Najnowsze

Najnowsze

Rada pedagogiczna w gimnazjum agresywnych nastolatek. Wnioski z kontroli w przyszłym tygodniu

We wtorek po południu w Gimnazjum nr 3, czyli w szkole do której chodzi pobita dziewczyna, odbyła się specjalna rada pedagogiczna przeprowadzona w ramach kontroli szkoły przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku. W środę podobne spotkanie odbędzie się w Gimnazjum nr 5, do którego chodzą napastniczki. Rady zostały zwołane po to, by zastanowić się nad problemem przemocy wśród młodzieży. Kuratorium oświaty swoje kontrole w obu szkołach chce zakończyć do końca tygodnia. Wyników kontroli można spodziewać się na początku przyszłego tygodnia.

"Jesienią nastąpi negatywna kumulacja wszystkich sygnałów i sporów" z UE

Jest wielu ludzi na Zachodzie, którzy uważają, że rozszerzenie Unii Europejskiej w 2004 roku to był błąd. Wiele osób uważa, że potrzebna jest Europa dwóch prędkości - ocenił w "Faktach z Zagranicy" były europoseł dr Paweł Kowal. Jego zdaniem niechęć części Zachodu wobec nowych krajów Unii Europejskiej przyczyni się do tego, że "jesienią nastąpi negatywna kumulacja wszystkich sygnałów i sporów" między instytucjami unijnymi a Polską. Dr Mirosław Oczkoś, ekspert ds. wizerunku, zauważył z kolei, że istnieje duży problem z wizerunkiem polskiej polityki zagranicznej. - Wizerunkowo wygląda to tak, że Polacy mówią "nie". Dlaczego? "Bo nie". To jest argument dziecka - mówił odnosząc się do stanowiska polskiego rządu w sprawie relokacji uchodźców.

W Polsce zostaną przeprowadzone dodatkowe badania w sprawie śmierci Magdaleny Żuk

Według wstępnych wyników sekcji w Egipcie na ciele Magdaleny Żuk nie ma śladów przemocy. Ciało 27-latki ma wrócić niedługo do Polski i zostać poddane ponownej sekcji zwłok. Specjalny zespół z jeleniogórskiej prokuratury przesłuchał ponad 50 świadków - z samolotu, wycieczki, najbliższej rodziny i z grona przyjaciół. Co wiadomo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk?

Akademicki bojkot Morawskiego. "Skompromitował nasze toruńskie środowisko"

Prawnicy z Torunia - w ramach protestu - nie przyszli na obronę pracy doktorskiej, której promotorem jest profesor Lech Morawski. Profesor - już jako sędzia Trybunału Konstytucyjnego - wygłaszał kontrowersyjne stwierdzenia podczas wizyty w Oksfordzie. Uniwersytet Mikołaja Kopernika uznał, że taki promotor nie zasługuje na promocję.

Prognoza pogody na środę 17 maja

W środę pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia będzie się wahać od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Badania nie pozostawiają złudzeń. Przemoc w gimnazjach to poważny problem

Badania nie zostawiają złudzeń - przemoc wśród nastolatków jest dużym problemem. Według Instytutu Badań Edukacyjnych aż jedna piąta gimnazjalistów - miesiącu poprzedzającym jedno z badań - była dręczona psychicznie lub fizycznie. Ostatnim przykładem obrazującym ten problem było pobicie gimnazjalistki w Gdańsku. Jak radzić sobie z przemocą?

2,5-letnia dziewczynka zadzwoniła do dzielnicowego. Matka była pijana

2,5-letnia dziewczynka, powtarzając słowo "mama", zadzwoniła do dzielnicowego z Bytomia. Zaniepokojony policjant rozpoczął działania. Funkcjonariusze w mieszkaniu znaleźli dziecko i jej matkę. Kobieta spała, była pijana. Nigdy wcześniej do policyjnych interwencji w tym mieszkaniu nie dochodziło, a dziecko było zadbane.

"Polska jest traktowana jako państwo specjalnej troski"

- To jest działanie na niekorzyść wizerunku naszego państwa - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były minister spraw zagranicznych Adam Daniel Rotfeld. Skomentował w ten sposób informację o ponownym wezwaniu Donalda Tuska do prokuratury. W jego opinii wzywanie Tuska do prokuratur "już wpłynęło na traktowanie Polski jako państwa specjalnej troski".

"Jesteśmy w okresie smuty jako społeczeństwo"

Mam nadzieję, że polityka wykształci realną alternatywę dla rządów PiS - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS opozycjonista w czasach PRL-u Andrzej Celiński. Jego zdaniem rządy PiS są tak złe dla Polski, że "jesteśmy w okresie smuty jako społeczeństwo". Drugi gość programu, politolog i były polityk Marek Migalski, wyraził opinię, że rząd Beaty Szydło nie wie, jak się załatwia swoje sprawy w Brukseli. - UE to miejsce, w którym załatwia się interesy, budując większości, spełniając oczekiwania innych. (...) PiS tego nie rozumie - twierdził. Dodał jednak, że "pewnie nie wyrzucą nas z tej Unii".

Prognoza pogody na wtorek 16 maja

We wtorek pochmurno z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Na wschodzie i południowym wschodzie Polski burze z gradem i opadami do 20 mm. Tylko na zachodnich krańcach kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie, 19 stopni Celsjusza w centrum kraju do 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr północno-zachodni i północny, słaby i umiarkowany. W czasie burz silny.

Twierdzi, że poszedł porozmawiać, ale zabrał nóż. Przyznał się do morderstwa

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Macieja S., podejrzanego o wyjątkowo okrutne zabójstwo w Radomiu. 34-latek przyznał się do zabicia byłej partnerki i jej półtorarocznego syna. Martwą kobietę i dziecko znaleziono w piątek wieczorem w mieszkaniu na jednym z osiedli w Radomiu. Napastnik zadał jej kilkanaście ciosów nożem, a kilka kolejnych - dziecku.

Prezydent proponuje datę referendum. Brudziński: jeśli nas przekona…

Referendum w sprawie kierunków zmian w konstytucji mogłoby się odbyć jednocześnie z wyborami do samorządów, 11 listopada przyszłego roku, w setną rocznicę odzyskania niepodległości - proponuje prezydent Andrzej Duda. Opozycja widzi w tym próbę wprzęgnięcia referendum w kampanię wyborczą PiS. Państwowej Komisji Wyborczej nie podoba się łączenie wyborów i święta narodowego. PKW obawia się naruszania ciszy wyborczej.

"Z***b jej kopa na łeb". Szokujące sceny przed gimnazjum w Gdańsku

Kopniaki, uderzenia pięścią, szarpanie i poniżanie - szokująca scena przed gdańskim gimnazjum. Jedna z uczennic została brutalnie pobita przez koleżanki. Podobno z zemsty. Kolega nagrał to w towarzystwie dziesiątki świadków. Wszyscy to widzieli - nikt temu nie zapobiegł. Ofiara przemocy trafiła do szpitala, a napastniczkami zajęła się policja.

Dwie Krynice zawiązały porozumienie. Pionierami byli emeryci

Projekt: tanie wakacje. Nietypowa współpraca górskiej Krynica-Zdrój z nadmorską Krynicą Morską polegająca na bezpłatnym udostępnianiu prywatnych kwater. Odbywa się to z pomocą miejskich władz. To kolejny z licznych pomysłów, które sprawiają, że za wakacje można zapłacić mniej.