Prognoza pogody na sobotę 13 marca

W sobotę przelotne opady deszczu, a na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem (1-5 mm). Temperatura maksymalna w dzień od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 60 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy o prędkości do 140 km/h.

"Materializuje się czarny scenariusz". Lockdown w dwóch kolejnych województwach

Materializuje się czarny scenariusz - stwierdził w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. W czwartek Ministerstwo Zdrowia odnotowało ponad 21 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Lockdown od poniedziałku obejmie województwa mazowieckie i lubuskie. Dobra wiadomość jest taka, że EMA dopuściła do użytku w UE jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson. Do Polski pierwsze jej dostawy mają trafić w drugiej połowie kwietnia.

"Rozmowa o yeti"? Waszczykowski o dyskryminacji osób LGBT

W środę w Parlamencie Europejskim odbyła się kolejna debata nad prześladowaniem osób LGBT w Polsce. Witold Waszczykowski - były szef polskiej dyplomacji, a teraz europoseł - przekonuje, że nie ma dyskryminacji, prześladowań, a rozmowa o "strefach wolnych od LGBT" to "rozmowa o yeti".

Kuracjusze wracają do sanatoriów. Warunkiem negatywny wynik testu lub szczepienie

W czwartek ponowie zostały otwarte sanatoria. Kuracjusze przed rozpoczęciem leczenia muszą być zaszczepieni dwoma dawkami preparatu lub muszą mieć negatywny wyniku testu na koronawirusa, wykonany nie wcześniej niż na 4 dni przed wyjazdem do uzdrowiska. Według danych Narodowego Funduszu Zdrowia do końca marca do sanatoriów pojedzie 25 tysięcy osób.

"BrzydUla 2", Piotr Kraśko, Małgorzata Socha. Kto jeszcze znalazł się wśród laureatów Telekamer?

W środę odbyło się rozdanie Telekamer "Tele Tygodnia". Wśród laureatów znalazł się Piotr Kraśko, prowadzący "Fakty" TVN, który zwyciężył w kategorii Prezenter informacji. Widzowie zdecydowali, że w kategorii Prezenter pogody bezkonkurencyjny jest Bartek Jędrzejak. Statuetkę otrzymał także Przemek Kossakowski w kategorii Osobowość telewizyjna. Za najlepszą aktorkę uznana została Małgorzata Socha, a najlepszym aktorem został Maciej Stuhr. Wyróżniony został także serial "BrzydUla 2".

Prognoza pogody na piątek 12 marca

W piątek pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu do 1-5 mm. Na północy, wschodzie i w centrum kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 60-80 km/h, w górach powyżej 100 km/h.

Dwie ważne debaty o Polsce. Chodzi o naruszania wolności mediów i osób LGBTIQ

Czarne ekrany telewizorów i komputerów, a także czarne pierwsze strony gazet, zrobiły wrażenie w Europie i zwróciły uwagę na zagrożenie wolności słowa i mediów w Polsce. W Parlamencie Europejskim odbyły się dziś dwie ważne debaty. Jedna była poświęcona "rządowym próbom uciszenia wolnych mediów w Polsce, na Węgrzech i w Słowenii", a druga - rezolucji o ogłoszeniu Unii Europejskiej "strefą wolności osób LGBTIQ".

Chłopca z przedszkola odebrał dziadek jego kolegi

80-letni dziadek odebrał z przedszkola 4-letniego wnuczka. Zabrał go do domu, nakarmił i włączył bajkę. Minęło sporo czasu, zanim zorientował się, że to nie jest jego wnuczek. Przedszkolanki były szybsze i powiadomiły policję, że doszło do pomyłki - koniec końców niegroźnej.

Piotr Żyła przywitany jak bohater po powrocie do Wisły

Wspominał, jak mistrz Adam Małysz lata temu był witany w Wiśle i miał "przerąbane, bo musiał gadać". Teraz gadać musiał mistrz Piotr Żyła, bo w środę wrócił do Wisły ze złotym i brązowym medalem z Oberstdorfu. Może też miał "przerąbane", ale Polska kocha, jak Żyła najpierw skacze, a później gada.

Prognoza pogody na czwartek 11 marca

W czwartek od zachodu postępujący wzrost zachmurzenia do dużego. Opady śniegu (miejscami krótkotrwale intensywne: 2-4 cm na 20 min) przechodzić będą w deszcz ze śniegiem i deszcz (lokalnie do 10 mm). Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 7 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej i 8 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 40-70 km/h, południowy. W strefie brzegowej porywy wiatru okresami mogą przekraczać 80 km/h prędkości. Przejściowo zjawiska fenowe.

Burza po zaleceniu NFZ. "Rząd po raz kolejny wywiesza białą flagę"

Narodowy Fundusz Zdrowia zaleca szpitalom, by ograniczyć do niezbędnego minimum lub zawiesić planowe zabiegi. Nie dotyczy to między innymi onkologii. Chodzi o to, by jak najwięcej miejsc w szpitalach było dla pacjentów covidowych. Trzecia fala zachorowań na COVID-19 rośnie. Opozycja żąda zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu i informacji premiera o stanie systemu ochrony zdrowia.

Bardzo szybko zapełniają się szpitale tymczasowe

Większość już działa, kolejne mają zostać otwarte w najbliższych dni. Szpitale tymczasowe zapełniają się bardzo szybko, a tym razem trafiają tam także ciężko chorzy pacjenci. Kolejne łóżka i sprzęt można dostawiać - gorzej z personelem. Posłowie opozycji sprawdzali we wtorek, jak wygląda ich działanie i finansowanie.

ORP Błyskawica przejdzie remont

Remont jednej z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Gdyni i chluby polskiej Marynarki Wojennej. ORP Błyskawica spędzi w Stoczni Wojennej trzy miesiące. Siedem milionów złotych będzie kosztowała konserwacja okrętu, remont pokładów, masztów oraz piaskowanie i malowanie kadłuba.

Prognoza pogody na środę 10 marca

W środę będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 6 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

"Ani goździków, ani rajstop. Chcemy odpowiedzialnego rządu"

To nie jest czas na świętowanie, lecz czas, by walczyć o prawa kobiet w Polsce - mówią uczestniczki demonstracji w Międzynarodowym Dniu Kobiet. Sprzeciwiają się niemal całkowitemu zakazowi aborcji. Domagają się też zmiany definicji gwałtu, by gwałciciele mogli być skutecznie karani.