Gwałtowna pogoda. IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia

Zalane ulice, zniszczone samochody i podtopiony szpital - to skutki oberwania chmury nad Łodzią. Burzowa, gwałtowna pogoda mocno dała się we znaki też w Wielkopolsce. I to nie koniec kłopotów z aurą. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem i ulewnym deszczem dla województw pomorskiego, zachodniopomorskiego i części Wielkopolski.

Plan PiS-u na płacę minimalną. "Będzie to trudne"

PiS obiecuje, że od 2020 roku płaca minimalna będzie wynosiła dwa tysiące sześćset złotych, rok później będzie to trzy tysiące, a za cztery lata - cztery tysiące. Tempo imponujące, tylko nie uzgodnione z przedsiębiorcami ani z członkami rządu. Minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz mówi nie było to z nią konsultowane. I dodaje, że będzie to trudne do osiągnięcia.

Awaryjny rurociąg na Wiśle zaczął działać

Przekładany, opóźniany, ale jest. Strat alternatywnego rurociągu, który odprowadza stołeczne ścieki do oczyszczalni Czajka. Jeszcze nie wszystkie, jeszcze wciąż część nieczystości wpada do Wisły, ale do piątku ma się to skończyć. Kiedy skończy się remont uszkodzonych kolektorów? Nie wiadomo.

Rodzina według prezesa PiS. Ostra dyskusja o słowach Kaczyńskiego

Mama i tata w stałym związku, a poza kościołem - nihilizm. To definicja rodziny według Jarosława Kaczyńskiego. Słowa, które padły na konwencji programowej partii, wywołały oburzenie i pytania - czy rodziną nie jest już na przykład samotny rodzic, czy pary z dziećmi żyjące bez ślubu?  

Pod prąd korytarzem życia. Kolejne szokujące nagranie

Korytarz życia wciąż w Polsce nie jest obowiązkiem. Może bezwzględne kary sprawiłyby, że kierowcy zmienią podejście? Na razie niezmiennie zdarza się, że drogę, którą służby pędzą, by uratować komuś życie, inni wykorzystują, by życie sobie ułatwić.

"Hat-tricki" i "sześciopaki". Eksperci pytają o źródła finansowania

Worek wyborczych obietnic jest jak studnia bez dna. Socjalne prezenty hojną ręką rozdają i ci, co o władzę walczą i ci, którzy chcą ją utrzymać. Mnożą się zatem "sześciopaki" i "hat-tricki", już nie tylko trzynasta ale i czternasta emerytura i płace minimalne, które mają zostać podwyższone. Politycy obiecują, a eksperci dopytują - kto tak naprawdę za to zapłaci?

Debata nad odwołaniem Ziobry nie przed wyborami? Nie ma jej w harmonogramie

Ostatnie przed wyborami posiedzenie Sejmu i nie pierwszy już wniosek opozycji o odwołanie ministra Ziobry. W harmonogramie nie ma debaty i zapewne to się nie zmieni. Nie ma też wglądu do dokumentów związanych z aferą hejterską. Posłowie Platformy składają w resorcie sprawiedliwości ponaglenie. Chcą się poskarżyć do sądu administracyjnego. Szef resortu na ten temat milczy.

Wstali zza biurek i biegną. Dla tych, którzy sami biec nie mogą

Pracownicy wielkich korporacji i małych przedsiębiorstw. Zawodowi biegacze i ci, którym po pierwszym kilometrze zabrakło tchu. Wszyscy pobiegli w niedzielę dla tych, którzy sami biec nie mogą. I już wiadomo, że reokord z 2018 roku został pobity, a na konto fundacji Poland Business Run wpłynęło ponad dwa miliony złotych.

Misja w księżycowej bazie pod Piłą zakończona

120 kosmicznych spacerów i 300 wyhodowanych roślin w iście nieziemskich warunkach. Naukowcy z habitatu Lunares w Pile kończą pierwszy etap badań i po raz pierwszy pokazują, jak wyglądałby spacer człowieka po Księżycu. W ciągu trzech lat badań - w kosmicznej bazie mieszkało 60 naukowców, a ostatnich sześciu właśnie zakończyło swoją misję.

Państwo dobrobytu według PiS. Partia złożyła kolejne obietnice

Płaca minimalna w górę i nie tylko 13., ale też 14. emerytura. Oprócz tego więcej pieniędzy na służbę zdrowia i szkoły - to wizja państwa dobrobytu według Prawa i Sprawiedliwości. Na konwencji PiS w Lublinie padło sporo obietnic socjalnych. Była mowa również o rządach poprzedników i o tym, że władza sądów nie ma nic wspólnego z demokracją.

W niedzielę Wielki Mecz. Dwie drużyny walczą w szczytnym celu

W niedzielę na stadionie warszawskiej Legii zmierzą się drużyny TVN i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na murawie aktorzy, dziennikarze, muzycy i byli reprezentanci Polski, więc emocji na pewno nie zabraknie. Cały dochód z biletów oraz SMS-ów, które będzie można wysyłać podczas trwania Wielkiego Meczu, zostanie przeznaczony na zakup karetki dla szpitala w Ustrzykach Dolnych. Transmisja na żywo w telewizji TVN.

Wypadek podczas nielegalnych wyścigów. Sąd odrzucił wniosek obrony

Przyznał się do winy i przeprosił, ale procesu nie uniknie. Sąd w Stargardzie odrzucił wniosek obrońcy Damiana M. o dobrowolne poddanie się karze. 19-latek w sierpniu ubiegłego roku, w czasie nielegalnych wyścigów samochodowych w Stargardzie, wjechał autem w tłum ludzi. Ma zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu do 10 lat więzienia. W wypadku rannych zostało osiem osób, w tym dwie poważnie.

Walka o wyborców. Koalicja Obywatelska zdradza hasło i program

Koalicja Obywatelska gotowa do walki o wyborców. Małgorzata Kidawa-Błońska na piątkowej konferencji przedstawiła program. "Jutro może być lepsze" - to kampanijne hasło Koalicji Obywatelskiej. A wśród wyborczych obietnic między innymi: przywrócenie nocnych dyżurów na SOR-ach, związki partnerskie, dwumiesięczny płatny urlop ojcowski i bezpłatne in vitro. I dodatkowa deklaracja Kidawy-Błońskiej: "to, co zostało ludziom dane, nie zostanie im zabrane".

CBA posiada system Pegasus? Oświadczenie nie rozwiało wątpliwości

CBA wydało oświadczenie, w którym zapewnia, że nie kupiło "systemu masowej inwigilacji Polaków". O Pegasusie nie ma w nim ani słowa. To oświadczenie nie oznacza, że CBA systemu Pegasus nie ma - może jedynie świadczyć o tym, że CBA nie wykorzystuje tego narzędzia do masowej inwigilacji. Pegasus to oprogramowanie opracowane w Izraelu. Pozwala na przejęcie kontroli nad smartfonami Apple'a i z systemem Android. Eksperci, którzy przeczytali oświadczenie CBA, zauważają, że Pegasus może być używany przez to biuro do inwigilacji konkretnych osób.

Nad morze i na plan filmowy. Tak Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki latali rządowymi samolotami

Prezydent latał w statusie HEAD nad morze, a premier na plan filmowy - tak wynika z dokumentów, do których dotarli dziennikarze portalu tvn24.pl i magazynu "Czarno na Białym". Mateusz Morawiecki wykorzystywał wojskowe samoloty na potrzeby kręcenia filmu z sobą w roli głównej, a najwięcej lotów - ponad 600 - ma na koncie Andrzej Duda, który wielokrotnie w statusie HEAD latał do rezydencji w Juracie.