Prognoza pogody na poniedziałek 16 lipca

W poniedziałek przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Tylko na zachodzie Polski pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 28 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, północny.

Sędziowie protestują przeciwko "czarnej liście" Pawłowicz

Nie mamy zaufania do rzetelności procedury nominacyjnej w Krajowej Radzie Sądownictwa - ogłosiło Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia", które już wcześniej się niepokoiło tym, że sędziów do KRS-u wybierali politycy. Teraz to politycy przynoszą czarne listy tych sędziów, którym awans się nie należy.

Prognoza pogody na niedzielę 15 lipca

W niedzielę na zachodzie będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Temperatura wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 28 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Prognoza pogody na sobotę 14 lipca

W sobotę przelotny deszcz i burze (do 15 mm opadu i porywy wiatru do 80 km/h). Tylko w województwach zachodnich pogodnie. Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie waha się, w południe 999 hPa.

Pogoda na piątek 13 czerwca

W piątek na obszarze całego kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Temperatura wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Kaszubach do 26 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90km/h.

Szczyt bez dyplomatycznych uprzejmości. Starcie Trumpa z Merkel

Szczyt NATO i szczyt emocji. Słowne starcie Angeli Merkel i Donalda Trumpa. Zdaniem prezydenta Stanów Zjednoczonych Niemcy są "zakładnikiem Rosji". Od Europy żąda natychmiastowego zwiększenia wydatków na wojsko. Trump szykuje się do spotkania z Putinem. Czy z nim będzie rozmawiał równie ostro?

Uratowani chłopcy pokazują znak zwycięstwa. Tajlandia świętuje

Tajlandia dziękuje światu i pokazuje chłopców, uratowanych z jaskini Tham Luang. Są zdrowi, siedzą na szpitalnych łóżkach i wyciągają ręce w geście zwycięstwa. Po drugiej stronie szyby stoją ich mamy, które płaczą ze szczęścia. Ale to nie było szczęście. To ratownicy. Herosi, którzy przejdą do historii.

"Widziało się łuny, słyszało się krzyki". Dzień pamięci o rzezi wołyńskiej

- Nie spocznę, póki prawda nie zostanie wyjaśniona i każdy z okrutnie zamordowanych nie zostanie upamiętniony - oświadczył premier Morawiecki na obchodach 75. rocznicy rzezi wołyńskiej. W środę wypadła rocznica tzw. Krwawej Niedzieli. "Prawda o tym, co wydarzyło się na Wołyniu, nie jest zagrożeniem dla więzi łączących Polaków i Ukraińców. Przeciwnie, jest ona potrzebna, abyśmy mogli sobie trwale ufać i wzajemnie liczyć na siebie" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu.

Poseł PO Stanisław Gawłowski może opuścić areszt. Kaucja: 500 tysięcy złotych

Sąd zdecydował o zastosowaniu kaucji w wysokości 500 tysięcy złotych wobec Stanisława Gawłowskiego i przedłużył areszt do czasu jej wpłacenia. O rozstrzygnięciu poinformował Roman Giertych, adwokat Gawłowskiego. Jeśli kaucja zostanie wpłacona, poseł PO będzie mógł wyjść z aresztu, w którym przebywa od połowy kwietnia w związku z zarzutami, także korupcyjnymi.