Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na niedzielę 7 stycznia

Na północy kraju w niedziele będą przejaśnienia. Poza tym na ogół pochmurno i opady deszczu przechodzące w śnieg. Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza na Podlasiu do 8 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie rośnie. W południe 1015 hektopaskali.

Zima mu niestraszna. Ten pies uwielbia sanki

Jak zima to i sanki. Nie tylko ludzie lubią na nich zjeżdżać. Okazuje się, że pewien owczarek australijski z amerykańskiego stanu Iowa też. Według właścicielki potrafi zjechać nawet 50 razy dziennie i sam wciąga sanki.

Tłumy łyżwiarzy na największym lodowisku w Rosji

Wielu Amerykanów do śniegu i mrozu nie jest przyzwyczajonych. W Rosji nikt inaczej zimy sobie nie wyobraża. W Moskwie mróz to atrakcja. Największe lodowisko w Rosji odwiedził Paweł Łukasik. Materiał "Faktów z Zagranicy" BiS.

Borowski: może być problem z wszczęciem procedury praworządności

W sprawie artykułu 7. jak przyjdzie co do czego to nastąpi odwrócenie sojuszy - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Ludwik Dorn, były marszałek Sejmu. Odniósł się w ten sposób do działań Komisji Europejskiej wobec Polski oraz deklaracji szefa węgierskiego rządu Viktora Orbana o poparciu dla Polski. - Najpierw trzeba zgromadzić 22 głosy, żeby ustalić, że jest łamana praworządność. Już na tym etapie może być kłopot, bo to muszą być głosy pozytywne, "za" - ocenił z kolei senator Marek Borowski.

"To może być bardzo ważna karta we współczesnej historii Hollywood"

To jest czas by nazwać rzeczy po imieniu. Molestowanie i wykorzystywanie seksualne należy potępić - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Mateusz Hładki, dziennikarz "Dzień dobry TVN", mówiąc zbliżającej się gali wręczenia Złotych Globów. - To może być bardzo ważna karta we współczesnej historii Hollywood - dodał.

Atak na 14-latkę z Turcji. Premier: nie ma miejsca na rasizm w Polsce

Na warszawskiej Ochocie doszło do pobicia 14-letniej dziewczyny. Napastnik miał krzyczeć do niej "Polska dla Polaków". Najprawdopodobniej nie spodobało mu się, że nastolatka pochodzi z Turcji. "Nie ma miejsca na rasizm w Polsce" - skomentował incydent premier. "Zero tolerancji dla bandytów" - wtórował mu minister spraw wewnętrznych i administracji. Szef MSWiA podaje również dane policji, z których wynika, że takich ataków jest coraz mniej. Zupełnie inaczej wyglądają dane podawane przez Prokuraturę Krajową.

"Bezzasadne i nieprawidłowe". Sąd o zatrzymaniu Obywateli RP

Warszawski sąd uznał, że zatrzymanie Obywateli RR przed marszem niepodległości było "bezzasadne i nieprawidłowe". Policja tłumaczy, że nie chciała doprowadzić do konfrontacji, ale sąd nie dał się przekonać, bo postanowił zawiadomić prokuraturę. Według sądu 11 listopada to policjanci złamali prawo, a nie stojący na skwerze ludzie.

Rząd: robimy coraz więcej, by pomóc uchodźcom. Sprawdziliśmy

Polski rząd nie chce imigrantów, chce pomagać na odległość. Więc kiedy minister Beata Kempa zapewnia, że robimy coraz więcej, warto nie tylko pokazać liczby, ale pytać też dobrą wolę. Ranne w wojnie dzieci mogłyby się w Polsce leczyć, ale wciąż przegrywają z polityką.

Prognoza pogody na sobotę 6 stycznia

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu, wschodzie i północy kraju słabe opady deszczu do 5 mm. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 8 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 10 stopni Celsjusza miejscami na południu. Wiatr zachodni i południowo-zachodni. Słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

"Wykazała się lekkomyślnością". Wyrok za wykąpanie dziecka we wrzątku

Jest wyrok dla matki, która poparzyła 5-letnią córkę, kąpiąc ją w bardzo gorącej wodzie. Kobieta została skazana na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Dodatkowo dostała nadzór kuratora. 29-letnia matka zapewnia, że nie chciała dziecka skrzywdzić, ale córka w szpitalu znalazła się dopiero po kilku dniach.

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Iwony Cygan wraca do prokuratury

Sprawa zabójstwa Iwony Cygan nie trafi szybko na wokandę. Rzeszowski sąd odesłał do prokuratury akt oskarżenia. Uznał, że jest niekompletny. Brakuje pełnego opisu czynów zarzucanych 14 oskarżonym policjantom. Nastolatka została brutalnie zamordowana w rodzinnym Szczucinie w sierpniu 1998 roku. Przed laty sprawę umorzono z powodu niewykrycia sprawcy. Wznowili ją policjanci ze specjalnej grupy archiwum X Komendy Wojewódzkiej w Krakowie.

Nie tylko Polska ma problem z przepracowaniem lekarzy

Według unijnych norm żaden z lekarzy w Europie nie powinien pracować więcej niż 48 godzin tygodniowo. Wszędzie w przepisach jest znana nam już doskonale klauzula opt-out. Nie tylko Polska z niej korzysta. I tak na przykład połowa młodych niemieckich lekarzy pracuje 59 godzin tygodniowo. Ale już we Francji tylko 46 godzin, czyli nawet mniej od unijnej normy. W całej UE zatrudnionych jest blisko 2 miliony lekarzy.

Wywiady, które wstrząsnęły Białym Domem. "Ta książka nie ukazała się i być może nie ukaże"

- To, że Donald Trump nie chciał zostać prezydentem, jest bardzo prawdopodobna. Być może był moment, że chciał wystartować, by zrobić szum i zrobić biznes - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS dr Mirosław Oczkoś, ekspert ds. wizerunku. - Trump nadal się nie nauczył polityki - dodał, komentując szum medialny w związku z książką "Ogień i furia" zawierającą wywiady z ludźmi, którzy byli w otoczeniu Donalda Trumpa. - Ta książka nie ukazała się i być może nie ukaże. Prawnicy Trumpa podjęli działania, by ją zablokować, a nawet uniemożliwić cytowanie fragmentów. To świadczy o tym, jak wielkie poruszenie ona wywołuje - ocenił z kolei drugi gość programu, Ryszard Schnepf, były ambasador Polski w USA.

Prof. Śpiewak: rząd PiS charakteryzuje radykalizm i rewolucyjność

- To, co charakteryzuje rząd PiS, to radykalizm i rewolucyjność, cechująca się wymianą elit politycznych, sądów - wymieniał w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Paweł Śpiewak, socjolog i dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego. - Ten radykalny obraz znajduje u Polaków zrozumienie. Rolnicy, z którymi rozmawiałem, mówili, że Polska wstaje z kolan. Ja powiedziałem, że stracą dotacje z UE. Oni nie łączą tych faktów - mówił.

Echa wizyty szefa rządu w Budapeszcie. "Głównym narratorem był premier Orban"

Spotkanie szefów rządów Polski i Węgier od kuchni. O artykule siódmym premier Viktor Orban mówił krótko, ale stanowczo - ujawnił Mateusz Morawiecki. Premier Węgier wprost przyznał, że Polskę w Unii spotyka niesprawiedliwość. Dzień po wizycie w Budapeszcie w rządzie jest pewność, że udało nam się zyskać wsparcie.

Ruszył proces w sprawie uprowadzenia 12-letniej Amelii

Dziewięć miesięcy temu mieli wciągnąć dziewczynkę do samochodu i więzić przez ponad trzy godziny. Dla prokuratury to zbrodnia, dla 12-latki - trauma na całe życie. Jeden z oskarżonych to recydywista, za skatowanie dziecka trafił już wcześniej do więzienia. Wyszedł warunkowo przed końcem kary.

Andrzej Waltz gotów oddać pieniądze za kamienicę. Odwoła się jednak od decyzji komisji

Andrzej Waltz chce zwrócić ponad milion złotych. Podobnie jak jego córka. Komisję weryfikacyjną prosi więc o numer konta, ale szykuje też odwołanie do sądu. Pytania o dziką reprywatyzację i kamienicę przy ul. Noakowskiego 16 uderzyły w Hannę Gronkiewicz-Waltz i w jej rodzinę. Prezydent Warszawy przed komisją nigdy się nie pojawiła, ale oddane miliony pojawią się w miejskiej kasie.