Najnowsze

Najnowsze

Poseł, który walczy z rakiem, zapowiada złożenie „ustawy Kality”

Były rzecznik SLD Tomasz Kalita, który zmaga się ze złośliwym guzem mózgu walczy o dostęp do medycznej marihuany. Polityk wystąpił na konferencji prasowej swojej partii. Sojusz zapowiedział, że złoży u marszałka Sejmu w formie petycji projekt "ustawy Kality". Miałaby ona dopuścić leczenie medyczną marihuaną oraz substancjami zawierającymi olej konopny.

Kto wygra wybory w USA? „Myślę, że Clinton rozjedzie Trumpa, bo jest merytoryczna”

- Wierzę w społeczeństwo amerykańskie, które wydaje mi się społeczeństwem mądrym i doświadczonym – powiedziała w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS była korespondentka polskich mediów w USA Małgorzata Zawadka. Wyraziła w ten sposób wiarę, że Amerykanie w listopadzie wybiorą na prezydenta USA Hillary Clinton, a nie Donalda Trumpa. – Myślę, że Clinton rozjedzie Trumpa (w debatach – przyp. red.), bo jest merytoryczna – ocenił drugi gość Piotra Kraśko, Roman Rewald z Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

Schetyna: jeśli uchodźcy uciekają do Niemiec, to czy mamy ich zamykać w aresztach?

– Jak można dzisiaj mówić o rozwiązaniu problemu uchodźców przez całą Europę, jeżeli ci wszyscy uchodźcy, którzy pojawią się, znajdą się zaraz w Niemczech? Trzeba by było ich zamykać w aresztach śledczych, pozbawiać wolności, przecież to nie ma sensu – stwierdził w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

Polityk ma raka mózgu. W imieniu swoim i innych chorych apeluje do rządu o zalegalizowanie oleju z marihuany

Kolejny dramatyczny apel o legalny dostęp do oleju z medycznej marihuany. Tomasz Kalita na politycznej arenie nieraz walczył o zwycięstwo dla SLD, na co dzień walczy teraz o życie dla siebie. Ma raka – złośliwego glejaka. Jest po operacji, a także chemio- i radioterapii. Polityk błaga polityków o zmianę prawa. Lecznicza marihuana - według lekarzy - może złagodzić ból. Tomasz Kalita wie, jak może boleć i rak, i kulawe prawo.

Rewelacyjny efekt nowej kuracji. Udało się wybudzić będącego w śpiączce 35–latka

W maju w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie przeprowadzono pionierskie operacje wszczepienia stymulatorów ośrodkowego układu nerwowego u czworga pacjentów w śpiączce. Dwa tygodnie później można mówić o ogromnym sukcesie. Pacjent, 35-letni Tomek, wybudził się: porusza rękami, nogami i głową oraz rozumie, co się do niego mówi. Wszystko dzięki lekarzom z Olsztyna, którzy wcześniej zoperowali także między innymi córkę Ewy Błaszczyk. Rodziny pacjentów mają nadzieję, że to nie jedyne, a pierwsze z wielu przebudzenie.

Bitwa o Bartosza Kapustkę. Polskie kluby walczą o… pieniądze z transferu

Rewelacyjny polski kadrowicz wciąż wzbudza zainteresowanie w kraju. Bartosz Kapustka gra już w angielskim Leicester, a w tym samym czasie kluby polskie, w których grał, wkroczyły na wojenną ścieżkę. Poszło oczywiście o pieniądze. Tarnovia obawia się, że Cracovia nie zapłaci jej za to przejście. Klub z Tarnowa – gdzie pomocnik naszej reprezentacji stawiał pierwsze kroki – przekonuje, że należy mu się 10 proc. z kolejnego definitywnego transferu. Jest o co walczyć, ponieważ może chodzić o bagatela 2,5 miliona złotych.

15 lat temu powstała telewizja TVN24. „Codziennie dziękuję za zaufanie widzów”

9 sierpnia 2001 roku dokładnie o 12:00 Anita Werner po raz pierwszy przywitała się z widzami TVN24. Właśnie 15 lat temu ruszyła pierwsza polska telewizja informacyjna, która działała 24 godziny na dobę. – Usłyszałam w słuchawce, że już jesteśmy i to był ten moment, kiedy rzeczywiście poczułam, że już zaczęliśmy normalnie działać jako telewizja, która ma swoich widzów nie tylko w naszym studiu, ale też w wielu polskich domach. Później tych widzów zdobywaliśmy i zdobywamy do dzisiaj, z czego ja się bardzo cieszę i niezmiennie, codziennie dziękuję za zaufanie – wspomina Anita Werner, która poprowadziła pierwszy w historii TVN24 serwis informacyjny.

Wrocław: nielegalne wysypisko na jednym z osiedli. „Śmieci biorą się w czarodziejski sposób znikąd”

Mieszkańcy jednego z wrocławskich osiedli mają ogromny problem – ludzie z pobliskich miejscowości od kilku miesięcy wyrzucają odpady w niedozwolonym miejscu. Choć służby porządkowe regularnie je sprzątają, problem ciągle powraca. – Jesteśmy śmietnikiem dla podwrocławskich miejscowości – oburzają się mieszkańcy osiedla. Tam, gdzie władze miasta i straż miejska pozostają bezradne, wkraczają mieszkańcy i ich telefony komórkowe. Publiczne napiętnowanie może okazać się jedynym sposobem na rozwiązanie problemu dzikich wysypisk.

Tysiące ładunków, lasery i muzyka. Największy pokaz fajerwerków w Polsce

Ponad siedem tysięcy ładunków i lasery, a to wszystko „doprawione” doskonale zsynchronizowaną muzyką. Widowisko można było podziwiać przez kilka godzin nad gdańskim stadionem. To największy taki pokaz w Polsce i jeden z największych w Europie. Przez ostatni rok nad jego przygotowaniem pracowało około pół tysiąca specjalistów.

Sezon grzybowy w pełni. To niestety także sezon za zatrucia grzybami

Kurki są już od kilku tygodni, coraz łatwiej o borowiki i kozaki, pojawiają się także podgrzybki. Grzybiarze ruszyli na łowy – sezon w lasach trwa. Niestety także sezon na zatrucia grzybami. Bywa, że śmiertelne. Czteroosobowa rodzina ze świętokrzyskiego uraczyła się ostatnio muchomorami sromotnikowymi. Mimo apeli i ostrzeżeń – ludzie wciąż ryzykują. Choć nie trzeba wiele, by ryzyka uniknąć.

Groźne burze znów zaatakowały. Zerwane dachy i zniszczone domy

Wiatr wyrywał drzewa z korzeniami, zrywał dachy i niszczył domy. Ulice zamieniły się w rzeki. Taki scenariusz wielokrotnie już powtarzał się tego lata. Tym razem burzowy front najmocniej dał się we znaki na Warmii, Mazurach, na Mazowszu i w woj. kujawsko-pomorskim . Strażacy interweniowali kilkaset razy.

Jacek Rostowski o ewentualnej wygranej Donalda Trumpa w wyborach

- Elektorat Trumpa jest bardzo patriotyczny (…) trudno mu będzie zaakceptować sympatie rosyjskie – stwierdził Jacek Rostowski, były minister finansów. Gość Jolanty Pieńkowskiej na antenie TVN24 BiS dodał, że w razie wyboru Trumpa na prezydenta USA, powszechne może być zjawisko wyrzutów sumienia po nieudanym zakupu. – Jest obietnica bliżej niezidentyfikowanej zmiany (…) ludzie się bardzo szybko orientują, że dokonali złego wyboru politycznego – skwitował.

„Jeśli klimat będzie się dalej ocieplał, to wirusy takie jak zika dotrą także do Polski”

W ostatnich sześciu tygodniach na Wyspach odnotowano cztery przypadki zakażenia wirusem zika. – Najgroźniejszy jest dla kobiet w ciąży – mówił w programie „Fakty z Zagranicy” na antenie TVN24 BiS dr Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie szczepień. Przyznał, że największe zagrożenie zarażeniem jest w krajach egzotycznych. – Przynajmniej na razie. Jeśli klimat dalej będzie się ocieplał, to wirusy – takie jak zika – dotrą także do Polski – mówił Grzesiowski.

Rio 2016: kto z Polaków może zdobyć medal na igrzyskach?

W piątek startują letnie igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Pierwszy raz odbywają się one w Ameryce Południowej. O medale będzie walczyć 11 tysięcy sportowców z ponad 200 krajów, w tym 242 Polaków. Mamy ogromne nadzieje, bo mamy mistrzów, a mistrzowie są w formie, więc czas trzymać kciuki za lekkoatletów, kolarzy, wioślarzy, siatkarzy i piłkarzy ręcznych.

USA przed polityczną zmianą warty? Kowal: „Trump jest w tym wszystkim szalenie nieszczery”

Walka o Biały Dom jest coraz gorętsza, i jak przyznali rozmówcy Jolanty Pieńkowskiej w programie „Fakty z Zagranicy”, będzie coraz „brzydsza”. Przede wszystkim dlatego, że Donald Trump nie zawaha się użyć najgorszych argumentów. Jak uważa ekonomista Marek Borowskl: „Trump jest nieprzewidywalny” i zaznacza, że osobiście „chciałby, żeby wygrała Hilary”. Dodał jednak, że Trump porwał ogromne rzesze młodych ludzi. Mocną pozycję Trumpa w walce o fotel prezydenta USA podkreśla też Paweł Kowal z PAN. Mówił on, że mimo, że „Trump jest w tym wszystkim szalenie nieszczery”, to należy pamiętać, o tym, że historia rządzi się własnymi prawami, a to „jest koniec pewnego cyklu w Ameryce”.

Europa w obliczu terroryzmu – potrzebne jest społeczeństwo obywatelskie. Dziewulski: „ktoś to, do diabła, musi zacząć”

- Dawniej wyuczone schematy myślenia o zagrożeniu i procedury bezpieczeństwa nie zdają dziś egzaminu – przyznał na antenie TVN24 BiS Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta. Jak mówi – „wszystko się zmienia” i – „powinniśmy uczyć ludzi, jak minimalizować zagrożenie”. Rację w tej kwestii przyznał mu drugi rozmówca Jolanty Pieńkowskiej w programie „Fakty z Zagranicy”, Krzysztof Liedel, który stwierdził, że „społeczeństwo obywatelskie jest w Polsce tylko sloganem”, co bardzo niekorzystnie wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców naszego kraju. - Ktoś to, do diabła, musi zacząć – ostro dodał Dziewulski.

Clint Eastwood popiera Donalda Trumpa. „Dominuje u nas generacja mięczaków”

Clint Eastwood bez przekonania, ale będzie głosować na Donalda Trumpa. Legenda kina włączył się w amerykańską kampanię wyborczą, choć nie odegra w niej kluczowej roli. Cztery lata temu otwarcie popierał Mitta Romneya, w tym roku na konwencji republikanów nawet się nie pojawił. Udzielił za to wywiadu magazynowi ESQUIRE, w którym nie przebiera w słowach. „Umieram z nudów! Dominuje u nas generacja mięczaków” – narzeka aktor w wywiadzie.

Nowa fala zbrojeń atomowych między mocarstwami? „Nie ma zwycięzcy w wojnie nuklearnej”

Stany Zjednoczone zapowiedziały budowę nowej wersji bomby termojądrowej. Rosja odpowiada, że „ma czym odpowiedzieć”. - To jest element odstraszania – mówił w rozmowie z Jolantą Pieńkowską gen. Mieczysław Bieniek, były zastępca dowódcy strategicznego NATO. – Ta cisza, ten spokój który trwał przez lata (…) niestety ten okres spokoju minął – dodał były szef UOP gen. Gromosław Czempiński. – Nie ma zwycięzcy w tej wojnie nuklearnej i wszyscy o tym wiemy – podsumował w studiu w Krakowie w programie „Fakty z Zagranicy” na antenie TVN BiS gen. Mieczysław Bieniek – były zastępca dowódcy strategicznego NATO.

Awaryjne lądowanie samolotu w Dubaju. Co mogło być przyczyną wypadku?

Pasażerowie lotu linii Emirates przeżyli w środę prawdziwe chwile grozy. Samolot, którym podróżowali, miał awaryjne lądowanie na lotnisku w Dubaju. Maszyna później błyskawicznie stanęła w płomieniach. Na szczęście żaden z pasażerów i obsługi lotu nie ucierpiał – zmarł strażak biorący udział w akcji gaśniczej. Co mogło być przyczyną tego wypadku? – Statystyki mówią, że najwięcej katastrof ma miejsce z winy człowieka – tłumaczył w programie „Fakty z Zagranicy” na antenie TVN24 BiS kapitan Marian Nowotnik, emerytowany pilot. – Przyczyny techniczne są mało prawdopodobne – wtórował mu Dominik Sipiński z centrum analitycznego Polityka Insight.

Te lalki mogą wywołać koszmary w nocy. Znane na całym świecie lalki tworzy Polka

Wyjątkowe, niecodzienne, budzące emocje – takie są lalki Klaudii Gaugier. Znana na świecie artystka prezentuje najnowszą ekspozycję w Muzeum Ślężańskim. Autorka tłumaczy, że „Laluzje” są aluzją do rzeczywistości i pokazują iluzję życia. – Zwykle lalka kojarzyła się z twarzą bez emocji ze wzrokiem wpatrzonym w jeden punkt a ja chciałam to zmienić, chciałam żeby moje lalki wyrażały wszelkie emocje – tłumaczy Gaugier.