Trwa walka o życie Kai, terapia kosztuje 4 miliony złotych. "Dziękuję, że zbieracie dla mnie pieniążki"

21.12.2018 | Trwa walka o życie Kai, terapia kosztuje 4 miliony złotych. "Dziękuję, że zbieracie dla mnie pieniążki"
21.12.2018 | Trwa walka o życie Kai, terapia kosztuje 4 miliony złotych. "Dziękuję, że zbieracie dla mnie pieniążki"
Magda Łucyan | Fakty TVN
21.12.2018 | Trwa walka o życie Kai, terapia kosztuje 4 miliony złotych. "Dziękuję, że zbieracie dla mnie pieniążki"Magda Łucyan | Fakty TVN

Kaja ma zaledwie sześć lat i już trzeci raz mierzy się z nowotworem. Choroba wraca, ale dziewczynka jest bardzo dzielna. Rodzice i lekarze robią wszystko co można. Ratunkiem dla Kai jest terapia, którą prowadzi jedynie klinika w Niemczech. Leczenie kosztuje 4 miliony złotych.

Kaja Czerwińska w grach planszowych nie ma sobie równych i dmucha na kostki, żeby swoim szczęściem podzielić się ze swoją mamą. Niestety Kaja też potrzebuje wsparcia. - Choroba w tym momencie zaatakowała już po raz trzeci - mówi pani Katarzyna Czerwińska, mama Kai.

Choroba Kai to złośliwa neuroblastoma, którą dwa razy udało się pokonać, ale niestety wróciła.

- Los naszego dziecka jest po prostu w rękach ludzi i to jest najgorsze, że my nie mamy na to żadnego wpływu. Nie dość, że choroba jest nieprzewidywalna i cały czas powraca, to jeszcze do tego musimy zebrać tak ogromną kwotę, żeby móc próbować walczyć o jej życie - dodaje mama Kai.

Ta ogromna kwota to blisko cztery miliony złotych. Tyle kosztuje nowoczesna terapia, z której sześcioletnia Kaja może skorzystać w niemieckiej klinice.

- W podobnych problemach, z jakimi zmaga się Kaja, immunoterapia, którą stosujemy, zadziałała. Podajemy więc lekarstwo, bo mamy dowody, że to pomaga - tłumaczy profesor Hartmut Lode, dyrektor szpitala w Greifswaldzie.

"Zmiany się wycofują"

W Polsce wszystkie możliwości leczenia zostały wyczerpane. To jest dla niej jedyna szansa. To leczenie, które aktualnie strona niemiecka strona, daje jej szanse na wyleczenie - dodaje profesor Alicja Chybicka, onkolog dziecięcy.

- Okazało się w zeszłym tygodniu podczas badań kontrolnych, że ono (leczenie - przyp. red.) działa, że zmiany się wycofują - dodaje mama Kai.

Terapia już trwa, ale by mogła być kontynuowana, niezbędne są pieniądze. Dlatego zbiórka na platformie siepomaga.pl jest niezwykle ważna. Babcia Kai mówi, że dziewczynka zapewnia ją, że wszystko skończy się dobrze.

Otuchy i dobrych emocji dodaje też Pan Darek, który pomaga polskim rodzinom zorganizować leczenie w niemieckiej klinice. Wie przez co muszą przechodzić rodzice chorych dzieci, bo jego syn także był chory. Niestety nie udało mu się pomóc.

- Od samego początku widziałem właśnie w mamie Kai wielką siłę, w ojcu, cioci. Kaja sama jest też bardzo dzielnym wojownikiem. Wydaje się, że są na dobrej drodze do wyleczenia - dodaje pan Dariusz Sobolewski,wolontariusz, którego syn zmarł na neuroblastomę.

"Dziękuję, że zbieracie dla mnie pieniążki"

Kaja już snuje plany. Na początek te świąteczne. Dziewczynka marzy też, by wrócić do szkoły, którą bardzo lubi, ale są też plany na przyszłość. Babcia Kai mówi, że dziewczynka już wyobraża sobie, że założy rodzinę. W domu na Kaję czeka jej starsza siostra.

- Pozdrawiam wszystkich i dziękuję wam za pomoc, że zbieracie dla mnie pieniążki. Wesołych świąt! - mówi Kaja i zachowuje na twarzy uśmiech.

Link do zbiórki na stronie siepomaga.pl

Autor: Magda Łucyan / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Bite, zaniedbywane emocjonalnie i pozostawione same sobie - takiej traumy doświadcza nawet co trzecie dziecko w Polsce. Z tego się nie wyrasta. To nie mija, gdy człowiek stanie się samodzielny i dorosły. Najnowsza kampania społeczna Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę pomaga, uświadamia i przestrzega.

"Dziecko, które doświadcza przemocy emocjonalnej, 10-krotnie częściej decyduje się na próbę samobójczą"

"Dziecko, które doświadcza przemocy emocjonalnej, 10-krotnie częściej decyduje się na próbę samobójczą"

Źródło:
Fakty TVN

Zacznijmy od sprawy kluczowej - ten raport nie powstał, by komukolwiek udowodnić, że psy są agresywne i niebezpieczne. Wręcz przeciwnie. Powstał po to, by właścicielom naszych czworonożnych przyjaciół uświadomić, że trzeba się nimi dobrze opiekować i jeszcze lepiej pilnować.

W 2024 roku psy w Polsce pogryzły ludzi niemal 27 tysięcy razy. Odpowiedzialność spada na właścicieli

W 2024 roku psy w Polsce pogryzły ludzi niemal 27 tysięcy razy. Odpowiedzialność spada na właścicieli

Źródło:
Fakty TVN

Sanepid mówi "sprawdzam" i rozpoczyna kontrole kart szczepień. Coraz częściej mówimy o kolejnych przypadkach chorób, o których zapomnieliśmy kilkadziesiąt lat temu. Wracają, bo właśnie jest problem ze szczepieniami.

35 razy więcej przypadków krztuśca w rok. O niektórych chorobach już zapomnieliśmy, a teraz wracają

35 razy więcej przypadków krztuśca w rok. O niektórych chorobach już zapomnieliśmy, a teraz wracają

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

W piątek i sobotę banki żywności prowadzą wielkanocną zbiórkę dla potrzebujących. Wolontariusze czekają w ponad 1300 sklepach. Najbardziej potrzebne są oleje, mąki, makarony i konserwy. Można też pomóc za pośrednictwem strony internetowej. Dwa i pół miliona Polaków żyje w ubóstwie.

Skala biedy w Polsce rośnie. Rozpoczęła się wielkanocna zbiórka banków żywności

Skala biedy w Polsce rośnie. Rozpoczęła się wielkanocna zbiórka banków żywności

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Ze strachu o siebie samego Jarosław Kaczyński poświęca dzisiaj pozycję swojego kandydata w wyborach prezydenckich. Przecież to, co zrobił, ośmieszyło go, ośmieszyło cały obóz polityczny - powiedział w sobotę w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec, komentując scysję prezesa PiS z Romanem Giertychem w Sejmie.

Jarosław Kaczyński "poświęca pozycję PiS-u, żeby bronić siebie samego"

Jarosław Kaczyński "poświęca pozycję PiS-u, żeby bronić siebie samego"

Źródło:
TVN24

Jestem zażenowany językiem, którym posługują się niektórzy politycy. Obawiam się, że w tej chwili już nie ma chyba żadnych granic, że można bezkarnie mówić, co się chce - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Zbigniew Ćwiąkalski, odnosząc się do sytuacji sejmowego spięcia Jarosława Kaczyńskiego i Romana Giertycha. - Jestem przekonany, że jeszcze wiele usłyszymy przed wyborami prezydenckimi, bo hamulce puściły już całkowicie - dodał.

"Hamulce puściły już całkowicie"

"Hamulce puściły już całkowicie"

Źródło:
TVN24

Zastępuje przewodnika, lustro, nawet w pewnym zakresie narząd wzroku. Sztuczna inteligencja to pomocnik, który nie traci cierpliwości, a osobom niedowidzącym zwiększa przestrzeń samodzielności. ChatGPT jest w stanie asystować przy robieniu zakupów, orientować użytkownika w przestrzeni czy odnaleźć zgubiony przez niego przedmiot. Nie można mu ufać bezkrytycznie, ale można pozwolić sobie pomóc.

ChatGPT może zastąpić przewodnika osobie niewidomej. Wystarczy aplikacja na smartfonie

ChatGPT może zastąpić przewodnika osobie niewidomej. Wystarczy aplikacja na smartfonie

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

W ciągu minionej doby Bill Ackman, jeden z najbardziej znanych inwestorów na świecie, napisał kilka tweetów. Jeden z nich brzmiał: "Państwa, które jako pierwsze dojdą do porozumienia z Donaldem Trumpem, zawrą lepsze porozumienia. Kraje, które będą czekać lub zastosują odwet, będą żałować, że nie były w pierwszej grupie". A drugi cytat: "Czasem najlepszą strategią w negocjacji jest przekonanie drugiej strony o swoim szaleństwie". A co myślą zwykli amerykańscy przedsiębiorcy, którzy nie zarządzają miliardowymi funduszami, ale po prostu firmami?

Przedsiębiorcy reagują na cła Trumpa. "Na końcu i tak zawsze płaci klient"

Przedsiębiorcy reagują na cła Trumpa. "Na końcu i tak zawsze płaci klient"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS