Polacy decydują. Pierwsze sondażowe wyniki o 21:00

Wybory do europarlamentu trwają dziś do godz. 21. Trzeba zabrać dowód osobisty lub paszport i postawić krzyżyk przy nazwisku wybranego kandydata. 30 milionów Polaków jest uprawnionych do głosowania w eurowyborach. Wtedy zamknięte zostaną lokale wyborcze i poznamy pierwsze sondażowe wyniki. W TVN24 program specjalny już od 19:20.

"Czerniak jest najbardziej agresywnym i niebezpiecznym nowotworem"

Czerniak to najczęstszy i najbardziej niebezpieczny nowotwór skóry. Ale działa tu zasada: im szybsza diagnoza, tym większa szansa na całkowite wyleczenie. Dlatego w wielu miastach NFZ zaprasza na bezpłatne badania w ramach kampanii "Planuję długie życie". Na mieszkańców czekali dermatolodzy, którzy sprawdzali czy znamiona na skórze mogą być niepokojące, ale też doradzali co robić, żeby zmniejszyć ryzyko zachorowania.

71. rocznica śmierci rotmistrza Pileckiego

71 lat temu w więzieniu na Rakowieckiej w Warszawie stracono rotmistrza Witolda Pileckiego. To dzięki niemu świat dowiedział się o tym, co działo się za murami obozu Auschwitz Birkenau. Rotmistrz został aresztowany przez władze komunistyczne tuż po wojnie. Po długich i okrutnych torturach został skazany na śmierć. Do tej pory miejsce jego pochówki jest nieznane.

"Jeden znak X, w jednej kratce"

Politycy kampanię zakończyli, w niedzielę głos będą mieli wyborcy. Wybory do Parlamentu Europejskiego rozpoczną się o 7:00 i potrwają 14 godzin. Do końca głosowania obowiązuje cisza wyborcza. Za jej złamanie grozi słona kara. Nawet milion złotych.

Służby mają ręce pełne roboty. Od wtorku ponad 8 tysięcy interwencji

Ponad 60 uszkodzonych domów, zalane piwnice i drogi. I to tylko ostatniej doby. Ulewy i wezbrane rzeki od połowy tygodnia to wyzwanie dla mieszkańców, ale i dla służb. Od wtorku było ponad 8 tysięcy interwencji. Wciąż są ostrzeżenia hydrologiczne - trzeciego stopnia na południowym wschodzie, drugiego na Dolnym Śląsku i pierwszego na Mazowszu.

Więzienie za gwałt. Sąd: były policjant wykorzystał przewagę nad osadzoną

Sąd Rejonowy w Brodnicy uznał byłego policjanta Krzysztofa G. winnym. W pomieszczeniu dla osób zatrzymanych miał przekroczyć swoje uprawnienia i poprzez wykorzystanie stosunku zależności pomiędzy funkcjonariuszem i osadzoną doprowadził do obcowania płciowego. Sąd skazał mężczyznę na 2 lata i 6 miesięcy pozbawiania wolności.

Wieczór wyborczy w TVN24. "Będą jak zwykle ogromne emocje"

Wieczór wyborczy w TVN24. Program specjalny wystartuje o 19:20, a o 21:00 Anita Werner i Grzegorz Kajdanowicz przedstawią sondażowe wyniki wyborów. Przygotowania trwają od wielu tygodni. 12 prezenterów, 15 reporterów, a w kulisach kilkaset osób, które czuwają nad każdym elementem programu.

Jedna karta, a na niej jeden kandydat do wyboru. Jak i gdzie można oddać głos?

Ostatnie gorące godziny kampanii wyborczej i ostatni moment, żeby pobrać dokument uprawniający do głosowania poza miejscem swojego zamieszkania. Choć czas na dopisanie się do spisu wyborców już minął, wciąż można pobrać zaświadczenie, które pozwoli głosować w dowolnym miejscu w kraju i za granicą. Kiedy, gdzie i w jaki sposób głosować?

Ekowagary. "Chcemy korzystania z odnawialnych źródeł, a nie węgla"

Młodzi ludzie na całym świecie zamiast do szkół wychodzą na ulice, by zmotywować polityków do bardziej stanowczych działań w zakresie ochrony środowiska. Uczestnicy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego domagają się reakcji rządzących na ocieplenie klimatu. Chcą też poprawy edukacji ekologicznej – nie tylko wśród najmłodszego pokolenia. I ostrzegają, że na opieszałość nie ma już czasu.

Wezbrane rzeki i podtopienia na południu Polski. "Jest pełna mobilizacja"

Wezbrane rzeki i podtopienia na południu Polski. Miejscami sytuacja powoli się stabilizuje, ale wielka woda wciąż jest groźna. Przez Kraków przeszła fala kulminacyjna. Od wtorku strażacy interweniowali już ponad 6 tysięcy razy. Poważna sytuacja wciąż jest w województwach małopolskim, śląskim i w świętokrzyskim.

"Walczymy do wieczora o każdy głos". Sondaż dla Faktów TVN i TVN24

Politycy do końca wykorzystują swój czas przed ciszą wyborczą. Zamilkną o 24:00, a w niedzielę okaże się, kogo do siebie przekonali. Do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego w specjalnym orędziu zachęca prezydent. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 pokazuje, że różnica między Prawem i Sprawiedliwością a Koalicją Europejską jest niewielka.

Wielkie zmiany w Kodeksie karnym. "Szok i niedowierzanie"

Ministerstwo Sprawiedliwości wycofuje się ze zmiany artykułu 212 Kodeksu karnego i mów, że zmiana wymaga dyskusji. Krytycy nowelizacji całości mówią o szeregu absurdalnych przepisów. Zmienia się ponad 200 przepisów, a ta gigantyczna nowelizacja dokonuję się w błyskawicznym tempie.

Stworzył wiele legendarnych okładek płyt. Nie żyje Rosław Szaybo

Elton John, Janis Joplin, Judas Priest, czy The Clash – to tylko początek długiej listy słynnych artystów, z którymi współpracował Rosław Szaybo. Polak wsławił się stworzeniem wielu znakomitych okładek płyt. Był jednym z przedstawicieli tak zwanej polskiej szkoły plakatu. Zmarł w wiekul 85 lat.

Niepełnosprawni protestowali w Warszawie

Zapomnieliście o nas, więc przypominamy o sobie - mówią niepełnosprawni do rządzących i pytają, co z obietnicami i deklaracją pomocy sprzed roku? Niepełnosprawni w deszczu i na wózkach przemierzali stolicę Polski i znowu przypominali, że po prostu chcą godnie żyć.

"Wyborcza": spotkania prezesa PiS i premiera z prezes TK

"Gazety Wyborczej" napisała w czwartek, że w mieszkaniu prezes Trybunału Konstytucyjnego odbywają się cyklicznie spotkania i biorą w nich udział prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz premier Mateusz Morawiecki. "Gazeta Wyborcza" napisała, że zdarza się, iż prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjeżdża do Julii Przyłębskiej dwa, a nawet trzy razy w tygodniu.

W niedzielę list hierarchów w sprawie pedofilii

W niedzielę wierni w Kościołach w całej Polsce powinni usłyszeć list biskupów w sprawie pedofilii w Kościele. To oddanie głosu ofiarom i uderzenie się w pierś, ze polski Kościół nie uczynił wszystkiego, żeby zapobiec krzywdom.

Schronisko koło Mielca zostało zalane. Pracownicy ewakuowali zwierzęta

Schronisko dla bezdomnych zwierząt zostało odcięte od świata. Przerwany wał przeciwpowodziowy w okolicach Mielca na Podkarpaciu spowodował zalanie niemal całego azylu. Pracownicy musieli otworzyć kojce, by psy nie utonęły. Wody było tak dużo, że do schroniska można było dopłynąć jedynie łodzią. W ten sposób ewakuowano wszystkie zwierzęta.

Pogodowy alert na południu Polski. Tysiące interwencji

Po tygodniach suszy przyszły ulewne deszcze. Wezbrane rzeki i potoki wylały, a strażacy przeprowadzili już tysiące interwencji. Pogoda jest gwałtowania i niebezpieczna. W niebo z niepokojem patrzą szczególnie mieszkańcy Małopolski, Podkarpacia i Śląska. Strach da się odczuć też w Świętokrzyskiem.