Prognoza pogody na wtorek 5 października

We wtorek na krańcach zachodnich będzie pochmurno z opadami deszczu. W pozostałych miejscach zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Podlasiu i Ziemi Lubuskiej do 24 stopni Celsjusza w Małopolsce. Z kierunku południowo-wschodniego wiatr powieje słabo i umiarkowanie, okresami w porywach rozpędzając się do 40-60 kilometrów na godzinę.

Niemal wszyscy lekarze Kliniki Psychiatrii Dziecięcej w Warszawie złożyli wypowiedzenia

Klinika Psychiatrii Dziecięcej w Warszawie może zostać zamknięta, bo 5 na 6 lekarzy złożyło wypowiedzenia. Mówią, że jest ich za mało, a pacjentów za dużo - tak się nie da leczyć. Reforma psychiatrii dzieci i młodzieży jest na etapie tworzenia poradni psychologicznych i nie objęła jeszcze oddziałów całodobowych. Jednocześnie rząd anulował konkurs, który mógł zapewnić finansowanie dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która prowadzi telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.

24 lata temu ruszyła telewizja TVN

Dokładnie 24 lata temu rozpoczęła nadawanie telewizja TVN. Zaczęła od programu "Fakty". Wiele się od tego czasu zmieniło i w studiu "Faktów", i w Polsce. Nie zmienił się nasz cel, którym jest informowanie widzów o tym, co jest ważne.

Prognoza pogody na poniedziałek 4 października

W poniedziałek pogodnie, tylko na zachodzie Polski i na Pomorzu wzrost zachmurzenia do dużego. Na Nizinie Szczecińskiej niewykluczony słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na wschodzie osiągający prędkość do 60 km/h.

Co robić z migrantami, których przepuszcza Łukaszenka? "Ta sprawa nie dotyczy Polski"

W przestrzeni publicznej narasta spór o to, jak postępować z migrantami, których Alaksandr Łukaszenka sprowadza z dalekich krajów, a następnie kieruje do granic UE. Niektórzy apelują o to, aby ich nie zawracać. Rząd jednak zdania nie zmienia. - Ta sprawa nie dotyczy Polski, Polska nie powinna być obwiniana - przekonuje były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

"Fakty" TVN i TVN24 ponownie liderami rynku. Dziękujemy za oglądanie

Po raz kolejny "Fakty" TVN były najchętniej oglądanym wieczornym programem informacyjnym w Polsce, a stacja TVN24 była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym. Tak wynika z wrześniowego badania Nielsen Television Audience Measurement. To pokazuje, że jesteśmy cennym źródłem informacji dla Polek i Polaków. Traktujemy to jako zobowiązanie do dochowywania najwyższej rzetelności i kontynuowania nadawania.

Prognoza pogody na niedzielę 3 października

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Najwięcej słońca we wschodniej części Polski. Temperatura maksymalna od 16 stopni na Podlasiu do 23 stopni na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach osiągający prędkość do 40-60 km/h, południowo-wschodni.

Spór o Turów. Choć wiele rzeczy zostało omówionych, Polska zerwała negocjacje

Wciąż nie ma porozumienia rządów Polski i Czech w sprawie kopalni Turów, która wyrządza szkody środowiskowe na terytorium naszych sąsiadów. Wiele szczegółów zostało omówionych, ale pozostają punkty sporne. Między innymi treść klauzuli regulującej wypowiedzenie umowy. W piątek wieczorem minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka przekazał w rozmowie z PAP, że negocjacje z Czechami zostały zerwane.

Lasy Państwowe pozwoliły na to, żeby drzewa były wycinane tuż obok legowiska niedźwiedzi

Współpracownik Lasów Państwowych, który chciał zachować anonimowość, przekazał nam, że w lasach zarządzanych przez państwowe przedsiębiorstwo wycinka drzew była prowadzona w "bezpośrednim otoczeniu gawry", czyli legowiska niedźwiedzi. Jan Mazur, wicedyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, nie widzi w tym jednak żadnego problemu. Jan Tabor, zastępca dyrektora generalnego ds. gospodarki leśnej, nie chciał, żeby jego odpowiedź na to i inne trudne pytania została wyemitowana.

"Zatrzymaliśmy 18 osób, 12 z nich to dzieci. Ja nie mam sumienia tych ludzi wywieźć później na granicę i ich wyrzucić"

Zdjęcia grupy migrantów z dziećmi w placówce Straży Granicznej w Michałowie, które zostały wykonane w poniedziałek, obiegły media. Grupa ta została zawrócona do granicy, jak przekazała Straż Graniczna. Losem dzieci przejęli się radni Michałowa. - Zatrzymaliśmy osiemnaście osób, dwanaścioro z nich to dzieci. Ja nie mam sumienia tych ludzi wywieźć później na granicę i ich wyrzucić. To są naprawdę ciężkie sytuacje. To w ogóle przerosło moje wyobrażenia - powiedział radnym mjr Piotr Dederko, zastępca komendanta Straży Granicznej w Michałowie.