"Szczepimy, bo myślimy". Coraz więcej podpisów pod obywatelską ustawą

Jest coraz większa świadomość społeczna, a w konsekwencji coraz więcej podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Szczepimy, bo myślimy". Inicjatywa wprowadza konieczność zaszczepienia, jako kryterium jako kryterium przyjęcia dziecka do przedszkoli i żłobków. Aby projekt trafił do Sejmu, potrzeba 100 tysięcy ważnych podpisów. Można je składać między innymi w siedzibach okręgowych izb lekarskich na terenie całego kraju.

Mogą ważyć tyle, co paczka cukru, nazywani są wojownikami. Dziś ich święto

Co dziesiąte dziecko, które rodzi się na świecie, to wcześniak. W Polsce rocznie przychodzi ich na świat ponad 20 tysięcy. Lekarze nazywają ich wojownikami. 17 listopada mają swoje święto, ale to też święto pediatrów, neonatologów i rodziców. Bo opieka nad zbyt wcześnie urodzonym dzieckiem wymaga ogromnego poświecenia i zaangażowania. Nie tylko od strony medycznej.

Dwaj mężczyźni napoili wódką dwuletnie dziecko. To nie był "nieszczęśliwy przypadek"

Dwuletnie dziecko miało 1,8 promila alkoholu w organizmie. Musiało spożyć najprawdopodobniej około 3 kieliszki wódki. Zostało do tego zmuszone przez dwóch dorosłych mężczyzn. Mieszkańcy Kamieńska, 29-latek i 36-latek, już usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 3 lat więzienia. Dziecko było pod opieką dziadka, który w tym czasie obsługiwał klientów sklepu. Chłopiec natychmiast trafił do szpitala. Teraz dwulatek jest już w domu, czuje się dobrze, ale mogło się skończyć tragicznie.

Wszedł do przypadkowego domu i pobił niemowlę. Motywy nieznane

Wtargnął do obcego domu, po czym dotkliwie pobił dziesięciomiesięczne dziecko. Niemowlę jest już w stabilnym stanie, a jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kadłub w województwie opolskim. Napastnik został natychmiast zatrzymany. Dom miał wybrać przypadkowo, jego motywy są nieznane. Prokuratorzy postawili mu już zarzut.

Policjanci przebrani za SOP przed domem Zielińskiego. Trwa kontrola

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński w trybie pilnym domaga się wyjaśnień od swojego zastępcy. Suwalscy policjanci poskarżyli się, że od trzech lat muszą pilnować domu wiceministra Zielińskiego. Siedzą w radiowozie, czasami udają Służbę Ochrony Państwa. W Komendzie Powiatowej Policji w Suwałkach trwa kontrola.

Wygrał wybory zza krat. Przedłużono areszt dla wójta

Wójt gminy Daszyna, Zbigniew Wojtera, wygrał wybory zza krat i za kratami pozostanie przez kolejne 3 miesiące. Tak zdecydował we wtorek sąd. A przedłużenie aresztu oznacza, że Wojtera nie będzie mógł złożyć ślubowania przed radą gminy.

Pacjentom pomagają do końca. Teraz sami potrzebują pomocy

Przy pacjentach z chorobami onkologicznymi są do ostatnich chwil życia, ale dziś sami potrzebują pomocy. Hospicjum dla dorosłych Świętego Krzysztofa w Warszawie apeluje do mieszkańców o wsparcie materialne. Potrzebne są podkłady, pampersy, środki higieniczne, opatrunki, materace, czy pościel. Tego wszystkiego brakuje prawe co miesiąc, bo Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa zaledwie 70 procent wydatków placówki.

Tarczyński wezwany przed oblicze prezesa. Nerwowy dzień na Wiejskiej

Ostre polemiki, obraźliwe słowa, reprymendy i prawdopodobne kary - w atmosferze pełnej emocji Sejm decydował o dodatkowym dniu wolnym. Kamery zarejestrowały, jak poseł Dominik Tarczyński został nagle wezwany przed oblicze prezesa PiS-u. Po wystąpieniu Ryszarda Petru posłowie spierali się o różnicę między przewodem pokarmowym a łańcuchem pokarmowym.

Prezes Gersdorf informuje Komisję Europejską o stosowaniu się do postanowienia TSUE

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf przesłała do Komisji Europejskiej informację o środkach podjętych w celu zastosowania się do postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. "Wszyscy sędziowie zostali zawezwani do podjęcia obowiązków. 22 stawiło się w Sądzie Najwyższym, a części już przydzielono sprawy do rozpoznania" - informuje profesor Gersdorf.

15-letnia instagramerka pomaga innym. "Da się uwierzyć w siebie"

15-letnia Kinga patrzy w lustro bez cienia wstydu. Wie, jak podkreślić swoje atuty, wie też, że nie musi już udawać. - Da się w siebie uwierzyć mimo niedoskonałości, wad w wyglądzie czy w charakterze - mówi. Ona przekonała się o tym na własnej skórze. Ponad rok temu przeszła największą próbę charakteru, kiedy włosy, brwi i rzęsy zaczęły intensywnie wypadać. W pół roku wypadły wszystkie włosy. Rodzina znała diagnozę, zanim jeszcze ją usłyszała. Na łysienie plackowate choruje także starsza siostra Kingi. Efektów leczenia nie było widać, za to pojawiły się komentarze rówieśników: że to choroba, którą można się zarazić. Tymczasem - jak mówią lekarze - najczęstszym tłem pojawiania się objawów jest stres, mogą to też być zaburzenia hormonalne albo choroby autoimmunologiczne. U Kingi zdiagnozowano depresję. Teraz Kinga mówi o tym wszystkim, by pomóc innym. Na swoim koncie na instagramie pokazuje zdjęcia bez peruki, motywuje do walki z kompleksami i odpowiada na pytania o depresję, terapię i chorobę.

Druga tura wyborów. Do urn poszli mieszkańcy 649 gmin

II tura wyborów trwa w 649 gminach - tam gdzie dwa tygodnie temu żaden z kandydatów na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta nie uzyskał więcej niż połowy ważnych głosów. Do urn po raz drugi idą mieszkańcy pięciu miast wojewódzkich.

Biblioteka uśmiechu. Oryginalny pomysł w jednym z polskich szpitali

Znani aktorzy otworzyli biblioteczkę dla małych pacjentów w szpitalu w szczecińskich Zdrojach. Regały pełne książek stanęły na oddziale okulistycznym. Wszystko po to, by dzieci na chwile mogły zapomnieć o chorobie i łatwiej mogły znieść pobyt w placówce zdrowia. Pomysłodawcą bibliotek w szpitalach, ale również w hospicjach czy domach dziecka, jest Fundacja Zaczytani. W ten sposób chce zarażać i dzieci i dorosłych czytaniem.