Najnowsze

Najnowsze

Pan Przemysław nie mógł wysiąść z pociągu. Powód? Wózek inwalidzki

Zamiast pomóc niepełnosprawnemu, nie chciał wypuścić go z pociągu. Poruszający się na wózku inwalidzkim pan Przemysław długo zapamięta swoją ostatnią podróż koleją. Kupił bilet z Wrocławia do Białegostoku, ale kiedy chciał wysiąść z pociągu, od konduktora usłyszał, że na pomoc nie ma co liczyć. Niepełnosprawny szukał jeszcze ratunku na infolinii, rozmowa kosztowała 20 zł. Ostatecznie za panem Przemysławem musieli się wstawić inni podróżni.

Władze Legii nie pójdą na wojnę z kibicami. "Straty poszłyby w miliony złotych"

Pseudokibice Legii napadli na piłkarzy swojego klubu po przegranej z Lechem Poznań. Co zarząd warszawskiego klubu zamierza z tym zrobić? Na razie jest mocno zachowawcze oświadczenie i prawdopodobnie na tym się skończy, bo na wojnę z kibicami władze klubu się nie zdecydują. Nie milkną jednak komentarze, bo jak wytłumaczyć tolerowanie tego, że zawodnicy pod swoim stadionie dostają w twarz i nikt nie reaguje.

20 lat Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN

Marzanna Zielińska jest z wykształcenia historykiem. Dziennikarstwem zajęła zaraz po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Łódzkim. Zanim trafiła do "Faktów", była łódzką korespondentką "Super Expressu" i "Sztandaru Młodych". Współpracowała z sekcją polską radia BBC i radiem TOK FM. W naszej redakcji jest od 1997 roku. Przez pierwsze lata pracy w Faktach, oprócz relacjonowania najważniejszych wydarzeń z Łodzi i regionu, zajmowała się również sprawami kryminalnymi i bezpieczeństwem publicznym. Ostatnio skupia się na problemach zwykłych ludzi, jedzie tam, gdzie komuś dzieje się krzywda. Walczy o przestrzeganie praw zwierząt. Marzanna Zielińska od 1998 roku jest również szefem łódzkiego ośrodka TVN24. Oto jej 20 lat w "Faktach" w skrócie.

"Mieliśmy wrażenie, że nikt nas nie oglądał, mimo ciężkiej pracy"

- Myśleliśmy, że to może się bardzo szybko skończyć - mówił we "Wstajesz i Wiesz" TVN24 prowadzący "Faktów" TVN Grzegorz Kajdanowicz, wspominając początki stacji TVN. - Ta ramówka była wywracana do góry nogami wielokrotnie na początku. Mieliśmy wrażenie, że nikt nas nie oglądał, mimo ciężkiej pracy - dodał. Grzegorz Kajdanowicz zaczął pracę w stacji w wieku 25 lat. Dziś "Fakty" TVN to najpopularniejszy program informacyjny w Polsce.

Fitch: polska gospodarka przyspieszy jeszcze w tym roku

Agencja ratingowa Fitch o Polsce. Pisze o niskim bezrobociu, wzroście płac i prognozuje gospodarcze przyspieszenie. Wzrost naszego PKB ma - zdaniem Fitch - przyspieszyć do 4 procent PKB w tym roku. Agencja dostrzega napięcie na linii Warszawa-Bruksela, ale twierdzi że to na naszą gospodarkę nie wpłynie.

3 procent posiadaczy broni w USA to "superwłaściciele". Amerykańska rzeczywistość w liczbach

Wydarzenia z Las Vegas to 273 masowa strzelanina w tym roku w USA. Po każdym takim wydarzeniu Amerykanie wracają do tematu dostępu do broni w ich kraju. Jednak wprowadzenie jakichkolwiek zmian jest niezwykle trudne. To dlatego, że w USA jest koło 55 milionów uzbrojonych obywateli. Kim jest przeciętny posiadacz borni? W którym stanie najwięcej mieszkańców ma broń? Kim są "superwłaściciele"? Oto amerykańska rzeczywistość w liczbach. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Prognoza pogody na wtorek 3 października

Wtorek będzie pochmurny i deszczowy. Na północy i zachodzie możliwe przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na Podlasiu, 14 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 16 stopni Celsjusza na północnym-zachodzie. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, okresami dość silny, w porywach na wschodzie do 60 km/h.

Prognoza pogody na poniedziałek 2 października

W poniedziałek na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce możliwe opady deszczu. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, południowy.

Rodziny zastępcze zamiast domów dziecka. Rusza łódzki program

Łódź bez domów dziecka. Urzędnicy chcą, by rolę placówek przejęły całkowicie rodziny zastępcze. Mają już na to pomysł i pieniądze. Celem jest znalezienie prawie 300 chętnych. Na razie w ciągu miesiąca zgłosiło się kilkudziesięciu kandydatów, a to oznacza, że pierwsze placówki mogą zniknąć już za pół roku. Jeśli plan uda się zrealizować, za łódzkim przykładem mogą pójść inne miasta.

Zmarła Pamela Bem-Niedziałek. Miała 39 lat

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarła nasza redakcyjna koleżanka Pamela Bem-Niedziałek. Miała zaledwie 39 lat. W 2001 roku współtworzyła telewizję TVN24, a następnie TVN CNBC Biznes i TVN24 BiS. Była wydawcą, reporterką i prezenterką. Z pasją przedstawiała informacje ze świata gospodarki i skomplikowane zagadnienia ekonomiczne. Osierociła dwójkę dzieci.