Protest przed Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu po śmierci 25-letniego Ukraińca

W niedzielę przed Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu obywatele Ukrainy, Białorusi oraz Polski zorganizowali pokojowy protest przeciwko brutalności policji. Domagają się wyjaśnienia okoliczności śmierci 25-latka z Ukrainy. Dmytro Nikiforenko zmarł 30 sierpnia w izbie wytrzeźwień. Był tam bity przez policjantów, jak wynika z ujawnionego nagrania. Czterech funkcjonariuszy zostało najpierw zawieszonych, potem jeden z nich został zwolniony. Śledztwo trwa.

Prognoza pogody na poniedziałek 13 września

W poniedziałek na Podkarpaciu i w Małopolsce przelotny deszcz i burze (10-20 mm, porywy wiatru o prędkości do 60-80 km/h). Na pozostałym obszarze Polski pogodnie. Temperatura maksymalna od 18 stopni na Podlasiu do 23 stopni na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Czy polityka rządu może doprowadzić do polexitu? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Jak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 43 procent respondentów uważa, że polityka rządu PiS może doprowadzić do polexitu. Nieco mniej - 41 procent pytanych - nie widzi takiej możliwości. Badanie zostało przeprowadzone po tym, jak usłyszeliśmy od polityków Zjednoczonej Prawicy o "wojnie hybrydowej", "brukselskiej okupacji" i "drastycznych rozwiązaniach", jakich może trzeba będzie szukać.

Prognoza pogody na niedzielę 12 września

W niedzielę w kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, poza tym przelotnie popada deszcz. We wschodniej połowie kraju oraz na południu Polski mogą wystąpić pojedyncze burze, którym towarzyszyć będą intensywne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni Celsjusza na północy i w pasie Polski centralnej do 24 stopni Celsjusza na południu. Powieje umiarkowany, a na północy porywisty wiatr z zachodu.

Marek Suski powtórzył słowa o "okupacji brukselskiej"

Najpierw o "wojnie hybrydowej", którą Unia Europejska prowadzi wobec Polski, mówił minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Później wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki stwierdził, że Polska "musi szukać rozwiązań drastycznych" w relacjach z Unią. Teraz poseł Marek Suski uznał, że mamy do czynienia z "okupacją brukselską". Zdaniem lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska takie wypowiedzi mogą mieć swoje konsekwencje.

Medycy nie porozumieli się z Ministerstwem Zdrowia. Strajk nie zostanie odwołany

Strajk medyków nie zostanie odwołany, a przed kancelarią premiera stanie "białe miasteczko" - przekazali w piątek przedstawiciele Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Ochrony Zdrowia. Rozmowy komitetu protestacyjnego z resortem zdrowia zostały przerwane, bo nie pojawił się nich premier Mateusz Morawiecki, czego oczekiwali związkowcy. Minister zdrowia Adam Niedzielski przekonuje, że nie było chęci merytorycznej rozmowy, a postulaty protestujących muszą być bardziej konkretne.

Protest pracowników prokuratur i sądów

"Bez nas sądy nie istnieją" i "dość pracy za grosze" - to hasła z "czerwonego marszu", jaki przeszedł w piątek ulicami Warszawy. Pracownicy prokuratur i sądów domagają się między innymi podwyżki wynagrodzeń i zwiększenia liczby etatów.

"W jednym momencie ludzie klęczeli na ulicy i się modlili w stronę budynku, bo wiedzieli, co tam się stało"

W sobotę mija dokładnie 20 lat od zamachów z 11 września 2001 roku. Wspomnienia świadków ataków na dwie bliźniacze wieże World Trade Center nadal są niezwykle świeże. W swoich relacjach opowiadają między innymi o tym, jak wyglądał moment uderzenia samolotu w jeden z budynków. - Przez sekundę nie było w ogóle dźwięku i dopiero potem wybuch - mówi Sylwester Łukasiewicz, świadek ataków z 11 września 2001 roku.

Wyjątkowy koncert w Muzeum Powstania Warszawskiego

W Muzeum Powstania Warszawskiego w piątek wieczorem dobył się koncert "Mury runą!". Jest on hołdem dla wszystkich Białorusinów, którzy śpiewając na ulicach Mińska i innych miast, protestowali przeciwko sfałszowanym wyborom prezydenckim w sierpniu 2020 roku. Podczas koncertu wystąpił między innymi zakazany na Białorusi Volny Chor.

Nagi prokurator spacerował po Świdnicy. "Został zawieszony w czynnościach służbowych"

Nagi mężczyzna spacerował po ulicach Świdnicy, odwiedził także jeden ze sklepów. Został zatrzymany przez policję. Jak przekazała Prokuratura Okręgowa w Świdnicy, mężczyzna to jeden z prokuratorów z tamtejszego okręgu. Teraz może grozić mu nagana, a nawet zwolnienie dyscyplinarne. Prokuratura Krajowa poinformowała, że mężczyzna na razie został zawieszony w czynnościach służbowych.

Prognoza pogody na sobotę 11 września

W sobotę na wschodzie i południu kraju wystąpi małe zachmurzenie, na zachodzie i północy umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Opady będą przejściowo intensywne, może spaść grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni Celsjusza na zachodzie i wschodzie kraju do 27 stopni Celsjusza w centrum. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego zachodu.

Senat odrzucił ustawę anty-TVN w całości. Projekt wraca do Sejmu

Senat w czwartek odrzucili w całości ustawę anty-TVN. Za odrzuceniem projektu nowelizacji ustawy autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości głosowało 53 senatorów, przeciwko było 37, a 3 wstrzymało się od głosu. Głosowanie poprzedziła debata, podczas której ławy senatów PiS świeciły pustkami. Teraz ustawa anty-TVN wróci do Sejmu.

Terlecki o "drastycznych rozwiązaniach", Suski o "okupancie brukselskim". "Osobą, która powinna zareagować, jest wicepremier Kaczyński"

W środę na Forum Ekonomicznym w Karpaczu wicemarszałek Sejmu szukał "drastycznych rozwiązań" w relacjach Polski z Unią Europejską i podawał za przykład brexit. W czwartek jednak Ryszard Terlecki stwierdził, że "Polska była, jest i będzie członkiem Unii Europejskiej". To jednak nie pierwszy raz, kiedy politycy PiS-u krytykowali Unię Europejską. Najnowszym przykładem jest wypowiedź posła PiS Marka Suskiego, który mówi o walce z "okupantem brukselskim".

Prognoza pogody na piątek 10 września

W piątek będzie słonecznie, tylko na zachodzie zachmurzenie będzie małe wzrastające stopniowo do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Burze pojawią się na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Gorzowskiej. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza na wschodzie, 26 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 28 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami powieje dość silnie.