3 dni zabawy, ponad 60 artystów. Rusza Top Of The Top Festiwal

Przebój za przebojem i plejada muzycznych gwiazd - czyli Top Of The Top Sopot Festiwal. Zacznie się od koncertu "Forever Young". W ciągu trzech dni, na scenie Opery Leśnej pojawi się ponad 60 artystów. Będą najnowsze hity i te, które na listach przebojów królowały w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Zwłoki 77-latka wyłowiono z rzeki w walizce. Jego "opiekun" usłyszał wyrok

Miał opiekować się starszym mężczyzną, ale udusił go torebką foliową, a następnie włożył ciało do walizki i wrzucił do rzeki. Jest wyrok za te zbrodnię. 55-letni mężczyzna ma spędzić 25 lat za kratami. Skazany do winy się nie przyznawał. Twierdził, że wrzucił zwłoki do wody, bo taka była ostatnia wola zmarłego.

Apele Erodgana nie pomagają. Amerykańskie cła uderzyły w Turcję

Turecka lira leci na łeb, na szyję. Giełda nurkuje, gospodarka traci. Prezydent stara się zakneblować opozycję i media, nasyła służby, stale zwiększa swoją władzę i nasila propagandę, ale to nie pomaga - zagraniczni inwestorzy uciekają, a Waszyngton podwaja cła na turecką stal i aluminium. Apele władz do Turków, by zawierzyli Allachowi i, wyzbywając się dolarów, wsparli rodzimą walutę, przekonują niewielu.

Wytańczyć marzenia. Fundacja zorganizowała wyjątkowe warsztaty tańca

Mimo niepełnosprawności, spełniają swoje marzenia. A ich marzeniem jest taniec. W Łodzi zakończyły się warsztaty tańca dla niepełnosprawnych dzieci na wózkach. Pomysłodawcą jest Fundacja "Dom w Łodzi", która prowadzi dom dziecka dla chorych, niepełnosprawnych dzieci. A impulsem do zorganizowania warsztatów była jedna z podopiecznych fundacji, 8-letnia Julia. Dzięki niej spełniło się marzenie innych dziewczynek.

Pokazy w Warszawie, aukcja w Janowie. Spada prestiż Pride of Poland

40 lat tradycji Pride of Poland do zmiany. Pokazy i prezentacja odbędą się w sobotę w Warszawie, a aukcja w niedzielę w Janowie. Środowisko związane z hodowlą koni arabskich nie kryje zaskoczenia. Rosną długi, spada prestiż i liczba wystawianych na aukcji koni. PiS zmienił prezesów, a teraz nowe władze zmieniają legendarną aukcję.

Policja walczy z blokowaniem lewych pasów jezdni przez ciężarówki

Nie dla "wyścigów słoni" na drogach. Trwa akcja "Tir". Policja w całym kraju zaledwie w ciągu tygodnia zatrzymała ponad 650 kierowców ciężarówek, którzy wyprzedzali inne tiry w miejscu niedozwolonym lub tamowali ruch na autostradach i drogach ekspresowych. Zdaniem funkcjonariuszy drogówki zatory na trasach szybkiego ruchu najczęściej spowodowane są przez blokowanie lewego pasa przez samochody ciężarowe. Szczególnie w okresie wakacji. Dlatego działania policji prowadzone będą nawet do września.

W Bolesławcu praca wre. Agenci CIA czekają na talerze

Ceramika Artystyczna Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu zaprojektowała i wyprodukowała unikatowe zamówienie dla agencji CIA w Stanach Zjednoczonych. Kilka miesięcy trwało dopasowanie kolorów i wzorów do loga - bo wszystkie talerze, dzbanki i filiżanki je posiadają. I nawet logo agencji jest za każdym razem malowane ręcznie.

Wątpliwości prezydenta w sprawie ordynacji. Ostateczna decyzja w czwartek

W sprawie zmian w ordynacji do europarlamentu Andrzej Duda ma wątpliwości. W piątek mówili o nich jego ministrowie. Nowe zasady dają większe szanse większym partiom, małe partie skazują na niebyt. I to jest nie do przyjęcia już nie tylko dla opozycji. Ostro reaguje też Episkopat. Decyzja prezydenta Dudy ma być najpóźniej w czwartek.

Ponad 600 osób ewakuowanych. W Głogowie znaleziono kolejny niewybuch

200-kilogramowa bomba lotnicza z czasów II Wojny Światowej znaleziona została podczas remontu nabrzeża w rzece w Głogowie na Dolnym Śląsku. Okoliczni mieszkańcy zostali ewakuowani, a saperzy wydobyli niewybuch, który zostanie zdetonowany. To kolejne takie znalezisko w Głogowie.

Pytania Sądu Najwyższego wpłynęły do Trybunału Sprawiedliwości UE

Pytania Sądu Najwyższego dotarły do Luksemburga i już w najbliższych dniach może zapaść decyzja, czy unijny Trybunał Sprawiedliwości rozpatrzy je w trybie przyspieszonym. Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy, polskie sądy to sprawa polska, a nie unijna. Prawnicy komentują, że takie argumenty nie wróżą nic dobrego.

Słowa wsparcia dla Małgorzaty Gersdorf. W sporze o sąd znów padają ostre słowa

Profesorowie prawa ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoszech i Polski wspierają Małgorzatę Gersdorf. W liście otwartym 20 prawników z zagranicznych uczelni napisało, że uznają ją za jedyną osobę uprawnioną do bycia Pierwszą Prezes SN, do 2020 roku, czyli do czasu, kiedy kończy się jej kadencja. W sporze o sąd znów padają ostre słowa.

"W Polsce najwięcej ludzi tonie w rzekach"

Ratownicy, straż miejska i policja apelują - wybierajmy strzeżone kąpieliska. Niestety, wiele osób woli dzikie plaże, bo jest mniej osób, ale co za tym idzie - nie ma ratownika. Z Wisły wyłowiono ciała 3 mężczyzn, którzy byli poszukiwani od niedzieli. Pojechali nad wodę szukając ochłody.

"Niesamowite, co ludzie o dobrych sercach potrafią zrobić"

Na koncie zbiórki ma już ponad 4 miliony 990 tysięcy złotych, ale wciąż brakuje kilkuset tysięcy. Dawidek Drapacz z Opola od urodzenia choruje na rzadką chorobę: jego tętnice są za wąskie, a tętniczki płucne - niedrożne. Do tego chore serce, o które walczą najbliżsi. Ratunkiem ma być operacja w Stanford, ale to koszt ponad 5 milionów złotych.

Dwie papugi i skunks "na gigancie"

Nie tylko mandaty za złe parkowanie czy drobne wykroczenia. Łódzka Straż Miejska zajmuje się również poszukiwaniami właścicieli bezpańskich zwierząt. A te ostatnio trafiają się w Łodzi dość egzotyczne. W ręce funkcjonariuszy wpadły właśnie dwie papugi. Na gigancie jest też skunks....

Ostry spór o postanowienie Sądu Najwyższego. "Stawiacie się ponad całym państwem"

Sędziowie Sądu Najwyższego apelują do rządzących o niepowoływanie nowych sędziów SN do czasu rozstrzygnięcia przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej pięciu pytań dotyczących ustawy o Sądzie Najwyższym. Rząd uważa, że Sąd Najwyższy bezprawnie zawiesił stosowanie przepisów dotyczących przechodzenia na emeryturę sędziów SN, którzy skończyli 65. rok życia. - Sąd stawia się ponad całym państwem - uważa wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Opozycja odpowiada: - To wy postawiliście się ponad całym państwem.

"Dwa Brzegi". Artyści na wyciągnięcie ręki, szczere rozmowy i dobre kino

Najwięksi artyści na wyciągniecie ręki, szczere rozmowy, ale przede wszystkim dobre kino. Wszystko to można było zobaczyć na Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym i Janowcu Nad Wisłą. A poza kinem właśnie szeroko pojęta sztuka bardzo wyraźnie zaznaczyła swoją obecność. Sztuka łamiąca konwenanse, nieoczywista i oryginalna w formie. O tegorocznej edycji festiwalu rozmawiamy z jej dyrektor artystyczną Grażyną Torbicką.

Dramat w Łaniętach. Kobieta raniła nastolatka i zabiła jego ciotkę

Dramatyczne sceny w Łaniętach w Łódzkiem, a w tle zazdrość i zemsta. Kobieta z nożem wtargnęła do domu, zaatakowała nastolatka i jego ciotkę. Rany zadane 28-latce były śmiertelne, chłopiec przeżył. Napastniczka wszystkim była znana. Bywała agresywna, konfliktowa, miała grozić również innym mieszkańcom małej wioski. Usłyszała już zarzuty zabójstwa, usiłowania zabójstwa i kierowania gróźb karalnych. Grozi jej nawet dożywocie.

Dopalacze jak narkotyki? Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Zażycie dopalaczy to może być pewna śmierć. W najlepszym wypadku kończy się spustoszeniem w organizmie. Teraz dopalacze będą traktowane jak narkotyki. Prezydent podpisał nowelizację ustawy, która zakłada surowsze kary dla ludzi, którzy sprzedają lub posiadają dopalacze. Trudniejsze będzie też wprowadzanie na rynek nowych substancji.

Burmistrz uciekał przed zastępcą. "Badanie wykazało 2,5 promila"

Burmistrz, za nim jego zastępca, próbujący zabrać mu kluczyki do auta, a potem interwencja policji - tak wyglądała akcja koło Urzędu Miasta w Golczewie (województwo zachodniopomorskie) utrwalona przez dziennikarzy. - Wypiłem flaszkę wódki, ale to ustawka przeciwko mnie - bronił się burmistrz.