Po emisji reportażu "Superwizjera" kolejne dwie osoby usłyszały zarzut publicznego propagowania nazistowskiego ustroju. Kobieta i mężczyzna. Podobnie jak ich zatrzymani we wtorek trzej koledzy, uczestniczyli oni w imprezie z okazji rocznicy urodzin Adolfa Hitlera. Prezydent Andrzej Duda mówi wprost, że w polskim społeczeństwie nie ma miejsca dla osób, które hołdują nazistom.

Rodzinna tragedia w Lubinie na Dolnym Śląsku. Nie żyje dwoje dzieci, ich matka walczy o życie w szpitalu. Kiedy partner kobiety nie mógł dostać się do mieszkania, wezwano policję. W środku znaleziono martwe 13-miesięczne niemowlę i ranną 12-latkę. Dzieci miały rany kłute i cięte. Okoliczności tragedii bada prokuratura. Śledczy nie wykluczają wersji o rozszerzonym samobójstwie. Matka dzieci mogła przejść załamanie nerwowe. Miała skierowanie do poradni psychiatrycznej.

K2 to druga pod względem wysokości góra świata, ale numer jeden - jeśli chodzi o niedostępność. Zimą nie zdobył jej jeszcze nikt. Polacy podejmą próbę - na razie wykorzystują tak zwane okno pogodowe. Założyli obóz II, są na wysokości ponad 6 tysięcy metrów. W rozmowie z "Faktami po południu" kierownik ekipy Krzysztof Wielicki ujawnia, że sprzyjająca himalaistom aura ma się utrzymać jeszcze przez trzy dni.

Obóz Narodowo-Radykalny do delegalizacji? Domaga się tego opozycja, a wiceminister sprawiedliwość nie wyklucz takiej ewentualności. To ONR współorganizował ubiegłoroczny Marsz Niepodległości , na którym pojawiły się transparenty z rasistowskimi i nacjonalistycznymi hasłami. W tej sprawie rozpoczęto śledztwo. Nie wiadomo, na jakim jest etapie.

Trzeci - czyli znaczny - stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach. Stromych stoków należy bezwzględnie unikać. A wyjście na szlaki wymaga dużego doświadczenia i odpowiedniego sprzętu. Choć nawet i to nie gwarantuje bezpieczeństwa. W niedzielę dwaj polscy ski-alpiniści zostali przysypani w słowackich Tatrach Zachodnich. Jednego z nich nie udało się uratować.

Premier po raz kolejny deklaruje, że organizacje propagujące nazizm powinny być zdelegalizowane. Ale opozycja po raz kolejny mówi o przyzwoleniu rządzących na zachowania rasistowskie i nacjonalistyczne, i na dowód przywołują postać Piotra Rybaka. Kim jest i jaka jest historia jego kartoteki?

Oparty na biologicznej segregacji, w czasie II wojny światowej stał się główną motywacją do zamordowania milionów ludzi. To zrodzony w hitlerowskiej III Rzeszy nazizm -ideologia, która jak się okazuje, po wielu latach wciąż ma swoich zwolenników. Ciche przyzwolenie , brak stanowczych reakcji, a może niewystarczające edukacja? Pytań o przyczyny tego, że nazizm wciąż ma swoich zwolenników, nie brakuje.

Ludowcy łączą siły z Unią Europejskich Demokratów. Docelowo w Sejmie ma być jeden klub federacyjny. Na razie jest głośny transfer - do klubu ludowców dołączył Michał Kamiński. To rozwiązanie na trudny czas dla PSL-u. Z partią pożegnał się jeden z posłów; a sam klub zadrżał, bo o mały włos stałby się kołem.

Czy neonaziści unikną kary? Po emisji reportażu "Superwizjera" TVN jest polityczne poruszenie, mobilizacja prokuratury i postępowanie. Sprawę stowarzyszenia Duma i Nowoczesność śledczy badają pod kątem "publicznego propagowania faszyzmu". Dziennikarze ujawnili nagrania, na których widać jak naziści z wytatuowanymi swastykami celebrowali urodziny Hitlera w lesie.

Polscy neonaziści w reportażu "Superwizjera" TVN i polityczne reakcje. Premier pisze o deptaniu pamięci przodków, Prokurator Generalny nakazuje wszczęcie śledztwa, a politycy w sejmie domagają się delegalizacji stowarzyszenia Duma i Nowoczesności. Na spotkaniach stowarzyszenia dziennikarze sfilmowali "ołtarzyk" ku czci Adolfa Hitlera, płonącą swastykę i młodych ludzi w mundurach Wermachtu. Zdaniem opozycji zbyt długo na takie zachowanie było ciche przyzwolenie.

Wychodząc naprzeciw problemom współczesności, takim jak młodzież z nosami w telefonach, w Poznaniu testowane są sygnalizatory świetlne na ziemi. Czerwone i zielone światła mają pomóc przechodniom zauważenie światła, choć obowiązkiem każdego jest dokładne rozejrzenie się wokół nim wejdzie się na pasy. Czy wpatrzona w telefony komórkowe młodzież zauważy świecące listwy LED na chodniku?

Walka z czasem i chorobą. Mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego, pani Monika Wojnarowska od pół roku zmaga się z nowotworem złośliwym żołądka. Przeszła cykl chemioterapii po której miała mieć operację, ale jej stan pogorszył się i nikt nie chce przeprowadzić zabiegu. Pojawiła się nadzieja, że leczenia podejmą się lekarze z kliniki w Hanowerze, ale taka terapia kosztuje ok. 300 tysięcy złotych. Dlatego rodzina zbiera pieniądze i prosi o pomoc.

W Zakopanem spłoszony wystrzałem koń z zaprzęgiem uciekał Krupówkami, taranując wszystko na swojej drodze. Zwierzę uderzyło w 10-letnie dziecko, ale na szczęście nic chłopcu się nie stało. Koń uciekając najprawdopodobniej poślizgnął się, przewrócił i uderzył w barierki. Wstał o własnych siłach.

Zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa energii największe spółki energetyczne wprowadziły do swojej oferty taryfę antysmogową. Tani prąd nocą ma zachęcić Polaków do przerzucenia się na ogrzewanie elektryczne. Problem w tym, że - jak wynika z wyliczeń ekspertów - nowa taryfa jest nieopłacalna.

Znak XXI wieku? Minister do walki z samotnością. Takiego urzędnika powołano właśnie w Wielkiej Brytanii, ale problem jest na całym świecie. Również w Polsce. Setki tysięcy osób codziennie czują się jakby na świecie nie mieli nikogo bliskiego. Samotność oznacza wykluczenie społeczne, większe ryzyko chorób, a nawet próby samobójcze. Problem dotyka w dużej mierze osób starszych, ale samotni czują się nawet nastolatkowie.

Nastolatek z Chin chciał być jak Bruce Lee. Próba naśladowania mistrza była jednak na tyle niefortunna, że skończyła się pożarem. Nastolatek wykorzystywał świeczkę do treningów sztuk walk. Położył ją na bagażniku skutera i kierował ciosy w stronę płomienia jak na filmach. Nie pomyślał, że świeczka może spowodować pożar. Ogień szybko się rozprzestrzenił. Strażacy gasili go prawie pół godziny. Zniszczonych zostało ponad 40 skuterów o wartości 15 tysięcy dolarów. Rodzice chłopca obiecali pokryć szkody.

W szpitalu w Kluczborku wciąż nie rozwiązano problemów kadrowych. Nie ma internistów, co oznacza, że nie ma szans na zapewnienie opieki pacjentom. Od 5 stycznia oddział wewnętrzny zawiesił pracę. Choć starosta zaoferował nawet 15 tysięcy złotych pensji i mieszkanie chętnych nadal brak. W Kluczborku zwołano specjalną radę powiatu, aby rozwiązała problem.

Nie ma sędziów, którzy chcieliby wejść w skład nowej Krajowej Rady Sądownictwa, a minister sprawiedliwości właśnie odwołał prezesa łódzkiego Sądu Okręgowego. W poniedziałek sędziowie z Łodzi przyjęli uchwały ostro krytykujące zmiany w sądownictwie i apelowali o niezgłaszanie kandydatów do nowej KRS.

Przełom w sprawie zuchwałego napadu w Płocku. Do rąk policji trafili czterej sprawcy ubiegłotygodniowego ataku na bankowy konwój. Trzej z nich napadli na ochroniarzy i skradli kasetę z łupem, a czwarty był mózgiem całej operacji, która była planowana od kilku miesięcy.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji na cel w ubiegłym roku obrali sobie przestępczość zorganizowaną związaną z narkotykami, czy przestępstwa akcyzowe związane z wyłudzaniem podatku VAT. Komendant CBŚP insp. Kamil Bracha pierwszy raz od ponad dwóch lat, czyli po tym jak objął stanowisko, wypowiedział się w telewizyjnym wywiadzie.