Spór o jaja. Najnowsze badania mogą niepokoić

Spór na temat tego, czy kurze jaja szkodzą zdrowiu, trwa. Najnowsze badania dowodzą, że osoby, które codziennie jedzą trzy-cztery jajka, ryzykują chorobą serca, a nawet przedwczesnym zgonem. Głównym winowajcą ma być obecny w jajkach, a zwłaszcza w ich żółtkach, cholesterol.

Świetlice terapeutyczne dla dzieci zagrożone. Państwo obcięło finansowanie

Niosą pomoc niepełnosprawnym dzieciom, teraz sami proszą o wsparcie. Fundacja im. Brata Alberta ma dziewięć świetlic terapeutycznych. Pod swoją opieką mają około 180 dzieci. Ich finansowanie o jedną piątą zmniejszył Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Rodzice dzieci protestują, a ksiądz Isakowicz-Zaleski pisze do premiera.

Nie używać plastikowych torebek, pić kranówkę - oto ekowyzwania dla Widzów TVN i TVN24

Przekonują, że maraton zaczyna się od pierwszego kroku, a ratowanie planety - codziennie i od każdego z nas. Dziennikarki TVN i TVN24 namawiają, by przyłączyć się do nietypowej akcji. Na tydzień przed akcją "Godzina dla Ziemi", kiedy na najbardziej znanych budynkach na całym świecie gasną światła, Anna Kalczyńska, Agnieszka Cegielska, Marta Kuligowska, Joanna Kryńska i Anna Jędrzejowska rzucają swoim Widzom i fanom ekowyzwanie.

"Dziękuję zawodnikom za współpracę". Stefan Horngacher odchodzi z kadry

Dla niego to były ostatnie loty z naszymi skoczkami. Stefan Horngacher zrezygnował z funkcji trenera kadry. Pod wodzą Austriaka przez trzy sezony biało-czerwoni odnieśli szereg sukcesów, ostatni "drużynowy" w sobotę w Planicy, ale to jest jedynie wierzchołek góry zwycięstw. Z górą wyzwań zmierzy się teraz Czech Michal Doležal - nowy szkoleniowiec.

Drogowy absurd na Lubelszczyźnie. Przejście dla pieszych z pola na pole

Przejście dla pieszych na środku prostej drogi, ale w miejscu, gdzie nie ma nic, nawet chodnika - są za to pasy, próg zwalniający, znak ostrzegawczy i oświetlenie. Inwestycja drogowa we wsi Słupeczno na Lubelszczyźnie zaskakuje i budzi kontrowersje. Mieszkańcy pytają czy to konieczność, czy fantazja projektanta. W każdym razie to absurd.

Konwencja PiS we Wrocławiu. Padły trudne pytania

Gorący politycznie weekend na dwa miesiące przed wyborami Parlamentu Europejskiego. We Wrocławiu konwencja wyborcza PiS, w Warszawie rada polityczna PO, a także konwencja Wiosny Roberta Biedronia. Były prezydent Słupska przedstawił swoje "jedynki" na listach.

W gdańskim zoo wykluło się rzadkie, urocze, białe pisklę pingwina

W pierwszej chwili opiekunowie gdańskich pingwinów nie wierzyli własnym oczom. W zoo w Gdańsku wykluło się białe pisklę pingwina. Największy skarb gdańskiego zoo mierzy 28 centymetrów, waży trochę ponad półtora kilograma. Płeć - jeszcze nie jest znana. Zupełnie biały pingwin toniec wykluł się w połowie grudnia. Od tamtej pory pracownicy zoo chuchali i dmuchali, żeby zwierzęciu nic się nie stało. A jego istnienie trzymano w ścisłej tajemnicy.

Żywa historia dla młodszych uczniów. "Zahistoriowani" licealiści

Jak zainteresować historią młodsze pokolenie? Jak przekazać wiedzę młodszym kolegom? To na pewno wiedzą Zahistoriowani, czyli grupa licealistów z pasją do historii. Na początku był projekt konkursowy, teraz jest cykl przedstawień dla dzieci z gdańskich podstawówek. I tak w jedno przedpołudnie 8-latkowie powędrowali od starożytności do czasów współczesnych.

Ciągnik wjechał prosto w samochód stojący na poboczu

Rozpędzony ciągnik siodłowy z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze drogi ekspresowej S8 w okolicach Marek. Dokładnie w miejscu, gdzie stał samochód dostawczy. Dokładnie w chwili, kiedy dwaj mężczyźni mocowali na nim ładunek. Obaj zeskoczyli dosłownie w ostatnim momencie.

Afera Solvere. Działacze PiS nie zostaną ukarani

Doszło do naruszenia przepisów, jednak kary nie będzie, nie dojdzie nawet do wszczęcia postępowania. Działacze PiS, twórcy spółki Solvere i autorzy słynnej kampanii, która miała uzasadnić zmiany w sądownictwie - Anna Plakwicz i Piotr Matczuk - nie wykazali w oświadczeniu majątkowym, że byli członkami zarządu Solvere wtedy, kiedy powinni byli to zrobić.

Śledztwa nie ma, nie ma też zeznań Kaczyńskiego. Birgfellner ma zeznawać siódmy raz

Było już sześć wizyt w prokuraturze i będzie kolejna. Na początku kwietnia ciąg dalszy przesłuchania Geralda Birgfellnera. Wciąż jednak nie wiadomo, co dalej ze śledztwem w sprawie rzekomej łapówki dla ks. Rafała Sawicza, członka rady fundacji Instytut imienia Lecha Kaczyńskiego. Prokuratura nie podjęła decyzji. To Jarosław Kaczyński miał namawiać austriackiego biznesmena do przekupstwa. Jest też kwestia niezapłaconej faktury, jaką spółka Birgfellnera wystawiła spółce Srebrna, która w większości należy do Instytutu. Politycy PiS twierdzą, że to sprawa polityczna, bo Birgfellner mógł w procesie cywilnym domagać się zapłaty za pracę wykonaną na rzecz Srebrnej. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie stwierdził, że zeznania złożone dotychczas przez austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera są nieścisłe, ogólne i niepełne.

Spór między rządem a ZNP. Opozycja chce odwołania Zalewskiej

Rośnie napięcie na linii ZNP - rząd. Groźba strajku wisi w powietrzu, a minister Zalewska zaapelowała do nauczycieli, by pozostali przy swoich uczniach. - Pani minister, my byliśmy, jesteśmy i będziemy przy uczniach, nawet wtedy, kiedy pani już zakończy swoją kampanię do europarlamentu - odpowiedział szef ZNP Sławomir Broniarz. Minister Zalewska nie reaguje na postulaty ZNP. Reaguje za to po raz kolejny opozycja. Chce odwołania Anny Zalewskiej i jej rezygnacji ze startu w wyborach europejskich. Związek Nauczycielstwa Polskiego szacuje, że 8 kwietnia do pracy w całym kraju może nie przyjść ponad pół miliona pracowników szkół i przedszkoli.

Jedenastu chirurgów złożyło wypowiedzenia. Szpital zaskoczony

Jedenastu chirurgów, czyli wszyscy pracujący na ostrym dyżurze, złożyło wypowiedzenia - to sytuacja z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Placówka zapewnia, że bezpieczeństwo pacjentów jest zagwarantowane dzięki pomocy innych chirurgów, ale decyzja tej jedenastki była dla szpitala zaskoczeniem.

Bezdomni założyli sklep internetowy. Oszukali co najmniej 700 osób

Co najmniej 700 osób zostało oszukanych przez dwóch bezdomnych z Łodzi. Mężczyźni założyli sklep internetowy i oferowali sprzęt RTV i AGD. Pobierali pieniądze, ale towaru nie wysyłali. Duet oszustów rozpracowali funkcjonariusze z wydziału do walki z cyberprzestępczością. Prokuratura sprawdza, czy bezdomnym ktoś w przestępczym procederze pomagał.

Graś pytany o nagranie z restauracji. "Prywatna opinia"

Od lat prawa ręka i bliski współpracowniki Donalda Tuska. Paweł Graś stanął przed komisją sejmową do spraw wyłudzeń VAT. Były sekretarz stanu w KPRM został nagrany w restauracji "Sowa i przyjaciele" w 2013 roku. O to nagranie pytany był przez przewodniczącego komisji Marcina Horałę.

Osiem osób w samochodzie i pościg policji. Kierowca był pijany

Pościg jak z filmu sensacyjnego. W centrum Bydgoszczy policjanci gnali za pijanym kierowcą. Piratem drogowym okazał się 19-latek. Oprócz niego w osobówce było siedmiu pasażerów, w tym jeden w bagażniku. Dynamiczną akcję pościgu i zatrzymania z bronią w ręku zarejestrował policyjny wideorejestrator.

"Nie udzielono mu pomocy". Mężczyzna zmarł na izbie przyjęć

39-letni mężczyzna zmarł po dziewięciu godzinach oczekiwania w szpitalu w Sosnowcu. Pacjent trafił na izbę przyjęć z siną od kolana nogą. Zmarł, cierpiąc na izbie przyjęć - mówią jego bliscy. Władze szpitala składają wyrazy współczucia, ale o nieprawidłowościach mówić nie chcą. Sprawę bada prokuratura.

Brak przełomu, strajk coraz bliżej. ZNP: mediatorem mógłby być pan prezydent

Prezydent i premier przez dwie godziny rozmawiali o postulatach płacowych nauczycieli. Na to spotkanie do pałacu premier przyjechał prosto z Nowogrodzkiej, a po rozmowach nauczyciele nie usłyszeli, że podwyżki będą. ZNP podtrzymuje groźbę generalnego strajku, cierpliwość traci też oświatowa "Solidarność" okupująca kuratorium w Krakowie.

Prezydent Nowej Soli nagrywa piratów drogowych

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz w walce z piratami drogowymi. Łamiących przepisy nagrywa od 2014 roku, gdy sam był świadkiem tragicznego wypadku i ruszył w  pościg za pijanym sprawcą. Wtedy zajechał mężczyźnie drogę i zatrzymał go do przyjazdu policji. Dziś, jak sam mówi, woli śmierci na drodze zapobiegać, dlatego na nowosolską komendę trafiło kolejne nagranie z jego samochodu.

Pełnomocnicy Birgfellnera składają zażalenie. Ziobro: to oni opóźniają sprawę

"Przekazałem kopertę, pan Kaczyński z kopertą wszedł do swojego pokoju, gdzie pan Sawicz już siedział" - tak - zadaniem "Gazety Wyborczej" - miały brzmieć zeznania Geralda Birgfellnera w prokuraturze. Austriacki biznesmen pytany był między innymi o przekazanie koperty z pieniędzmi księdzu Rafałowi Sawiczowi zasiadającemu w radzie Instytutu imienia Lecha Kaczyńskiego, właściciela spółki Srebrna. A pełnomocnicy Austriaka robią tak jak zapowiadali - skarżą się na bezczynność prokuratury.

Piosenkarka Vera Lynn obchodzi 102. urodziny

Jej kariera rozpoczęła się jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. Sławę przyniosły jej utwory, które podnosiły na duchu brytyjskich żołnierzy, walczących na wojennych frontach, ale na listy przebojów trafiała też później. Piosenkarka Vera Lynn obchodzi 102. urodziny.

Falenta ukrywa się za granicą? Policja: intensywnie pracujemy nad sprawą

Podobno ukrywa się zagranicą. Podobno na terenie strefy Schengen. Marek Falenta, biznesmen skazany w tak zwanej aferze podsłuchowej. Powinien trafić do więzienia na dwa i pół roku. Jednak od pół roku pozostaje nieuchwytny. Jest ścigany listem gończym. Pytanie - czy pojawi się także europejski nakaz aresztowania? Policja zapewnia, że intensywnie pracuje nad sprawą. Były szef MSW jest wyraźnie zniecierpliwiony i z przekąsem pyta czy może przyda się pomoc wyszkolonego psa. Jest odpowiedź ministra Brudzińskiego.