Nieczynne wyciągi w Szczyrku. "Bardzo kameralne warunki"

Województwo śląskie rozpoczyna ferie i Szczyrk wydaje się naturalnym celem dla odpoczywających. Turystów jest rzeczywiście sporo, ale zjeżdżanie na nartach może być problematyczne, bo silny wiatr unieruchomił wyciągi. Miasto ma jednak w zanadrzu inne propozycje.

Hogwart w byłej stolicy Polski? Magiczny pomysł prosto z Gniezna

Nie trzeba być na londyńskim dworcu, by odnaleźć peron 9 i 3/4. Do Hogwartu można trafić też przez Gniezno. Nauczyciele językowego gimnazjum i szkoły podstawowej przeobrazili budynek w szkołę magii i czarodziejstwa. Uczniowie hodują tu magiczne rośliny, konstruują miotły i grają w quidditcha.

Szef ABW domaga się przeprosin od posłów PO. PO żąda dymisji

Platforma nie zamierza przepraszać szefa ABW. Piotr Pogonowski wysłał do polityków opozycji wezwania przedsądowe. Politycy po ujawnieniu taśm mówili o układzie i zarzucali szefowi ABW, że wykorzystuje służby do walki z opozycją. Żądają też jego dymisji. Szef ABW nie widzi powodu, dla którego miałby rezygnować ze stanowiska.

Kazimierz Kujda współpracował z SB? Oświadczenie byłego prezesa Srebrnej

Kazimierz Kujda, wieloletni prezes związanej z PiS spółki Srebrna, w aktach IPN widnieje jako tajny współpracownik SB o pseudonimie "Ryszard". O jego współpracy pisze "Rzeczpospolita", a on sam się broni. Wydaje oświadczenie, a w nim twierdzi, że nigdy nie podjął z SB współpracy, która doprowadziłaby do czyjejś krzywdy.

Wspomnienia Jana Olszewskiego. "Sąd zawsze niesłychanie liczył się z tym, co powie"

Nie żyje Jan Olszewski. Były premier zmarł rano w wieku 88 lat. W latach 60. bronił w procesach politycznych między innymi Jacka Kuronia i Karola Modzelewskiego. Jako członek Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie uczestniczył w rozmowach Okrągłego Stołu. Był pełnomocnikiem rodziny księdza Jerzego Popiełuszki podczas procesu jego zabójców z SB. Historycy i byli opozycjoniści wspominają, że był "instancją", którą cechowała zarówno mądrość jak i znajomość prawa. - Był obrońcą w procesach wielu osób, sprzeciwiających się systemowi, a więc i Melchiora Wańkowicza i (Jacka - red.) Kuronia i (Karola - red.) Modzelewskiego - mówi historyk Andrzej Paczkowski.

NSZZ "Solidarność" wycofuje się z Rady ECS

To upolityczniona instytucja, która zamiast łączyć, dzieli - pisze w liście do Europejskiego Centrum Solidarności NSZZ "Solidarność" i zawiesza udział swoich przedstawicieli w Radzie tej instytucji. "Solidarność" z Piotrem Dudą na czele cały spór, toczący się wokół finansowania ESC, uznaje za element kampanii wyborczej opozycji. Opozycja podkreśla, że również sam związek mocno angażuje się w politykę.

"Drobne złośliwości świadczą nie najlepiej o prezesie NBP"

Będzie ustawa, ujawnimy zarobki - mówi prezes Narodowego Banku Polskiego, ale wcześniej chce rozmawiać z prezydentem. Jawność wynagrodzeń zdaniem Adama Glapińskiego bankowi zaszkodzi. A jej zwolennikom, również z obozu rządowego, prezes nie szczędzi złośliwości. Według opozycji może sobie na to pozwolić, bo ma polityczne umocowanie.

Prezes Srebrnej: spółce nie dostarczono faktury, którą opublikowała "Wyborcza"

"Gazeta Wyborcza" pokazuje fakturę, którą miał wystawić austriacki biznesmen spółce Srebrna. Dla Prawa i Sprawiedliwości to kartka papieru bez znaczenia, a prezes spółki Srebrna w odpowiedzi dla "Faktów" TVN podkreśla, że faktura nie została dostarczona i nie była zaksięgowana. Platforma Obywatelska chce kontroli skarbowej w spółce Srebrna.

Wandale zniszczyli ważny plac. "Szukamy tych dzbanów"

Wandale zniszczyli niezwykłe miejsce w Sosnowcu. A dokładnie ogród polisensoryczny - bardzo ważny dla niepełnosprawnych dzieci. Pomaga się uczyć i rehabilitować. Demolkę chuliganów nagrały kamery, więc poza nadzieją, że ogród uda się naprawić, jest i nadzieja, że sprawców uda się złapać.

"Planety Singli 3" wchodzi do kin. "Nie zabraknie wzruszeń"

Hitowa komedia romantyczna w nowej odsłonie. Na ekrany powracają bohaterowie "Planety Singli". Przed główną filmową parą ogromne życiowe wyzwanie, czyli ślub i wesele. Poprzednie dwie części w kinach obejrzało blisko cztery miliony widzów. Co czeka publiczność w trzeciej, ostatniej odsłonie?

Ostry spór o finanse. Sellin: traktują ECS jak partyjną siedzibę

Najpierw mocne cięcie dotacji dla ECS, teraz mocne słowa płyną z resortu kultury. Wiceminister Jarosław Sellin twierdzi, że Europejskie Centrum Solidarności traktowane jest przez PO jak partyjna siedziba. Wszystko po tym, jak rada Centrum odrzuciła warunki stawiane przez ministerstwo, a finansowe braki w ECS wypełniły pieniądze z internetowej zbiórki.

Wrocek na salonach. Nowy współpracownik Jacka Sutryka

Prezydent Wrocławia współdzieli swój gabinet. Decyzja nie była łatwa, ale podjęcie jej nie zajęło wiele czasu. Współpracownikiem prezydenta Jacka Sutryka został kot brytyjski. Pierwszy Kot Wrocławia ma na imię Wrocek i został porzucony przez podróżującą rodzinę. Czworonoga uratowali pracownicy dworca, a stamtąd trafił do magistratu.

Lekcja samodzielności i życia na własną rękę

Dla nich to nie tylko dach nad głową. To także lekcja samodzielności i życia na własną rękę. W Kaliszu powstały kolejne mieszkania chronione. To forma wsparcia dla niepełnosprawnych intelektualnie, którzy nie mają rodziny, albo z różnych powodów nie ma kto nimi się zająć. Tu stworzą własny dom.

Trzy miliony złotych dla ECS. I wciąż płyną pieniądze

Trzy miliony złotych, czyli równowartość obciętej dotacji, zebrano w nieco ponad dobę. Na subkonto Europejskiego Centrum Solidarności wciąż płyną pieniądze. Propozycję ministerstwa instytucja odebrała jako próbę przejęcia Centrum, więc została ona odrzucona. Skoro nie ma już problemu finansowania, to można kreślić plany. Także te związane z obchodami 4 czerwca.

Matti Nykaenen nie żyje. Legendarny skoczek miał 55 lat

Fiński skoczek o światowej sławie. Jeden z najwybitniejszych w historii skoków narciarskich. Matti Nykaenen nie żyje. Wielokrotny mistrz olimpijski i złoty medalista mistrzostw świata brylował na skoczniach, ale poza nimi już tak dobrze sobie nie radził. Był uzależniony od alkoholu. Miał 55 lat. Nie są znane przyczyny jego śmierci.

Sprawa Srebrnej. Opozycja pyta o oświadczenia majątkowe Kaczyńskiego

Echa taśm Kaczyńskiego i pytania, które ponawia opozycja. Czy i kiedy CBA zajmie się wnioskiem o sprawdzenie oświadczeń majątkowych prezesa PiS? Taki wniosek pojawił się tuż po publikacji fragmentu rozmowy prezesa z austriackim biznesmenem. Ale pojawiły się też wątpliwości czy służby są w stanie niezależnie zbadać sprawę, skoro, jak argumentuje Platforma, ich szefowie byli powiązani ze spółką Srebrna.

Robert Biedroń ruszył w Polskę. "To gra na PiS"

Debiut w Warszawie i szukanie poparcia w kraju. Robert Biedroń ogłosił początek Wiosny i ruszył w Polskę. W kolejnych miastach chce prezentować szczegóły programu. Ogólne hasło brzmi "czas na zmiany". Jest deklaracja dialogu, ale i stanowcza wola samodzielnego startu w wyborach. To gra na PiS - kwituje opozycja i ponawia apel o koalicję.

Unijne kontrole w ubojniach. PO żąda dymisji ministra

Polska wołowina i europejskie obawy. Od rana unijni inspektorzy rozpoczęli kontrole. Chcą prześwietlić procedury pozyskiwania mięsa i reakcje służb po ujawnieniu wyników śledztwa "Superwizjera" TVN. Swoje postępowania prowadzą policja i prokuratura, a minister rolnictwa zapowiada zmiany. Zwłaszcza w nadzorze produkcji żywności. Platforma chce jego dymisji.