Najnowsze

Najnowsze

TVN24 i "Fakty" liderami. "TVN wyznacza standardy"

Ponad połowa Polaków ma zaufanie do mediów, a najpopularniejszym źródłem newsów jest TVN. Przez ostatnie 6 miesięcy TVN24 był najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym, a "Fakty" - programem prezentującym informacje.

Prognoza pogody na środę 5 lipca

Na Pomorzu, Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie środa będzie przelotnie deszczowa. Na południowych krańcach Śląska, Małopolski i Podkarpacia również możliwy przelotny deszcz i burze (10-20 mm, porywy wiatru do 80 km/h). Temperatura maksymalna do 17 stopni Celsjusza na Pomorzu do 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z zachodu. Ciśnienie będzie spadać, w południe 1004 hPa.

Nocny pościg za piratem drogowym w Lublinie

Pirat drogowy z Lublina. 36-latek bez uprawnień pędził ulicami miasta. Lekceważył przepisy ruchu drogowego oraz policję. Nocny pościg zakończył się strzałami i uszkodzeniem radiowozów, a dla kierowcy - za kratami. Trafił na trzy miesiące do aresztu. Oprócz szeregu wykroczeń, odpowie on za ucieczkę i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a także za czynną napaść na funkcjonariuszy.

"Wizyta Donalda Trumpa już trwa"

- Według mnie ta wizyta już trwa. Pod względem operacyjnym, logistycznym, zapewnienia odpowiedniej łączności, zabezpieczenia przestrzeni powietrznej, a nawet wydaje mi się, że i satelitarnej - powiedział w rozmowie w "Faktach z zagranicy" TVN24 BiS Krzysztof Kubiciel, specjalista ds. sytuacji kryzysowych i stanów zagrożeń z City Security o nadchodzącej wizycie Donalda Trumpa w Polsce. - Bardzo późno jest zorganizowany system związany z ochroną. To jest robota "na rympał", "na łom", czyli jak najszybciej, z niewielkim zapasem czasu - skomentował przygotowanie Warszawy na przyjazd amerykańskiego prezydenta Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta. - Ta wizyta nie jest przygotowana, tak jak kiedyś - dodał.

"Musimy polegać na kimś silniejszym, czyli na USA"

- Nie mamy suwerenności jeśli chodzi o samoobronę i musimy polegać na kimś silniejszym, czyli na USA. Każdy rodzaj wsparcia zbrojnego jest wskazany i konieczny żebyśmy byli bezpieczni i żeby Polska przetrwała jako państwo, bo w przypadku poważnego konfliktu, samoobrona jest niewykonalna z powodu zbyt małej armii i małego zorganizowania społeczeństwa do walki - powiedział w "Faktach z zagranicy" TVN24 BiS Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Insitute o kwestiach, które powinny zostać poruszone podczas przyjazdu Donalda Trumpa do Polski. - Musimy mieć USA i musimy zachęcić Amerykanów, by wydawali pieniądze na swoją obecność w Polsce - dodał. - Dobrze byłoby zacieśniać polsko-amerykańskie relacje, by Polska i USA zaczęły się rozwijać na miarę XXI wieku jako dwa podobne sobie społeczeństwa. Potrzebne jest nowe otwarcie między nimi, bo dla młodszych Reagan, Wałęsa czy nawet wejście do NATO to albo prehistoria albo rzeczy oczywiste. - mówił Jacek Stawiski, szef redakcji zagranicznej TVN24 BiS. - Dobrze byłoby pracować nad rozbudową tej wzajemnej sympatii - podkreślił.

Notatka ABW w sprawie Amber Gold wydłuża listę świadków

"Amber Gold to piramida finansowa. Pokrzywdzonych może być kilkadziesiąt tysięcy osób" - tak szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pisał do prezydenta i premiera, i w maju 2012 roku podnosi alarm. Tygodnik "wSieci" pokazuje, co napisał w notatce do najwyższych polskich władz. Pytania jakie teraz wszyscy zadają brzmią: kto tę notatkę przeczytał i kiedy na nią zareagowano?

W Warszawie powstanie ośrodek leczenia rzadkich nowotworów

Marcinowi lekarze niepotrzebnie wycięli kość, a Olkowi leczyli wysypkę, a nie raka. Niektóre nowotwory są tak rzadkie, że trudno je rozpoznać, ale nawet z przypadkiem "jeden na dwa miliony" można sobie poradzić. W Warszawie rusza wyjątkowy onkologiczny ośrodek dla dzieci, z mocnym wsparciem z Ameryki.

Prognoza pogody na wtorek 4 lipca

Na Pomorzu Zachodnim pogodnie. Poza tym zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 5-15 mm. Na wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 21 stopni Celsjusza w centrum kraju i do 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h.

Platforma chce wspólnych list opozycji. "Gwarancja wygranej z PiS"

Zjednoczona Prawica stawia na jedność. Czy odpowiedzią będzie zjednoczona opozycja? Taką konsolidację pod własnymi skrzydłami proponuje Platforma Obywatelska. Wspólne listy wyborcze do wyborów samorządowych mają być szansą na odsunięcie PiS od władzy. To jest wspólny cel ugrupowań opozycyjnych, ale entuzjazmu wobec takiego porozumienia na razie nie widać. PSL mówi wprost, że partii tej nie interesuje bycie opozycją totalną, a Nowoczesna najpierw chce rozmawiać o programie.

Trwa sprzątanie i liczenie strat na warszawskich Powązkach po czwartkowej burzy

Na warszawskich Powązkach trwa szacowanie strat po czwartkowej burzy. Widok jest przerażający: powyrywane potężne drzewa i rozbite zabytkowe nagrobki. Na cmentarzu cały czas słychać dźwięk pił. Gdy już uda się posprzątać, będzie musiała rozpocząć się renowacja wielu grobów. Ani zarząd nekropolii ani Archidiecezja Warszawska nie są w stanie określić ostatecznego kosztu naprawy zabytkowej części Powązek.

Pożar zamiast rocznicy. Katedra w Gorzowie stanęła w płomieniach

"To była koronkowa akcja", mówią strażacy, bo czterdziestometrową wieżę gasili z pięciu podnośników, z pomocą 50 wozów strażackich. Gdy w sobotę wieczorem rozpoczął się pożar, w środku odbywała się msza. Na początku nikt w środku kościoła nie wiedział, że świątynia się pali. Katedra w Gorzowie Wielkopolskim to najstarszy w mieście zabytek. Miasto kończy właśnie 760 lat, ale obchody odwołano.

Prognoza pogody na poniedziałek 3 lipca

W poniedziałek na Pomorzu i Warmii przelotny deszcz (do 4 mm). Pod wieczór na Nizinie Szczecińskiej możliwe burze (10-20 mm, porywy wiatru do 80 km/h). Poza tym na ogół pogodnie, ale do południa na Lubelszczyźnie możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe 1004 hPa.

Atak na ratownika medycznego w Rogowie Górowskim

Kolejny dowód na to, że ratownik medyczny to zawód wysokiego ryzyka, tym razem z Rogowa Górowskiego na Dolnym Śląsku. Pijany mężczyzna szarpał i wyzywał załogę karetki. Medycy zostali wezwani do jego żony, jednak nie byli w stanie zająć się pacjentką. Wezwali więc policję i napastnik został zatrzymany. Odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności ratowników.

"Ktoś musi reprezentować ratusz". Reprywatyzacja problemem Platformy Obywatelskiej i Hanny Gronkiewicz-Waltz

Hanna Gronkiewicz-Waltz konsekwentnie mówi "nie" i nie zamierza się stawić na wezwania przed komisję weryfikacyjną do spraw reprywatyzacji w Warszawie. Za podwójną odmowę ma zapłacić 6 tysięcy złotych kary. Pytanie czy zapłaci także politycznie. W Platformie Obywatelskiej coraz głośniej mówi się o tym, że sprawa obciąża nie tylko wiceprzewodniczącą osobiście, ale całą partię.

Zepsute święto miłośników wąskotorówek. Złodzieje ukradli 200 metrów szyn

Złodzieje zepsuli VII Zlot Miłośników Kolejek Wąskotorowych. Gwóźdź programu, jakim jest przejazd takim pociągiem, musiał odbyć się skróconą trasą, bo zabrakło 100 metrów torowiska i 200 metrów szyn na szlaku kolei wąskotorowej pomiędzy Kruszkami a Kijaszkowem w powiecie pilskim. Złodzieje działali profesjonalnie, najprawdopodobniej cięli szyny palnikiem.

Pogoda na niedzielę 2 lipca

Na Pomorzu pogodnie. Poza tym przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień od 17°C na Suwalszczyźnie, do 23°C w Wielkopolsce. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h.

Wolontariusze wyruszyli w Tatry, by je posprzątać

Nie odstraszył ani deszcz, ani chłód - rozpoczęło się wielkie sprzątanie Tatr. Plastikowe butelki, puszki i papiery zbyt często zamiast do kosza trafiają do przydrożnych rowów. Dlatego na szlaki wyszli w sobotę wolontariusze, by je posprzątać. Do przejścia mają ponad 200 kilometrów. Pierwszy raz wolontariusze sprzątali góry w 2012 roku. Jednym z inicjatorów akcji "Czyste Tatry" jest Rafał Sonik, znany przedsiębiorca i kierowca rajdowy.