Przejechali przez 9 krajów, by zebrać pieniądze na badania profilaktyczne

Kultowymi samochodami na przygodę życia. Jedenastu pasjonatów przejechało pięć tysięcy kilometrów przez dziewięć państw, żeby zwrócić uwagę na to, jak ważna jest profilaktyka w leczeniu raka. Pieniądze zebrane od sponsorów - 10 tysięcy złotych - przekazali Dolnośląskiemu Centrum Onkologii. Środki z akcji Ekspedycja Charytatywna 2019 pozwolą na przebadanie kilkuset osób.

Wybory w USA już zakończone. Przed lokalami były kolejki

W Stanach Zjednoczonych głosowanie w wyborach od Sejmu i Senatu już dobiegło końca. Ze względu na różnicę czasu Polacy mieszkający za oceanem głosują dzień wcześniej. W tym roku w USA zarejestrowało się 32 tysiące wyborców, czyli o 5 tysięcy więcej niż w wyborach w 2015 roku.

Ruszył Warszawski Festiwal Filmowy

180 filmów z 63 krajów. To prawdziwe święto dla miłośników kina. Ruszył Warszawski Festiwal Filmowy. To doskonale znana impreza na filmowej mapie europy. Festiwal potrwa do 20 października.

Władze Krakowa wypowiadają wojnę porzuconym elektrycznym hulajnogom

Hulajnogi na chodniku, hulajnogi na drogach. Rzucone gdzie popadnie stwarzają zagrożenie dla pieszych, rowerzystów i kierowców. W Krakowie ma być z tym koniec. Władze mówią "dość". Elektryczne hulajnogi z wypożyczalni, które zostaną zostawione same sobie, trafią do Biura Rzeczy Znalezionych.

Zadymiony chodnik i płonące ściany. Ćwiczebne wyrobisko dla ratowników w Bytomiu

Im więcej litrów potu wylanych w czasie ćwiczeń, tym mniej krwi na dole. Tak mówią ratownicy górniczy w Bytomiu o miejscu, gdzie doskonalą umiejętności, a miejsce to doskonale odzwierciedla trudne warunki w kopalni. To nowe wyrobisko do ćwiczeń. Jest tu zadymiony chodnik, są palące się ściany i wiele innych przeszkód, z którymi spotykają się w czasie prawdziwych akcji.

Służby przez 4 dni szukały w lesie 82-latka. Mężczyzna nie żyje

Leśna wyprawa na grzyby przy pięknej jesiennej pogodzie to idealny pomysł na weekend. Jednak błoga aura niech nie zwalnia nikogo z czujności, bo bez niej w lesie może być niebezpiecznie. Zwłaszcza, kiedy tracimy poczucie czasu i orientację w terenie. W województwie warmińsko-mazurskim służby przez cztery dni szukały 82-letniego grzybiarza. Mężczyzna nie żyje.

Trwa cisza wyborcza. W niedzielę odbędą się wybory do Sejmu i Senatu

Cisza, za której złamanie można słono zapłacić. Od 16 godzin nie można agitować na rzecz kandydatów i nie można publikować sondaży. Grozi za to grzywna, nawet milion złotych. W niedzielę odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Lokale wyborcze zostaną otwarte o 7.00 rano, a zamknięte o 21.00. Wtedy nastąpi koniec głosowania i właśnie wtedy zostaną pokazane pierwsze sondażowe wyniki w TVN24. 

Orzekał w głośnych sprawach. Sędzia Wojciech Łączewski rezygnuje

Sędzia Wojciech Łączewski zrzeka się urzędu. Przez lata orzekał w wielu ważnych procesach. Dziś nową KRS nazywa ciałem karykaturalnym. Z takim sądownictwem nie chce mieć nic wspólnego. Ostatnie cztery lata zmian w sądownictwie podsumowali przedstawiciele niezależnych instytucji. Ocena słaba, a rządzący na tych zmianach nie chcą skończyć i już mówią o kolejnych.

Abiy Ahmed Ali laureatem Pokojowej Nagrody Nobla

Etiopii przyniósł pokój i przemiany, teraz poznaje go cały świat. Abiy Ahmed Ali został laureatem Pokojowej Nagrody Nobla. Premier Etiopii wyróżnienie otrzymał w uznaniu zasług na rzecz procesu pokojowego między jego krajem i Erytreą.

Komentarze po wystąpieniu Kaczyńskiego. "Pokazał prawdziwą twarz"

Maska opadła - tak opozycja komentuje ostatnie kampanijne wystąpienie prezesa PiS. Chodzi o wypowiedź dotyczącą nowych elit i o piętnowaniu tych, którzy nie są przychylni partii rządzącej. W komentarzach również o Polsce plus pod którą podpisuje się Jarosław Kaczyński i Polsce minus, którą przypisuje politycznej konkurencji.

Konstytucja, artykuł 180. To sposób PiS na przenoszenie sędziów?

Prawo i Sprawiedliwość ma nowy sposób na polskie sądy, a dokładnie na polskich sędziów. Jarosław Kaczyński powołuje się na artykuł 180 konstytucji. W razie zmiany ustroju sądów lub zmiany granic okręgów sądowych wolno sędziego przenosić do innego sądu lub w stan spoczynku z pozostawieniem mu pełnego uposażenia. Przepis z pozoru neutralny, ale na finiszu kampanii dla niektórych brzmi groźnie.

Słowa Kaczyńskiego o "piętnowaniu elit". Opozycja oburzona

Na konwencji wyborczej w Sosnowcu Jarosław Kaczyński mówił o nowych elitach. - Ta nowa polska elita władzy i mam nadzieję, coraz większa część elity kulturalnej i innych elit już nie pracuje dla naszych wrogów. A ci, którzy pracują są napiętnowani i będą piętnowani dalej - powiedział.

Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk. "To do mnie jeszcze nie dochodzi"

Nagroda Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018 została przyznana polskiej pisarce Oldze Tokarczuk. "Radość i wzruszenie odebrały mi mowę" - tak najpierw napisała polska laureatka. Pisarkę informacja o nagrodzie zaskoczyła w trasie na niemieckiej autostradzie. "Podróż ludzi księgi", "Prawiek i inne czasy", "Dom dzienny, dom nocny", "Bieguni" i "Księgi Jakubowe" - to tylko niektóre tytuły, do których warto teraz wrócić. A może dopiero je poznać, bo Nobel dla Polki zobowiązuje.

Miasta rywalizują o najwyższą frekwencję wyborczą

Obok walki o mandaty do Sejmu i Senatu toczy się też walka o frekwencję wyborczą. Włodarze polskich miast rywalizują o najwyższy procent wyborców, którzy skorzystają ze swego prawa i zagłosują. Słychać zachęty, padają też obietnice.