Opozycja chce nadzwyczajnego posiedzenia komisji w sprawie systemu Pegasus

Kolejne pytania o system Pegasus. Dlaczego sejmowa komisja, która ma kontrolę nad CBA, do tej pory nie wyjaśniła sprawy? Dlaczego pytania o system do inwigilacji pozostają bez odpowiedzi? Przewodniczący komisji do spraw służb specjalnych dziwi się, dlaczego reporter TVN24 w ogóle o to pyta i zapewnia, że wątpliwości będą rozwiane we właściwym czasie. Opozycja chce nadzwyczajnego posiedzenia komisji.

Policyjny pościg za tirem. "Kierowca zdołał przejechać około 30 kilometrów"

Policyjny pościg za tirem. Kierowca nie zwracał na nic uwagi, zajeżdżał drogę i nie pozwalał się wyprzedzić. Tak uciekał przez 30 kilometrów. W końcu trafił na policyjną blokadę, ale zanim dał się złapać, staranował trzy radiowozy i szarpał się z policjantami. Usłyszał długą listę zarzutów. Kierowca usłyszał długą listę zarzutów.

Giewont ponownie otwarty dla turystów

Na Giewont można znowu wchodzić bez przeszkód. Szlak jest otwarty i wszystko wygląda na nim tak, jakby nigdy nie doszło tam do tragedii. Minął ponad miesiąc od czasu potwornej burzy nad Tatrami i piorunów, które uderzyły w szczyt i zabiły cztery osoby. Prawie 150 osób zostało wtedy rannych.

Miała mordować noworodki z obawy przed partnerem. Rusza proces

Przed sądem w Opolu ruszył proces matki oskarżonej morderstwo czwórki swoich dzieci. Schematy każdej ze zbrodni były bardzo podobne. Aleksandra J. rodziła dzieci w domu, po czym miała je udusić i ukryć ich ciała. Przyznała się, ale tłumaczyła, że zabijała ze strachu przed swoim partnerem. Mężczyzna zapiera się, że o ciążach nic nie wiedział.

"Zbyt ogólne" i "hipotetyczne". Rzecznik TSUE ocenił pytania prejudycjalne

Pytania prejudycjalne sądów w sprawie systemu dyscyplinarnego polskich sędziów są niedopuszczalne - tak uważa rzecznik Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W swojej opinii ocenił, że zadające te pytania sądy żywią jedynie subiektywne obawy, które pozostają hipotetyczne. Opinia nie jest dla TSUE wiążąca.  

Prezes NIK nie rezygnuje ze stanowiska

Marian Banaś idzie na bezpłatny urlop, ale ze stanowiska nie rezygnuje. Prezes Najwyższej Izby Kontroli tłumaczy, że o kontrolę oświadczeń majątkowych poprosił sam, ale nie mówi dlaczego sam nie wpisał do nich wszystkiego, co wpisać powinien.

Przegląd techniczny kolejki linowej na Kasprowy Wierch

Kolejka na Kasprowy Wierch nie działa. Trwa remont, który jest konieczny raz na 12 lat. Przegląd techniczny kolejki potrwa około 9 tygodni. To dla bezpieczeństwa turystów, ale teraz sami turyści muszą liczyć tylko na własne siły i nogi. Najkrótsza trasa na szczyt zajmuje około 3 godzin.

"Absolutnie uczciwy". Politycy PiS bronią Mariana Banasia

To nie PiS go wybrał, tylko Sejm, jest krystalicznie uczciwy, a poza tym to nikt nic nie wiedział - tak można podsumować przekaz polityków PiS w sprawie Mariana Banasia. Nowy szef Najwyższej Izby Kontroli sam jest obiektem kontroli - ze strony CBA, które bada, dlaczego w swoich oświadczeniach majątkowych polityk PiS nie wspomniał o bardzo istotnych faktach. Marian Banaś zaczynał swoją karierę polityczną w czasach PRL-u jako działacz Solidarności.

"Zmiany klimatu uderzają mocniej i wcześniej, niż to szacowano"

2019 najprawdopodobniej będzie kolejnym, najgorętszym rokiem w historii naszego globu. Naukowcy nie pozostawiają cienia wątpliwości - jeśli nie ograniczymy emisji gazów cieplarnianych, naszą planetę czeka katastrofa. O rozwiązaniach tego palącego problemu będą rozmawiać politycy na szczycie klimatycznym, który rusza w Nowym Jorku pod egidą ONZ w Nowym Jorku.

Pytania o działania służb w sprawie Mariana Banasia

Centralne Biuro Antykorupcyjne od miesięcy analizowało oświadczenie majątkowe Mariana Banasia, kiedy minister finansów został wybrany prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Dlaczego służby nie uprzedziły premiera? Po reportażu "Superwizjera" TVN są ważne pytania o kamienicę, kredyt, gangsterów i niepełne oświadczenia majątkowe.

Opozycja wzywa do dymisji nowego szefa NIK

Marian Banaś do dymisji - grzmi opozycja i pyta, jakim cudem służby nie informowały o kamienicy, kredycie, gangsterach i niepełnym oświadczeniu majątkowym nowego szefa NIK. Minister sprawiedliwości tłumaczy, że CBA teraz oświadczenie bada, ale sam fakt badania dokumentu jego bohatera nie dyskwalifikuje.

Trwa Europejski Dzień bez Samochodu

W wielu miastach kontrolerzy biletów dostali 22 września wolne, a komunikacją można jeździć bez biletu. Urzędnicy zachęcali do pozostawienia kluczyków w domu i przesiadki do autobusu, metra czy tramwaju z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu. Ma to uświadomić kierowcom, że komunikacją publiczną jest szybciej, wygodniej i co najważniejsze - bardziej ekologicznie.

Echa reportażu "Superwizjera". PiS broni Banasia, opozycja wzywa do jego dymisji

Po publikacji "Superwizjera" o Marianie Banasiu pada szereg pytań o działalność byłego ministra finansów i nowego prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Wedle dziennikarskich ustaleń w jego krakowskiej kamienicy działały pokoje na godziny, a w oświadczeniu majątkowym są nieścisłości. Jak działają więc służby, które dbają o uczciwość osób piastujących najważniejsze funkcje w państwie? Próba pytania prezesa PiS kończy się milczeniem, a opozycja domaga się dymisji i mówi o mrożącej krew w żyłach opowieści o patologii i mafijnych układach państwa PiS.

Przyznano Złote Lwy. Głównym zwycięzcą "Obywatel Jones" Agnieszki Holland

Złote Lwy zostały rozdane. Gdynię ze statuetką opuszcza Agnieszka Holland i jej najnowsze dzieło "Obywatel Jones". Laureatem Srebrnych Lwów został "Ikar. Legenda Mietka Kosza" Macieja Pieprzycy. "Boże Ciało" Jana Komasy zostało uhonorowane Nagrodą Dziennikarzy, a samego Komasę nagrodzono za reżyserię.

Pytania o oświadczenia majątkowe Mariana Banasia

Echa publikacji materiału "Superwizjera" w sprawie byłego ministra finansów i nowego szefa NIK Mariana Banasia. W oświadczeniu po materiale Banaś pisze o pomówieniach i twierdzi, że hotelem nie zarządzał, nieruchomość wynajmował, a teraz już nie jest jej właścicielem.

Zwolnienia w krakowskiej kurii. Komunikat wywołał kontrowersje

Arcybiskup Marek Jędraszewski rozwiązuje zespół prasowy ku zaskoczeniu pracujących w nim kobiet. Jeszcze bardziej zaskakuje tłumaczenie krakowskiej kurii, że zwolnione zostały kobiety niezamężne, a w pracy zostaną matki, które wraz z mężami tworzą katolickie rodziny.

Potężny niewybuch w Świnoujściu. Data wydobycia jeszcze nieznana

Wciąż nie wiadomo kiedy zostanie przeprowadzona operacja wydobycia potężnego niewybuchu w Świnoujściu. Waży przeszło pięć i pół tony, mierzy ponad sześć metrów długości, a jego średnica to prawie metr. Ta bomba to prawdziwy gigant i poważny problem. Jedna z największych bomb z okresu II wojny światowej leży na dnie kanału, niedaleko przeprawy promowej. W Polsce z tak gigantycznym niewybuchem saperzy jeszcze nie mieli do czynienia.

Dała nadzieję wielu chorym. "Cząstka Ani żyje w każdym uratowanym człowieku"

10 lat temu chora na białaczkę Ania Seweryn i jej przyjaciele zorganizowali wielką akcję, która nazywała się Dzień Dawcy Szpiku. Niestety, dziewczyna wkrótce potem zmarła, ale dzięki tej akcji inni mają szansę na nowe życie. W piątek w Katowicach potencjalni dawcy i biorcy szpiku spotkali się z mamą Ani, by jej za to wszystko podziękować.