Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na wtorek 14 marca

W całym kraju wtorek będzie pochmurny, choć z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na południowym wschodzie kraju spodziewane są miejscowe słabe opady deszczu lub mżawki (do 1 mm). Temperatura maksymalna sięgnie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, 9 stopni Celsjusza w centrum kraju do 11 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na Pomorzu okresami dość silny.

Ruszamy z nowym kanałem. Złap nas na Snapchacie!

Fakty TVN to najpopularniejszy w mediach społecznościowych program informacyjny w Polsce. Dotąd mogliście być z nami na Facebooku, Instagramie, Twitterze i Google+. Teraz wyjątkowe materiały zza kulis pracy naszej redakcji zobaczycie na Snapchacie. Dodaj nas do znajomych: FaktyTVN!

Prognoza pogody na poniedziałek 13 marca

Przeważnie pochmurno, a w pasie województw wschodnich i południowych spodziewany słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie rośnie - w Warszawie w południe 1014 hPa.

Psie zawody we Wrocławiu. Do rywalizacji stanęło 130 czworonogów

130 zawodników i tor przeszkód do pokonania w jak najkrótszym czasie. We Wrocławiu rywalizowały między sobą... psy. Czworonogi skakały przez przeszkody, biegiem pokonywały slalom i tunele. Zawodnicy byli przedni - w akcji podziwiać można było przedstawicieli takich ras, jak grzywacz chiński czy nagi pies peruwiański. Zwierzaki musiały wykazać się sprytem, sprawnością i dokładnością.

Krótkometrażowy polski film podbił serca jury w Wenecji

Obraz "Mój pierwszy raz" to prosta historia, która podbiła serca jury festiwalu filmowego w hiszpańskiej Walencji. Opowiada ona o panu Henryku z Dąbia, który po raz pierwszy w swoim życiu wybrał się do teatru. Jak tłumaczą twórcy krótkometrażowego obrazu, powstał on po to, aby z zupełnie innej strony pokazać ludzi, których często nie dostrzegamy.

Kierowca wpadł do dziury w drodze. Po wypadku policja zabezpieczyła wyrwę słupkami

Osuwisko na zakręcie - wielka wyrwa kruszy asfalt, niszcząc drogę. Nie ma z nią żartów - o tym, jak bardzo jest niebezpieczna, przekonał się pewien kierowca. Jadąc drogą do małopolskiej wsi nie zauważył zapadniętej jezdni i wpadł w przepaść. Na szczęście nic mu się nie stało. Policja po wypadku ustawiła barierki, ale kierowcy mają wątpliwości, czy to wystarczy i czy za chwilę nie dojdzie tu do prawdziwej tragedii.

Interpretacje ważniejsze od faktów. Jak porażkę przekuć w sukces

Jest różnica między sukcesem a porażką, między kompromitacją a zwycięstwem. I nie jest to kwestia definicji, czy interpretacji. Jeśli stosunek głosów jest 27:1, to nie pomoże ani uroczyste powitanie premier z bukietami kwiatów, ani ściągnięcie na lotnisko ministrów i marszałków. Liczą się fakty.

Nowoczesna traci poparcie i wyciąga rękę do PO

Nowoczesna proponuje Platformie organizację prawyborów w dużych miastach przed wyborami samorządowymi. Nie ma jednak na razie odpowiedzi. Rada Krajowa Nowoczesnej chce też ściślejszej integracji z Unią i wejścia Polski do strefy euro.

Prognoza pogody na niedzielę 12 marca

W całym kraju niedziela będzie pochmurna, ale z przejaśnieniami. Miejscami na wschodzie i południowym-wschodzie kraju możliwe słabe opady deszczu i śniegu z deszczem - do 2mm. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Warmii, Podlasiu i Lubelszczyźnie, 6 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 7 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany.

"Wielki skok na wodę". Polska niechlubnym rekordzistą

Przemysł węglowy w Polsce pożera ogromne ilości wody. Od kopalni po elektrownie. Polska jest w światowej niechlubnej czołówce, bo jak wynika z raportu Greenpeace, na produkcję energii z węgla idzie aż siedemdziesiąt procent krajowego poboru wody. Na wyobraźnie działają przykłady. W ciągu godziny tylko jeden z kilku bloków elektrowni potrzebuje tyle wody, ile mieści się w 10 basenach olimpijskich.

"Pan Andrzej Wajda nam opowiadał Polskę"

Są filmy mistrza i spotkania z ludźmi, z którymi filmy tworzył. W Gdańsku trwa festiwal "Według Wajdy". O pracy z reżyserem opowiadają aktorzy, scenarzyści, autorzy muzyki czy scenografii. Wśród nich są Agnieszka Holland i Robert Więckiewicz. Wspominają wybitnego artystę, ale też ciepłego człowieka.

Wystarczy wypełnić i włożyć do lodówki. To może uratować życie

Pomysł genialny w swej prostocie, a może uratować życie. Śląscy urzędnicy promują "kopertę życia" dla seniorów. W kopercie powinny się znaleźć informacje na temat stanu zdrowia pacjenta. Dla ratowników - gdy pacjent jest nieprzytomny - to niezwykle cenne informacje, a dla pacjenta szansa na szybszą pomoc. Wypełnienie formularza to raptem kilka minut. Później kopertę wystarczy włożyć ją do lodówki.

Pustymi ławkami w plany rządu. Nie chcą "deformy" edukacji

Przeciwni reformie edukacji. Część rodziców w piątek nie posłało dzieci szkoły. W sobotę w dalszym ciągu trwała zbiórka podpisów pod wnioskiem o referendum edukacyjne. A do strajku szykują się nauczyciele. Minister Edukacji przekonuje szkolnictwo czeka dobra zmiana - powrót 8-letnich podstawówek i 4-letnich liceów.

Polski fenomen i europejska rozgrywka. O tym mówiliśmy w "Faktach"

Mijający tydzień obfitował w ważne i ciekawe wydarzenia. W "Faktach" TVN mówiliśmy przede wszystkim o rozgrywce polskiego rządu wokół wyboru szefa Rady Europejskiej. Ale były też informacje o pierwszym w Polsce przeszczepie krzyżowym, początku procesu mężczyzny, który zabił żonę i okaleczył córkę czy o autobusie z dziećmi, który mało nie wjechał pod pociąg. Oto 10 najchętniej oglądanych materiałów na stronie "Faktów" TVN:

Jurek: doradzałem neutralność. "Możemy mieć wyobraźnię, ale mamy wąskie doświadczenie"

- Myślę, że lepiej byłoby, gdyby tą słuszną zasadę, którą polski rząd postawił - że Europa ciągle jest związkiem państw - to związek powinni reprezentować ludzie mający mandat swojego państwa - stwierdził w Faktach z Zagranicy przewodniczący Prawicy RP Marek Jurek. Zdaniem europosła rząd miał rację, trzymając się swojej zasady, ale "problem polega na tym, że tej słusznej zasady nie postawiono w sposób ogólny i wiele miesięcy temu". - Czynnik czasu tutaj był kluczowy - dodał europoseł przyznając, że doradzał neutralność w sprawie kandydatur na stanowisko przewodniczącego. - W sprawie przewodnictwa Rady możemy mieć wyobraźnię, ale mamy wąskie doświadczenie - zauważył rozmówca prowadzącego.

"Rząd polski pokazał, że jest zdolny do samobójczych ruchów"

- Zrobiłem sobie bilans i wyszły mi dwa plusy i dwa minusy - powiedział w "Faktach z Zagranicy" były szef MSZ i były minister finansów Andrzej Olechowski. Gość Piotra Kraśko, wyliczając te punkty stwierdził, że "rząd polski pokazał, że jest zdolny do podejmowania samobójczych ruchów". Za takowe uznał działania, "o których z góry było wiadomo, że nie zakończą się sukcesem", tylko "porażką, szkodą dla kraju". Fakt, że mimo tego zostały podjęte "źle rokuje", ocenił. Gość programu dodał, że "to naprawdę wskazuje na szaleństwo". - To się może źle skończyć, to się może zdarzyć w dziedzinie bezpieczeństwa. My od wczoraj jesteśmy mniej bezpieczni, niż żeśmy byli - stwierdził. Zdaniem polityka rząd nie przekonał liderów UE, a tym samym dolał "kolejną benzynę" do konfliktu wewnętrznego. - Okazało się, że polska dyplomacja jest kompletnie nieudolna - powiedział, dodając, że "dzisiaj Polska jest kompletnie na marginesie" i "nikt nie chce się pod nią podpisać".