Bluzy, koszulki, torby. Robert Biedroń otworzył sklep internetowy

05.12.2018 | Bluzy, koszulki, torby. Robert Biedroń otworzył sklep internetowy
05.12.2018 | Bluzy, koszulki, torby. Robert Biedroń otworzył sklep internetowy
Maciej Mazur | Fakty TVN
05.12.2018 | Bluzy, koszulki, torby. Robert Biedroń otworzył sklep internetowyMaciej Mazur | Fakty TVN

Tego jeszcze w polityce nie było i przyznają to sami politycy. Robert Biedroń otwiera sklep, bo chce stworzyć partię polityczną. Zbiera pieniądze, sprzedając gadżety: koszulki, kubki, torby i znaczki.

Robert Biedroń dla swoich sympatyków ma odzieżową propozycję z własnego sklepu. "Oddaję w wasze ręce symbole, dzięki którym wszyscy, którzy chcą prawdziwej zmiany w Polsce, będą mogli to pokazać. To też okazja, by wesprzeć nasz ruch w budowaniu bardziej otwartej, uśmiechniętej Polski, bo to na naszą działalność trafią wszystkie zyski ze sprzedaży" - zachwala.

- Możemy pokazać, że się potrafimy angażować. Że da się. Że jesteśmy w stanie się policzyć - mówi były prezydent Słupska. - Możemy iść pod prąd utartym schematom w polityce - zapewnia.

- No do tej pory tego w polskiej polityce nie było - komentuje Marcin Kierwiński, poseł PO. - Przyjmuję to ze zdziwieniem. Lubię rzeczy ciekawe - dodaje Tadeusz Cymański.

Modelem w sklepie jest sam Robert Biedroń. Sprzedaje bluzy po 110 złotych i koszulki po 50 złotych. Są też nieco tańsze kubki, torby i znaczki do wpinania. Co Robert Biedroń zrobi z zyskami ze sprzedaży? To podstawowe pytanie, gdy w grę wchodzą pieniądze.

- Może Biedroń pomyślał sobie tak: jestem popularny, to jest mój moment. Nawet jak nie zrobię dużego ruchu politycznego, bo to przecież zawsze jest znak zapytania, to przynajmniej trochę zarobię - ocenia Marcin Kierwiński.

Kasiorka i przekaz

W sklepie internetowym Roberta Biedronia taki ruch, że strona co jakiś czas pada. Czyli chyba interes się kręci. - Przyjemne z pożytecznym. Trochę kasiorki, trochę szmalu naciągnie, mówiąc nieładnie, a przy okazji pójdzie w świat przekaz - uważa Tadeusz Cymański.

Zgodnie z przepisami, takich sklepów partie polityczne nie mogą prowadzić. Ruch Biedronia jednak nie jest partią, właściwie nie jest jeszcze ruchem.

- Partie, które startują, rzeczywiście nie mają środków, żeby się promować. Myśmy skorzystali z takich mikrowpłat i przyniosło to efekt - wspomina poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz.

Nowoczesna nie miała powodzenia w sprawach finansowych. Prośba o zrzutkę na napisanie ustawy zwalczającej przemoc ekonomiczną, która wystosowała Nowoczesna w październiku zeszłego roku, została przez internautów odebrana dość chłodno.

Sklep Roberta Biedronia dopiero otworzył podwoje, więc jeszcze nie wiadomo, czy jest to odzież szyta drobnym ściegiem czy też grubymi nićmi.

Autor: Maciej Mazur / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: robertbiedron.pl

Pozostałe wiadomości

Lada dzień w koalicji rządowej ma się dokonać przełom w sprawie związków partnerskich. Tego oczekuje premier Donald Tusk. Po wyborach europejskich partie rządzące chcą przyspieszyć, ale spierają się, w czym i zaczynają się nawzajem blokować. Lewica może w Sejmie zatopić projekt przywrócenia niedziel handlowych, a PSL - projekt związków partnerskich.

Związki partnerskie i niedziele handlowe dzielą koalicjantów. "Każdy poseł podejmuje indywidualną decyzję"

Związki partnerskie i niedziele handlowe dzielą koalicjantów. "Każdy poseł podejmuje indywidualną decyzję"

Źródło:
Fakty TVN

Nie ma pewności, czy w Sejmie jest większość potrzebna do uchwalenia zmian znoszących zakaz handlu w niedziele. Na razie Lewica razem z Prawem i Sprawiedliwością są przeciwne, a Konfederacja jest w tej sprawie podzielona. Jak wygląda liczenie politycznych szabel przed głosowaniem?

Czy handlowe niedziele częściowo powrócą? "To nie Ryszard Petru będzie rozładowywał palety w hipermarketach"

Czy handlowe niedziele częściowo powrócą? "To nie Ryszard Petru będzie rozładowywał palety w hipermarketach"

Źródło:
Fakty TVN

Nowy obiekt na przekopie Mierzei Wiślanej. Specjalny statek to pogłębiarka. Ma zadbać o to, żeby dno było na głębokości pięciu metrów, a nie półtora metra. Będzie miała sporo pracy, bo odcinek toru wodnego od Bałtyku do portu w Elblągu ma 20 kilometrów długości.

Ursa niemal gotowa do pracy. Rozpoczęły się próby morskie pogłębiarki

Ursa niemal gotowa do pracy. Rozpoczęły się próby morskie pogłębiarki

Źródło:
Fakty TVN

Skandaliczne warunki pracy i problemy podwykonawców na ogromnej polskiej budowie - Olefiny 3. Dziennikarze "Uwagi!" TVN wrócili pod Płock, by wysłuchać tym razem polskich pracowników i przedsiębiorców. Oni też skarżą się na naruszanie przepisów prawa i bulwersujące praktyki.

Ciąg dalszy dziennikarskiego śledztwa w sprawie inwestycji Orlenu. "Na tej budowie łamane jest wszystko, co tylko jest możliwe"

Ciąg dalszy dziennikarskiego śledztwa w sprawie inwestycji Orlenu. "Na tej budowie łamane jest wszystko, co tylko jest możliwe"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Przedmiot edukacja zdrowotna ma wejść do szkół w ciągu dwóch lat, ale w Częstochowie już teraz mają pomysł, jak ten nowy przedmiot może wyglądać. W Zespole Szkół Ekonomicznych ruszył pierwszy w Polsce program edukacyjny dotyczący zapobiegania nowotworowi piersi. Pierwsza lekcja już się odbyła. Zajęcia prowadziły uczennice, które wcześniej pod okiem Amazonek zdobywały wiedzę na temat samobadania piersi. Teraz chcą zachęcać do tych badań swoje koleżanki z klasy.

Uczą rówieśniczki o profilaktyce raka piersi. "Wychodzimy naprzeciw temu, co będzie w podstawie programowej"

Uczą rówieśniczki o profilaktyce raka piersi. "Wychodzimy naprzeciw temu, co będzie w podstawie programowej"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

W Koszalinie trwa Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Publiczność będzie mogła obejrzeć aż 130 filmów, w tym kilkanaście premier. Laureatów konkursu poznamy w sobotę.

130 filmów, w tym kilkanaście premier. Święto kina w Koszalinie

130 filmów, w tym kilkanaście premier. Święto kina w Koszalinie

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Uwolnienia handlu w niedziele chcą galerie handlowe i Ryszard Petru - oceniła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, ministra rodziny pracy i polityki społecznej, gość "Faktów po Faktach" w TVN24. To odpowiedź na pytanie o dzisiejszą debatę w Sejmie nad projektem Polski 2050, dotyczącym zmian w zakazie handlu w niedziele. Ministra skomentowała również propozycję rządu w kwestii podwyżek dla budżetówki i minimalnego wynagrodzenia na 2025 rok.

Dziemianowicz-Bąk o powrocie handlu w niedziele: chcą tego galerie i Ryszard Petru

Dziemianowicz-Bąk o powrocie handlu w niedziele: chcą tego galerie i Ryszard Petru

Źródło:
tvn24.pl

Jacek Siewiera, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24, że głównymi założeniami prezydenckiego projektu dotyczącego sił zbrojnych są wprowadzenie systemu kierowania obroną państwa, wprowadzenie stałych planów obrony oraz reforma systemu kierowania i dowodzenia. Odniósł się też do tego, że prezentował ten projekt w Sejmie niemal przy pustej sali. - To zdumiewające i porażające - ocenił.

Niemal pusta sala sejmowa podczas wystąpienia szefa BBN. Siewiera: zdumiewające i porażające

Niemal pusta sala sejmowa podczas wystąpienia szefa BBN. Siewiera: zdumiewające i porażające

Źródło:
TVN24, PAP

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego ruszyła giełda nazwisk do obsadzenia najważniejszych stanowisk w UE. Układanka trudna, bo musi uwzględniać interesy narodowe i partyjne. A czasu coraz mniej, bo już 1 lipca prezydencję w Unii Europejskiej obejmują Węgry. I można się obawiać, że Viktor Orban chciałby utrudnić wybory na kluczowe unijne stanowiska. 

Powyborcza układanka w Unii Europejskiej. "W tej podróży zapiąłbym pasy"

Powyborcza układanka w Unii Europejskiej. "W tej podróży zapiąłbym pasy"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To wielki dzień dla fanów grupy, która rozsławiła k-pop na całym globie. Najstarszy z członków zespołu BTS, który jako pierwszy rozpoczął obowiązkową służbę wojskową pod koniec 2022 roku, w środę oficjalnie ją zakończył. To trudne czasy dla fanów grupy, bo ich trasy koncertowe zaplanowano dopiero na 2025 i 2026 rok, kiedy wszyscy członkowie zespołu opuszczą armię. W Korei Południowej służba wojskowa jest obowiązkowa z powodu zagrożenia ze strony reżimu Kim Dzong Una.

Pierwszy z członków BTS zakończył szkolenie wojskowe. "Pozostali nadal odbywają służbę"

Pierwszy z członków BTS zakończył szkolenie wojskowe. "Pozostali nadal odbywają służbę"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS