Najnowsze

Najnowsze

Schnepf: gra jest o coś większego niż skarcenie reżimu Asada

- Gra jest o coś większego niż skarcenie reżimu Asada za użycie broni chemicznej. To jest gra o Bliski Wschód i odsunięcie wpływów Iranu i Rosji z tego regionu. Mówimy tu o polityce globalnej - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były ambasador RP w USA Ryszard Schnepf, komentując sytuację wokół Syrii. - Spodziewam się, że nie będzie odwetu rosyjskiego. Myślę, że Bliski Wschód jest jednak w rękach Zachodu - dodał, choć zaznaczył, że skupienie zainteresowania USA w tym rejonie może okazać się "niebezpieczne dla naszego regionu". - Trzymajmy kciuki za to, że Donald Trump będzie przywódcą wolnego świata - stwierdził z kolei Michał Baranowski, dyrektor German Marshall Fund. - Sprawa budowana jest na forum ONZ, ale nie możemy się spodziewać konsensusu dyplomatycznego. Rosjanie i najprawdopodobniej Chińczycy to zablokują - uważa ekspert.

"Sprawa wyborów nie jest specjalnie ważna dla młodych ludzi"

Czy sprawa Cambridge Analytica, firmy, która posługując się danymi Facebooka wywarła wpływ na wybory prezydenckie w USA zmieni sposób korzystania z portali społecznościowych? - Sprawa wyborów nie jest specjalnie ważna dla młodych ludzi. Oni często nie uczestniczą w procesie wyborczym, nie są specjalnie zainteresowani. Żyją jednak trochę w świecie obok - ocenia w "Faktach z Zagranicy " w TVN24 BiS psycholog dr Leszek Mellibruda. - Natomiast fakt poczucia zagrożenia może, że ktoś ich obserwuje, może na to wpływać - dodał.

Ostry spór o Żołnierzy Wyklętych. Pracownik IPN zwyzywał przeciwników pomnika od "swołoczy"

Ostre słowa z ust przedstawiciela gdańskiego IPN. Mieszkańcy Czarnego w Pomorskiem dowiedzieli się od Piotra Szubarczyka, że są "wyjątkową swołoczą" i "tchórzliwymi kanaliami", a ich wnuki na nich "naplują". Pracownik Instytutu zdenerwował się, bo nie udało mu się przekonać mieszkańców do poparcia budowy pomnika Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej zapowiada postępowanie w sprawie zachowania swojego pracownika.

Terroryzuje stacje benzynowe i ucieka z utargiem. "Wyznaczamy nagrodę"

Przychodzi rano, straszy i zabiera łup. Terroryzuje ludzi i ucieka z gotówką. Już drugi raz napadł na tę samą stację benzynową, więc właściciel pokazuje film i chce dać nagrodę. Takich napadów od początku roku było już w sumie dziewięć, ale policja jakoś nie może wpaść na trop napastnika.

Tysiące Polaków wspólnie żegnały ofiary katastrofy smoleńskiej

To miała być zwykła sobota, ale zwykły nie był także każdy następny dzień. Trudno było w to uwierzyć, trudno było patrzeć na trumny. Trudne było wszystko, ale łatwiej było razem. 96 osób wracało do domu przez tłumy, kwiaty i łzy. Polacy wspólnie ich witali, zaraz potem wspólnie żegnali, a później wspólnie wspominali. I warto o tym pamiętać.

Prognoza pogody na środę 11 kwietnia

We wtorek w województwach północnych przelotny deszcz, a w pozostałych regionach kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, na ogół wschodni. W strefie brzegowej porywy do 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe 1000 hPa.

Wiosna. Do Pentowa wróciły bociany

Nie ma wątpliwości, że już wiosna. Dwanaście bocianich gniazd w Pentowie ma już swoich lokatorów, ale dla kolejnych ptaków też się znajdzie miejsce. Natura im sprzyja w tym roku. Jest dużo wody, będzie dużo jedzenia. Żaden bocian nie będzie głodny, choć nie brakuje chętnych na dokarmianie.

Są szybsi od karetki, ale w przepisach nie ma o nich mowy

Korki, tłok, brak korytarzy życia. Bywa, że zanim karetka dotrze do poszkodowanych, musi pokonać prawdziwy tor przeszkód. Łatwiej motocyklem – pomyśleli w Łodzi i już wkrótce w służbie pogotowia pojawi się tam jednoślad. Motoambulanse nie są nowością, ale w ustawach mowy o nich nie ma. Brakuje więc przejrzystych przepisów dotyczących ich finansowania.

Lekarz kontra hejterzy. Sprawa trafiła do prokuratury

Prokuratura Rejonowa w Tychach zajmie się oskarżeniem pediatry przeciwko ludziom, którzy atakowali go w internecie. Doktor Dawid Ciemięga pisał o skuteczności szczepionek. Merytorycznie odnosił się do argumentów ich przeciwników. Ale siła argumentu zderzyła się z murem hejtu.

Hełmy "orzeszki" mają zostać odnowione. Za 8 milionów złotych

50 tysięcy starych stalowych hełmów wojskowych wz. 67 (nazywanych przez żołnierzy "orzeszkami") ma zostać odnowionych. Czeka je malowanie i piaskowanie. Koszt to osiem milionów złotych. Żołnierze zastanawiają się, po co komu takie starocie. Eksperci uważają, że te hełmy chronią przez kulami niewiele lepiej niż wojskowa czapka.

Kamiński: dopóki PiS nie wycofa się z ustaw o sądach, nie będzie kompromisu z Brukselą

- Tak naprawdę do niczego nie doszło, na razie jest dyplomatyczne gadanie - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów, komentując wizytę wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa w Polsce. - Fakty są takie, że dopóki PiS nie wycofa się ze swoich skandalicznych ustaw dotyczących ustroju sądów, nie będzie kompromisu z Brukselą - zaznaczył. - Jeśli okaże się, że pod wpływem negocjacji z KE Polska zmienia prawo, to będzie bardzo duże osiągnięcie Komisji - stwierdził z kolei Paweł Kowal z PAN. - Oni wyczuwają, że polski rząd tego chce - dodał.

Bosacki: jest pewne, że Donald Trump zrobi coś spektakularnego

- Jest pewne, że Donald Trump coś spektakularnego zrobi - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Marcin Bosacki, były ambasador RP w Kanadzie, komentując słowa prezydenta USA po prawdopodobnym ataku bronią chemiczną w Syrii. Zdaniem gościa programu, Trump rok temu "zrobił rzecz widowiskową", kiedy to rozkazał wystrzelenie kilkudziesięciu rakiet w kierunku syryjskiej bazy wojskowej. - Rok temu to nie wpłynęło na przebieg wojny w Syrii, była to pokazówka - podkreślił. - Tym razem mogą to być ataki na budynki rządowe, czy też długotrwałe bombardowania - uważa Bosacki. Jego zdaniem wskazują na to gorsze stosunki USA i Rosji i ostatnie sankcje, nałożone na ludzi z bliskiego otoczenia Władimira Putina.

Leżanki i fotele od WOŚP dla rodziców małych pacjentów

Szpitalna warta przy chorym dziecku - na podłodze, na krześle, na parapecie, 24 godziny na dobę. I to jeszcze czasem za pieniądze. Lekarze robią co mogą, żeby rodziców nie rozdeptać, Ministerstwo Zdrowia w końcu zrobiło coś, żeby ich nie rozliczać. A Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy robi swoje - ma być ponad 4 tysiące leżanek i foteli.

Prognoza pogody na wtorek 10 kwietnia

We wtorek zachmurzenie małe, po południu wzrastające. W zachodniej i północno-wschodniej części kraju bez opadów, poza tym miejscami przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na Wybrzeżu Gdańskim, 23 stopni Celsjusza w centrum kraju do 24 stopni Celsjusza miejscami na wschodzie. Wiatr południowo-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny, w porywach do 60 km/h wiatr w burzach silny do 70 km/h.

Drogowy absurd. Asfalt wylany wokół samochodów

Miał być drogowy luksus, a jest drogowy absurd i pytanie, kto za niego zapłaci? Na jednym z warszawskich skrzyżowań zaplanowano wymianę nawierzchni. Na czas remontu odcinek jezdni został wyłączony z ruchu. Kilku kierowców jednak zakaz złamało. Ale plan to plan, więc drogowcy asfalt wylali wokół zaparkowanych samochodów.

Schody ruchome wciągnęły but 10-latki

Wszystko działo się w jednej z warszawskich galerii handlowych i jak opisują świadkowie, gdyby nie szybka reakcja matki, która wyszarpnęła nogę z buta, ta zostałaby zmiażdżona.

Obrazy warte 2 miliardy i próba wyłudzenia 160 milionów. Ruszył proces

Seria unikalnych obrazów za ponad dwa miliardy złotych. To był prawie rekord, a były więzień prawie został najlepiej opłacanym malarzem w historii. Prawie, bo nie chodziło tu o sztukę malarską, a sztukę wyłudzenia VAT. 160 milionów złotych - tyle chcieli zainkasować dwaj mieszkańcy Pabianic. Kupiec prowadził sklep mięsny, malarz autorską technikę opracował za kratami. I razem z kolegą może teraz tam wrócić. Właśnie rusza ich proces.

"Rekordowe liczby turystów". Polacy witają wiosnę

Zderzenie zimy z latem, czyli pożegnanie śniegu i powitanie temperatur przekraczających plus 20 stopni Celsjusza. Zima nam się przedłużyła, za to wcześniej przyszło lato. O tym, że to jednak wiosna, przypominają kwitnące krokusy.

Prognoza pogody na poniedziałek 9 kwietnia

W poniedziałek na północnym wschodzie Polski po południu możliwe burze. Na pozostałym obszarze kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna w dzień od 19 stopni Celsjusza na Pomorzu do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 60 km/h, południowy.