Najnowsze

Najnowsze

Pogoda na czwartek 14 czerwca

Zachmurzenie w całej Polsce będzie umiarkowane i duże. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie oraz w Małopolsce i na Śląsku Górnym wystąpią opady deszczu. Na wschodzie kraju, będzie można zaobserwować przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, do 24 stopni Celsjusza w centrum kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90km/h.

Hakerzy, broń chemiczna i milionowa armia. Arsenał Kima to nie tylko broń atomowa

Po szczycie nie jest znany konkretny harmonogram, nie wiadomo, kiedy zacznie się ten proces ani kto go będzie nadzorował. Pewne jest tylko to, że denuklearyzacja Korei Północnej będzie trwała latami. Pytanie czy to wystarczy? Reżim Kima nadal dysponuje potężnym arsenałem broni konwencjonalnej. I on także może być zagrożeniem dla świata. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Od radości i nadziei do zwątpienia i podejrzliwości. Reakcje na spotkanie Trump-Kim

Mieszkańcy Korei Południowej spotkanie w Singapurze odbierają jako wstęp do zażegnania konfliktu, który na kilkadziesiąt lat rozdzielił wiele rodzin, a ci, którzy uciekli przed reżimem, mówią wprost, że cała nadzieja w Donaldzie Trumpie. Mniej idealistycznie do sprawy podchodzą eksperci i liderzy innych państw, którzy nie mają złudzeń, że to spotkanie nie wystarczy, by reżim przeprowadził denuklearyzację i otworzył się na świat. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Kim "absolutnie nie wyrzeknie się broni nuklearnej"

- Jeśli chodzi o skutki realne, to na razie nie da się wycenić - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS prezes Fundacji im. Stefana Batorego Aleksander Smolar, komentując szczyt Donald Trump-Kim Dzong Un. - Historia dopiero oceni, co się stało - zgodził się drugi gość programu, sinolog prof. Bogdan Góralczyk. Zdaniem Góralczyka Kim Dzong Un "absolutnie nie wyrzeknie się broni nuklearnej, bo to dla niego jedyna polisa ubezpieczeniowa". Jednocześnie ocenił, że dyktator Korei Północnej faktycznie chce "zmodernizować swoje państwo".

Schnepf: jeśli Amerykanie się wycofają z Korei, to następnym krokiem może być zjednoczenie

- Donald Trump właściwie zapowiedział możliwość wycofania wojsk amerykańskich z Korei Południowej. To oznacza stworzenie przestrzeni dla Chin - mówił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf, komentując słowa amerykańskiego prezydenta po spotkaniu z Kim Dzong Unem. - Niewykluczone, że te wszystkie kroki czynione przez Kim Dzong Una są w uzgodnieniu z prezydentem (Chin - przyp. red.) Xi i w takim razie możemy oczekiwać, że następnym krokiem, o ile Amerykanie się wycofają, będzie próba zjednoczenia obu Korei, ale pod kierownictwem Kim Dzong Una - stwierdził były dyplomata.

Manifestacje przed sądami w całym kraju. Chcą reakcji Komisji Europejskiej

"Europo, nie odpuszczaj" - pod tym hasłem we wtorek przeciwnicy zmian w sądownictwie protestowali pod polskimi sądami. Na pierwszy rzut oka widać, że skala tych protestów jest nieporównywalna do tej z zeszłego roku, gdy się domagano prezydenckich wet, ale też jest inna sytuacja, inne emocje i coraz mniejsze nadzieje na to, że wymiar sprawiedliwości pozostanie niezależny od władzy. Czy protest obronie sądów ma jeszcze sens?

Działanie Okęcia "nie ma żadnego sensu". Ale ma zostać rozbudowane

Jest nowy pomysł - by rozbudować lotnisko na Okęciu. I byłby świetny, gdyby nie plan budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. Na konferencji poświęconej rozwojowi Okęcia dyrektor Portów Lotniczych przyznał, że działanie lotniska w Warszawie nie będzie miało sensu po powstaniu CPK.

Dwa dni, trzy wypadki. Dzieci na quadach to coraz większy problem

Ośmiolatek, który quadem zderzył się z autobusem, wciąż jest w stanie ciężkim. Ale to nie był jedyny wypadek dziecka na quadzie w ostatnim czasie. 15 i 17-latek stracili nad taką maszyną panowanie i zderzyli się z wozem strażackim. Quady to popularny prezent, a dzieci na quadach to realny problem.

Prognoza pogody na środę 13 czerwca

W środę na Suwalszczyźnie, Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w dzień od 21 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, północno-zachodni.

Kłopotliwe sąsiedztwo lotniska. Pękają ściany i sypią się dachówki

Lotnisko w Katowicach było, jest i będzie, a w przyszłości czeka je rozwój. Rozwój czyli zwiększenie natężenia ruchu, a to nie cieszy okolicznych mieszkańców, którzy narzekają na hałas i uszkodzenia domów. Ściany pękają, a w weekend z jednego z dachów spadły dachówki. Szanse są jednak tylko na odszkodowania, bo o ograniczeniu ruchu lotniczego nie ma mowy.

Co przyniesie szczyt? Trzy możliwe scenariusze spotkania Trump-Kim

Pokój, rozbrojenie, a może nowe groźby? Świat snuje wizje na temat tego, co wydarzy się w trakcie i po spotkaniu Trump-Kim. Donald Trump tuż przed wylotem do Singapuru powiedział, że choć jest optymistą, to może zakończyć spotkanie "po minucie", jeśli Kim nie będzie grał uczciwie. Szczyt Trump-Kim: w nocy z poniedziałku na wtorek w TVN24 BiS od godz. 2.30 program specjalny. W portalu tvn24.pl relacja "na żywo".

"Obaj są twardymi zawodnikami. To będzie wolna amerykanka"

Sądzę, że tym razem trafił swój na swego. Obaj są twardymi zawodnikami. To będzie wolna amerykanka w wykonaniu dwóch niezależnych i trudno przewidywalnych liderów - ocenił w "Faktach o Świecie TVN24 BiS były dyplomata Andrzej Byrt, komentując zbliżający się szczyt Trump-Kim. - Ale czasami z takiego związku wychodzą obietnice o trwalszych podstawach, niż wtedy, kiedy dyskutują ludzie uważani za cywilizowanych - dodał. - Aktorów jest znacznie więcej niż Stany Zjednoczone i Korea Północna. Są jeszcze Korea Południowa, Chiny, Rosja, Japonia. Właściwie cały region jest zainteresowany tym szczytem - zwróciła z kolei uwagę Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, była ambasador Polski w Moskwie.

Austria zamyka meczety. Erdogan: sytuacja może wymknąć się spod kontroli

W mocnych słowach turecki prezydent na wiecu w Stambule zareagował na decyzję austriackiego kanclerza o zamknięciu 7 meczetów i wydaleniu z kraju niektórych imamów. Recep Erdogan ostrzega zachód przed wojną religijną pomiędzy krzyżowcami a półksiężycem. Decyzja austriackiego kanclerza wydaje się być jednak ostateczna. Sebastian Kurz postanowił, że rozprawi się z politycznym islamem raz na zawsze. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Zamykanie meczetów w Austrii. "Sytuacja docelowo może być niebezpieczna"

To jest polityka podbudowywania swojego wizerunku ostrego kanclerza, który wreszcie zmienia sytuację w Austrii, której nikt nie chciał - oceniła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, komentując decyzję kanclerza Austrii Sebastiana Kurza o zamykaniu meczetów. - Sytuacja docelowo może być niebezpieczna - oceniła z kolei profesor Katarzyna Górak-Sosnowska ze Szkoły Głównej Handlowej. Jej zdaniem słowa o walce z radykalnym islamem "ładnie brzmią", ale Austriaccy muzułmanie, którzy są dobrze zasymilowani "zaczynają źle się z tym wszystkim czuć, uważają, że to zamach na islam".

"Chcą wydoić naszą ojczyznę". Rusza kolejny "konwój wstydu"

Platforma rusza z tak zwanym konwojem wstydu. Tym razem na billboardach są samorządowcy z PiS-u dorabiający w spółkach skarbu państwa. "Puls Biznesu" od lat publikuje listy nazwisk dorabiających polityków z różnych partii i przyznaje, że tempo PiS-u jest rekordowe.