"Zależy nam na tym, aby opowiedzieć o małych dramatach"

Co kryje się za medialną fasadą osób zaginionych? Co czuje człowiek, którego syn, brat, matka lub przyjaciel zaginęli bezpowrotnie? Teatr Nowy w Poznaniu wystawia sztukę, która opowiada historię ludzi, którzy przeszli przez takie wydarzenia.

Kobiety oskarżające dyrektora Teatru Bagatela zostaną przesłuchane przez sąd

16 poszkodowanych oskarża dyrektora Teatru Bagatela o molestowanie. Prawdopodobnie lista ofiar Henryka Jacka Schoena jest dłuższa, bo do redakcji tvn24.pl zgłaszają się kolejne kobiety, na których drodze stanął. A zespół teatru staje za nimi murem. Domaga się, by dyrektor nie przychodził do pracy dopóki sprawa nie będzie wyjaśniona.

Opozycja ogłosiła wspólnego kandydata na marszałka Senatu

Opozycja doszła do porozumienia w sprawie kandydata na marszałka Senatu. Ma być nim Tomasz Grodzki, który uzyskał poparcie liderów PO, PSL i SLD. To chirurg i profesor nauk medycznych. Prawo i Sprawiedliwość także stawia na chirurga - na stanowisko marszałka będzie forsować kandydaturę Stanisława Karczewskiego.

Sukces polskich żołnierzy w Walii. Zajęli drugie miejsce w międzynarodowych zawodach

Na plecach wiele kilogramów. Do pokonania kilkadziesiąt kilometrów, po drodze rozminowywanie, szturmowanie i udzielanie pomocy rannym, i to wszystko to na czas. W Górach Kambryjskich w Walii odbyły się międzynarodowe zawody dla żołnierzy. Polacy z wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych zajęli drugie miejsce, a konkurencję mieli ogromną. Zwycięstwo przypadło żołnierzom z Nepalu.

Opaski życia dla seniorów dostały nową funkcjonalność

Opaska życia dla seniora pozwala natychmiast wezwać pomoc. Z drugiej strony umożliwia natychmiast zorientować się, co starszej osobie dolega, jak się czuje i na co choruje. Informacje są dostępne dla najbliższych członków rodziny w smartfonie. Urządzenie wygląda jak zegarek na rękę. W Łodzi opaski może dostać każdy, kto skończył 60 lat i ma przynajmniej jedną tak zwaną niesamodzielność.

Kobiety weszły na pasy, tir ruszył. "Cud, że nikt nie zginął"

W Strzelnie w województwie kujawsko-pomorskim tir uderzył w kobiety przechodzące przez przejście dla pieszych. Wyglądało groźnie, ale skończyło się szczęśliwie. Kierowca nie widział dwóch kobiet. Uderzył w rower, który prowadziła jedna z nich. 40-letni mężczyzna ukarany został mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Kto wystartuje w prezydenckim wyścigu? Rezygnacja Tuska "pozwala przejąć inicjatywę"

"Mnie też jest trochę smutno" - napisał Donald Tusk do tych, którzy są zawiedzeni, że nie będzie on kandydował na prezydenta Polski. Jego decyzja jest jednak faktem i jest ostateczna. Platforma Obywatelska ma podjąć kluczowe decyzje w piątek. Jednym z poważniejszych kandydatów wydaje się być Małgorzata Kidawa-Błońska. Dzisiaj wiele wskazuje na to, że każda z opozycyjnych formacji wystawi swojego kandydata.

Wzajemne oskarżenia w sprawie transportu tygrysów

Kto zawinił? Kto skazał tygrysy na gehennę podróży przez całą Europę? Włoscy kierowcy pokazują film z transportu i sugerują, że winni mogą być Polacy. Polski graniczny lekarz weterynarii odpowiada: pożar zaczął się we Włoszech, a gasiliśmy go u nas. 7 tygrysów, które miały trafić do Rosji, jest w zoo w Poznaniu, a dwa w Człuchowie. Jeden nie przeżył.

Nowe zasady podczas kontroli drogowej

Podczas policyjnych kontroli drogowych kierowców obowiązują określone zasady. Kierowcy powinni mieć tego świadomość, bo jeśli coś zrobią nie tak, to spotkanie z drogówką może skończyć się dodatkowym mandatem. Ręce na kierownicy - to jedna z takich zasad, ale nie jedyna.

Dyrektor Teatru Bagatela idzie na urlop. Oskarżeń o molestowanie przybywa

Zgłaszają się kolejne kobiety, które twierdzą, że są ofiarami molestowania seksualnego ze strony dyrektora krakowskiego Teatru Bagatela. Nie dziewięć, a już piętnaście kobiet mówi o mobbingu i molestowaniu. Całowane, przytulane, osaczane - pracownice teatru ze szczegółami opisują, co działo się za zamkniętymi drzwiami gabinetu dyrektorskiego. Dyrektor Henryk Jacek Schoen zaprzecza zarzutom, ale właśnie idzie na urlop. Do akcji wkracza też prokuratura.

"Znowu mamy problem". Opozycja negocjuje w sprawie marszałka Senatu

Kto marszałkiem Senatu? Opozycja, która ma większość w izbie wyższej, jest ciągle niezdecydowana. Ze strony Koalicji Obywatelskiej padają takie nazwiska jak Borusewicz, Klich, Rybicki czy Zdrojewski. Negocjacje trwają. W czasie, gdy opozycja dyskutuje sama ze sobą, PiS nie ustaje w szukaniu chętnych do przejścia na stronę partii władzy.

Pawłowicz, Piotrowicz, Macierewicz. Znani politycy PiS-u zostali docenieni

Co i komu chce udowodnić Jarosław Kaczyński i skąd to prężenie muskułów władzy - pyta opozycja po kolejnych kontrowersyjnych nominacjach dla kontrowersyjnych polityków. Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz kandydatami PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Ona rekomendowana jako bezpartyjna, a on jako wrażliwy. No i Antoni Macierewicz, jako marszałek senior Sejmu. W dowód uznania za jego zasług.

Pracownice krakowskiego teatru mówią o mobbingu i molestowaniu przez dyrektora

W znanym krakowskim Teatrze Bagatela miało dochodzić do skandalicznych sytuacji. Od lat zatrudnione w placówce aktorki, reżyserki i pracowniczki biura przerywają milczenie. Oskarżają dyrektora o mobbing, molestowanie i co najmniej niestosowne zachowanie. Henryk Jacek Schoen zaprzecza. Prezydent miasta zawiadomił prokuraturę. 

Decyzja Tuska i plany Platformy Obywatelskiej

Donald Tusk oficjalnie mówi "nie". Nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich. Tym oświadczeniem przecina wielomiesięczne spekulacje na temat jego ewentualnego powrotu do polskiej polityki. Otwiera też Platformie drogę do wyboru nowego kandydata lub kandydatki, to z kolei na nowo otwiera też pole do dyskusji o przywództwie w partii i scenariuszach dla całej opozycji.

Od 11 listopada do USA bez wiz

Od 11 listopada Polacy będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wiz. W najbliższy poniedziałek oficjalnie zakończy się trwający blisko trzy dekady proces starań o włączenie Polski do amerykańskiego ruchu bezwizowego.

Tygrysy z Człuchowa wyszły na pierwszy spacer

Dwa tygrysy z Człuchowa po raz pierwszy wyszły na wybieg adaptacyjny. Taki spacer ma im pomóc przyzwyczaić się do nowego otoczenia. Zwierzęta ostatnie tygodnie spędziły w ciasnych klatkach w ciężarówce. Stan siedmiu tygrysów, które tymczasowo zamieszkały w poznańskim zoo, też się poprawia.

"Ukryta gra" wchodzi na ekrany kin. "Widz doceni jakość"

"Ukryta gra" w reżyserii Łukasza Kośmickiego to pełen napięcia thriller szpiegowski, którego akcja toczy się czasie zimnej wojny. W filmie występuje gwiazdorska, międzynarodowa obsada - to między innymi Bill Pullman czy Robert Więckiewicz. Film na ekrany kin trafi w piątek.

Prezes NIK zostanie odwołany uchwałą? "Politycznie sensowne"

Prawnicy z którymi rozmawiała "Rzeczpospolita" wskazują, że jest sposób na dymisję prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Jego kadencję określa konstytucja, ale pierwszy etap wyboru Mariana Banasia miał być wadliwy prawnie. I to z jego winy - z powodu zatajenia informacji takich jak zaniżanie czynszu za wynajem kamienicy.

"Zabił bez żadnego powodu dwie osoby". Ruszył proces Artura K.

We wtorek ruszył proces Artura K. 40-latek odsiadywał wyrok za morderstwo partnerki. Wyszedł z więzienia na jednodniową przepustkę, podczas której zabił ponownie. Mężczyzna oskarżony jest o zabójstwo kolejnej partnerki i jej trzyletniego syna. Biscy ofiar domagają się kary dożywocia dla Artura K.