Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na środę 28 marca

W środę na Kaszubach, Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu pogodnie. Gdzie indziej opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna w dzień od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Polsko-rosyjskie "wet za wet". Kto i jak pada ofiarą zasady wzajemności?

Wydalenie dyplomatów, wycofanie ambasadora, czy w końcu zerwanie dwustronnych relacji. Każde z tych dyplomatycznych rozwiązań ma inne znaczenie i jest stosowane w innych sytuacjach. W latach 90. na przykład persona non grata w Polsce był Władimir Żyrinowski. W jednej z wypowiedzi porównał nasz kraj do kobiety lekkich obyczajów. Kiedy i za co ostatni raz wydaliliśmy rosyjskich dyplomatów? Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"To już nie jest symbol. To zaboli Rosjan bardzo mocno"

Mnie zaskoczyła ta liczba 60 w wykonaniu Stanów Zjednoczonych - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były premier Kazimierz Marcinkiewicz, komentując solidarną reakcję Zachodu na próbę otrucia byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala. - To już nie jest symbol. To zaboli Rosjan bardzo mocno - dodał były premier

Wydalanie dyplomatów w praktyce. "Potrzebny rytuał"

Tam się nie dzieje nic innego poza cywilizowaną rozmową - powiedziała w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS była ambasador w Moskwie Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, tłumacząc jak odbywa się wydalanie dyplomatów z danego kraju i dodała, że jest to "potrzebny rytuał". - Nie ma żadnego ograniczenia, żadnego numerus clausus, który by mówił: wyrzucamy i koniec, na to miejsce nikt nie może przyjechać. Nie. Wkrótce przyjedzie na to miejsce dwudziestu kilku dyplomatów, czy pracowników ambasady do Londynu, sześćdziesięciu do placówek amerykańskich - powiedział z kolei Jan Wojciech Piekarski, specjalista ds. protokołu dyplomatycznego.

Dyplomatyczny gest solidarności. Kilkanaście krajów wydali rosyjskich dyplomatów

Wielka dyplomatyczna akcja przeciwko Rosji. Polska wydali czterech rosyjskich dyplomatów - podobnie zrobią Niemcy, kilkanaście innych krajów Unii Europejskiej i - co najbardziej zaboli Rosjan - Amerykanie. To gest solidarności z Wielką Brytanią po zamachu na Siergieja Skripala. Rosjanie są wściekli. Mówią o chamstwie, bandytyzmie i odwecie.

"Zbyt wiele rzeczy wokół śmierci Igora jest dziwnych"

Stali na wrocławskim rynku i nagrywali policyjną interwencję. Błyskawicznie ich namierzono, zatrzymano, skuto i odebrano telefony. Czemu umorzono śledztwo w sprawie zatrzymania świadków interwencji wobec Igora Stachowiaka?

Prognoza pogody na wtorek 27 marca

Wtorek będzie pochmurny, ale z przejaśnieniami. Na Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej, Warmii, Mazurach i w Wielkopolsce więcej przejaśnień i na ogół bez opadów. Poza tym opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Podlasiu do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1000 hPa.

Notatka, która mogła powstrzymać zbrodnie

Bestialskie morderstwa i gwałty tak zwanego gangu kantorowców można było przerwać już na samym początku. Reporter "Superwizjera" TVN odnalazł policyjną notatkę, w której Tadeusz Grzesik był wskazywany jako możliwy sprawca. Wątpliwości mogłoby rozwiać badanie DNA, ale ćwierć wieku temu rzadko je stosowano. Grzesik w końcu wpadł - kilkadziesiąt zbrodni później.

Prognoza pogody na poniedziałek 26 marca

W poniedziałek na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie pogodnie. Poza tym opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień od 7 stopni Celsjusza na Pomorzu do 10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Ratownicy wspominają akcję w kamienicy w Poznaniu

Wracamy do tragedii z Poznania, gdzie na początku marca eksplodowała kamienica. W wybuchu zginęło 5 osób. Zasypanych pod gruzami ofiar szukali strażacy z kilkunastoma psami. - To była trudna akcja - wspominają ratownicy i zaznaczają, że do tej pory nie wynaleziono nic skuteczniejszego niż psi nos.

Strażacy chcą, by korytarze życia znalazły się w Kodeksie Drogowym

Za blokowanie przejazdu - wysoki mandat. Dolnośląscy strażacy chcą, by obowiązek tworzenia korytarza życia dla jadącego na sygnale pojazdu trafił do Kodeksu Drogowego. Do wyobraźni kierowców próbują przemówić już od dawna. Jednak to, co za granicą jest normą, na polskich drogach jest ciągle wyjątkiem.

Piracki rajd złotym lexusem. "To chyba normalnemu kierowcy się w głowie nie mieści"

Zrobił sobie rajd po chodniku. Slalomem omijał pieszych w alei Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Teraz policja sprawdza, kto siedział za kierownicą złotego lexusa i czy to ta sama osoba łamała przepisy w stolicy i w jej okolicach. Po tym, jak nagranie zostało umieszczone na platformie Kontakt24, internauci rozpoznali auto i nadsyłają kolejne nagranie, na których widać, jak kierowca przejeżdża skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Brutalne morderstwa i błędy śledczych. "Superwizjer" o "gangu kantorowców"

Podawał się za plantatora truskawek, a naprawdę stał na czele "gangu kantorowców", który mógł zamordować nawet kilkadziesiąt osób. Odsiaduje dożywocie, a na światło dzienne wychodzą coraz to nowe szczegóły zarówno zbrodni gangu, jak i błędów śledczych. Unikalne materiały w sobotę w "Superwizjerze", w TVN24 o godzinie 20:00.