Prognoza pogody na środę 9 czerwca

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie i południu kraju wzrastające po południu do dużego z przelotnymi opadami deszczu do 10 l/m2 i lokalnymi burzami z opadami do 25 l/m2. Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 26 stopni Celsjusza w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr północny i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzach silny, o prędkości do 90 km/h.

"Nie ma żadnej motywacji dla pielęgniarek"

Od początku epidemii COVID-19 w Polsce około 60 tysięcy pielęgniarek zakaziło się koronawirusem, zmarło ponad 160 z nich. Wszystkie pracowały ponad siły ratując i chorych, i cały system ochrony zdrowia. Teraz mówią "dość". Już w tej chwili pielęgniarek brakuje w większości szpitali.

Ruszyły szczepienia dzieci powyżej 12. roku życia

Niemal sto tysięcy wykonanych szczepień i mniej niż 200 nowych zakażonych - to najnowsze dostępne dane o stanie epidemii w Polsce . Te za poniedziałek będą zapewne jeszcze lepsze pod względem szczepień, bo od 7 czerwca rejestrować na szczepienie mogą się osoby powyżej 12. roku życia.

"Od dwustu trzydziestu ośmiu dni ponoszę karę, tylko nie wiem za co"

W poniedziałek rano Izba Dyscyplinarna wznowiła posiedzenie w sprawie immunitetu sędzi Beaty Morawiec. Sąd ma rozpatrzyć zażalenie krakowskiej sędzi na wcześniejszą decyzję o uchyleniu jej immunitetu i odsunięciu od orzekania. O uchylenie immunitetu sędzi wnioskowała prokuratura. Śledczy zamierzają postawić Morawiec zarzuty przywłaszczenia środków publicznych, działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nadużycia uprawnień i przyjęcia korzyści majątkowej. Sędzia Morawiec nie zgadza się z tymi zarzutami.

Trzeci dzień protestu na granicy z Białorusią

Gdy samolot z Ramanem Pratasiewiczem na pokładzie został porwany i zmuszony do lądowania w Mińsku, mówił o tym cały świat. "Akt państwowego terroryzmu" - jak to określiło wielu polityków - był wydarzeniem bez precedensu. Teraz Białorusini boją się, że o ich dramacie świat może niedługo zapomnieć, a reżim nie stanie się mniej brutalny. Dlatego protestują i błagają o pomoc.

"Wybierali sobie nas jak na targu"

To było niemal jak handel żywym towarem - to jedno z oskarżeń opisujących system wysyłania kleryków z Polski na studia za oceanem. Wielu z nich oskarża teraz rektora seminarium w Orchard Lake - księdza Mirosława Króla - o molestowanie. Cały reportaż "KRÓLestwo" Marcina Gutowskiego jest już dostępny w TVN24 GO. Na antenie TVN24 będzie można go obejrzeć w środę o 20:30 w programie "Czarno na białym".

Duże zmiany dla posiadaczy paneli fotowoltaicznych

Od nowego roku energia z paneli fotowoltaicznych dalej będzie zielona, ale już nie tak tania. Teraz, jeśli mamy nadwyżki, można je oddać do sieci, a potem pobrać za darmo do 80 procent tego, co oddaliśmy. Od stycznia trzeba będzie zapłacić - donosi "Rzeczpospolita". Resort środowiska tłumaczy, że zmiany są konieczne, by dostosować polskie prawo do unijnych regulacji.

Prognoza pogody na wtorek 8 czerwca

We wtorek będzie słonecznie. Koło południa na krańcach wschodnich zacznie się chmurzyć i tam możliwe będzie wystąpienie słabych, przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie spada.

Gra o Rzeszów trwa. Jak kandydaci wypadli w debacie?

Przez wiele lat prezydentem Rzeszowa był Tadeusz Ferenc, który z łatwością wygrywał kolejne wybory. Teraz w sondażach prowadzi kandydat opozycji, ale ostateczny zwycięzca wyłoniony zapewne będzie dopiero w drugiej turze. W minioną sobotę kandydaci zmierzyli się już w drugiej debacie w TVN24.

Iga Świątek kolejny raz zwycięża na francuskich kortach

Kolejny sukces polskiej tenisistki. Amerykanka Bethanie Mattek-Sands i Iga Świątek wygrały mecz gry podwójnej. W poniedziałek Polka zagra przeciwko Ukraince Marcie Kostiuk. Do ćwierćfinału French Open awansowała też Magda Linette w parze z Amerykanką Bernardą Perą.

Prognoza pogody na poniedziałek 7 czerwca

W poniedziałek pogodnie, tylko na wschodzie Polski przelotne opady deszczu (1-5 mm). Temperatura maksymalna w dzień od 22 stopni Celsjusza nad Zatoką Gdańską do 27 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

Burza po wpisie Ryszarda Terleckiego. "Polityczne prostactwo"

Będzie wniosek o odwołanie Ryszarda Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu po jego wczorajszym wpisie na Twitterze, w którym sugerował Swiatłanie Cichanouskiej szukanie pomocy w Moskwie, jeśli w Warszawie spotyka się z opozycją. Sama opozycjonistka mówi o "dziwnej sytuacji" i podkreśla, że stara się spotykać ze wszystkimi politykami.

Iga Świątek awansowała do IV rundy French Open

Iga Świątek awansowała do czwartej rundy turnieju French Open. W dwóch setach pokonała Estonkę Anett Kontaveit. Było trochę nerwów, ale dzięki temu mogliśmy dłużej nacieszyć oczy wspaniałym tenisem. To był też 20. set z rzędu wygrany przez Polkę w Paryżu.

Prognoza pogody na niedzielę 6 czerwca

W niedzielę w Polsce na ogół będzie słonecznie. Koło południa na krańcach wschodnich zacznie się chmurzyć i po południu wystąpi przelotny deszcz, a na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie także burze z opadami deszczu i porywami wiatru. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. Ciśnienie waha się.

Rocznica 4 czerwca z udziałem Cichanouskiej i wpis Terleckiego: "powinna szukać pomocy w Moskwie"

4 czerwca 1989 roku odbyły się przełomowe wybory, w których demokratyczna opozycja złamała monopol komunistycznej władzy. 32 lata później w Warszawie odsłonięto nowy pomnik Solidarności. W uroczystości wzięła udział przywódczyni białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska. Wicemarszałek Sejmu i szef Klubu Parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki napisał na Twitterze, że powinna szukać pomocy w Moskwie.

Wybory w Rzeszowie już 13 czerwca. Miasto odwiedził prezes PiS

Pozostał jeszcze tydzień kampanii wyborczej przed wyborami na prezydenta miasta Rzeszowa, które mają odbyć się 13 czerwca. Do miasta przyjechał Jarosław Kaczyński, żeby wesprzeć kandydatkę PiS ewę Leniart. 5 czerwca w TVN24 odbędzie się druga już debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa. Początek o 20:00.