Tadeusz Kościński wrócił do rządu

W składzie nowego rządu pojawiła się niespodzianka. Wiceministrem został Tadeusz Kościński - były szef resortu finansów. Ten sam, który stracił stanowisko za Polski Ład. Teraz wraca do rządu. Będzie trzynastym wiceministrem w kancelarii premiera.

Składy węgla świecą pustkami. Popyt jest ogromny

Dla portfeli wielu Polaków to wyzwanie, jakiego jeszcze nie było. Ekogroszek po 3000 złotych za tonę, kostka i orzech niewiele tańsze. Składy węgla świecą pustkami. Te, które mają opał, są tłumnie oblegane. Węgiel rozchodzi się na pniu, popyt jest ogromny.

Spór o KPO w obozie władzy trwa. Ziobryści wciąż krytykują Morawieckiego

Na wtorkowym posiedzeniu Klubu Parlamentarnego PiS samego Zbigniewa Ziobry nie było, ale inni posłowie Solidarnej Polski mieli tam usłyszeć, żeby przestali wzniecać niepokój wokół unijnych warunków. Partia Ziobry wciąż otwarcie krytykuje wynegocjowane z Komisją Europejską "kamienie milowe" na drodze do uzyskania środków na KPO.

Adam Glapiński zaprzysiężony na drugą kadencję przy protestach opozycji

Zaprzysiężenie Adama Glapińskiego na drugą kadencję za sterami banku centralnego odbyło się w atmosferze sprzeciwu ze strony opozycji. Pojawiły się transparenty punktujące błędy jego polityki. Sam Glapiński szybko Sejm opuścił. Na żadne pytania nie odpowiadał. Może dlatego, że już wcześniej sam o sobie mówił, że jest właściwym prezesem na trudne czasy.

Minister zdrowia zapowiada reformę podstawowej opieki zdrowotnej

Podstawową opiekę zdrowotną czekają poważne zmiany - zapowiada minister zdrowia Adam Niedzielski. Lekarz rodzinny będzie mógł przepisać więcej badań, a pacjent rzadziej ma być odsyłany do specjalisty. Reforma ma wejść w życie w dwóch etapach: w lipcu i październiku. Obejmuje też zmianę sposobu finansowania programów profilaktycznych. Lekarze mają być premiowani za zlecanie badań.

Pozew Brejzy przeciwko Kaczyńskiemu. "Tryb covidowy został użyty jako wytrych, prawnicza sztuczka"

Krzysztof Brejza kontra Jarosław Kaczyński i sprawa o ochronę dóbr osobistych bez ciągu dalszego, bo bydgoski są na posiedzeniu niejawnym oddalił pozew senatora Koalicji Obywatelskiej przeciwko prezesowi PiS. Rzecznik sądu tłumaczy: zastosowano tryb covidowy. Pełnomocniczka senatora, prywatnie jego żona, uważa, że to tylko prawnicza sztuczka, zwłaszcza, że stan epidemii od ponad miesiąca jest zniesiony.

Tragiczny bilans długiego weekendu nad wodą. Utonęło 21 osób

Sezon nad wodą dopiero startuje, a bilans długiego weekendu już jest tragiczny i niepokojący. Łącznie od środy utonęło 21 osób. Wypadki łodzi, brak rozwagi podczas kąpieli - to główne przyczyny informują ratownicy i przypominają, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

Ziobro odpowiada Morawieckiemu. "Ustępstwa rodzą tylko wilczy apetyt UE"

Podczas spotkania z klubami "Gazety Polskiej" premier Mateusz Morawiecki powiedział, że 99 procent kamieni milowych jest w interesie Polski, a pozostały 1 proc. dotyczy wymiaru sprawiedliwości, za który "nie chce umierać”. Te słowa wyraźnie nie spodobały się ministrowi sprawiedliwości. - Wraz z odejściem Beaty Szydło skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie - napisał w mediach społecznościowych Zbigniew Ziobro.

Pijani jeździli hulajnogami elektrycznymi po Wałbrzychu. Zostali ukarani mandatami

Pijani kierowcy na hulajnogach w Wałbrzychu. Policja zatrzymała w sumie cztery nietrzeźwe osoby. Rekordzista miał w wydychanym powietrzu blisko dwa promile alkoholu. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Od początku tego roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Znajdują się w nim także przepisy dotyczące jazdy na hulajnogach. Kary grożą między innymi za zbyt szybką jazdę, poruszanie się po chodniku i nieprawidłowe parkowanie. Szczególnie dotkliwe kary są za jazdę po alkoholu.

Łomża Vive Kielce w finale Ligi Mistrzów. Szczypiorniści zmierzą się z FC Barceloną

W niedzielę o godzinie 18 odbędzie się finał Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. O tytuł powalczą FC Barcelona i Łomża Vive Kielce. Polacy od lat należą do europejskiej czołówki w tej dyscyplinie sportu, ale tym razem czeka ich wyjątkowo trudne zadanie. FC Barcelona Ligę Mistrzów wygrywała już dziewięć razy i broni trofeum wywalczonego przed rokiem. Mecz odbędzie się w Kolonii.

Afrykański upał przetacza się przez Polskę

Afrykański upał w Polsce i na całym kontynencie. Pierwsza fala upałów jest w tym roku wyjątkowo intensywna i bardzo wczesna. Eksperci alarmują, że to efekt zmian klimatycznych i ostrzegają, że takie anomalie pogodowe będą zdarzać się coraz częściej.

Tragiczny finał poszukiwań 8-latki

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 8-letniej dziewczynki, która wraz z innymi osobami w sobotę wypadła z łodzi na jeziorze Tałty na Mazurach. Jej ciało po wielu godzinach poszukiwań nurkowie znaleźli w kabinie zatopionej motorówki. Wszystkie pozostałe osoby udało się uratować. Według ratowników żadna z osób znajdujących się na łodzi nie miała na sobie kamizelki ratunkowej. Tragicznych wypadków nad wodą w czasie kończącego się długiego weekendu było znacznie więcej.

Pozew Brejzy przeciw Kaczyńskiemu oddalony

Bydgoski sąd okręgowy oddalił powództwo przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiego, które złożył senator Krzysztof Brejza - poinformowała w mediach społecznościowych Dorota Brejza, żona polityka i jego adwokatka. Zwróciła uwagę na jej zdaniem "błyskawiczne procedowanie sądu", bez przeprowadzenia "ani jednej rozprawy". - Zastosowano jakąś specjalną procedurę dla Kaczyńskiego - ocenił sam Krzysztof Brejza i zapowiedział apelację. Sprawa dotyczy wypowiedzi prezesa PiS na temat inwigilacji Pegasusem.