Wyprzedzał samochody chodnikiem. Pirat zatrzymany

Pirat drogowy na chodniku i sposób na korek. W Środzie Wielkopolskiej kierowcy przecierali oczy ze zdumienia, kiedy widzieli jak białe audi wyprzedza ich jadąc chodnikiem. A ponieważ wszystko widać też na filmie, to policja już pirata zatrzymała.

Kopnął nastolatka w szyję. Napastnik z Białegostoku zatrzymany

Kolejne zatrzymanie po Marszu Równości w Białymstoku. Mężczyzna, który miał kopnąć nastolatka, co dokładnie widać na filmie, jest już w rękach policji. Nastolatek ma złamany obojczyk, napastnik będzie miał zarzuty. Monitoring z poprzedniej soboty wciąż przegląda specjalna grupa policjantów.

Platforma układa listy. "Będą mocni liderzy"

Grzegorz Schetyna kontra Jarosław Kaczyński - taki pojedynek liderów szykuje się w Warszawie. Na szczytach list Koalicji Obywatelskiej we wtorek już wszystko będzie jasne. W wyścigu do Sejmu do gry wracają znane nazwiska lewicy.

Będą nowe przepisy w sprawie państwowych lotów

Prezes zabiera głos, szef MON już działa - będą nowe przepisy, nowa instrukcja HEAD, będą też nowe zasady dotyczące wojskowych lotów i przewozu najważniejszych osób w państwie. Nie po to, żeby skończyć z rodzinnym lataniem na rządowym pokładzie.

Marek F. nie opowie o swoich listach do prezydenta

Marek F. jednak nie opowie o swoich listach do prezydenta. Prokuratura nie poprosi go o przedstawienie dowodów na to, co opisał, bo podobno miał już taką okazję i tego nie zrobił. "Rzeczpospolita" pisze o fortelu prokuratorów.

Rodzinne loty rządowym samolotem. Kuchciński przelał 15 tysięcy złotych na cele dobroczynne

23 rządowe loty Marka Kuchcińskiego z rodziną. Kancelaria Sejmu podaje dane, a marszałek płaci 15 tysięcy złotych. Przelewy dostają Caritas i fundacja Ewy Błaszczyk. To podobno zamyka sprawę, bo - jak mówi dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu - nikt nie złamał przepisów. Opozycja pyta dalej. - Żądamy bardzo twardej, precyzyjnej informacji na temat wszystkich lotów, które się odbywały - mówi Mariusz Witczak z Platformy Obywatelskiej.

"Polska przeciw przemocy". Kto był, kogo zabrakło?

Ponad tydzień po Marszu Równości w Białymstoku i towarzyszącym mu aktom przemocy w tym samym mieście odbył się w tę niedzielę marsz SLD, Wiosny i Razem pod hasłem "Polska przeciw przemocy". W marszu nie wzięła udziału PO, Nowoczesna, PSL i Kukiz'15. Nie było też polityków obozu rządzącego.

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie festiwalu Orle gniazdo

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim umorzyła postępowanie w sprawie publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa na festiwalu Orle gniazdo. Decyzję tę może jeszcze zmienić prokuratura wyższego szczebla. Zdaniem śledczych z Piotrkowa Trybunalskiego materiały filmowe dostarczone prokuraturze miały nie być wystarczające do identyfikacji sprawców. Festiwal został zorganizowany w lipcu 2017 roku i pokazany w reportażu "Superwizjera" TVN w styczniu 2018 roku. W tym samym miesiącu prokuratura wszczęła śledztwo.

Ojciec i syn utonęli w morzu w Rewalu. Ratownicy znaleźli ciało 13-latka

Tragiczny finał poszukiwań w Rewalu. W sobotę ratownicy odnaleźli ciało trzynastolatka. Chłopiec utonął w Bałtyku. Wcześniej z morza wyłowiono ciało 42-letniego mężczyzny. Nastolatek prawdopodobnie był pod jego opieką. Do wody weszli po godzinach pracy ratowników i pomimo tego, że na plaży w tym rejonie powiewała czerwona flaga.

Loty marszałka Sejmu. Kuchciński zapowiada wpłatę na cele charytatywne

572 złote 40 groszy - tyle miał kosztować przelot jednego członka rodziny Marka Kuchcińskiego rządowym samolotem w jedną stronę. Marszałek Sejmu w pisemnym oświadczeniu wytłumaczył, że członkowie jego rodziny nie mieli "możliwości opłacenia swojego lotu". Marek Kuchciński po kilku dniach od wybuchu afery zadeklarował jednak, że przekaże określoną kwotę pieniędzy na cele charytatywne.

Kolejny wielki projekt w planach ojca Rydzyka. Zapłaci resort kultury

Od kiedy rządzi PiS, do fundacji, spółek i szkoły związanej z o. Tadeuszem Rydzykiem szerokim strumieniem płyną publiczne pieniądze. Dziennikarze portalu OKO.press wyliczyli, że od początku rządów PiS do podmiotów związanych z redemptorystą trafiło co najmniej 214 milionów złotych. Duchowny planuje kolejny wielki projekt: muzeum "Pamięć i Tożsamość", za który Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapłaci 117 milionów złotych.

RODO przeszkadza w publikacji list poparcia do KRS? "Mamy pewien problem formalnoprawny"

Mimo wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego Kancelaria Sejmu wciąż nie poinformowała, kto podpisał się na listach poparcia dla kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Opozycja pyta, dlaczego to taka ściśle strzeżona tajemnica, i czy ktoś się wstydzi swojego podpisu. W piątek na antenie TVN24 do tej sprawy odniósł się wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Są przepisy takie jak ochrona danych osobowych - powiedział.

Poznań, Kraków, Wrocław, Kielce, Łódź. Marsze po zajściach w Białymstoku

Przeciw przemocy i nietolerancji. Na ulice wyszli mieszkańcy Poznania, Krakowa, Wrocławia, Kielc i Łodzi. Mówią, że to, co wydarzyło się w Białymstoku w sobotę, nie może przejść bez echa. W związku z Marszem Równości doszło wtedy do licznych aktów przemocy popełnianych przez chuliganów. Policja zidentyfikowała już ponad 100 osób, które miały dopuścić się naruszeń prawa.

Co najmniej sześć lotów marszałka z rodziną. Opozycja żąda dymisji

Tylko w tym roku marszałek Marek Kuchciński co najmniej sześć razy pokonał trasę Warszawa-Rzeszów rządowym samolotem. Nieraz na pokładzie byli członkowie jego rodziny. Opozycja mówi, że to skandal, żąda wyjaśnień, oddania pieniędzy podatników. Posłowie Sławomir Neumann i Sławomir Nitras w piątek złożyli wniosek o dymisję marszałka Sejmu.