Najnowsze

Najnowsze

Czy na 75. rocznicę powstania w getcie warszawskim zabrzmią syreny?

Stołeczny ratusz sprzecza się z wojewodą mazowieckim o syreny, który nie zgadza się na włączanie alarmów 19 kwietnia. "Rocznica powstania w getcie powinna być uczczona tak jak zryw z 1 sierpnia" - przekonuje miasto i już zapowiada obejście zakazu. Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński zapowiada jednak na Twitterze, że jeśli organizatorzy zwrócą się z odpowiednią prośbą, to "nie wykluczy" uruchomienia syren.

Himalaiści chcą założyć kluczowy obóz pod K2. Pogoda ma sprzyjać

Jest pogodowe okno i mobilizacja, by je maksymalnie wykorzystać. Trzy zespoły himalaistów pracują na ścianie K2. Wśród nich Adam Bielecki, który po kontuzji wrócił do gry. Cel - założyć trzeci, kluczowy dla powodzenia całej wyprawy, obóz. Reporter "Faktów" Robert Jałocha i operator Maciej Siemaszko są w drodze do bazy.

Prognoza pogody na niedzielę 18 lutego

Niedziela na zachodzie będzie dość pogodna. W pozostałych regionach kraju opady śniegu, lokalnie marznącego deszczu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 4 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

"Prawdopodobnie został rozerwany na kawałki". Rodziny zabitych w Syrii Rosjan zaczynają mówić

Wszystko zaczęło się, gdy Rosjanie zaatakowani przeciwników Asada. Tyle, że akurat ci byli wspierani przez Amerykanów i Rosjanie musieli o tym wiedzieć. Ale w Syrii nic nie jest proste. Gdy amerykańscy generałowie skontaktowali się ze stacjonującymi w Syrii rosyjskimi dowódcami, usłyszeli, że "to nie nasi ludzie". Rosjanie nie przyznają się do tzw. grupy Wagnera. A zrozpaczone i zdezorientowane rodziny tych, którzy mieli zginąć, zaczynają rozmawiać z dziennikarzami.

Mroczna przeszłość, niepokojące sygnały. Zabójca z Parkland "zawsze był dziwny"

Człowiek, który kilkadziesiąt godzin temu wstrząsnął Ameryką, nazywa się Nikolas Cruz. Ma zaledwie 19 lat. Ze szkoły, w której zabił 17 osób, został wyrzucony kilka miesięcy temu, bo groził kolegom i notorycznie uruchamiał alarm przeciwpożarowy. W jego domu policjanci zjawiali się kilka razy w roku od 7 lat. Ludzie, którzy go znali, mówią, że z miesiąca na miesiąc zachowywał coraz dziwniej, strzelał do zwierząt, a w internecie pisał o broni i zabijaniu.

Spotkanie Morawiecki-Merkel. O różnicach zdań mówiono otwarcie

Polska i Niemcy mogą być lokomotywą wzrostu dla całej UE - mówił w piątek w Berlinie premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z Angelą Merkel. W podobnym tonie wypowiadała się kanclerz Niemiec. Zazwyczaj w dyplomacji różnice zdań polityków można wyczytać między wierszami. Tym razem mówiono o nich zupełnie wprost. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Wystąpienie ambasadora USA "to wypowiedź do polskiego społeczeństwa"

- Albo do rozmów nie doszło, albo rozmowy były pozorne. To wypowiedź do polskiego społeczeństwa - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS eurodeputowany SLD i były wiceszef MON Janusz Zemke, komentując internetowe oświadczenie ambasadora USA w Polsce Paula Jonesa. Zdaniem drugiego gościa programu, Mariana Piłki z Prawicy Rzeczypospolitej, nowelizacja ustawy o IPN-ie wpisuje się w tę samą tradycję normatywną co przepisy penalizujące negowanie Holokaustu. W jego ocenie wystąpienie Jonesa "to ingerowanie w wewnętrzne sprawy Polski".

"Niewiarygodne, że aż 300 wyszkolonych żołnierzy zginęło"

Od 2001 roku w Iraku i Iranie zginęło 8 tysięcy żołnierzy przez kilkanaście lat. Niewiarygodne, że aż 300 wyszkolonych żołnierzy zginęło - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Piotr Niemczyk, ekspert ds. bezpieczeństwa, komentując amerykański nalot na tzw. grupę Wagnera w Syrii. - To pokazuje, że jak jest technika, to może być ona skuteczna. Na współczesnym polu walki testuje się nowe bronie, taktykę - skomentował drugi gość programu, płk Andrzej Kruczyński, były oficer GROM.

"Czekają na mamę w domu". Poprawia się stan Oksany

Zaczyna ruszać rękami i samodzielnie jeść. Ale jest za wcześnie, by powiedzieć, kiedy pani Oksana, której historię pokazaliśmy w "Faktach" TVN, wyjdzie ze szpitala. Przeszła udar, a pracodawca zostawił ją bez pomocy. Dobra informacja jest taka, że są pieniądze na leczenie.

"Nie da się problemu załatwić, mówiąc, że go nie ma"

Chyba niewielu uczniów i rodziców potraktowało poważnie słowa minister edukacji o tym, że "uczeń nie ma prawa prawa mieć ciężkiego tornistra". Taka jest rzeczywistość, że tornistry są ciężkie - mówi rzecznik praw dziecka. I tego problemu nie rozwiąże żadne rozporządzenie.

Prognoza pogody na sobotę 17 lutego

W sobotę na północnym wschodzie Polski, a wieczorem również na Podkarpaciu, słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju dość pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Śledczy skonfrontowali opinie biegłych. Kajetan P. ma stanąć przed sądem

Brutalnie zamordował tłumaczę języka włoskiego, w końcu stanie przed sądem. Prokuratura ponownie kieruje akt oskarżenia przeciwko Kajetanowi P. Po konfrontacji biegłych psychologów śledczy uznali, że w momencie dokonania zbrodni miał on ograniczoną poczytalność, ale może być sądzony. Kajetanowi P. grozi mu dożywocie.

Po litewsku, od rycerzy. Polska składa Liwie życzenia na 100 lat niepodległości

W piątek we wszystkich kościołach Litwy będą bić wszystkie dzwony na pamiątkę stulecia niepodległości. Na wielkich uroczystościach w Wilnie obecni będą między innymi prezydent Andrzej Duda i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Ponieważ Polska i Litwa mają setki lat wspólnej historii, to oficjalny portal stulecia polskiej niepodległości postanowił przesłać Litwinom życzenia - po litewsku, od polskich rycerzy. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Ujazdowski: W 2013 roku PiS zaproponowało dobre przepisy. Nie wiem dlaczego je zmieniono

Pierwotny przepis, który Klub Parlamentarny PiS zgłosił w 2013 roku, był dobry, bo koncentrował się na sformułowaniu "polskie obozy śmierci". Nie wiem dlaczego go zmieniono na bardziej generalny - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Kazimierz Michał Ujazdowski, europoseł i były wiceminister kultury w pierwszym rządzie PiS. Skrytykował on politykę historyczną PiS, która jego zdaniem jest przejawem "partyjnej wizji historii Polski".

Schnepf: słowa Trumpa mnie nie przekonują

Słowa Trumpa po maskarze w szkole na Florydzie, że "coś trzeba zrobić", nie przekonują mnie. Bo nic nie zostało zrobione po poprzednich maskarach - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf. Tłumaczył, że w USA prawo do posiadania broni jest uświęcone tradycją. Jego zdaniem nawet masakra w szkole to za mało, by zmienić poglądy Amerykanów w tej kwestii.