Wołodymyr Zełenski przemawiał do uczestników Forum Ekonomicznego w Davos

Nie czekajcie, aż Rosja użyje w Ukrainie broni masowego rażenia - zaapelował prezydent Wołodymyr Zełenski do uczestników Forum Ekonomicznego w Davos. Trwa zażarta i krwawa bitwa w Donbasie. Siewierodonieck w ciągu ostatnich dwóch dni atakowany był kilkanaście razy. Rosjanie szturmują, giną, ale nie poddają się. Władimir Putin zupełnie nie patrzy na straty wśród swoich żołnierzy. Ukraińcy używają ciężkiej broni z Zachodu.

Mnożą się pytania w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego

To już historia - tak o grze Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium mówi agent polskiego piłkarza. Pini Zahavi zdradził w dzienniku "Bild", że wbrew temu, co mówią przedstawiciele klubu, oferty przedłużenia kontraktu dla kapitana reprezentacji Polski wcale nie było. Dodał, że Lewandowski nie czuje się szanowany przez zarząd Bayernu i dlatego klub stracił go nie tylko jako piłkarza, ale też jako człowieka. Czy w takim razie szefowie bawarskiej drużyny zgodzą się na transfer Lewego do Barcelony?

Izba Dyscyplinarna przywróciła Pawła Juszczyszyna do orzekania

Wbrew temu, co mówi premier, Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego wcale nie zajmuje się głównie pospolitymi przestępstwami sędziów. Takich jest mało. Izba głównie karze za obronę sędziowskiej niezależności i i wykonywanie orzeczeń TSUE. W tej sprawie kilkudziesięciu sędziów napisało list do premiera. W poniedziałek Izba Dyscyplinarna uchyliła decyzję o odsunięciu olsztyńskiego sędziego Pawła Juszczyszyna od orzekania.

Ktoś zniszczył pasiekę w Pszczółkach. Właściciele szacują straty na około 30 tysięcy złotych

O tym, że ktoś zdemolował ule dla 24 pszczelich rodzin, właściciele rodzinnej pasieki w Pszczółkach dowiedzieli się od sąsiadki. Pasiekę zdewastowano w piątek 20 maja, w Światowym Dniu Pszczół. Dzień wcześniej z tej okazji odwiedziła ją ekipa TVN24. Miód z tych uli miał być wybierany za kilka dni. Właściciele szacują straty na około trzydzieści tysięcy złotych.

Nowa Lewica przeciwna zmianom w konstytucji

Nie ma zgody Lewicy na zmiany w konstytucji. Zmieniać trzeba tych, którzy konstytucje łamią - przekonują władze Nowej Lewicy. Rada Krajowa zebrała się z okazji 25-lecia konstytucji z 1997 roku. 25 maja będzie rocznica referendum ogólnokrajowego, w którym Polacy ją zatwierdzili.

Bydgoscy policjanci wykorzystali drona, by łapać piratów drogowych

Policjanci z bydgoskiej drogówki do kontroli wykorzystują drona. Podczas jednej akcji wystawili mandaty na łączną kwotę 12 tysięcy złotych. Wszystkie wykroczenia polegały na wyprzedzaniu innych samochodów na przejściu dla pieszych. Kierowca, który nie ustąpi pierwszeństwa pieszemu, może zapłacić 1500 złotych mandatu.

Coraz mniej Polaków stać na własne mieszkanie

Coraz większe kłopoty mają nie tylko ci, którym drastycznie rosną raty kredytów hipotecznych, ale też ci, którzy byli w trakcie zaciągania kredytu. Z powodu inflacji i podwyżek stop procentowych banki są ostrożniejsze i zdolność kredytowa wielu Polaków z każdym dniem maleje.