Najnowsze

Najnowsze

Wyprzedził na podwójnej ciągłej i pasach. Prawie potrącił 10-latka

Droga ze szkoły, którą 10-latek cudem przeżył. Widząc, że samochód staje, wszedł na pasy. Ale zza stojącego samochodu wyskoczył drugi, który na podwójnej ciągłej i pasach postanowił go ominąć. Szukam człowieka, który chciał zabić mi syna - napisał tata 10-latka w internecie. Pirat drogowy sam zgłosił się na policję.

Prognoza pogody na środę 10 stycznia

W środę na krańcach wschodnich Polski pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z przejaśnieniami. W pasie od Pomorza przez Kujawy, Wielkopolskę, Ziemię Łódzką po Śląsk i Małopolskę słabe opady deszczu do 5 mm. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na północnym-wschodzie i 4 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 8 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowy i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany.

Na manifestacji padło "jestem wk*****a". Żona prezydenta przesłuchiwana, protest przed komisariatem

Kilkadziesiąt osób na ulicy z transparentami w obronie żony prezydenta Poznania. Joanna Jaśkowiak została we wtorek przesłuchana przez policję w sprawie zawiadomienia, które wpłynęło od anonimowej osoby. Ktoś poczuł się urażony wulgarnymi słowami, które wypowiedziała w czasie czarnego protestu w marcu ubiegłego roku. Co dalej - na razie nie wiadomo. Przynajmniej jeśli chodzi o Joannę Jaśkowiak. Bo po wtorkowej manifestacji policja spisała dane kolejnych protestujących.

Lex Szyszko, córka leśnika i wycinka. 785 dni ministra środowiska

Po międzynarodowej aferze o Puszczę Białowieską resort środowiska przejmuje Henryk Kowalczyk. Skończyła się cierpliwość dla Jana Szyszki, który otrzymał dymisję. Walczył z kornikiem, wprowadzając do Puszczy kolejne harwestery i mocno wspierał myśliwych. Czy podobną politykę będzie prowadził jego następca, który wcześniej był szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów?

"Ekspert", "dobry teoretyk". Opozycja o nowym szefie MSZ

Polską dyplomacją nie pokieruje już Witold Waszczykowski. Jego obowiązki przejmie Jacek Czaputowicz - dotychczasowy podsekretarz stanu w resorcie spraw zagranicznych. O dymisji Witolda Waszczykowskiego mówiło się już od dłuższego czasu, wzbudzał wiele kontrowersji, wprowadził Polskę na kurs konfliktu z Brukselą.

100 lat temu idealista i wizjoner Thomas Woodrow Wilson wzywał do odbudowy niepodległej Polski

Dokładnie 100 lat temu, 8 stycznia 1918 roku, 10 miesięcy przed zakończeniem I wojny światowej, prezydent Stanów Zjednoczonych Thomas Woodrow Wilson przedstawił Kongresowi w orędziu program pokojowy, zawierający zasady powojennego ładu. Program, nazywany 14 Punktami Wilsona, w punkcie 13. dotyczył utworzenia niepodległej Polski. Zakładał on, że Polska powinna ponownie pojawić się na mapie świata, jako państwo niepodległe i wolne. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Migalski: Orban ma za uszami być może więcej niż PiS, ale mu to uchodzi na sucho

- Viktor Orban jest pragmatykiem. Umie się zachowywać i adaptować język do okoliczności. Innym językiem posługuje się w UE i innym w polityce krajowej. Najważniejsze jest to, że potrafi oceniać sytuację i wycofywać się z kontrowersyjnych decyzji, które sam podejmuje - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Rafał Trzaskowski (PO). - On od 9 lat jest premierem i zdążył nauczyć się tego, czego Morawiecki się nie nauczył - rzemiosła politycznego. Wie, kiedy zaprezentować cynizm, nie zatrzaskuje drzwi i nie obraża w sposób bezproduktywny - dodał drugi gość programu, Marek Siwiec, były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Zdaniem Siwca, porównywanie Morawieckiego z premierem Węgier jest "niezręczne". - Orban ma za uszami być może więcej niż PiS. Ten jego system jest korupcjogenny i media są ograniczone bardziej niż u nas. Uchodzi mu to na sucho właśnie dlatego, że ma umiejętność cofnięcia się i porozmawiania - ocenił z kolei trzeci gość, politolog dr Marek Migalski. - On wie po co jest polityka - do załatwiania interesów swoich obywateli - podkreślił.

Jeździli furgonetką zygzakiem. Byli pod wpływem alkoholu

Furgonetkę w centrum Olsztyna prowadziło - dwóch pijanych panów. Jeden miał półtora promila - drugi - dwa . I dla niepoznaki - zamieniali się za kierownicą. To nie jedyny podobny przypadek w ostatnich dniach. W Krakowie, na jednym z osiedli, kierujący białym autem miał problem z wyjazdem z parkingu. Zniszczył szesnaście aut, uderzył też w szlaban salonu samochodowego.

Prognoza pogody na wtorek 9 listopada

We wtorek na ogół słonecznie. Od południa będzie postępował stopniowy wzrost zachmurzenia. Na południowym zachodzie możliwy słaby deszcz lub mżawka. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na Podlasiu do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr na ogół umiarkowany i dość silny, w porywach 50-70 km/h, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe 1020 hPa.

Uszkodził 16 samochodów. Jest poszukiwany

Szesnaście uszkodzonych samochodów i szlaban. To efekt nocnego rajdu dwudziestoletniego studenta z Krakowa. Policja poszukuje sprawcy, który najprawdopodobniej był wpływem alkoholu lub narkotyków.

Awantura we Wrocławiu. Pijani mężczyźni zaatakowali Hindusa

Ofiarą trzech pijanych mężczyzn padł czekający na przystanku tramwajowym obywatel Indii. Przez jednego z napastników został uderzony. Na pomoc ruszył mu 25-letni mieszkaniec Wrocławia. Agresywni mężczyźni zostali szybko po tym zdarzeniu zatrzymani. Usłyszeli zarzuty.