Prezes NIK nie rezygnuje ze stanowiska

Marian Banaś idzie na bezpłatny urlop, ale ze stanowiska nie rezygnuje. Prezes Najwyższej Izby Kontroli tłumaczy, że o kontrolę oświadczeń majątkowych poprosił sam, ale nie mówi dlaczego sam nie wpisał do nich wszystkiego, co wpisać powinien.

Przegląd techniczny kolejki linowej na Kasprowy Wierch

Kolejka na Kasprowy Wierch nie działa. Trwa remont, który jest konieczny raz na 12 lat. Przegląd techniczny kolejki potrwa około 9 tygodni. To dla bezpieczeństwa turystów, ale teraz sami turyści muszą liczyć tylko na własne siły i nogi. Najkrótsza trasa na szczyt zajmuje około 3 godzin.

"Absolutnie uczciwy". Politycy PiS bronią Mariana Banasia

To nie PiS go wybrał, tylko Sejm, jest krystalicznie uczciwy, a poza tym to nikt nic nie wiedział - tak można podsumować przekaz polityków PiS w sprawie Mariana Banasia. Nowy szef Najwyższej Izby Kontroli sam jest obiektem kontroli - ze strony CBA, które bada, dlaczego w swoich oświadczeniach majątkowych polityk PiS nie wspomniał o bardzo istotnych faktach. Marian Banaś zaczynał swoją karierę polityczną w czasach PRL-u jako działacz Solidarności.

"Zmiany klimatu uderzają mocniej i wcześniej, niż to szacowano"

2019 najprawdopodobniej będzie kolejnym, najgorętszym rokiem w historii naszego globu. Naukowcy nie pozostawiają cienia wątpliwości - jeśli nie ograniczymy emisji gazów cieplarnianych, naszą planetę czeka katastrofa. O rozwiązaniach tego palącego problemu będą rozmawiać politycy na szczycie klimatycznym, który rusza w Nowym Jorku pod egidą ONZ w Nowym Jorku.

Pytania o działania służb w sprawie Mariana Banasia

Centralne Biuro Antykorupcyjne od miesięcy analizowało oświadczenie majątkowe Mariana Banasia, kiedy minister finansów został wybrany prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Dlaczego służby nie uprzedziły premiera? Po reportażu "Superwizjera" TVN są ważne pytania o kamienicę, kredyt, gangsterów i niepełne oświadczenia majątkowe.

Opozycja wzywa do dymisji nowego szefa NIK

Marian Banaś do dymisji - grzmi opozycja i pyta, jakim cudem służby nie informowały o kamienicy, kredycie, gangsterach i niepełnym oświadczeniu majątkowym nowego szefa NIK. Minister sprawiedliwości tłumaczy, że CBA teraz oświadczenie bada, ale sam fakt badania dokumentu jego bohatera nie dyskwalifikuje.

Trwa Europejski Dzień bez Samochodu

W wielu miastach kontrolerzy biletów dostali 22 września wolne, a komunikacją można jeździć bez biletu. Urzędnicy zachęcali do pozostawienia kluczyków w domu i przesiadki do autobusu, metra czy tramwaju z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu. Ma to uświadomić kierowcom, że komunikacją publiczną jest szybciej, wygodniej i co najważniejsze - bardziej ekologicznie.

Echa reportażu "Superwizjera". PiS broni Banasia, opozycja wzywa do jego dymisji

Po publikacji "Superwizjera" o Marianie Banasiu pada szereg pytań o działalność byłego ministra finansów i nowego prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Wedle dziennikarskich ustaleń w jego krakowskiej kamienicy działały pokoje na godziny, a w oświadczeniu majątkowym są nieścisłości. Jak działają więc służby, które dbają o uczciwość osób piastujących najważniejsze funkcje w państwie? Próba pytania prezesa PiS kończy się milczeniem, a opozycja domaga się dymisji i mówi o mrożącej krew w żyłach opowieści o patologii i mafijnych układach państwa PiS.

Przyznano Złote Lwy. Głównym zwycięzcą "Obywatel Jones" Agnieszki Holland

Złote Lwy zostały rozdane. Gdynię ze statuetką opuszcza Agnieszka Holland i jej najnowsze dzieło "Obywatel Jones". Laureatem Srebrnych Lwów został "Ikar. Legenda Mietka Kosza" Macieja Pieprzycy. "Boże Ciało" Jana Komasy zostało uhonorowane Nagrodą Dziennikarzy, a samego Komasę nagrodzono za reżyserię.

Pytania o oświadczenia majątkowe Mariana Banasia

Echa publikacji materiału "Superwizjera" w sprawie byłego ministra finansów i nowego szefa NIK Mariana Banasia. W oświadczeniu po materiale Banaś pisze o pomówieniach i twierdzi, że hotelem nie zarządzał, nieruchomość wynajmował, a teraz już nie jest jej właścicielem.

Zwolnienia w krakowskiej kurii. Komunikat wywołał kontrowersje

Arcybiskup Marek Jędraszewski rozwiązuje zespół prasowy ku zaskoczeniu pracujących w nim kobiet. Jeszcze bardziej zaskakuje tłumaczenie krakowskiej kurii, że zwolnione zostały kobiety niezamężne, a w pracy zostaną matki, które wraz z mężami tworzą katolickie rodziny.

Potężny niewybuch w Świnoujściu. Data wydobycia jeszcze nieznana

Wciąż nie wiadomo kiedy zostanie przeprowadzona operacja wydobycia potężnego niewybuchu w Świnoujściu. Waży przeszło pięć i pół tony, mierzy ponad sześć metrów długości, a jego średnica to prawie metr. Ta bomba to prawdziwy gigant i poważny problem. Jedna z największych bomb z okresu II wojny światowej leży na dnie kanału, niedaleko przeprawy promowej. W Polsce z tak gigantycznym niewybuchem saperzy jeszcze nie mieli do czynienia.

Dała nadzieję wielu chorym. "Cząstka Ani żyje w każdym uratowanym człowieku"

10 lat temu chora na białaczkę Ania Seweryn i jej przyjaciele zorganizowali wielką akcję, która nazywała się Dzień Dawcy Szpiku. Niestety, dziewczyna wkrótce potem zmarła, ale dzięki tej akcji inni mają szansę na nowe życie. W piątek w Katowicach potencjalni dawcy i biorcy szpiku spotkali się z mamą Ani, by jej za to wszystko podziękować.

Morawiecki prezentuje pakiet dla przedsiębiorców. Obawy opozycji

Były dwa tygodnie niepewności, apel i sprzeciw przedsiębiorców i Solidarności. PiS prezentuje pakiet dla przedsiębiorców. W piątce znajduje się mały ZUS dla małych przedsiębiorców, ryczałtowy ZUS bez zmian, prosty PIT, ryczałt do 2 milionów euro, 9-procentowy CIT do 2 milionów euro przychodów, miliard złotych na bezpośrednie wsparcie inwestorów. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiada: była już wojna z sędziami, nauczycielami, lekarzami, a teraz zaczyna się wojna z pracodawcami i ludźmi pracy.

Śmierć Kosteckiego. Dziennikarze dotarli do zeznań boksera

Były bokser Dawid Kostecki wprost sugerował, że w agencjach towarzyskich mogli być nagrywani politycy - ujawniają dziennikarze portalu Onet, którzy dotarli do jego zeznań. Prokuratura tuż po śmierci boksera zaprzeczała takim informacjom. Rodzina zmarłego nie wierzy w samobójstwo Kosteckiego. Mężczyzna został znaleziony martwy w celi aresztu.

"Bardzo niebezpieczna sytuacja". Policja analizuje nagrania

Jazda pod prąd, wyprzedzanie na przejściach, wymuszanie pierwszeństwa - to tylko niektóre przewinienia kierowców, którzy myśleli, że im się upiecze. Nagrania ich wybryków trafiły na policję, a ta surowo wymierza sprawiedliwość. Piraci drogowi na pobłażanie policji i upływ czasu nie mają co liczyć.

Na miejsce nie wzywa się policji. Ukrywane stłuczki kolumn SOP

Od kilku miesięcy po kolizji limuzyny SOP na miejsce nie jest wzywana policja. W związku z tym informacje o stłuczkach nie pojawiają się w policyjnych rejestrach. Opozycja wskazuje, że sytuacja, w której wyspecjalizowana służba, która ma zapewnić bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie, zachowuje się, jakby dopiero odebrała prawo jazdy, to wstyd.

"Nie zabierajcie nam przyszłości". Trwa Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Jesteśmy przerażeni waszą biernością - alarmują protestujący i żądają od polityków realnych działań. Na całym świecie trwa Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. W Polsce młodzi wyszli na ulicę aż w 60 miastach. To protest ludzi, którzy sprzeciwiają się obojętności lub niewystarczającym działaniom rządzących wobec zmian klimatu.

Janda: każda inność jest wartością

O początkach kariery, o sztuce, ale też o polityce - Krystyna Janda udzieliła wywiadu dziennikarzowi TVN24 Piotrowi Jaconiowi. Film "Słodki koniec dnia", w którym zagrała, walczy o Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.