Najnowsze

Najnowsze

Były ostrzeżenia, zapowiedzi, no i stało się. Mamy majowy rekord zimna w Polsce. W nocy w Toruniu było - 7,1 stopnia Celsjusza. Przymrozki były zresztą nie tylko w tam, co oczywiście powodowało olbrzymie kłopoty na drogach. Od jutra będzie nieco cieplej. Trzeba jeszcze naprawić szkody i policzyć straty.

Nie udało się przez ponad trzy lata. Małe, by nie powiedzieć żadne, są szanse na reformę emerytur mundurowych do końca tej kadencji rządu. Dziś w tej sprawie odbyło się spotkanie ostatniej szansy. Teoretycznie i rząd i związkowcy chcą reformy, ale oczekiwania jednych i żądania drugich w żaden sposób się nie spotykają. Dalej będziemy produkować trzydziestokilkuletnich emerytów.

Dąb Bartek jest bezpieczny, ale młodsze od niego, aczkolwiek też wiekowe dęby, były poważnie zagrożone. Dolnośląscy policjanci zatrzymali grupę przestępców, która zajmowała się wycinaniem ponad 300 letnich dębów - oczywiście nielegalnym. Po co? Dębowe drewno było im potrzebne do produkcji okleiny, która z kolei służyła do produkcji mebli.

Nie trzeba być poetą, ale warto było znać się nieco na poezji zwłaszcza Mickiewicza i Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Warto było też sporo wiedzieć o bohaterce "Granicy" Zofii Nałkowskiej, jeśli chciało się zdać maturę z języka polskiego. Przystąpiło dziś do niej blisko 400 tysięcy uczniów.

We wtorek gościem "Faktów po Faktach" był prof. Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce. W drugiej części programu Anita Werner rozmawiała z prof. Dariuszem Rosatim, byłym szefem MSZ i Witoldem Waszczykowskim, byłym wiceszefem MSZ i byłym ambasadorem RP w Teheranie.

02.05 | Osama bin Laden nie żyje. Goście "Faktów po Faktach" komentują akcję przeprowadzoną w niedzielę przez Amerykanów. Z Leszkiem Millerem, Anne Applebaum, Bogdanem Klichem, Andrzejem Kruczyńskim i Markiem Dukaczewskim będzie rozmawiać Anita Werner. (TVN24)

Beatyfikacja Jana Pawła II i ślub Williama i Kate były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Anity Werner byli Maja Komorowska i Mieczysław Szcześniak oraz Marek Ostrowski i dr Janusz Sibora.

O ślubie księcia William i Kate Middleton, którzy powiedzieli sobie sakramentalne "tak" 29 kwietnia w Opactwie Westminsterskim, rozmawiali w "Faktach po Faktach" Karolina Korwin-Piotrowska z tvn.pl i Jan Wojciech Piekarski z Europejskiej Akademii Dyplomacji. Gościem programu był także prof. Norman Davies.

Kiedy zobaczymy polski raport dotyczący katastrofy smoleńskiej i czy PiS z SLD złączą się w koalicji? Na te pytanie próbowali odpowiedzieć goście "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Ryszard Czarnecki, Paweł Zalewski i Paweł Graś.

Debata nad wotum nieufności dla ministra finansów i uniewinniający generała Kiszczaka wyrok sądu były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Kamila Durczoka byli Władysław Frasyniuk, Marek Siwiec i Marek Borowski.

Gośćmi Anity Werner w "Faktach po Faktach" w TVN24 byli publicyści Tomasz Wołek i Cezary Michalski oraz ks. Henryk Zieliński.

Gościem Beaty Tadli w "Faktach po Faktach" w TVN24 była Anna Dymna.

Gośćmi sobotniego programu "Fakty po Faktach" byli publicysta Ryszard Bosakowski, arabista dr Bogusław Zagórski oraz socjolog prof. Paweł Śpiewak.

Gościem pierwszej części "Faktów po Faktach" był były premier Leszek Miller. W drugiej części programu Justyna Pochanke rozmawiała z korespondentem wojennym Wojciechem Jagielskim.

W "Faktach po Faktach" polska polityka. Komentować ją będą Joanna Kluzik-Rostkowska i prof. Paweł Śpiewak. Program poprowadzi Justyna Pochanke.

O stosunkach polsko-rosyjski i o tym, na jakim etapie jesteśmy dziś w kontaktach z Rosją rozmawiali w "Fatkach po Faktach" prof. Andrzej Paczkowski i były ambasador w Moskwie Stanisław Ciosek. Julia Pitera mówiła na temat ustawy o OFE i argumentowała, dlaczego prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowe prawo.

O inflacji, płacy minimalnej i polskiej gospodarce mówi w "Faktach po Faktach" były prezes NBP i wicepremier Leszek Balcerowicz.

17.04 | Sytuacja polityczna w Polsce oczami Kazimierza Marcinkiewicza i spór o pomnik dla Lecha Kaczyńskiego w opinii Aleksandra Smolara i Pawła Lisickiego. "Fakty po Faktach" prowadził Grzegorz Kajdanowicz. (TVN24)

Relacje polsko-rosyjskie i początki warszawskiej giełdy były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Anity Werner byli Józef Oleksy i Paweł Kowal oraz Wiesław Rozłucki.

Szef SLD Grzegorz Napieralski domaga się dymisji ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Powód - spór o tablicę upamiętniającą śmierć ofiar pod smoleńskiem. - Nie panuje nad tym, co się dzieje w resorcie. Powinien odejść - powiedziała Napieralski w "Faktach po Faktach" w TVN24.

O demonstracjach podczas obchodów pierwszej rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem i skandalu podczas wystawy w Parlamencie Europejskim rozmawiali w "Faktach po Faktach" Arkadiusz Mularczyk (PiS), poseł Kazimierz Kutz i wicemarszałek Sejmu z ramienia SLD Jerzy Wenderlich.

Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza w "Faktach po Faktach" w TVN24 byli doradca prezydenta prof. Tomasz Nałęcz i senator PiS Zbigniew Romaszewski.

Uroczystości rocznicowe katastrofy smoleńskiej były tematem "Faktów po Faktach". Gośćmi Piotra Marciniaka byli Marek Jurek i Józef Oleksy.

W specjalnym rocznicowym wydaniu programu "Fakty po Faktach" goście Justyny Pochanke wspominali tych, którzy odeszli, opowiadali, jak radzili sobie z bólem po stracie przyjaciół i bliskich, ale też analizowali, jak to, co stało się rok temu w lesie pod Smoleńskiem, wpłynęło na nas Polaków. Wśród zaproszonych gości byli politycy Jacek Sasin, Michał Boni, Adam Bielan, Janusz Zemke, Andrzej Halicki; psychologowie i socjologowie Jacek Santorski, Edmund Wnuk-Lipiński, Aleksander Smolar i Andrzej Komorowski oraz publicysta Jan Wróbel.

Zamiana polskiej tablicy w miejscu katastrofy w Smoleńsku była tematem "Faktów po Faktach". Gośćmi Beaty Tadli byli Henryk Litwin, Tadeusz Iwiński, Paweł Poncyljusz i Andrzej Czuma.

Zbliżająca się rocznica katastrofy smoleńskiej była tematem dzisiejszych "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Maciej Łopiński, Paweł Kowal i Andrzej Celiński.

W "Faktach po Faktach" o decyzji prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. afery hazardowej rozmawiali były minister sprawiedliwości prof. Zbigniew Ćwiąkalski i były prokurator krajopwy oraz były szef MSWiA Janusz Kaczmarek. W drugiej części gośćmi Piotra Marciniaka byli Andrzej Dera (PiS) i wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich (SLD).

Zbliżająca się rocznica katastrofy smoleńskiej i raport PiS o stanie państwa były tematami "Faktów po Faktach". Gościem Justyny Pochanke był prezes Prawa i Sprawiedliwości - Jarosław Kaczyński.

O zbliżającej się rocznicy katastrofy smoleńskiej rozmawiali w "Faktach po Faktach" Ryszard Kalisz z SLD i Janusz Palikot.