Sejm zdecydował. 12 listopada będzie wolny od pracy

Tanio nie będzie, ale Sejm zdecydował. Będzie dodatkowy dzień wolny, by 12 listopada odpocząć po świętowaniu Dnia Niepodległości. W Sejmie był o to spór. Przeciwnicy mówili, że dodatkowy dzień wolny może kosztować polską gospodarkę nawet 7 miliardów złotych.

Kolejny dzień strajku w LOT. "Pycha, buta i arogancja"

Na razie wywalczyli sobie dostęp do toalet oraz miejsca by się ogrzać i zrobić herbatę. Tu kończą się dobre wiadomości dla strajkujących związkowców z LOT-u. Prezes spółki wysyła załogom wezwania do zapłacenia ogromnych odszkodowań. Woli realnego kompromisu brak.

Prognoza pogody na czwartek 25 października

W czwartek będzie pochmurno i deszczowo, ale z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza na północnym-wschodzie, 11 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z zachodu. Jego prędkość może osiągnąć porywach do 50-70 km/h.

Wielkie liczenie po wyborach. Komu przypadną sejmiki wojewódzkie?

Trwa ustalanie, kto i gdzie będzie rządził w samorządach. PiS może liczyć na samodzielne rządy w nawet sześciu sejmikach wojewódzkich. Niewykluczone, że także w województwie świętokrzyskim, w którym od lat rządziło PSL. Za to dzięki świetnemu wynikowi w Warszawie Koalicja Obywatelska ma szansę na to, by wraz z PSL-em obronić przed PiS-em sejmik województwa mazowieckiego.

Prognoza pogody na środę 24 października

W środę przelotne opady deszczu, a w kotlinach górskich i w górach śniegu. Tylko na Pomorzu pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr dość silny i silny, w porywach 70-90 km/h, północny i północno-zachodni. Na Bałtyku sztorm o sile 9 stopni w skali Beauforta. W ujściach rzek do Bałtyku możliwa cofka, czyli podwyższenie poziomu wody.

PiS wygrywa w sejmikach. Brakuje mu jednak zdolności koalicyjnej

Liczby nie kłamią - w sejmikach wojewódzkich wygrywa PiS. Ma większe poparcie procentowe i więcej mandatów. Tylko zdolności koalicyjnej może zabraknąć, więc władzę w części sejmików może utrzymać koalicja PO-PSL. Grzegorz Schetyna i Władysław Kosiniak-Kamysz są gotowi współpracować.

Prognoza pogody na wtorek 23 października

Wtorek będzie pochmurny z opadami deszczu przemieszczającymi się od północy w głąb kraju. Tylko na południowym-wschodzie więcej przejaśnień. Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, 9 stopni Celsjusza w centrum kraju do 12 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr zachodni, dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć do 60-80km/godz. na Wybrzeżu i Pomorzu do 100 km/godz., w górach do 150km/godz.

Nowoczesna technologia i pierwsze wyniki. Wieczór wyborczy w TVN24

W niedzielę 21 skończy się cisza wyborcza i będziemy mogli poznać wyniki sondażu exit poll, przeprowadzonego wśród osób wychodzących z lokali wyborczych. Wieczór wyborczy w TVN24 zaczyna się o 20:45. Poprowadzi go Anita Werner. A wyniki wyborów komentować będą goście Justyny Pochanke, Moniki Olejnik, Konrada Piaseckiego i Małgorzaty Łaszcz.

Jedna operacja zamiast szesnastu. Rewolucyjne implanty nadzieją dla dzieci

Prostowanie kręgosłupów dzieci za pomocą nowoczesnych magnetycznych prętów to metoda, która oszczędza dzieciom cierpień, bo implantów nie trzeba już wymieniać, gdy mały pacjent rośnie. Kilka dni temu operację wszczepienia takich prętów przeszła w Białymstoku Amelia. Lekarze mają nadzieję, że więcej pacjentów będzie mogło skorzystać z tej metody.