Najnowsze

Najnowsze

"To nie jest reżim, który odda swoją broń atomową na piękne oczy"

- Ja byłbym sceptyczny, bo, póki co, to reżim północnokoreański wyciąga korzyści z tej sytuacji i jest uwiarygadniany w oczach świata, mimo że jest jedną z ostatnich stalinowskich dyktatur - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski, komentując piątkowe spotkanie Kim Dzong Una i prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina i szanse na porozumienie między obydwoma państwami. - Wydaje mi się, że to nie jest reżim, który odda swoją broń atomową na piękne oczy. Jego celem od lat 50. jest zjednoczenie Półwyspu Koreańskiego, najlepiej na własnych warunkach - dodał. W opinii byłego szefa MSZ dojdzie do spotkania przywódcy Korei Północnej z prezydentem USA Donaldem Trumpem. - Obaj będą mieli z tego korzyści wizerunkowe - ocenił Sikorski.

Możliwe porozumienie obydwu Korei? "Zmarnowanie tej szansy oznaczałoby katastrofę"

- Chiny odgrywają kolosalną rolę w tej kwestii - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były zastępca polskiego ambasadora w Pekinie Sylwester Szafarz, komentując spotkanie przywódców Korei Północnej i Południowej oraz szanse na porozumienie między obydwoma państwami. - Jestem realistą i umiarkowanym optymistą w tej mierze, z tego prostego względu, że szansa, jakie to spotkanie stwarza przed całym światem, jest ogromna. Zmarnowanie tej szansy oznaczałoby katastrofę - stwierdził. W ocenie Szafarza Chiny konsultują tę sprawę nie tylko z państwami koreańskimi, ale także między innymi z USA, Rosją i Japonią.

Nowy sondaż partyjny. PiS i PO w górę

PiS, PO, SLD - tak wyglądałaby pierwsza sejmowa trójka, gdyby wybory odbyły się teraz. Według najnowszego sondażu Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24, do Sejmu dostałoby się sześć partii.

Prognoza pogody na sobotę 28 kwietnia

W sobotę na zachodzie i północy Polski opady deszczu. Wszędzie indziej pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Bursztynowa Komnata w skali 1:2

W kompleksie bunkrów w Mamerkach w województwie warmińsko-mazurskim otwarto wierną replikę słynnego, zaginionego dzieła sztuki. Oryginalna Bursztynowa Komnata zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach pod koniec II wojny światowej. Gdyby ją odnaleziono, byłaby dziś warta setki milionów złotych.

PiS i PO w górę, traci Kukiz'15. Najnowszy sondaż

PiS częściowo odrabia sondażowe straty po sprawie nagród w rządzie. Z najnowszego sondażu KANTAR Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24 wynika, że poparcie dla partii rządzącej rośnie. Wzmacnia się też Platforma Obywatelska, ale łącznie z Nowoczesną jest mniej popularna niż PiS. Traci Kukiz'15.

Wzrost poparcia dla PiS. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA, 33 procent badanych zagłosowałoby na koalicję Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski. To wzrost o 5 punktów procentowych w porównaniu do badania z marca. Platforma Obywatelska zajmuje drugie miejsce z wynikiem 25 procent, a na trzeciej pozycji jest Sojusz Lewicy Demokratycznej z 8-procentowym poparciem.

Jak wygląda służba policyjnych konwojentów?

Ci, którzy zajmują się transportem najniebezpieczniejszych przestępców, ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. To policjanci z Wydziału Konwojowego Komendy Głównej Policji. Z czym wiąże się przewożenie ludzi oskarżanych o gwałty, zabójstwa i rozboje? Temu z bliska przyglądała się reporterka TVN24 Agnieszka Veljković.

Rodzice Alfiego Evansa walczą o to, by go zabrać do domu

kolejny dzień walki rodziców Alfiego Evansa. Tym razem już nie o wywiezienie chłopca do Włoch, bo to wykluczyła wczorajsza rozprawa, ale o możliwość zabrania synka do domu. Rodzice tłumaczą, że skoro Alfie nie jest już na oddziale intensywnej terapii, to oni w domu mogą mu zapewnić równie dobrą opiekę. Lekarze takiego rozwiązanie nie wykluczają, ale proszą o cierpliwość. Ich zdaniem Alfie powinien zostać w szpitalu jeszcze przez kilka dni. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Wypłata środków UE uzależniona od praworządności? Wkrótce ruszają negocjacje budżetowe

W przyszłym tygodniu w Brukseli ruszą wielkie negocjacje budżetowe. Ze wstępnych informacji wynika, że w projekcie budżetu, który pierwszy raz zostanie przedstawiony już 2 maja, znacznie więcej pieniędzy dostaną kraje południa Europy, które przyjęły największą falę uchodźców. W projekcie komisarzy wypłata unijnych funduszy będzie też uzależniona od przestrzegania zasady praworządności. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Balcerowicz: zmiany w wymiarze sprawiedliwości należy odwrócić bez względu na Unię Europejską

- W interesie Polski leżałoby to, żeby odwrócono te niszczycielskie zmiany w wymiarze sprawiedliwości, bez względu na Unię Europejską - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były wicepremier prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju, odnosząc się do możliwego powiązania wypłaty unijnych funduszy z przestrzeganiem praworządności. - W interesie Polski jest to, żebyśmy byli państwem prawa, a nie państwem bezprawia, gdzie jakaś rządząca grupa trzyma w ręku prokuraturę i, co gorsze jeszcze, sądy - stwierdził gość programu.

Rasistowski atak w Łodzi. Pomógł policjant po służbie

Agresja, alkohol i atak. Dialio mieszka w Polsce już kilka lat, ale czegoś takiego nie przeżył nigdy. Posypały się na niego nie tylko wyzwiska, posypały się też ciosy. Dwie kobiety były wyjątkowo agresywne, a ich obelgi rasistowskie. Gwinejczykowi pomógł policjant w cywilu, napastnikom może pomóc tylko adwokat, bo już siedzą w areszcie.