Posiedzenie rządu bez Zbigniewa Ziobry. Opozycja złoży wniosek o wotum nieufności

We wtorek odbyło się posiedzenie rządu, ale bez obecności ministra sprawiedliwości. Według jego współpracowników pozycja Zbigniewa Ziobry jest niezagrożona, bo o aferze hejterskiej w swoim resorcie miał nic nie wiedzieć. Zdaniem opozycji - to nie pierwszy raz, kiedy Zbigniew Ziobro znika, i nie ma odwagi stanąć z otwartą przyłbicą, choćby na konferencji prasowej.

"Żmudny i powolny proces poszerzania korytarzy". Akcja w jaskini trwa

Ratownicy górscy próbują przebić się przez wąski korytarz w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach, by wydobyć ciała dwóch grotołazów. Mężczyznom drogę powrotu odcięła im woda. Akcja może potrwać jeszcze tygodnie. Już teraz wiadomo, że jest jedną z najtrudniejszych, jakie kiedykolwiek miały miejsce w polskich jaskiniach.

Minister zdrowia: leki dla chorych na raka piersi będą refundowane

Apel chorej do ministra zdrowia doczekał się odpowiedzi. Dziennikarka Anna Puślecka domagała się zwiększenia liczby leków refundowanych. W poniedziałek Łukasz Szumowski ogłosił zmiany na liście, podał daty i zadeklarował, że chore na raka piersi Polki będą miały dostęp do leczenia na europejskim poziomie.

Prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie afery w Ministerstwie Sprawiedliwości

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie afery w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego już wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka złożyło do prokuratury SLD. Głos w tej sprawie zabrał też były prezes Trybunału Konstytucyjnego. Andrzej Rzepliński nie wyobraża sobie, by Łukasz Piebiak występował w roli sędziego.

Szkoły szykują się na początek roku. Będzie referendum wśród nauczycieli

Na początku września nie będzie strajku nauczycieli - zapowiada Związek Nauczycielstwa Polskiego. W pierwszych dniach nowego roku szkolnego zostanie przeprowadzony sondaż wśród nauczycieli i na jego podstawie zapadną kolejne decyzję dotyczące formy protestu. To nie jedyne problemy szkół, bo przed nimi ostatnie przygotowania przed przyjęciem podwójnego rocznika.

"To był widok przerażający". Relacje z akcji w Tatrach

Nie myślałem o tym, czy jest niebezpiecznie. Chcieliśmy pomóc jak największej liczbie osób - tak o akcji ratunkowej po ogromnej burzy w Tatrach mówi Andrzej Śliwa, pilot śmigłowca TOPR-u. Gdy w Giewont uderzył piorun, był na posterunku i jak wielu jego kolegów ryzykował własnym życiem, by ratować poszkodowanych turystów. Po czwartkowej tragedii w szpitalach wciąż przebywa 27 osób.

Trybunał stanu dla byłych premierów? Komisja do spraw VAT przedstawiła projekt raportu końcowego

W poniedziałek Marcin Horała przedstawił projekt raportu końcowego z prac komisji do spraw wyłudzania VAT. W nim pojawiła się rekomendacja postawienia Donalda Tuska, Ewy Kopacz i byłych ministrów finansów - Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka - przed Trybunałem Stanu. Powołany zespół badał prawidłowość działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z podatku VAT i akcyzy.

Opozycja chce kontroli NIK i dymisji Zbigniewa Ziobry

Kolejny dzień po aferze hejterskiej i kolejny dzień milczenia premiera oraz ministra sprawiedliwości. Opozycja za to coraz głośniej domaga się dymisji Zbigniewa Ziobry. Zapowiada też złożenie wniosku do NIK o kontrolę w ministerstwie sprawiedliwości

66 miliardów złotych. Tyle kosztują obietnice socjalne Lewicy

Lewica zaprezentowała swój program wyborczy, a w nim tanie leki i mieszkania. Ile to wszystko kosztuje? Lewica sama policzyła - 66 miliardów złotych. W programie Lewicy, oprócz spraw socjalnych, są też kwestie ideologiczne, czyli świeckie państwo i aborcja na życzenie do 12 tygodnia ciąży.

Jak zachować bezpieczeństwo w górach?

Tragiczne wydarzenia ostatniego tygodnia zwróciły szczególną uwagę na zasady bezpieczeństwa w górach. Przed wyruszeniem w góry trzeba pomyśleć nie tylko o tym, co przed nami, ale i o tym co nad nami. Podstawą do przygotowania się do wyjścia w góry jest monitorowanie prognozy pogody.

Jedni smoki malują, inni na nie polują. Wielka akcja dla dziecięcego hospicjum

Jedni smoki malują, inni na smoki polują, a to wszystko w szczytnym celu. Chodzi o wsparcie dzieci z hospicjum w Częstochowie. Rowerzyści ruszyli w stronę Krakowa i tam będą polować na Smoka Wawelskiego. - Wymyśliliśmy, że go upolujemy dla dzieci z hospicjum - mówi organizator akcji "Polowanie na smoka". Temu "polowaniu" towarzyszy akcja rysunkowa. Do tej pory do skrzynki pocztowej częstochowskiego hospicjum wpadło ponad sto smoków. Część z nich narysowały gwiazdy. Te rysunki zostaną zlicytowane na rzecz hospicjum.

Polskie babcie przeciwko faszyzmowi na ulicach Warszawy

Babcia Gosia, babcia Kasia czy babcia Iza. To tylko niektóre z polskich babć, które co czwartek w samym centrum Warszawy protestują przeciwko nienawiści i nietolerancji. Przychodzą z transparentami i tęczowymi przypinkami. Dla kogo to robią?

Zabił partnera matki. Sąd umorzył sprawę

Koniec procesu 21-latka, który zabił partnera matki, a ją samą ciężko ranił. Kobieta przez całe życie znęcała się nad synem, kradła jego rzeczy i sprzedawała, by móc kupić alkohol. W obronie mężczyzny stanęły setki osób. W piątek Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze umorzył jego sprawę.