarzyszenia "Europejscy Demokraci". Kamiński tłumaczył, że Polacy w Wielkiej Brytanii to przede wszystkim obywatele Unii Europejskiej, a Londyn będzie negocjował warunki Brexitu właśnie z Brukselą. - Jest ta niepewność, jak to będzie - zgodził się drugi gość programu, Ryszard Kalisz ze stowarzyszenia "Dom Wszystkich Polska".

Londyn Brexitu nie chciał. Jakie jest zdanie reszty kraju?

Żeby zrozumieć i zobaczyć więcej, nierzadko trzeba zmienić miejsce - z centrum przenieść się na obrzeża. Gdyby w referendum dotyczącym Brexitu liczyły się głosy tylko mieszkańców Londynu, do wspomnianego nigdy by nie doszło. Ale nie tylko Londyn głosował, a cały kraj. Maciej Woroch postanowił więc wyjechać ze stolicy do Huntington. W tej brytyjskiej wiosce mieszkającym w niej Polakom po referendum podrzucano karteczki, na których można było przeczytać: "polskie robactwo - wynocha".

"Amerykanie będą wkrótce wszędzie widzieć rosyjskich szpiegów"

- Mamy dziwny punkt w historii USA, kiedy dziwne rzeczy się dzieją, ale myślę, że to przeminie - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS amerykanista Artur Wróblewski. Skomentował w ten sposób fakt, że obecny prezydent USA jest obiektem śledztwa obu izb Kongresu pod kątem kontaktów z Rosjanami. - Donald Trump jest na drodze ku temu, że Amerykanie będą wszędzie widzieć rosyjskich szpiegów - stwierdził drugi gość programu, ekspert ds. wizerunku dr Mirosław Oczkoś.

OBWE chce, by rząd odstąpił od planowanych zmian w KRS. Ziobro niewzruszony

- Opinia OBWE jest kompromitująca i pełna błędów, a wnioski są kuriozalne - tak minister sprawiedliwości odpowiada na krytykę swoich pomysłów, a pomysły są takie, żeby to politycy wybierali sędziów. OBWE to kolejny głos w chórze organizacji międzynarodowych, które negatywnie odnoszą się do zmian w polskim sądownictwie: Komisji Weneckiej, Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej.

Krystyna Pawłowicz: choroba alkoholowa szefa Komisji Europejskiej problemem dla Europy

Pani poseł Krystyna Pawłowicz wysyła list panu przewodniczącemu Komisji Europejskiej. "Problemem europejskiej wspólnoty jest trudna do ukrycia Pana choroba alkoholowa" - tak Krystyna Pawłowicz pisze do Jeana Claude'a-Junckera. Pani poseł czuje się obrażona tym, jak Juncker rzekomo obraził papieża. A na czym, jak nie na obrażaniu, zna się poseł Pawłowicz?