Straż Graniczna "doprowadziła" do granicy grupę migrantów z dziećmi

Co się stało z grupą migrantów i dziećmi, którzy zostali w poniedziałek przetransportowani do budynku Straży Granicznej w Michałowie? Jak poinformowała w środę rzeczniczka prasowa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej Katarzyna Zdanowicz, grupa migrantów wraz z dziećmi została doprowadzona do linii granicy państwowej.

Proboszcz prowadził sklep monopolowy. Został odsunięty od zarządzania parafią

W Myszkowie przy ulicy Kościelnej ksiądz prowadził sklep monopolowy. Sprawę nagłośnił lokalny dziennikarz Jarosław Mazanek. Zgodnie z prawem kanonicznym ksiądz nie może prowadzić działalności handlowej, dlatego kuria gliwicka zareagowała. Ksiądz został odwołany z funkcji administratora parafii w Herbach. Sklep ma już nowego właściciela, a parafia będzie miała nowego proboszcza.

Prognoza pogody na czwartek 30 września

W czwartek w pasie wschodnim Polski pochmurno z opadami deszczu 5-10 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Miejscami na Pomorzu Zachodnim słabe opady przelotne do 5 mm. Temperatura maksymalna od 11 stopni na Suwalszczyźnie do 16 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr na wschodzie Polski południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Na pozostałym obszarze kraju - południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany, okresami silniejszy.

Rząd pokazał zdjęcia, które miały należeć do migrantów. "Próbuje się ich sprowadzić, w sposób cyniczny, do statusu podludzi"

Nie ustają pytania o działania wobec migrantów na granicy Polski z Białorusią. We wtorek pogranicznicy odmówili wstępu do strefy stanu wyjątkowego prawnikom, którzy na mocy wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka chcieli dotrzeć do koczujących tam migrantów. Nie milkną tez komentarze na temat poniedziałkowej konferencji prasowej z udziałem ministrów Mariusza Błaszczaka i Mariusza Kamińskiego.

40 osób na "liście Sasina". "Nie daje kompetentnych, tylko daje swoich"

40 osób w państwowych spółkach jest powiązanych ministrem aktywów państwowych i wicepremierem Jackiem Sasinem - wynika z publikacji dziennikarzy "Gazety Wyborczej", Radia ZET i Onetu. Z dochodzenia dziennikarzy również wynika, że minister Sasin część swojej kadry czerpie z podwarszawskiego Wołomina, czego przykładem może być nominacja dla Wojciecha Dąbrowskiego czy Ryszarda Madziara.

Tak państwowa telewizja przedstawia Unię Europejską

Nie będzie żadnego polexitu - podkreślał prezes PiS Jarosław Kaczyński i tłumaczył, że to wyłącznie "propagandowy wymysł". Tymczasem państwowa telewizja w swoich programach informacyjnych przedstawiała Unię Europejską w sposób bardzo krytyczny. Większość materiałów państwowa telewizja wyemitowała już po zapewnieniach rządu i PiS-u, że nie ma mowy o opuszczeniu Unii.

Prognoza pogody na środę 29 września

W środę na zachodzie będzie pochmurno z opadami deszczu o sumie do 10 litrów wody na metr kwadratowy. Poza tym rejonem należy spodziewać się zmiennego zachmurzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Podlasiu do 18 stopni Celsjusza w Małopolsce. Południowo-wschodni wiatr będzie umiarkowany, a okresami w porywach będzie osiągał do 40-60 kilometrów na godzinę.

Szef MSWiA chce przedłużenia stanu wyjątkowego. Mówi o "niebezpiecznych powiązaniach" migrantów

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński oraz komendant główny Straży Granicznej generał Tomasza Praga na wspólnej konferencji w poniedziałek udzielili informacji na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Szef MSWiA zapowiada, że będzie rekomendował przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni. Jak wskazywał, osoby nielegalnie przekraczające granicę z Białorusią mogą być terrorystami lub kryminalistami i stanowić zagrożenie dla Polski.

Sejmiki rezygnują z uchwał anty-LGBT. Małopolscy, podkarpaccy i lubelscy radni przyjęli nowe stanowiska

W poniedziałek radni trzech województw - małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego - ponownie zajęli się uchwałami anty-LGBT. W wymienionych regionach kontrowersyjne stanowiska zostały uchylone, a w nowych dokumentach nie ma słowa o ideologii LGBT. Wcześniej Komisja Europejska zapowiedziała, że jeżeli samorządy nie wycofają się ze - zdaniem unijnych urzędników - dyskryminujących regulacji prawnych, wstrzymane zostaną wypłaty unijnych dotacji.

82. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

W poniedziałek w Warszawie odbyły się uroczystości upamiętniające 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, w trakcie których odczytano list prezydenta Andrzeja Dudy. - Dzieje i dokonania Polskiego Państwa Podziemnego wciąż budzą nasz podziw, najgłębszy szacunek i wdzięczność - napisał prezydent.

Coraz większe zainteresowanie szczepieniem trzecią dawką szczepionki przeciw COVID-19

Osoby powyżej 50. roku życia, pracownicy ochrony zdrowia oraz osoby z obniżoną odpornością mogą przyjąć trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Pracownicy punktów informują, że z dnia na dzień widać coraz większe zainteresowanie szczepieniami dawką przypominającą. Do przyjęcia preparatu cały czas zachęcają lekarze, bo szpitalne oddziały powoli zapełniają się chorym na COVID-19.

Mieli zabić, a później zjeść części ciała ofiary. Jest wyrok sądu w sprawie "kanibali spod Choszczna"

Przed szczecińskim sądem w poniedziałek zapadł wyrok w sprawie "kanibali spod Choszczna". Na ławie oskarżonych zasiadło czterech mężczyzn. Według prokuratury razem mieli torturować i zabić człowieka, odciąć mu głowę, a część jego ciała później zjeść. Główny oskarżony w sprawie, Robert M., usłyszał wyrok 25 lat pozbawienia wolności za kierowanie zabójstwem. Natomiast pozostali trzej oskarżeni, zdaniem sądu, byli tylko świadkami zabójstwa.