Deweloperzy wstrzymują nowe inwestycje, drogowcy odraczają przetargi

Drogowcy zlecający budowę głównych tras, przesuwają przetargi na później, a deweloperzy wstrzymują nowe inwestycje - wszystko przez niepewność na rynku. Po wybuchu wojny w Ukrainie ceny surowców poszły w górę, a po wyjeździe Ukraińców na front brakuje też rąk do pracy.

Polacy coraz mocniej odczuwają skutki inflacji. "Jest bardzo drogo"

Inflacja w Polsce jest już na na dwucyfrowym poziomie. W marcu wyniosła 10,9 procent rok do roku. Rosnące ceny coraz bardziej odczuwają Polacy. Najbardziej podrożało paliwo oraz żywność. Zdaniem ekonomistów Rada Polityki Pieniężnej, chcąc wyhamować wzrost cen, po raz kolejny podniesie stopy procentowe.

Ukraińcy uczą się w Polsce nowej rzeczywistości

Przed wojną do Polski uciekło już prawie 2,5 miliona Ukraińców. Zostawili za sobą swoje całe dotychczasowe życie. Teraz muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Część z nich wprowadza się do tymczasowych mieszkań. W Poznaniu pomaga im między innymi stowarzyszenie Pogotowie Społeczne.

Iga Świątek się nie zatrzymuje. Właśnie wygrała Miami Open 2022

Trwa wspaniała seria Igi Świątek. Polska mistrzyni wygrała w Dausze, w Indian Wells, a w sobotę wygrała w Miami. Polka jest niepokonana od połowy lutego. W rozmowie z naszym reporterem mówi, że chce wykorzystać swój wpływ i pomóc Ukraińcom. Z tytułem wywalczonym w deblu z Miami wyjedzie też Hubert Hurkacz.

Ukraińscy muzycy połączyli siły. Nowa wersja pieśni "Czerwona Kalina"

Andrij Chływniuk, wokalista popularnego na Ukrainie i w Rosji zespołu BoomBox ponad miesiąc temu chwycił za broń, by walczyć o wolną Ukrainę. Otuchy swoim innym obywatelom dodawał przy dziękach popularnej ukraińskiej pieśni patriotycznej "Czerwona Kalina". Teraz utwór pojawił się w nowej wersji wspólnie wykonali inny ukraińscy muzycy.

Inflacja w Polsce przekroczyła 10 procent. Ekonomiści nie mają dobrych wiadomości

Jak wynika z wstępnych danych GUS, inflacja w marcu rok do roku wyniosła 10,9 procent. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o ponad 3 procent - najszybciej od 1996 roku. Część analityków uważa, że dwucyfrowa inflacja może utrzymywać się do końca roku, co prawdopodobnie zwiastuje kolejne podwyżki stóp procentowych.

Deszcz, śnieg i przymrozki. Do Polski nadciągnął niż Katharina

W Polsce mamy załamanie pogody i powrót zimy. Choć wydawało się, że wiosna zagościła na dobre, to jednak przez najbliższe dni pogoda nie będzie rozpieszczała. Odpowiada za to niż Katharina, który przynosi opady deszczu, śniegu i minusowe temperatury. Synoptycy ostrzegają także przed silnym wiatrem i trudnymi warunkami na drogach.

Testy na koronawirusa od teraz tylko ze skierowaniem

Polski rząd odwołuje nie tylko kolejne obostrzenia, ale też wprowadza zmiany w zasadach zlecania i wykonywania testów na obecność koronawirusa. Od 1 kwietnia koniec z bezpłatnymi testami antygenowymi COVID-19 w aptekach i punktach wymazowych. Jeśli podejrzewamy, że możemy być zakażeni, najpierw musimy zgłosić się do lekarza i otrzymać skierowanie.

Atak na magazyn paliw w rosyjskim Biełgorodzie. Mieli go przeprowadzić Ukraińcy

W 37. dniu wojny ukraińska armia kontratakuje i odbija kolejne miejscowości. Rosjanie oskarżają Ukrainę o atak na magazyn paliw w mieście Biełgorod. Gubernator obwodu Wiaczesław Gładkow twierdzi, że ostrzał został przeprowadzony z dwóch ukraińskich śmigłowców. Nie zostało to dotychczas potwierdzone przez stronę ukraińską.

Senatorowie PiS złożyli wniosek o odwołanie marszałka Tomasza Grodzkiego

Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości w czwartek złożyli wniosek o odwołanie z funkcji marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Wniosek jest pokłosiem wystąpienia Grodzkiego skierowanego do ukraińskiego parlamentu. Przeprosił w nim między innymi za "hipokryzje polskiego rządu", który nie powstrzymał tirów jadących na Białoruś, ani importu rosyjskiego węgla oraz nie zamroził majątków oligarchów.

Wielki sukces 30. Finału WOŚP. Orkiestra zebrała ponad 224 miliony złotych

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach 30. Finału zebrała ponad 224 miliony złotych. To kolejny rekord Orkiestry, ale jak podkreśla Jerzy Owsiak - liczy się wspólne działanie. Tegoroczny finał zorganizowano pod hasłem: "Przejrzyj na oczy", a zebrane środki przeznaczone zostaną na rzecz okulistyki dziecięcej.

Michal Doleżal nie jest już trenerem polskich skoczków. Jest nazwisko możliwego następcy

Michal Doleżal przestał pełnić funkcję trenera polskich skoczków. Oficjalna decyzja o nieprzedłużeniu kontraktu z czeskim szkoleniowcem zapadła na wtorkowym posiedzeniu prezydium Polskiego Związku Narciarskiego. Najstarsi skoczkowie w kadrze - Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła - chcieli pozostawienia Czecha na stanowisku. Nowym trenerem reprezentacji polskich skoczków może zostać Austriak Thomas Thurnbichler.

Polska chce odejść od rosyjskich surowców. Premier Morawiecki przedstawił szczegóły

We wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, która zakaże importu rosyjskiego węgla. O szczegółach mówił w środę premier Mateusz Morawiecki. Embargo ma wejść w życie w maju. Jak zaznaczył premier, plan odejścia od węgla z Rosji rząd przyjął bez uzyskania zgody Komisji Europejskiej. Ponadto przekazał, że rząd będzie robił wszystko, żeby do końca roku odejść od rosyjskiej ropy i gazu.