Prognoza pogody na piątek 4 czerwca

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Na Podlasiu i Mazurach przelotny deszcz i burze z 10-20 mm opadu i porywami wiatru o prędkości do 60-80 km/h. Po południu słaby deszcz możliwy także na Nizinie Szczecińskiej. Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i północno-wschodni.

Premier potwierdza: Janusz Cieszyński wraca do rządu

Janusz Cieszyński zrezygnował ze stanowiska wiceministra zdrowia po skandalu związanym z nieudanym zakupem respiratorów przez Ministerstwo Zdrowia od byłego handlarza bronią. Teraz wraca do rządu. Premier Mateusz Morawiecki powołał Cieszyńskiego na stanowisko sekretarza stanu odpowiedzialnego za informatyzację. Stanowisko ma objąć 8 czerwca.

Sławomir Nowak musi wpłacić milion złotych poręczenia majątkowego

Sąd apelacyjny zdecydował, że były minister Sławomir Nowak do 18 czerwca ma wpłacić milion złotych poręczenia majątkowego na konto Prokuratury Okręgowej w Warszawie, inaczej wróci do aresztu. 12 kwietnia decyzją warszawskiego sądu okręgowego Nowak wyszedł z aresztu, gdzie przebywał od lipca zeszłego roku. Prokuratura, która zarzuca mu korupcję, chce by wrócił do aresztu bez możliwości poręczenia.

Nowe przepisy przegrywają z nawykami. "Musimy jeszcze długo uważać"

Nowe przepisy drogowe przegrywają z nawykami, ale policja ostrzega, że wkrótce przestanie pouczać i zacznie wlepiać mandaty. Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym kierowca ma się zatrzymać, gdy pieszy chce wejść na przejście. Z kolei pieszy ma zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko. Ponadto kierowców obowiązuje zakaz tak zwanej jazdy na zderzak.

Prognoza pogody na czwartek 3 czerwca

W czwartek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu wystąpią słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu, 21 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 24 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-wschodni i wschodni będzie słaby i umiarkowany.

Szczepienia dzieci od 12. roku życia mają ruszyć już 7 czerwca

Od 7 czerwca mają rozpocząć się szczepienia przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Rada Medyczna przy premierze przekonuje, by szczepić dzieci jeszcze przed wakacjami. Tym bardziej, że osoby już zaszczepione mogą od wtorku 1 czerwca pobierać z internetowego konta pacjenta unijne certyfikaty covidowe, które mają umożliwić podróżowanie.

"Paweł Kukiz będzie zastępnikiem Jarosława Gowina"

Prawo i Sprawiedliwość podpisało porozumienie o współpracy programowej z Kukiz'15. Paweł Kukiz zaznacza, że nie jest to umowa koalicyjna. Nieoficjalne rozmowy z Kukizem Jarosław Kaczyński prowadził od wyborów prezydenckich, czyli od czasu potężnego konfliktu z Jarosławem Gowinem.

Janusz Cieszyński wróci do rządu? "Jest znakomitym ekspertem"

Były wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński ma według nieoficjalnych informacji wrócić do rządu. Ma być odpowiedzialny za cyfryzację w ramach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Po rezygnacji z pracy w resorcie zdrowia Cieszyński został wiceprezydentem Chełma. Cieszyński na razie nie odniósł się do doniesień.

Izba Dyscyplinarna nie uchyliła immunitetu sędziemu Wróblowi

Nieuznawana przez Sąd Najwyższy Izba Dyscyplinarna nie wyraziła zgody na uchylenie immunitetu sędziemu Izby Karnej SN profesorowi Włodzimierzowi Wróblowi. Prokuratura będzie się odwoływać, chce postawić sędziemu zarzuty "nieumyślnego niedopełnienia obowiązku rozstrzygania spraw zgodnie z obowiązującymi przepisami".

Udany przeszczep płuc u kobiety, która w ciąży zachorowała na COVID-19. "Stan pacjentki był tragiczny"

Dramatyczna akcja ratowania życia Polki w ciąży, która na początku marca zachorowała na COVID-19. Lekarze, by ratować dziecko, zdecydowali się na cesarskie cięcie. Urodzona jako wcześniak dziewczynka trafiła do inkubatora. 38-letnia mama została wprowadzona w stan śpiączki i podłączona do aparatury ECMO. Jej płuca były tak zniszczone, że jedynym ratunkiem okazał się przeszczep.

Zerwane relacje, samotność, przemoc domowa. Pandemia nasiliła problemy dzieci

Rok pandemii to nie był łatwy czas na dzieciństwo. Izolacja, samotność w sieci, uzależnienia i przemoc. Telefony zaufania przeżywają oblężenie jak nigdy, ale nie wszystkie dzieci dzwonią, a wiele z nich pomocy potrzebuje. Dlatego eksperci z okazji Dnia Dziecka opowiadają o tym, jak dać dzieciom siłę nie tylko od święta, ale na co dzień.

Prognoza pogody na środę 2 czerwca

W środę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na Nizinie Szczecińskiej i Ziemi Lubuskiej wystąpią przelotne opady deszczu . W okolicach Olszyny i Gubina możliwe burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie do 23 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy.

"Miał szansę, ale jej nie wykorzystał". Dawid J. był w poprawczaku i w więzieniu. Wyszedł, znów zabił

18-latka ze Świńca niedaleko Kamienia Pomorskiego wyszła tydzień temu na zakupy, po czym zaginęła. W niedzielę znaleziono jej ciało. 28-letni mężczyzna, który przyznał się do zabójstwa, złożył wyjaśnienia. Ma bogatą kartotekę kryminalną. Pierwszy raz zabił, kiedy miał 14 lat. Wówczas była to jego 13-letnia koleżanka. Z poprawczaka wyszedł, mając 18 lat. Potem za napad rabunkowy trafił do więzienia na dwa lata. Po roku wyszedł i wrócił do rodzinnej miejscowości.

Izba Dyscyplinarna rozpatruje sprawę immunitetu sędziego Włodzimierza Wróbla

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego rozpatruje wniosek o odebranie immunitetu sędziego Włodzimierza Wróbla. Sędzia SN Włodzimierz Wróbel oskarżany jest o to, że zaniedbał swoje obowiązki. Przed siedzibą Sądu Najwyższego w Warszawie zebrali się w poniedziałek demonstranci, którzy uważają, że sędzia Wróbel jest szykanowany.

Coraz mniej zakażeń koronawirusem w Polsce

Już od tygodni systematycznie spada liczba zgonów osób zakażonych koronawirusem, coraz mniej osób trafia też na oddziały covidowe, zajętych jest coraz mniej respiratorów. Najnowsze statystyki epidemii COVID-19 w Polsce pozwalają powiedzieć, że trzecia fala zachorowań jest w fazie schyłkowej.