"To było niezwykłe doświadczenie". Wywiad z aktorami "Avengers"

Film "Avengers: Koniec gry" ma szanse na zdobycie miana najbardziej kasowej produkcji w historii. Po dwóch tygodniach emisji w kinach film już pobił kultowego "Titanica". O tym, jak wyglądała praca na planie "Avengers: Koniec gry", Anna Wendzikowska rozmawiała z aktorami, którzy zagrali w superprodukcji.

Docs Against Gravity wystartowało w 6 miastach

Długo oczekiwane premiery i filmowe dyskusje. Ruszył 16. Festiwal Filmów Dokumentalnych Docs Against Gravity. To największe święto kina dokumentalnego w Polsce. Zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt filmów. Festiwal odbywa się w 6 polskich miastach - w Warszawie, we Wrocławiu, w Gdyni, w Katowicach, w Lublinie i w Bydgoszczy.

Wielkie sprzątanie. Mieszkańcy ruszyli z workami

Mieszkańcy Katowic wzięli się za porządki. Organizatorzy akcji "SprzątaMy Dzielnice" wspólnie z mieszkańcami chcą posprzątać najbardziej zaśmiecone miejsca w mieście i zachęcić do dbania o środowisko. W sobotę wielkie sprzątanie odbyło się na katowickim Giszowcu.

Konwencja PiS w Bydgoszczy. Kaczyński mówił o sześciu zagrożeniach

Na dwa tygodnie do wyborów europejskich partie mobilizują twardy elektorat. Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy Jarosław Kaczyński wymieniał zagrożenia i zapowiedział obronę polskich wartości. Znowu było o seksualizacji dzieci, ale prezes PiS przestrzegał też przed atakami na Kościół i wprowadzaniem w Polsce euro.

Wciąż nie ma porozumienia z nauczycielami

Trzecia tura rozmów o szkołach. Ani nauczyciele z ZNP, ani ci z Solidarności na spotkanie nie przybyli, bo według nich z przypadkowymi ludźmi poważnie rozmawiać się nie da. Po zawieszeniu strajku gdzieniegdzie nie da się też żyć. W Małopolsce jeden z młodych nauczycieli dostał zaledwie 300 zł pensji za kwiecień.

Nowy spór o Westerplatte. Prezydent Gdańska alarmuje

To próba przejęcia Westerplatte do celów politycznych - mówi prezydent Gdańska i podnosi alarm. Bo kiedy patrzy na projekt ustawy, który pojawił się właśnie w Sejmie, nie ma wątpliwości, że nie chodzi o wizję, tylko o władzę. Ten historyczny skarb miałby zostać własnością Skarbu Państwa, a zarządzać miałoby nim nie miasto, tylko wojewoda.

Alarmy bombowe w czasie matur. "Sprawa jest poważna"

"Fałszywe alarmy bombowe w szkołach, to element planu destabilizacji państwa" - ogłasza małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, a wiceminister Jarosław Sellin dodaje do tego, że część strajkujących nauczycieli była zainteresowana tym, żeby nie udały się matury. Maturzyści robią swoje, a prokuratura zaczyna śledztwo.

Zapadł wyrok w sprawie stada krów, które biegały samopas

170 krów od lat biegało samopas po gminie, bo właściciel nie miał pieniędzy na postawienie zagrody. Zwierzęta nie były badane i oznakowane, więc sąd wydał wyrok - stado ma zostać zlikwidowane. Właściciel jest załamany, a obrońcy praw zwierząt protestują.

Obiekty kultu chronić, czy likwidować artykuł 196? Pytania po wypowiedzi Biedronia

Jest za likwidacją karania za obrazę uczuć religijnych, chce zmiany prawa, a jednocześnie chce bronić obiektów kultu. Ostatnie wypowiedzi Roberta Biedronia na temat zmian w prawie i w sprawie plakatu z Matką Boską z tęczową aureolą, wywołały więcej pytań niż odpowiedzi. Za czym i przeciw czemu się opowiada? Za, a nawet przeciw, słychać też w szeregach Koalicji Obywatelskiej.

Matury z ochroną służb. Funkcjonariusze przed szkołami

Po serii fałszywych alarmów bombowych policja, żandarmeria wojskowa i straż graniczna zostały postawione na równe nogi. Służby w całej Polsce pilnowały szkół, by maturzyści mogli spokojnie przystąpić do egzaminu. Policja intensywnie szuka też sprawców. Za głupie żarty grożą im poważne konsekwencje.

Romans zakończony morderstwem. Oskarżonym grozi dożywocie

Przed sądem w Płocku stają kobieta i jej kochanek. Według śledczych - są winni brutalnego zabójstwa męża kobiety i ukrycia jego ciała. Mężczyzna był rażony paralizatorem, bity i duszony. Oskarżeni resztę życia mogą spędzić w więzieniu. Do winy się nie przyznają.

"Musi zaboleć". Pierwszy proces w trybie wyborczym

Czas kampanii przed czasem decyzji. Na 18 dni przed eurowyborami panuje pełna mobilizacja. Premier mówi, że to nie jest czas na euro. Grzegorz Schetyna i Robert Biedroń mówią o zdrowiu, a w tle trwają spotkania z wyborcami i proces w trybie wyborczym.

Zatrzymanie Elżbiety Podleśnej. W Sejmie huczy od pytań o akcję policji

Działania policji były adekwatne - zapewnia szef MSWiA. Nie mieści mi się to w głowie - komentuje szef Rady Europejskiej. Nadgorliwość nie jest dobrą rzeczą - punktuje prezydencki minister. To echa głośnego zatrzymania Elżbiety Podleśnej, autorki głośnego już plakatu Matki Boskiej z tęczową aureolą. Po kobietę do jej domu nad ranem przyszli policjanci. W Sejmie huczy od pytań o akcję służb i o odpowiedzialność ministra Brudzińskiego. 

Kierowca tira wjechał w służbę drogową

Śmiertelny wypadek na trasie S8 w Warszawie. Nie żyje dwóch pracowników służby drogowej, którzy w nocy prowadzili prace porządkowe. Trzeci trafił do szpitala. Wjechał w nich 25-letni kierowca tira. Na miejscu przez całą noc pracowały służby, trasa była zablokowana.

Dla prezydenta był "za słaby", woził pierwszą damę. Potrącił rowerzystkę

Dla prezydenta był "za słaby" więc przydzielono go prezydentowej - tak o kierowcy rządowej limuzyny mówią dziennikarzom portalu tvn24.pl informatorzy ze Służby Ochrony Państwa. Kierowca Agaty Kornhauser-Dudy pod koniec kwietnia w Warszawie potrącił rowerzystkę. Wcześniej wchodził w skład ochrony prezydenta Andrzeja Dudy, ale został usunięty, bo brakowało mu doświadczenia.

Kaczyński pozywa Agorę za artykuły o Srebrnej

Prezes PiS pozwał Agorę za artykuły o planach budowy wieżowca przy Srebrnej. Jarosław Kaczyński twierdzi, że publikacje naruszają jego dobra osobiste i zawierają bezprawne stwierdzenia. Chce przeprosin i wpłaty 30 tysięcy złotych na schroniska dla zwierząt.

Pijany 29-latek wjechał na peron dworca w Krakowie

Krakowski dworzec główny i kierowca z alkoholu we krwi. 29-latek wjechał autem na peron i mógł zderzyć się z pociągiem. Nie po raz pierwszy zresztą wsiadł za kółko po pijanemu - był już za to skazany. Miał trafić do więzienia na trzy miesiące. Teraz kara zdecydowanie się wydłuży.

Rozwiesiła plakaty Matki Boskiej z tęczową aureolą. Usłyszała zarzut

Zarzut obrażania uczuć religijnych dla Elżbiety Podleśnej za rozlepianie plakatów z wizerunkiem Madonny z tęczową aureolą. Mieszkanie aktywistki zostało przeszukane, ale na tym się nie skończyło. Jak tłumaczy policja, "zachodziła obawa, że kobieta będzie chciała pozbyć się pozostałych materiałów". I tak Elżbietę Podleśną przewieziono do Komendy Miejskiej Policji w Płocku.