Mirosław G. uniewinniony. "W tle jest konflikt doktora ze Zbigniewem Ziobro"

Kardiochirurg Mirosław G. uznany za niewinnego przez Sąd Najwyższy. Lekarz był oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci pacjenta. Podczas operacji w 2006 roku, zaszyto w sercu chorego gazik, ale zdaniem sądu nie ma wystarczających dowodów, że właśnie to było bezpośrednią przyczyną śmierci. Lekarz nigdy nie przyznał się do winy, choć słowa, które wtedy padły z ust Zbigniewa Ziobry, brzmiały jak wyrok.

Kościelne dane i niefortunne zestawienia. "Okazja została zmarnowana"

Po tym jak biskupi ogłosili dane statystyczne o pedofilii w Kościele, ofiary mówią, że hierarchowie nie okazali im empatii, a wśród publicystów katolickich słychać głosy o zmarnowanej okazji. Wprawdzie prymas mówił na konferencji prasowej o bólu i wstydzie, padły też słowa o konieczności towarzyszenia ofiarom i stanowczości wobec sprawców, ale przewodniczący episkopatu i jego zastępca mówili też o powszechnej seksualizacji, ataku na Kościół i koniecznym miłosierdziu wobec sprawców.

NSA odrzucił skargi kasacyjne w sprawie uchwały antysmogowej

Atmosfera była gęsta, ale Naczelny Sąd Administracyjny rozwiał czarne chmury nad krakowską uchwałą antysmogową. Sędziowie prawomocnie odrzucili wszystkie skargi kasacyjne, a to oznacza, że od pierwszego września w stolicy Małopolski nie będzie można ogrzewać domów węglem i drewnem.

Wyrok Trybunału w sprawie KRS odroczony

Po nagłym przyspieszeniu ponowne zwolnienie prac Trybunału Konstytucyjnego w sprawie legalności trybu powołania obecnej Krajowej Rady Sądownictwa. Posiedzenie zostało odroczone o dwa tygodnie. Powodem są braki formalne. Opozycja komentuje, że polski Trybunał ściga się w tej sprawie z TSUE, który bada tę sprawę z punktu widzenia prawa unijnego.

Marek Suski przeprasza za słowa o zarobkach nauczycieli

Marek Suski przeprasza żonę i wszystkich, którzy się poczuli dotknięci jego wypowiedzią. Chodzi o sugestię, że zarobki nauczycieli są podobne do zarobków posłów. Rzeczniczka rządu chwali szefa gabinetu politycznego premiera za to, że stać go na taki gest, a nauczyciele nadal się domagają podwyżek plac.

Sadził rabarbar, aż sąd przyznał mu ziemię. Grunt sprzedał

Posadził rabarbar na terenie uczelni i za darmo przejął ziemię, która była warta miliony. Pomysłowy inwestor z Krakowa dostał przez zasiedzenie decyzją sądu trzy i pół hektara ziemi. Politechnika Krakowska przez lata walczyła o swoją działkę, ale bezskutecznie. Przejęty już grunt inwestor sprzedał za 10 milionów złotych miastu.

Najnowszy sondaż. Koalicja Obywatelska dwa punkty nad PiS

W najnowszym sondażu Koalicja Europejska w wyborach do Parlamentu Europejskiego z dwupunktową przewagą nad PiS. To pierwszy taki sondaż. PiS ma nadzieję, że pierwszy i ostatni. Swoich przedstawicieli w PE miałyby też Wiosna i Kukiz'15. Do wyborów jeszcze ponad dwa miesiące. Walka o głosy wyborców przyspiesza.

Podczas pożaru w szpitalu w Kutnie spłonął przepięty do łózka pacjent

Łóżko płonęło, ale pacjent nie mógł uciekać, bo został do niego przywiązany. Prokuratura wyjaśnia przyczyny śmierci 37-latka, który spłonął w szpitalu w Kutnie. Personel tłumaczy, że pacjent był agresywny i dla własnego bezpieczeństwa przypięto go pasami do łózka. Po ugaszeniu pożaru znaleziono w sali papierosy i nadpaloną zapalniczkę.

Austriacki biznesmen przesłuchany po raz szósty. Adwokaci krytykują prokuraturę

Po raz szósty prokuratura przesłuchuje austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera, który oskarża Jarosława Kaczyńskiego, że w swojej działalności biznesowej nie wywiązał się ze zobowiązań. Adwokaci Austriaka twierdzą, że prokuratorzy zadają wciąż te same pytania i grają na czas, zamiast podjąć konkretną decyzję o formalnym wszczęciu śledztwa i przesłuchaniu prezesa PiS. Adwokaci rozważają złożenie w sądzie skargi na przewlekłość postępowania.

Oświatowa "Solidarność" okupuje małopolskie kuratorium

Związek Nauczycielstwa Polskiego przeprowadza referendum strajkowe w szkołach, a oświatowa "Solidarność" kolejny dzień okupuje małopolskie kuratorium. Związki domagają się podwyżek plac. Ministerstwo rozmawia z "Solidarnością" i zapewnia, że się dogada.

Rolnicy protestowali w Warszawie. "Chuliganeria musi ponieść konsekwencje"

Chuliganeria musi ponieść konsekwencje - to reakcja szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego na niezapowiedziany protest rolników na warszawskim Placu Zawiszy. W godzinach porannego szczytu rolnicy z AGROunii podpalili na placu opony i słomę, rozsypali jabłka, położyli martwą świnię. Skarżą się, że mają problemy ze sprzedażą. Domagają się oznaczania polskiej żywności flagą i sprzedawania jej w hipermarketach.

Gmina sprzedaje prosche. Dostała je w spadku

Urząd gminy, a przed urzędem żółte porsche - tak od niedawna jest w Makowie pod Skierniewicami. Porsche należy do gminy, więc wójt ma nim prawo jeździć. Ale jak mówi, przejechał tylko kilka kilometrów i ogłosił przetarg. Żółte porsche trafi do tego, kto da więcej, ale nie mniej niż ćwierć miliona złotych.

"Ustawa nie działa". Apel o przywrócenie handlu w niedziele

Zakaz handlu w niedziele znów rozpala sejmową wyobraźnię. A kiedy sam premier przyznaje, że pomysł nie zadziałał do końca tak, jak zadziałać miał, to wygląda na to, że wszystko jest możliwe. Ponad pięciuset właścicieli małych sklepów pisze petycję, bo zakazu nie chce. Co zechce zmienić rząd?

Poważna sytuacja na południu Polski. Wiatr siał spustoszenie

Krajobraz po wichurach to gdzieniegdzie jak krajobraz po wojnie. Rozwalone domy i powalone drzewa. "To był jeden podmuch, a syn mówi: mamo, nie mamy dachu" - tak na przykład było w Małopolsce. W Opolskiem także strażacy byli w niebezpieczeństwie. Po tym jak runęło na nich drzewo, ze strażackiego wozu niewiele zostało.

Przewrotne hasło i światowy zasięg. Tak promuje się Łódź

Nie inwestuj w Łodzi - czyli światowa promocja polskiego miasta. Hasło może nieco mylić, ale tak naprawdę w przewrotnym spocie Łódź kusi zagranicznych inwestorów, żeby z biznesem weszli właśnie do tego miasta. Krótkie filmy już zaczynają pojawiać się w największych światowych mediach.

Pytania o karierę Jakuba K. "Ministerstwo powinno zająć stanowisko"

Jakub K., który w Katowicach razem z narodowcami trzymał szubienicę ze zdjęciem europosła Platformy, przeskoczył z sądu rejonowego do apelacyjnego. I jak dowiedział się portal tvn24.pl, to była decyzja prezesa tego sądu. Kiedy prawie półtora roku temu na placu w Katowicach trzymał szubienicę w dłoni, pracował dla Ministerstwa Sprawiedliwości. Co jeszcze ciekawego skrywa jego CV?