Kolejne wybuchy w kopalni Pniówek. Zdecydowano wstrzymaniu akcji ratowniczej

W czwartek wieczorem w kopalni Pniówek w Pawłowicach, gdzie trwała akcja ratownicza po środowych wybuchach metanu, doszło do kolejnych wybuchów. Do zdarzenia doszło podczas pracy ratowników górniczych przy wydłużaniu lutniociągu. Poszkodowanych zostało 10 ratowników. Przedstawiciele JSW i kopalni podjęli decyzję, że do czasu ustabilizowania sytuacji wentylacyjnej nie będą wysyłać na dół kolejnych ratowników.

Akcja ratownicza w kopalni Pniówek. Poszukiwanych jest siedem osób, trwa budowa lutniociągu

Trwa druga doba akcji ratunkowej w kopalni Pniówek w Pawłowicach, gdzie doszło do dwóch wybuchów metanu. Pod ziemią uwięzionych jest 7 osób. Ratownicy koncentrują się na budowie lutniociągu, czyli rurociągu doprowadzającego powietrze. W wyniku wybuchów zginęło lub odniosło rany i zmarło 5 osób, a rannych zostało w sumie 25 osób. W Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich przebywa dziesięciu górników, połowa z nich jest na intensywnej terapii.

Oświadczenia majątkowe Julii Przyłębskiej i części sędziów TK utajnione. "Chcemy wiedzieć, czego się obawiają"

Zdaniem opozycji utajnienie majątku Julii Przyłębskiej to kolejny dowód na nieczystą grę w Trybunale Konstytucyjnym i jego całkowite podporządkowanie partii rządzącej. Podstawą prawną utajnienia oświadczeń majątkowych prezes Trybunału Konstytucyjnego i kilku innych sędziów jest przepis, który zezwala na to w przypadku, gdyby "jawność miałaby zagrozić ich bezpieczeństwu".

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin spotka się z Mariuszem Błaszczakiem

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak z wizytą w Stanach Zjednoczonych. Ma spotkać się z sekretarzem obrony Lloydem Austinem. Rozmowy mają dotyczyć przede wszystkim sytuacji w Ukrainie, a także polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej, sytuacji na wschodniej flance NATO i obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

Uchodźcy z Ukrainy próbują w Polsce zacząć nowe życie

Uchodźcy z Ukrainy próbują w Polsce zacząć nowe życie. Wiele osób wciąż potrzebuje pomocy finansowej, ale nie chce siedzieć bezczynnie. Uchodźczynie z Ukrainy - Natalia, Ludmiła, Katia i Olga w budynku teatru na Dolnym Śląsku przygotowują pierożki gruzińskie na zamówieni.

​Szymbark: kierowca potrącił grupę pieszych i uciekł. Nie żyje 19-latka

W niedzielę nad ranem w grupę młodych osób idących poboczem wjechał samochód. Do zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem w miejscowości Szymbark. Wypadku nie przeżyła 19-letnia dziewczyna, która zginęła na miejscu, a 22-letni chłopak jest w ciężkim stanie. Policja poszukuje sprawcy i prosi o informacje, które mogą pomóc w jego schwytaniu.

79. rocznica powstania w getcie warszawskim. W stolicy zabrzmią syreny

19 kwietnia przypada 79. rocznica wybuchu powstania w warszawskim getcie. W mieście decyzją wojewody mazowieckiego zabrzmią syreny, ale Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN apeluje, by pamięć o powstaniu uczcić w ciszy, bo dla uchodźców z Ukrainy taki dźwięk to trauma, świeża rana i bolące wspomnienie wciąż trwającej wojny. Ponadto muzeum przygotowało dziesiątą odsłonę akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, podczas której wolontariusze 19 kwietnia będą rozdawali żonkile na ulicach Warszawy.

Zbliża się 15. edycja Mastercard Off Camera

Wielkimi krokami zbliża się filmowa majówka w Krakowie. Już 29 kwietnia wystartuje Mastercard Off Camera. To jeden z najważniejszych festiwali kina niezależnego w tej części Europy. Edycja w 2022 roku będzie wyjątkowa, bo impreza obchodzi 15. urodziny. Świętować będzie można w wyjątkowym towarzystwie. Lista gości jest imponująca.

Święta w 2022 roku są wyjątkowo drogie. Wszystkiemu jest winna inflacja

Rekordowa inflacja to rekordowo droga Wielkanoc. Za wszystko trzeba zapłacić więcej. Powraca pytanie - czy tak musi być? Czy nie dało się zrobić więcej, by Polaków przed drożyzną ochronić? Rządzący nie mają sobie nic do zarzucenia. Przyczynę galopujących cen widzą w wojnie Putina. Tyle, że jeszcze większa inflacja - ta spowodowana wojną - dopiero przed nami, jak mówią eksperci.

"Usłyszeć mama, tata". Reportaż Marty Abramczyk o bezpłodności

Kiedy w rodzinie w czasie świętowania Wielkanocy po raz kolejny padają pytania "kiedy ciąża?", bywa, że młodym pękają serca. Nie każdy może mieć dzieci, nawet jeśli bardzo chce. Kiedy brakuje sił i pieniędzy, żeby walczyć z niepłodnością, pozostaje ból i strach, że być może nigdy nie usłyszy się słów: "mama, tata".