Najnowsze

Najnowsze

Narodowość: Ślązak i prywatyzacja Lotosu były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Justyny Pochanke byli dr Tomasz Żukowski i prof. Andrzej Rychard oraz Wiesław Kaczmarek i Janusz Steinhoff.

Awantura o Śląsk i zachowanie polskich "kibiców" były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Paweł Zalewski, Jarosław Selin, Bartosz Arłukowicz i Zbigniew Boniek.

W Faktach po Faktach Anita Werner rozmawiała z Joachimem Brudzińskim (PiS) i Jerzym Fedorowiczem (PO) o "Raporcie o stanie RP". W drugiej części gośćmi byli Szymon Hołownia i o. Wiesław Dawidowski.

Gościem piątkowych "Faktów po Faktach" w TVN24 był były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 gościem Grzegorza Kajdanowicza był minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak, a w drugiej: poseł PiS Bolesław Piecha i prawnik Krystian Legierski.

Ekonomiczny bojkot Polski za brak ustawy reprywatyzacyjnej? Radca Światowego Kongresu Żydów zasugerował takie rozwiązanie w artykule w jednej z nowojorskich gazet, ale władze Kongresu natychmiast zareagowały - to prywatna opinia i nie ma mowy o żadnym bojkocie. Problem żydowskiego majątku wciąż jednak wywołuje spore emocje - i to po obu stronach oceanu.

Kto bezcześci pamięć Lecha Kaczyńskiego - politycy PJN zarzucają liderowi PiS brak reakcji na oburzające słowa, jakie były opozycjonista i obrońca krzyży na oświęcimskim żwirowisku - Kazimierz Świtoń wygłosił pod adresem nieżyjącego prezydenta. Słowa padły w obecności polityków związanych z Prawem i Sprawiedliwością - i nie doczekały się żadnej reakcji.

Szokujące nagrania ze szkolenia kierowców TIRów. Co robić w razie wypadku - tu cytat: " walić po osobówce", bo jest "poniżej nóg". To nie jedyna lekcja, jaką otrzymali kursanci, a która na szczęście została nagrana i przekazana reporterowi TVN24. Instruktorzy juz zwolnieni. Ci, których uczyli, wciąż na drogach i cała nadzieja w tym, że na taką wiedzę okazali się odporni.

W Pałacu Prezydenckim o Libii - Bronisław Komorowski i eksperci dyskutowali o natowskiej akcji i polskim stanowisku wobec wojny z dyktaturą Muammara Kaddafiego.

Polska konsekwentnie odmawia udziału w militarnej operacji w Libii - ale wciąż deklaruje pomoc humanitarną, a w jej ramach miedzy innymi plany specjalnego mostu powietrznego.

Makabryczne doniesienia z Japonii. Jak podała agencja Kyodo, w strefie największego skażenia wokół elektrowni Fukushima leży ponad tysiąc ciał. Nikt ich stamtąd nie zabiera - tak bardzo są napromieniowane. Skażenie morza wokół elektrowni cztery tysiące razy przekracza normę, a organizacje międzynarodowe apelują o poszerzenie strefy przymusowej ewakuacji.

Jeździł ratując zdrowie i życie przez wiele lat - jesienią ubiegłego roku za sprawą biurokracji i braku rozsądku został unieruchomiony. Pojazd ze specjalistyczną aparaturą pozwalająca badać i wcześnie wykrywać nowotwory na skutek absurdalnych przepisów przestał pracować w listopadzie. W grudniu pokazaliśmy Państwu tę historię w Faktach. Czy coś się zmieniło?

Jesteśmy kapitalni! Ładni, tolerancyjni, sympatyczni, a jeśli komuś jeszcze mało - świetnie gotujemy. Jest jeszcze długa lista innych zalet, ale ponieważ jesteśmy także skromni, to ich nie wymieniamy. Te wszystkie znakomite cechy zauważamy w sobie - my sami. Brytyjski dziennik "The Guardian" przynosi wyniki sondażu, w którym Polacy oceniają samych siebie.

30.03. | Gościem "Faktów po Faktach" był Włodzimierz Cimoszewicz.

Niższy wyrok dla Stanisława Łyżwińskiego. Sprawa Andrzeja Leppera do ponownego rozpatrzenia - westchnienie ulgi w łódzkim sądzie apelacyjnym po wyroku w głośnej sprawie seksafery w Samoobronie. Andrzej Lepper będzie miał ponowny proces, choć przed ogłoszeniem wyroku przed wyraźnie zdenerwowanym liderem Samoobrony rysowała się perspektywa pójścia za kraty.

Kierowcy do ministra: "litości". Minister na to: "nie stać nas na ulgi". Ceny paliw strzeliły w górę do najwyższego w historii poziomu, ale minister finansów nie chce obniżać akcyzy. Nieugięty Jacek Rostowski odpowiada kierowcom: na obniżce zyskają producenci, a nie wy. Kto zatrzyma cenowe szaleństwo?

55 głosów "za". Zmiany w OFE dokładnie w takim kształcie jak chcieli posłowie czekają już tylko na podpis prezydenta. Senatorowie Platformy przyjęli ustawę, przy protestach opozycji oraz jednym głosie sprzeciwu z własnych szeregów. Zresztą, zaraz potem, przez senatora Pawła Klimowicza - na znak protestu - opuszczonych.

Czy załoga rządowego Jaka ostrzegała przed załamującą się pogodą na smoleńskim lotnisku? Portal tvn24.pl ujawnia zeznania, według których załoga pierwszego polskiego samolotu, który 10 kwietnia lądował w Smoleńsku nie dzwoniła do służb meteo w Warszawie i nie alarmowała o fatalnych warunkach na lotnisku Siewiernyj. Czy to jedna z przyczyn dla których prezydencki Tupolew tego ranka wziął kurs na Smoleńsk?

Dramatyczna sytuacja na włoskiej wyspie Lampedusa - zaczyna brakować jedzenia dla tysięcy uciekinierów z Afryki Północnej, którzy tam właśnie znaleźli schronienie. A wciąż napływają setki nowych. Po skandalicznej wypowiedzi jednego z włoskich ministrów, który uchodźcom kazał się wynosić, na wyspę poleciał dziś premier Włoch Silvio Berlusconi.

Tanie latanie, czyli czym wozić noworodki na badania. Gdański oddział Narodowego Funduszu Zdrowia nie mógł się porozumieć z jednym ze szpitali w sprawie transportu karetką, więc wpadł na pomysł, że maluchy mogą latać na badania śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym czasie ofiary wypadków i chorzy, których życie jest zagrożone, musieliby czekać. Kto i komu za te loty wystawi rachunek?

500 szkół do likwidacji i niemal wszędzie protesty, demonstracje, a nawet blokady. Niemal, bo w kilku miejscach w Polsce zamiast protestować, ludzie postanowili szkoły ratować. Pomysłów na to całe mnóstwo, bo jak się okazuje, szkoła to miejsce, które nie tylko uczy - ale także może zarabiać.

Polityk dowcipny, czyli hasło na dziś. Partie doszły do głębokiego wniosku, że normalna komunikacja z wyborcami już nie wystarczy i kolejny dzień politycznej walki zaczynają od haseł, żarcików, bon motów i powiedzonek. Jakość zwykle bardzo średnia - adresat jasny i ustalony; obiekt drwin także.

Prezes Fundacji TVN "Nie jesteś sam" - Bożena Walter nagrodzona tytułem Europejczyka Roku. Wśród nagrodzonych znaleźli się także ksiądz Adam Boniecki, prof. Magdalena Środa, prof. Jerzy Bralczyk, Janusz Gajos i Ryszard Kalisz.

W pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Adam Szejnfeld z PO i Jacek Kurski z PiS, a w drugiej: Michał Listkiewicz i Jan Tomaszewski.

28.03 | Bieżąca polityka krajowa i światowa była tematem "Faktów po Faktach". Gościem Grzegorza Kajdanowicza był były prezydent Aleksander Kwaśniewski. (TVN24)

27.03 | Premier i jego potyczka z artystami i zmiany w prawie, które mają nas zachęcić do reagowania na przemoc były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Piotra Marciniaka byli Józef Oleksy, Julia Pitera, prof. Piotr Kruszyński i Jerzy Dziewulski. (TVN24)

O debacie premiera z muzykami w pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 rozmawiali z Beatą Tadlą specjalista ds. marketingu politycznego Eryk Mistewicz i satyryk Krzysztof Materna. W części drugiej o karierze i pożegnaniu z nartami Adama Małysza mówili dziennikarze sportowi Michał Pol i Tomasz Zimoch.

Debata premier - artyści była jednym z tematów "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli b. premier Leszek Miller, prof. Wojciech Sadurski i Tomasz Wołek.

O cenach żywności i echach zakupów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w osiedlowym sklepie rozmawiali w "Faktach po Faktach" Joachim Brudziński z PiS, Andrzej Halicki z PO i Andrzej Celiński, poseł niezrzeszony. Gośćmi drugiej części programu byli aktorka Grażyna Szapołowska i krytyk filmowy Zdzisław Pietrasik.

22.03 | Zakupy prezesa PiS i nadchodząca debata Tusk - artyści były m.in. tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Justyny Pochanke byli Roman Giertych, Józef Oleksy i gen. Waldemar Skrzypczak. (TVN24)