Najnowsze

Najnowsze

Zarzut zabójstwa za wjechanie w grupę osób w Rzezawie

Prokuratura potwierdza to, co od początku podejrzewali świadkowie niedzielnej tragedii w Rzezawie. Sprawca, który samochodem staranował pięcioro ludzi na chodniku, miał zrobić to celowo. Usłyszał zarzut zabójstwa. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Prokuratura ujawnia szokujące szczegóły sprawy.

Wielkie wizje Macrona. Chce zmieniać Francję. I całą Europę

Co się stało z wielkim poparciem, jakie Emmanuel Macron miał niemal rok temu, gdy wygrał wybory prezydenckie? I czy rzeczywiście zaczął zmieniać Francję tak, jak to zapowiadał? We wtorek w Parlamencie Europejskim ma wygłosić przemówienie programowe, w którym zapowie nie tylko jak chce zmienić swój kraj, ale i całą Europę. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Barbara Bush, żona i matka prezydentów, prosi lekarzy: pomóżcie uśmierzyć ból

W prawie 250-letniej historii Stanów Zjednoczonych tylko dwie kobiety stały się zarówno żonami, jak i matkami amerykańskich prezydentów. Abigail Adams była najpierw żoną drugiego przywódcy USA, a potem matką szóstego. Barbara Bush wprowadziła się do Białego Domu w 1989 roku z mężem Georgem H. W. Bushem, a już 12 lat później odwiedzała tam swojego syna - prezydenta George'a W. Busha. W niedzielę rzecznik rodziny Bushów poinformował, że stan zdrowia 92-letniej byłej pierwszej damy pogorszył się na tyle, że zrezygnowała z pomocy medycznej i poprosiła, by lekarze pomogli jej tylko w tym, by nie odczuwała już bólu. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"Dzięki rozsądkowi Mattisa uderzenie było precyzyjne, wyważone i nie dotknęło rosyjskich zasobów"

- Nie ma takiego mechanizmu jak w końcówce zimnej wojny, mechanizmu kontroli zbrojeń, takich kanałów komunikacji, które umożliwiałyby rozładowywanie napięć - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS senator PO i były minister obrony narodowej Bogdan Klich. Komentował relacje amerykańsko-rosyjskie po atakach rakietowych na cele w Syrii. - Znakomitym strategiem jest gen. James Mattis, czyli sekretarz obrony. Jestem głęboko przekonany, że to dzięki rozsądkowi Mattisa to uderzenie było bardzo precyzyjne, bardzo wyważone, skoordynowane także z sojusznikami (...) i nie dotknęła w żaden sposób zasobów rosyjskich w Syrii - stwierdził.

Markowski: wybory na Węgrzech były wolne, ale nie były fair

- Orban na pewno wygrał, nikt inny nie mógł wygrać, ale jest wiele dziwnych rzeczy, które się w tych wyborach stały - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS politolog prof. Radosław Markowski, komentując sytuację polityczną na Węgrzech po wyborach parlamentarnych, w których Fidesz zdobył większość konstytucyjną. Wymienił sprzeczne informacje o frekwencji i dużą liczbę głosów nieważnych. - Obserwatorzy mówią, że były wolne, widzieliśmy te tłumy ludzi, którzy chcieli zagłosować do późnych godzin wieczornych, ale te wybory na pewno nie były fair - stwierdził.

"Tak się eliminuje polityków z innych obozów". PO murem za Gawłowskim

Platforma Obywatelska staje murem za sekretarzem generalnym Stanisławem Gawłowskim. Usłyszał zarzuty i został aresztowany na 3 miesiące. Do Szczecina pojechał dziś cały zarząd Platformy - to demonstracja w obronie Gawłowskiego. - To są standardy białoruskie. Tak na Białorusi, i w Turcji, i w Rosji traktuje się opozycję polityczną. Tak się eliminuje polityków z innych obozów - mówił szef PO Grzegorz Schetyna.

Politycy PiS ruszyli w Polskę. Padają niewygodne pytania

Najłatwiejsza część planu już zrealizowana - politycy PIS ogłosili na konwencji plan "piątki Morawieckiego". I ruszyli w Polskę na spotkania z suwerenem - ma ich być 700. Łatwo nie będzie - bo plan można podliczyć i zadawać pytania których PiS bardzo chciał uniknąć.

"Jakby gazu dodał". 52-latek mógł celowo wjechać w ludzi

W tej chwili jest na badaniach psychiatrycznych - później będą zapewne prokuratorskie zarzuty i sądowy proces. 52-letni mężczyzna potrącił w małopolskiej wsi troje rowerzystów i trzech pieszych. Jedna z potrąconych osób nie żyje. Sprawca próbował uciekać z miejsca wypadku. W ludzi mógł wjechać celowo.

21-latka nie żyje. Policjanci przed sądem

21-letnia Monika prosiła policjantów o pomoc - bała się byłego partnera, który groził jej śmiercią, nękał i prześladował. Nie dostała ochrony - i została zamordowana. Matce pęka serce, gdy musi o tym mówić. Do jej oskarżeń dołącza prokuratura, która stawia zarzut niedopełnienia obowiązków. Dziś w Poznaniu rozpoczął się proces czterech policjantów.

Złodziej jak dyskobol z betonowym bloczkiem

Nie widać było talentu, ale dużą determinację u złodzieja, który tak bardzo chciał włamać się do sklepu spożywczego, że kręcił się w kółko z betonowym bloczkiem niczym dyskobol. Miał kilka podejść i w końcu udało mu się sforsować witrynę. Teraz szuka go policja.

Prognoza pogody na wtorek 17 kwietnia

We wtorek na zachodzie Polski, na Pomorzu i w Wielkopolsce pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie lokalne burze. Temperatura maksymalna w dzień od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza na Rzeszowszczyźnie. Wiatr na ogół umiarkowany, w porywach burzowych do 60 km/h, północno-zachodni.

Propozycja Gowina: niech rodzice głosują za dzieci. "A z zaświadczeniem o ciąży?"

W znanym powiedzeniu dzieci - podobnie jak ryby - głosu nie mają. Jarosław Gowin chce, by to się zmieniło. W imieniu dzieci przy urnach wyborczych mieliby przemówić ich rodzice. Chyba żadna z propozycji sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy nie wzbudziła takich emocji jak ta. Padają różne komentarze. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski podaje przykład sytuacji, w której każde z rodziców ma inne preferencje polityczne. Konstytucjonalista Marek Chmaj mówi, że na realizację tej propozycji nie pozwala konstytucja i zastanawia się, jak traktować kobietę, która przyniesie zaświadczenie, że jest w ciąży.

Kontrowersje wokół pielgrzymki ONR na Jasną Górę. Paulini się zgodzili

Członkowie Obozu Narodowo Radykalnego odbyli pielgrzymkę na Jasną Górę. W sobotę uczestniczyli we mszy świętej, podczas której homilię wygłosił ks. Roman Kneblewski. ONR dostał zgodę ojców paulinów, mimo listu kilkudziesięciu osób i stowarzyszeń do przeora klasztoru, o. Mariana Waligóry. "W polskim życiu społecznym i politycznym niepokojąco nabiera mocy narracja o supremacji narodu polskiego, definiowanego jako >czysty, biały, katolicki<Jest ona skrajnie wroga wobec różnorodności etnicznej i religijnej, a więc stanowi zaprzeczenie wartości i tradycji wyrosłych z cywilizacji Zachodu i jego chrześcijańskich korzeni" - ostrzegali.

Pierwsze wyprawki we wrześniu? Rodzice zachwyceni, szkoły mniej

Dla każdego coś dobrego. Politycy PiS przed wyborami samorządowymi ruszają w Polskę z całym pakietem nowych socjalnych prezentów. Wśród nich - wyprawka. 300 złotych wsparcia - dla każdego ucznia - na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Program startuje niemal od ręki... Pierwsza wypłata - już we wrześniu tego roku.

ONR maszeruje przez Gdańsk i świętuje w historycznej sali BHP. "To jest hańba dla Solidarności"

Prezydent Gdańska kipi z oburzenia, a Lech Wałęsa pyta o to, czy o takie wartości walczyli Polacy. W historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej Obóz Narodowo-Radykalny zorganizował obchody 84. rocznicy powstania. Działacze organizacji przeszli także w marszu ulicami Gdańska. Imprezę zarejestrowała prywatna osoba, pomijając we wniosku szczegóły. - To haniebne - mówi opozycja, jednak politycy obozu rządzącego tak surowi w ocenach nie są.

Prognoza pogody na poniedziałek 16 kwietnia

Poniedziałek będzie pochmurny i deszczowy. Jedynie na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu bez opadów. Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 18 stopni Celsjusza na Pomorzu, 23 stopni Celsjusza w centrum kraju do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr południowy i południowo-zachodni, w czasie burz jego prędkość może osiągnąć prędkość do 80 km/h.

Bez mandatów dla kierowców za brak dokumentów. Resort szykuje zmiany

Bez dowodu rejestracyjnego, bez polisy OC, ale i bez mandatu. Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada zmiany w przepisach. Do tej pory za brak papierowej wersji dokumentów kierowcom groził mandat. Teraz policja te dane będzie mogła sprawdzić w systemie informatycznym, więc wożenie dokumentów przy sobie nie będzie już konieczne. Kiedy przepisy wejdą w życie i co na to kierowcy?

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego zwołuje posiedzenie KRS, opozycja jest rozczarowana

Profesor Małgorzata Gersdorf zmienia zdanie i ogłasza, że zwoła pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Sądwonictwa. Opozycja jest zawiedziona. Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego jednocześnie deklaruje, że nie legitymizuje zmian w sądownictwie, tylko wykonuje swój obowiązek. Alternatywą była jedynie rezygnacja ze stanowiska, a to też nie byłoby rozwiązaniem problemu. Pytanie, co będzie dalej?

Konwencja PiS. Obietnice na jesienne wybory

Zjednoczona Prawica rusza z wyborczą ofensywą. Obiecuje wyprawki dla uczniów, premie za drugie dziecko i emeryturę za czwarte. Do tego zapowiada obniżkę CIT-u i bon na kulturę dla młodzieży. Prezes PiS dodaje: "musimy być partią czystych rąk" .

Kolejne miasta rozważają nocną prohibicję

Bytom konsultuje, Wrocław się zastanawia, Kraków od dawna jest na "tak". Nocna prohibicja ma być lekiem na całe "nocne zło". Samorządy liczą, że ograniczenia w sprzedaży alkoholu szybko zaprocentują mniejszą liczbą awantur i wypadków. A właściciele sklepów monopolowych liczą bilans zysków i strat.