Prognoza pogody na piątek 22 czerwca

W piątek zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 5-15 mm, na zachodzie i Pomorzu możliwe burze. Tylko na Podlasiu, wschodnim Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu pogodnie. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku i 18 stopni Celsjusza w centrum kraju do 20 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, w burzach silny - do 80 km/h.

"Politycy PiS boją się wyjechać". Spotkanie z prezydium Bundestagu odwołane

Prezydium polskiego Sejmu miało się spotkać z prezydium Bundestagu, ale w ostatniej chwili wizytę odwołano. Strona polska, jako powód, podała wewnętrzną sytuację polityczną. Opozycja zastanawia się nad tym, jakie wydarzenie może uzasadniać taki powód. - To świadczy o tym, że politycy PiS mają problemy nie ze sprawami w Polsce, tylko ze sprawami w Prawie i Sprawiedliwości. Wszyscy chcą być razem w Warszawie, bo boją się, że jak któryś wyjedzie, to straci wpływy - przypuszcza Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu z PO.

Pogoda na czwartek 21 czerwca

Na obszarze całego kraju wystąpią przelotne deszcze i burze o zróżnicowanym natężeniu. Na Kujawach, Ziemi Łódzkiej i Śląsku możliwe wystąpienie trąb powietrznych. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej, do 32 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Mecz Polska-Senegal w skrócie - słowami Tomasza Zimocha

Biało-czerwone barwy stadionu Spartaka i zdecydowana większość Polaków na trybunach - w meczu mistrzostw świata z Senegalem (1:2) w Moskwie piłkarze Adama Nawałki mogli czuć się jak u siebie. To jednak nie pomogło w zdobyciu choćby jednego punktu.

Prognoza pogody na środę 20 czerwca

W środę słonecznie. Temperatura maksymalna w dzień od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 29 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

"Należy Polskę traktować jako jednego z faworytów Mistrzostw Świata"

"Moskwo - nadchodzimy" - napisał na Twitterze Grzegorz Krychowiak. Polacy wylądowali w Moskwie, a do meczu z Senegalem została niecała doba. Pojawia się więc pytanie - czy gramy z Glikiem i kto stanie na bramce? Antoni Piechniczek, były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej uważa, że Polskę należy traktować jako jednego z faworytów mistrzostw.

Minister Jurgiel rezygnuje. "Polska wieś została oszukana"

Dymisja ministra rolnictwa. Krzysztof Jurgiel sam składa rezygnacje - namawiany do niej przez rolników i opozycję od dawna. Afrykański pomór świń, stadnina koni w Janowie i brak reakcji na suszę - to czerwone kartki. Z takim ministrem w wyborach samorządowych - PiS ryzykowałby zbyt wiele.

Dwie osoby nie żyją, 29 w szpitalu po wypadku w Konstantynowie

Autokar na boku w rowie - dwie osoby nie żyją. Po wypadku w Konstantynowie rannych jest 29 osób. Autokarem podróżowało 50 osób. Autokar był wycieczkowy i jechał do Gdańska. Pasażerowie należą do koła seniorów spod Płocka. W akcji ratunkowej brało udział 10 karetek pogotowia, cztery śmigłowce i kilka zastępów straży pożarnej.